Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πενάκι δεν λειτουργεί προφανώς έτσι;

 

Δεν εχει τις λειτουργίες των tw Roms, αλλά λειτουργει. Ψάξε στο xda για το ποιες είναι οι διάφορες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εψαχνες θα το εβρισκες.... Settings->interface.

 

Καλημέρα φιλέ μου

Έφαγα τον κόσμο να ψάχνω... αλλά δεν μπόρεσα να το βρω στις ρυθμίσεις.

Ευχαριστώ πολύ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει το λινκ αν και λίγο ρόλο παίζει.

Είσαι ικανοποιημένος από την ένταση; Θέλεις και πιο χαμηλά;

 

Για το ηχείο στο αυτί που όταν κάνεις κλήση και τσιρίζει για 1 δευτερόλεπτο και μετα στρώνει όταν είναι full η ένταση υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Για το ηχείο στο αυτί που όταν κάνεις κλήση και τσιρίζει για 1 δευτερόλεπτο και μετα στρώνει όταν είναι full η ένταση υπάρχει λύση;

 

Νομίζω στο είχαμε ξαναπεί ότι δε το αντιμετωπίζει κανείς άλλος.

Άμα έχεις πιο χαμηλά την ένταση, στο κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους. Πρώτο post του 2014.

Έχω μια απορία και τώρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να την μοιραστώ..

Βλέπω στο διάγραμμα της μπαταρίας μόνιμα το wiki ανοιχτό, ενώ δεν είναι.. Είμαι με Pulse. Στράτο η κάποιος άλλος, αντιμετωπίζει και παρόμοιο?

Όχι πως με νοιάζει, η μπαταρία καλά κρατεί.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους. Πρώτο post του 2014.

Έχω μια απορία και τώρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να την μοιραστώ..

Βλέπω στο διάγραμμα της μπαταρίας μόνιμα το wiki ανοιχτό, ενώ δεν είναι.. Είμαι με Pulse. Στράτο η κάποιος άλλος, αντιμετωπίζει και παρόμοιο?

Όχι πως με νοιάζει, η μπαταρία καλά κρατεί.. :)

 

[ATTACH]39570[/ATTACH]

 

Βγάλε την μπαταρία για λίγα λεπτά και ξαναβάλτην.

Το είδα σε 1-2 περιπτώσεις ακόμα.

Bug-άκι πρέπει να είναι της 4.3

Κουσουράκι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για λίγα λεπτά και ξαναβάλτην.

Το είδα σε 1-2 περιπτώσεις ακόμα.

Bug-άκι πρέπει να είναι της 4.3

Κουσουράκι :cool:

 

Έγινε Στράτο. Πάντως δεν δείχνει να επιβαρύνει την μπαταρία. Εντελώς εικονικό είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους. Πρώτο post του 2014.

Έχω μια απορία και τώρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να την μοιραστώ..

Βλέπω στο διάγραμμα της μπαταρίας μόνιμα το wiki ανοιχτό, ενώ δεν είναι.. Είμαι με Pulse. Στράτο η κάποιος άλλος, αντιμετωπίζει και παρόμοιο?

Όχι πως με νοιάζει, η μπαταρία καλά κρατεί.. :)

Το Wi-Fi χρησιμοποιείται και απ' της Υπηρεσίες Τοποθεσίας (Location Services) για καλύτερο εντοπισμό της γεωγραφικής θέσης σου. Αυτό συμβαίνει ακόμα κι αν το Wi-Fi είναι κλειστό! Δηλαδή οι Υπηρεσίες Τοποθεσίας μπορούν να ανοίγουν περιοδικά το Wi-Fi στο περιθώριο (χωρίς να φαίνεται) και να το χρησιμοποιούν μόνο για εντοπισμό θέσης. Μάλιστα υπάρχει σχετική ρύθμιση για αυτό, όπου το απενεργοποιείς αν δεν το θέλεις. Μήπως αυτός είναι ο λόγος; Βέβαια στο screenshot φαίνεται να είναι ανοιχτό για αρκετό διάστημα συνεχόμενα... Ίσως με ένα reboot να στρώσει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το Wi-Fi χρησιμοποιείται και απ' της Υπηρεσίες Τοποθεσίας (Location Services) για καλύτερο εντοπισμό της γεωγραφικής θέσης σου. Αυτό συμβαίνει ακόμα κι αν το Wi-Fi είναι κλειστό! Δηλαδή οι Υπηρεσίες Τοποθεσίας μπορούν να ανοίγουν περιοδικά το Wi-Fi στο περιθώριο (χωρίς να φαίνεται) και να το χρησιμοποιούν μόνο για εντοπισμό θέσης. Μάλιστα υπάρχει σχετική ρύθμιση για αυτό, όπου το απενεργοποιείς αν δεν το θέλεις. Μήπως αυτός είναι ο λόγος; Βέβαια στο screenshot φαίνεται να είναι ανοιχτό για αρκετό διάστημα συνεχόμενα... Ίσως με ένα reboot να στρώσει.

 

Εικονικό bug είναι μάλλον, γιατί μόλις μηδενίσουν τα batterystats με το βγάλσιμο της μπαταρίας, εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εικονικό bug είναι μάλλον, γιατί μόλις μηδενίσουν τα batterystats με το βγάλσιμο της μπαταρίας, εξαφανίζεται.

 

Δεν έφυγε τελικά. :what:

Δοκίμασα και αφήνοντάς την μπαταρία 30 λεπτά εκτός, αλλά και με calibrate με εφαρμογή.. ποιος ξέρει..

Ενώ μηδενισαν τα stats, ξανά εμφανίζεται..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφυγε τελικά. :what:

Δοκίμασα και αφήνοντάς την μπαταρία 30 λεπτά εκτός, αλλά και με calibrate με εφαρμογή.. ποιος ξέρει..

Ενώ μηδενισαν τα stats, ξανά εμφανίζεται..

 

Όχι ρε 30 λεπτά! 2-3 φτάνουν.

Αλλά αφού εμφανίζεται πάλι, κάποια βλακεία της Samsung θα είναι, γιατί και κάτι άλλοι που το ανέφεραν στο "Επίσημο" θέμα, είπαν ότι ενώ αναγράφεται δε τους τρώει μπαταρία.

Και λίγο δύσκολο να είναι ανοιχτό το wifi, χωρίς να καταναλώνει.

Δες πάντως και αυτό που είπε ο DrMobile, ποτέ δε ξέρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε 30 λεπτά! 2-3 φτάνουν.

Αλλά αφού εμφανίζεται πάλι, κάποια βλακεία της Samsung θα είναι, γιατί και κάτι άλλοι που το ανέφεραν στο "Επίσημο" θέμα, είπαν ότι ενώ αναγράφεται δε τους τρώει μπαταρία.

Και λίγο δύσκολο να είναι ανοιχτό το wifi, χωρίς να καταναλώνει.

Δες πάντως και αυτό που είπε ο DrMobile, ποτέ δε ξέρεις :)

 

Όντως δεν καταναλώνει τίποτα.. Απλά τώρα που το παρατήρησα, με έπιασε τρέλα να δω γιατί.. Το αφήνω ως έχει και βλέπουμε. :)

Ευχαριστώ..

 

Edit:

Ορίστε ο υπεύθυνος...

Ρυθμίσεις -> wifi -> Για προχωρημένους -> Να επιτρ. πάντα η σάρωση.

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο είχαμε ξαναπεί ότι δε το αντιμετωπίζει κανείς άλλος.

Άμα έχεις πιο χαμηλά την ένταση, στο κάνει;

 

Αν είναι ένα κλικ κάτω από το μέγιστο δεν το έχω το θέμα. Με 4.3 συμβαίνει αυτό μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ένα κλικ κάτω από το μέγιστο δεν το έχω το θέμα. Με 4.3 συμβαίνει αυτό μόνο.

 

Η 4.3 όπως έγραψα και χτες, έχει μεγαλύτερη ένταση από την 4.1.2

Δοκίμασε το μοντάκι που έφτιαξα για το άλλο το παλικάρι.

Link to comment
Share on other sites

...

Αν όχι, βάλτε ρομ με άλλο csc....

Εγω απο SEB περασα την EUR και το CSC αλλαξε σε BTU!!! Πηγα πισω στην 4,1,1 για να το φερω σε EUR.

 

Οποιοι εχουν cosmote και εχουν ενεργοποιησει τη θυριδα τους στο mail.mycosmos.gr πεστε μου πoιον browser χρησιμοποιειτε απο το κινητο που να δειχνει σωστα τη σελιδα (το εσωτερικο της, οχι το logon)

Κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο SEB περασα την EUR και το CSC αλλαξε σε BTU!!! Πηγα πισω στην 4,1,1 για να το φερω σε EUR.

 

 

Κανενας?

 

Δεν αλλάζει έτσι το csc.

Και προσοχή αν έχετε knox.

Αλλάζοντας το csc ενώ έχετε knox μπορεί να γράψει.

Θέλει ιδιαίτερη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Νομισα οτι συνιστουσες "βαλτε ρομ της csc στην οποια (csc) επιθυμειτε να πατε".

 

Είσαι ροοτ; Έχεις knox; Έχεις cwm;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι, οχι. Ειμαι στην 4,1,2

 

Εσύ όπως είσαι (EUR τώρα) αν θέλεις EUR 4.3, θα βάλεις απλά την ελληνική.

Μόνο που θα πάρεις knox.

Μετά "σχεδόν" τέλος τα πειράγματα.

Ότι έκανες έκανες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! περασα την hurricane rom (για δοκιμη μιας και με του στρατου ειμαι απολυτα ικανοποιημενος)

και μου ειχε στις επιλογες του aroma installer να διαλεξω αναμεσα σε 5 Modem... Που να ξερω ποιο να διαλεξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

σκέφτομαι να περάσω την pulse rom κι έχω κάποιες απορίες. Είμαι με εργοστασιακή 4.12 με το root περασμένο σύμφωνα με τον επισημασμένο οδηγό του φόρουμ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

Στις συχνές ερωτήσεις παραπέμπει στις οδηγίες εγκατάστης custom rom για galaxy S2 του 2011. Μπορώ ν' ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες για την pulse rom; Μήπως έχει αλλάξει κάτι από τότε;

Σας ευχαριστώ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Custom Rom DN3 v.3.1.1 with note 3 features and without knox:

 

Μετά τα παραπάνω και μια εβδομάδα δοκιμών, στησιματων, διορθώσεων (όχι δηλ. την επόμενη ημέρα του φκασαρισματος) και με ανοιχτά συγχρονισμούς, wifi, mobile data, κλπ και εκατοντάδες apps και δεκάδες widgets διαπίστωσα ότι:

 

1) ΑΠΟΚΡΙΣΗ: Όπως έχουν πει ο StratosGR και ο Truckman, δεν φυσάει σε απόκριση, ούτε όμως είναι και αισθητά ποιο αργή από την stock 4.1.2 που είχα.

 

2) ΙΣΧΥΣ: Παραπάνω ανηρτησα screenshot απο antutu που φυσαει.

 

3) ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ: Μετά τις διορθώσεις των πρώτων ημερών σχεδόν κανένα πρόβλημα. No lags, no force-closes.

 

4) ΜΠΑΤΑΡΊΑ: Την νύχτα με όλους τους συγχρονισμούς κλπ ανοιχτά χάνει 1,5% / ωρα. Σε 18 ώρες ανοιχτο βγάζει εως 5 ώρες οθόνη με όλα ανοιχτά και ομιλια, κλπ. Ίδια απόδοση είχα με την ίδια χρήση και με 4.1.2 stock rom

Custom Rom DN3 v.3.1.1 with note 3 features and without knox:

 

Μετά από αρκετές ημέρες χρήσης, επιβεβαιώνω ότι ισχύουν τα παραπάνω. Μπορώ να πω ότι είναι απροβλημάτιστη, σε βαθμό που αποφάσισα να μην κάνω update από v.3.1.1 (κυκλοφορία αρχές Δεκ'13) σε v.3.2 (κυκλοφορία αρχές Ιαν'14) ... νιώθω σαν να έχω stock Rom 4.1.2 με τις λειτουργίες του Note 3 :-)

 

ΥΓ1: Επειδή πριν την βάλω είχα ακούσει ότι έχει bugs κλπ, και επειδή στην πράξη δεν το διαπίστωσα, αν κάποιος ξέρει κάποιο bug που δεν έχει υποπέσει στην αντίληψή μου, ας μου το πει να το ελέγξω.

 

ΥΓ2: Για ταχύτητα απόκρισης νιώθω το ίδιο με την 4.1.2 stock rom ... από την άλλη ποιο πολύ με ενδιαφέρει να είναι απροβλημάτιστη παρά να είναι σουπερ γρήγορη (πάντως στο antutu φυσάει).

 

ΥΓ3: Το νέο SNote (κοκκινο) είναι μια χαρά.

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Custom Rom DN3 v.3.1.1 with note 3 features and without knox:

 

Μετά από αρκετές ημέρες χρήσης, επιβεβαιώνω ότι ισχύουν τα παραπάνω. Μπορώ να πω ότι είναι απροβλημάτιστη, σε βαθμό που αποφάσισα να μην κάνω update από v.3.1.1 (κυκλοφορία αρχές Δεκ'13) σε v.3.2 (κυκλοφορία αρχές Ιαν'14) ... νιώθω σαν να έχω stock Rom 4.1.2 με τις λειτουργίες του Note 3 :-)

 

ΥΓ1: Επειδή πριν την βάλω είχα ακούσει ότι έχει bugs κλπ, και επειδή στην πράξη δεν το διαπίστωσα, αν κάποιος ξέρει κάποιο bug που δεν έχει υποπέσει στην αντίληψή μου, ας μου το πει να το ελέγξω.

 

ΥΓ2: Για ταχύτητα απόκρισης νιώθω το ίδιο με την 4.1.2 stock rom ... από την άλλη ποιο πολύ με ενδιαφέρει να είναι απροβλημάτιστη παρά να είναι σουπερ γρήγορη (πάντως στο antutu φυσάει).

 

ΥΓ3: Το νέο SNote (κοκκινο) είναι μια χαρά.

 

Και γω χρήστης της dn3 από μέσα Νοέμβρη είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά με 3.1.1 .

Κάποιο bug δεν είδα, έκανα την αναβάθμιση σε 3.2 αλλά μέσα σε 3μέρες έχει κάνει 3-4 τυχαία reboot & γενικά μου φαίνεται ελαφρώς ασταθής(που και που κρασάρει η συλλογή ή το viber) και ίσως ξαναγυρίσω σε 3.1.1.

Γενικά πάντως η dn3 αν κάτσει καλά είναι μια πολύ καλή rom κατά την άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω παει κ εγω σε 4.3 κ δεν το εχω κανει ποτε ρουτ ,το θεμα ειναι πως υπαρχει συντομευση για το knox οποτε μηπως δεν εχει εγκατασταθει ? Δεν με ενδιαφερει η εγγυηση μπορω να κανω ρουτ ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...