Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω παει κ εγω σε 4.3 κ δεν το εχω κανει ποτε ρουτ ,το θεμα ειναι πως υπαρχει συντομευση για το knox οποτε μηπως δεν εχει εγκατασταθει ? Δεν με ενδιαφερει η εγγυηση μπορω να κανω ρουτ ?

 

εχει σιγουρα εγκατασταθει,με ρουτ το ξεφορτωνεσαι φυσικα με titanium αλλα ο counter θα γραψει(οχι οτι μ ενδιαφερει προσωπικα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω ,αφου μπορω να το κανω ρουτ παλι καλα. Επισης ρωτησα για το knox διοτι οταν παταω την συντομευση ,τοτε μου λεει να κατεβασω μια εγκατασταση που ειναι 154mb ,αυτο μηπως ξερεις τι ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ,αφου μπορω να το κανω ρουτ παλι καλα. Επισης ρωτησα για το knox διοτι οταν παταω την συντομευση ,τοτε μου λεει να κατεβασω μια εγκατασταση που ειναι 154mb ,αυτο μηπως ξερεις τι ειναι ?

 

Η εφαρμογή του knox δεν είναι εγκατεστημένη.

Αυτό που έχεις είναι συντόμευση για να εγκατασταθεί, αν βέβαια θες.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: οχι δεν θελω οποτε μπορω ανετα να κανω ρουτ :p ,ευχαριστω Στρατο και Kopoylos .

 

Εμ όχι ακριβώς.

Ναι μεν η εφαρμογή λείπει, αλλά τον knox bootloader τον έχεις.

Οπότε θα γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση άντε και σε κάποιον που είχε root με custom rom έπαθε βλάβη το κινητό π.χ. χάλασε το wifi από hardware πλευρά και είναι σε εγγύηση και το επανέφερε σε firm χωρίς KNOX μηδενισε τα flash κτλ και το παει στη Samsung για επισκευή και του λένε ότι θα κάνουν επαναφορά και διαγραφή δεδομένων που λογικά θα περάσουν πάλι κάποιο τελευταίο firmware αυτό δεν θα έχει KNOX με συνέπεια να μην μπορεί να κάνει πάλι root?
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν βέβαιο ότι θα στο παραδώσουν με την πιο πρόσφατη rom δηλ. με knox ...συνήθως καλό θα είναι να ζητήσεις ρητά να στο επιστρέψουν με 4.1.2 με το επιχείρημα ότι ήσουν ευχαριστημένος και δεν θες να δοκιμάσεις την ποιο πρόσφατη έκδοση (και ίσως πιάσει)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει καποιος να μου πει αν αξιζει να βαλω υην DN3 v3.1.1 και αν υπαρχρει καποιο λινκ για να τη κατεβασω?

Γενικα ποια ροοτ αξιζει να βαλω?

Και επισης αν εχουν ελληνικο μενου μεσα και ελληνικα στο πληκτρολογιο.ευχαριστω.

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο αποτέλεσμα στο google όταν ψάξεις για "dn3 rom"

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016

 

Εγώ έχω από χτες την dn3 3.2 και είναι νωρίς να πω. Έβαλα όλα τα προγράμματα που είχα και δεν βρήκα κάτι αρνητικό ακόμη.

Στα Bugs αναφέρει

-Clipboard doesn't work on web forms, but Copy and Paste still works.

-Cosmetic issue when pen windo is minimized

-Pen gestures to go back, etc

 

Προσοχή στο εξής: Μην βάλεις την τελευταία έκδοση philz touch recovery γιατί δεν θα κάνει εγκατάσταση η rom. Πρέπει να βάλεις μια παλιότερη. Ψάξε σχετικά με philz touch recovery και aroma installer.

Την έπαθα 3 τα χαράματα και το βρήκα πολύ εύκολα.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω γιατί δοκιμάζω την 3.2 και δεν έχω δοκιμάσει την 3.11

Reboot δεν έχω ακόμη και το viber και η Gallery δεν κόλλησαν. (Αυτά αναφέρθηκαν παραπάνω ως προβλήματα από άλλον χρήστη)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω γιατί δοκιμάζω την 3.2 και δεν έχω δοκιμάσει την 3.11

Reboot δεν έχω ακόμη και το viber και η Gallery δεν κόλλησαν. (Αυτά αναφέρθηκαν παραπάνω ως προβλήματα από άλλον χρήστη)

 

Εγώ είχα αναφέρει κάποια μικρό-κολλήματα, η 3.2 σου λειτουργεί απροβλημάτιστα?

Πλέον δεν έχω τα κολλήματα που ανέφερα αλλά κάνει τυχαία που και που κανα reboot, μετά όταν ξανανοίγει λειτουργεί όπως και πριν, άριστα.

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις dn3 (2, 3.1, 3.1.1 & 3.2), όλες άριστες για μένα, εκτός από την τελευταία που έχω αυτά τα μικρό-θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Χτες από το ξημέρωμα και σήμερα την έχω. Ούτε ένα reboot. Έβαλα επίτηδες το pin της sim για να καταλάβω αν κάνει reboot και δεν το ακούσω.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια καλη χρονια να εχουμε.Αναβαθμησα τωρα σε 4,3 και ρουταρισα.βγηκε κιτ κατ για μας?και αξιζει να περασω σοτμαξ με στοκ?
note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να γράψει κανείς την έκδοση του philz που δουλεύει σωστά?Ή αν μπορεί να το ανεβάσει?
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στα γρήγορα γιατί είμαι σε ταξίδι. μόλις πήρα το νοτε προσπαθώ να κάνω root σε 4.3 και μου βγάζει μήνυμα ότι η ασφάλεια μου αποκλείει το su. Υπάρχει λύση;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει τρόπος να κάνω ρουτ και πέρασμα άλλης ρομ μετά την αναβάθμιση σε 4.3 mk9 χωρίς να επηρεαστεί το κνοξ? Θέλω απελπισμένα να περάσω στοκ αντροιντ αλλά δεν θέλω να χάσω και την εγγύηση μιας και το κινητό είναι μόλις 2 μηνών.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει τρόπος να κάνω ρουτ και πέρασμα άλλης ρομ μετά την αναβάθμιση σε 4.3 mk9 χωρίς να επηρεαστεί το κνοξ? Θέλω απελπισμένα να περάσω στοκ αντροιντ αλλά δεν θέλω να χάσω και την εγγύηση μιας και το κινητό είναι μόλις 2 μηνών.

 

Cm και εγγύηση, ξέχασε το.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αφού έχω περάσει σχεδόν απο όλες (4.3 + note 3 features) είμαι πλέον

εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593200

και μπορώ να πώ οτι μέχρι στιγμής είναι τοπ..

προηγούμενη η DN 3.2 (χωρις τα speed που έχει στο aroma τελευταία επιλογή εγκατάστασης)

αυτή είναι πιο ελαφριά με πολύ καλή bat και αρκετά γρήγορη ( note 3 features ROM)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αφού έχω περάσει σχεδόν απο όλες (4.3 + note 3 features) είμαι πλέον

εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593200

και μπορώ να πώ οτι μέχρι στιγμής είναι τοπ..

προηγούμενη η DN 3.2 (χωρις τα speed που έχει στο aroma τελευταία επιλογή εγκατάστασης)

αυτή είναι πιο ελαφριά με πολύ καλή bat και αρκετά γρήγορη ( note 3 features ROM)

 

για να την περασεις πανω απο αλλη καστομ κανεις ολα τα wipes και μετα φλασαρεις?

Link to comment
Share on other sites

για να την περασεις πανω απο αλλη καστομ κανεις ολα τα wipes και μετα φλασαρεις?

 

Ναι αυτή είναι η διαδικασία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η διαδικασία .

 

Καλημερα βασικα ρωτησα γιατι ειχα διαβασει πως χρειαζεται να αλλαχτει και ο κερνελ.ισχυει η λαθος θυμαμαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...