Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε βρεθεί ποτέ στην θέση να είναι Κυριακή 2:00 το βράδυ και να μην έχετε μονάδες στο κινητό σας, να βρίσκεστε σε μια ταράτσα όπου δεν έχει σήμα, μετά από αρκετή ώρα συνεννοήσεων για λινκ να σας αφήνει το κινητό σας?

 

Μια νέα υπηρεσία στο ΑΜΔΑ (awmn) αποστολής δωρεάν σύντομων γραπτών μηνυμάτων (sms), ήρθε να δώσει μια ακόμα εναλλακτική λύση επικοινωνίας μέσα στο awmn.

Οι fun των SMS θα τον λατρέψουν!

 

Πέρα από την δωρεάν αποστολή μυνημάτων έχετε την δυναντότητα να δημιουργείτε τα δικά σας sms board, να οργανώνετε ψηφοφορίες, να επικοινωνείτε με άλλους χρήστες γνωρίζοντας μόνο το nick του χωρίς να θυμάστε το τηλέφωνο του απέξω ακόμα και να βλέπετε την κατάσταση στον κόμβο σας (σύντομα ενεργό) μέσω ενός web sms gateway

 

edit--------

Παρακαλούνται οι mods να το μεταφέρουν στην σωστή ενότητα περι Ασύρματων Ευρυζωνικών Δίκτυων.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟ 134 ΜΟΥ ΕΊΠΕ ΟΤΙ ΑΝ Η ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ (PSTN ΕΙΤΕ ISDN) ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΠΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ADSL. ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΚΟΜΑ ΑΝ Η ΤΗΛ. ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ???
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως adsl δεν δουλεύει πάνω σε οπτικές ίνες.Απλά σε 1-2-5-10-15 χρονάκια που θα αρχίσει η vdsl στην Ελλάδα εσύ θα χαίρεσαι και εμείς θα παλεύουμε πάνω στη "μικρή" adsl.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου κοστίζει αυτό;

Δοκίμασε στην Cosmodata. Eίναι το αγαπημένο μου μαγαζί και εκεί βρήκα το δικό μου όταν δεν υπήρχε πουθενά αλλού.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

130ευρώπουλα χωρίς ΦΠΑ

 

Sto cosmodata αναφέρει ορισμένα μοντέλα του Zyxel με κατασκευαστή Alcatel...ε? μου ξεφεύγει κάτι;

 

Ορίστε τι βρήκα στο site που ανέφερες:

 

--- Προϊόν--- ----Κατασκευαστής---- Τιμή

ROUTER ZYXEL ADSL WITH 4-PORT P650H/31 Alcatel 125.93

ROUTER ZYXEL ADSL WITH 4-PORT P650H/33 Alcatel 125.93

 

Ποιά η διαφορά του /31 απο το /33 ? Αυτό μάλλον να αναφέρεται σε PSTN & ISDN. Δεν έχουν ούτε πληροφορίες για τα προϊόντα τους...

 

Οι τιμές χωρίς ΦΠΑ, αλλα είναι απο τις πιο φθηνές.

Το site είναι αξιόπιστο;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κι εγώ τις αμφιβολίες μου, σήμερα πρωί πρωί πήγα και παρήγγηλα το 650Η/31 (για PSTN) απο μαγαζί και αύριο το μεσημέρι θα το έχω στα χέρια μου! Και ελαφρώς πιο φθηνά (δεν χρεώνομαι τα μεταφορικά και το currier)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Η μια ειναι ασυμετρη,η αλλη συμετρικη.Και οι 2 εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα...Γενικα...εσεις ποια τεχνολογια θα προτιμουσατε και γιατι??? :)
Link to comment
Share on other sites

aDSL..

Τι να την κάνω την sDSL; Γιατί να δώσω παραπάνω λεφτά για κάτι που δεν χρειάζομαι; Αν ποτέ αποφασίσω να στήσω server και θέλω μεγάλο upload τότε τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

και εγω μια απο τα ιδια με τον Bayern7 , τζαμπα λεφτα για κατι που χρειαζονται μονο μερικοι....
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (19 Ιούλ. 2004 , 21:35)

 

aDSL..

Τι να την κάνω την sDSL; Γιατί να δώσω παραπάνω λεφτά για κάτι που δεν χρειάζομαι; Αν ποτέ αποφασίσω να στήσω server και θέλω μεγάλο upload τότε τα λέμε.

 

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! Το ερώτημα όμως είναι αν υπάρχει DSL στην περιοχή μας. Να 'ναι καλά ο πΟΤΕ μας που φροντίζει ώστε να υπάρξει καΠΟΤΕ διθεσιμότητα στην περιοχή μας! :down:

:angry:

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπαν κ τα παιδια παραπανω το sDSL απευθυνετε σε εταιριες συνηθως κ δεν υπαρχει λογος να δωσει ενας home user τα παραπανω $$ για την αποκτηση του... ;)
Link to comment
Share on other sites

Sdsl 1, για να μπορω και να στελνω γρηγορα email

 

και το βασικο

Αν εγω εχω (ΓΡΗΓΟΡΟ) κατεβασμα και απο τον χρηστη που περνω π.χ.( ενα αρχειο) εχει απλη γραμμη ΠΟΣΕΣ ωρες θα κανω να να το κατεβασω αφου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ να την (ΑΝΕΒΑΣΗ)!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι ακριβη η Sdsl ?

απο 55ε μαζι και το παγιο για την σταθερη τηλεφωνια!

πολλα ειναι 55ε ΚΟΜΠΛΕ!

μονο 10ε ειναι το παγιο μιας ISDN.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Έχω το Zyxel Prestige 650H/31 (για PSTΝ). Έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο Setup Wizard του Zyxel όπως τις αναφέρει στο site η ACN για ΝΕΤΚΑΡΤΑ αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ. Μου βγάζει το μήνυμα όπως φαίνεται στο συννημένο αρχείο.

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Θυμάμαι πως κατα την τηλεφωνική αίτηση για DSL είχα ζητήσει PPPoE protocol και η ACN leitoyrgei se PPPoA. Μήπως γι αυτό;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση ? ποια η διάφορα του jetSpeed 520 από το jetSpeed 500 ?

Κάτι άκουσα ότι με το zyxel δεν θα έχω προβλήματα σε p2p προγράμματα

Mε το jetSpeed θα έχω?

jetSpeed 520 αξίζει ?

επειδή δεν έχω την δυνατότητα να διαθέσω πολλά λεφτά και το μόνο που με ενδιαφέρει ειναι η θύρα Ethernet

Link to comment
Share on other sites

Me to 520 tha exeis problhmata an xrhsimopoieis p2p programma pou anoigei polla connections opws to emule.

An kai to posa connection theleis na anoigei mporeis na to rithmiseis apo ta options.

Apo ekei kai pera kanena problhma.

Egw exw to 500 kai einai skyli. Apla meiwneis ta connections (den shmainei oti xaneis se taxythta ayto) kai eisai ok.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...