Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κομπλε ! Ετοιμο το ρομ:)

...

 

Στη σελίδα της υπογραφής σου;;Γιατι χθες δεν άνοιγε με τίποτα...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην παραπλανουμε παρακαλώ....η dn4 2.1 Δεν έχει κάποιο bug που να αποτρέπει την καθημερινή χρήση....Μέχρι και Ραδιόφωνο παίζει πλέον, επίσης Έχω φλασαρει και το dolby digital audio plus και Έχω φοβερό ήχο με χρήση headphone και σε μουσική και Στην κλήση...

 

πεστα χρυσοστομε μην νομιζουν οτι τα λεω μονο εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι κομπλε ! Ετοιμο το ρομ:)

 

Edit :

Kωνσταντινε Δεν ειπε κανεις οτι το DN4-ρομ Δεν ειναι καλο ξεκολατε...Ο καθενας φλασαρει και ξερει τι δοκιμαζει .Μιλαμε για bug τυπου πατας galery-παρουσιαση και κανει fc πατας να δουλεψεις στο βιβλιο αποκ.και κανει fc. κτλ. Για αλλους σημαντικα για αλλους ασημαντα.Οσο για το ραδιακι που ανεβηκε ειναι το γνωστο απο το play-store spirit με τροποποιημενο θεμα που ρουφα την μπαταρια σαν αλογο...Ασε που οταν συνδεσεις τα ακουστικα και πατας οτιδηποτε δουλευει ο ηχος...

 

δεν εχω ακουσει ποτε για fc στην dn4 2.1.εκτος αν δεν περασε σωστα η rom. και το ραδιο δεν την ρουφαει τοσο πολυ πια που να μην μπορεις να το εχεις.και ας μην υπερβαλουμε για τα παντα και βαζω πρωτα τον εαυτο μου.παντως η rom ειναι μια χαρα για καθημερινη χρηση

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να δοκιμασω την δουλεια σας φιλε akkis_που να κοιταξω για κατεβασμα?

 

θα σου στειλω πμ τα λινκ λιγο αργοτερα Σταυρο.:)

Link to comment
Share on other sites

εδω φορουμιτες ανεβαινουν http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=206368#post206368

 

Ωραιος!!Thank you!!!;) Ο kernel γιατι χαθηκε??

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

:)Να ενημερωθει για τι πραγμα ? Το ρομ εχει σταματησει εδω και 6 μηνες.

Και λοιπον;Ποιο ειναι το διαστημα που καποιος μπορει να χρησιμοποιησει τη δουλεια καποιου αλλου,για δικους του λογους,χωρις να τον ενημερωνει και να ζηταει την αδεια του;

Edited by PitsaMapola
Link to comment
Share on other sites

Και λοιπον;Ποιο ειναι το διαστημα που καποιος χρησιμοποιει τη δουλεια καποιου αλλου,για δικους του λογους,χωρις να τον ενημερωνει;

 

Ποια δουλεια αλλου ?Γιατι ζηταει κανεις την αδεια απο την Samsung ?Διορθωσεις εγιναν σε ενα σταματημενο ρομ ουτε την υπογραφη δεν βαλαμε .Αλλωστε το τονιζουμε στο ποστ.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ποια δουλεια αλλου ?Γιατι ζηταει κανεις την αδεια απο την Samsung ?Διορθωσεις εγιναν σε ενα σταματημενο ρομ ουτε την υπογραφη δεν βαλαμε .Αλλωστε το τονιζουμε στο ποστ.

 

Δικιο εχεις Ακη...Αληθεια τον kernel που τον βρησκουμε??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ποια δουλεια αλλου ?Γιατι ζηταει κανεις την αδεια απο την Samsung ?Διορθωσεις εγιναν σε ενα σταματημενο ρομ ουτε την υπογραφη δεν βαλαμε .Αλλωστε το τονιζουμε στο ποστ.

Samsung; Περιεργο.....εγω βλεπω το logo της DN3 στο site που ανεβασες,με το πομπωδες "reborn".Και ρωταω για τελευταια φορα. Η Electron Team εχει ενημερωθει για το "reborn" της δουλειας της;

Link to comment
Share on other sites

πέρασα στο ΝΟΤΕ 2 την diamond v8 . από όταν την πέρασα μου βγάζει συνέχεια μύνημα σε τακτά χρονικά διαστήματα " υπηρεσίες Google Play διακόπηκε " και το μύνημα " om.google.process.gapps διακόπηκε " .επίσης όταν ανοίγει το κινητό γράφει ένα μύνημα ' System UIDs iNCONSISTENT . UIDs on the system are inconsistent , you need to wipe your data or you device will be unstable " πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό ?να σημειωθεί ότι wipe data έχω κάνει αλλά εξακολουθεί να βγάζει το μύνημα . έχω καιρό να ασχοληθώ με το Νοτε 2 .

να πω ότι το Philz touch είναι το 6.25.0 και το Clockworkmod v6.0.4.7 . σίγουρα έχουν βγει αναβαθμίσεις για αυτά . μπορεί κάποιος να μου δώσει τα σχετικά λινκ προκειμένου να περάσω τισ νεότερες αναβαθμίσεις μέσω recovery ? χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ? είναι φίλου μου και μου το έδωσε να του το σετάρω . επίσης και κάτι ακόμα . έχει σπάσει στην γωνία στην κεντρική οθόνη το γυαλί . ράγισε . τι ακριβώς πρέπει να πάρω από το ebay για να το κάνω . ρώτησα στη samsung και μου είπαν 150 ευρώ . μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο λινκ ώστε να πάρω κάποιο κινέζικο . δεν με πειράζει να μόνο το γυαλί μπορώ να πάρω και ολόκληρο το κομμάτι απλά δεν γνωρίζω τι ακριβώς πρέπει να πάρω . όποιος γνωρίζει ας δώσει κάποια λινκ απο ebay .σας ευχαριστώ

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβει σε 2 λεπτα!

 

Ακη καλημερα.Δε ξερω τι δε κανω καλα, αλλα κανω οτι γραφεις και δε μπαινει!!!Ενω μου γραφει επιτυχια,μολις παταω επανεκινηση,μου λεει οτι δεν υπαρχει λειτουργικο!!Μπορεις να μου πεις τι να κανω??Αν δε μπορεις εδω,στειλε πμ.Ευχαριστω :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Samsung; Περιεργο.....εγω βλεπω το logo της DN3 στο site που ανεβασες,με το πομπωδες "reborn".Και ρωταω για τελευταια φορα. Η Electron Team εχει ενημερωθει για το "reborn" της δουλειας της;

νομιζω οτι οπως η ελεκτρον δεν ρωτησε την σαμσουνγκ για την επεμβαση στην ρομ της,ετσι και τα παιδια που ασχοληθηκαν με μια παρατημενη ρομ δεν χρειαζεται να ρωτησουν κανεναν,εκτος και αν εισαι μελος της ελεκτρον και ανυσηχεις;).φιλικα παντα και καλημερα σε ολους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πέρασα στο ΝΟΤΕ 2 την diamond v8 . από όταν την πέρασα μου βγάζει συνέχεια μύνημα σε τακτά χρονικά διαστήματα " υπηρεσίες Google Play διακόπηκε " και το μύνημα " om.google.process.gapps διακόπηκε " .επίσης όταν ανοίγει το κινητό γράφει ένα μύνημα ' System UIDs iNCONSISTENT . UIDs on the system are inconsistent , you need to wipe your data or you device will be unstable " πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό ?να σημειωθεί ότι wipe data έχω κάνει αλλά εξακολουθεί να βγάζει το μύνημα . έχω καιρό να ασχοληθώ με το Νοτε 2 .

να πω ότι το Philz touch είναι το 6.25.0 και το Clockworkmod v6.0.4.7 . σίγουρα έχουν βγει αναβαθμίσεις για αυτά . μπορεί κάποιος να μου δώσει τα σχετικά λινκ προκειμένου να περάσω τισ νεότερες αναβαθμίσεις μέσω recovery ? χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ? είναι φίλου μου και μου το έδωσε να του το σετάρω . επίσης και κάτι ακόμα . έχει σπάσει στην γωνία στην κεντρική οθόνη το γυαλί . ράγισε . τι ακριβώς πρέπει να πάρω από το ebay για να το κάνω . ρώτησα στη samsung και μου είπαν 150 ευρώ . μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο λινκ ώστε να πάρω κάποιο κινέζικο . δεν με πειράζει να μόνο το γυαλί μπορώ να πάρω και ολόκληρο το κομμάτι απλά δεν γνωρίζω τι ακριβώς πρέπει να πάρω . όποιος γνωρίζει ας δώσει κάποια λινκ απο ebay .σας ευχαριστώ

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/n7100/ αυτη ηειναι η τελευταια εκδοση κατω η 6.48.4 ειναι σε tar η zip αναλογα πως θες να την εγκαταστησεις(οντιν η ρεκοβερυ) για τα υπολοιπα δεν γνωριζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακη καλημερα.Δε ξερω τι δε κανω καλα, αλλα κανω οτι γραφεις και δε μπαινει!!!Ενω μου γραφει επιτυχια,μολις παταω επανεκινηση,μου λεει οτι δεν υπαρχει λειτουργικο!!Μπορεις να μου πεις τι να κανω??Αν δε μπορεις εδω,στειλε πμ.Ευχαριστω :)

μηπως δεν εγκατεστησες τον κερνελ που γραφει λιγο παρακατω νομιζω στο λινκ 3.και εγω τωρα κατεβαζω αν τελειωσεις γραψε καποια σχολια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

μηπως δεν εγκατεστησες τον κερνελ που γραφει λιγο παρακατω νομιζω στο λινκ 3.και εγω τωρα κατεβαζω αν τελειωσεις γραψε καποια σχολια.

 

Μα λέει προαιρετικά για τον κερνελ!!Βάζω πρώτα το πρώτο, μου λέει επιτυχία πάω να το κανω επανεκκίνηση για να βάλω το δεύτερο κκαι κλπ και μου λέει δεν υπάρχει λειτουργικό. Δοκιμάζω το ένα και μετά το άλλο και μετά επανεκκίνηση και τα ιδια!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσα την εγκατασταση ολα οκ.μια πρωτη ματια καμερα οκ ραδιο οκ.την ψαχνω τωρα περαιτερω.στο quandrand ομως απογοητευση,απο 11600 με drketan rom,στα 5650 γιατι αραγε τοση διαφορα? edit με agni κερνελ και default ρυθμισεις μετρησε 6700. edit 2 ομορφη γενικα καλη,επιστρεφω ομως στον drketan λογω συνηθειας. πολυ καλη η προσπαθεια των παιδιων. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι οπως η ελεκτρον δεν ρωτησε την σαμσουνγκ για την επεμβαση στην ρομ της,ετσι και τα παιδια που ασχοληθηκαν με μια παρατημενη ρομ δεν χρειαζεται να ρωτησουν κανεναν,εκτος και αν εισαι μελος της ελεκτρον και ανυσηχεις;).φιλικα παντα και καλημερα σε ολους.

 

Ναι,ανησυχω μη μου κοψει το μεροκαματο ο akisssssssss_ και η παρεα του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ανησυχω μη μου κοψει το μεροκαματο ο akisssssssss_ και η παρεα του.

προσωπικα δεν γνωριζω κανενα απο τα παιδια αυτα,αλλα δεν εχω και κατι εναντιον της δουλειας που κανουν και μας προσφερουν.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...