Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (20 Αύγ. 2004 , 16:05)

 

Μα δεν έχεις καν PSTN modem!

Τι να το κάνεις;

Εγώ το έχωσα σε μια ντουλάπα γιατί μου θυμίζει τι τράβαγα με τον πΟΤΕ (ειδικά πριν έρθω Αθήνα!).

 

emeis diladi pou exoume esoteriko ti na kanoume?na piasoume ta katsavidia? :p

(ennoeitai oti exw bgalei to kalodio) :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω γραμμή ΟΤΕ και το jetspeed 500 που μου είχαν δώσει για την σύνδεση με την otenet. Αποφάσισα να δοκιμάσω και την vivodi που με το test account μου έδωσε καλύτερες ταχύτητες και σε καλύτερη τιμή. Όμως παρά του ότι το test account στο jetspeed λειτούργησε κανονικά, δεν μπορώ να κάνω με την κανονική σύνδεση να λειτουργήσει. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τις ακριβείς λεπτομέριες? Τι να βάλω στο jetspeed?
www.kefalonitis.com fon kefalonians and not only
Link to comment
Share on other sites

A, όταν κάνω αυτά που είχα κάνει και με το test account μου βγάζει το παρακάτω μύνημα:

 

 

1767 webserver webserver:Assigning name 'ppp_device' to this IP/PPP interface (the old name was 'ppp-0').

www.kefalonitis.com fon kefalonians and not only
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous tous filous kai ek ton protero efxaristo poly gia tin voitheia .....

 

Exo mathei arketa se auto to forum ...

 

Tha ithela na rotiso gia sindesi se vividi meso adsl ote... Poio einai to kalitero modem - router pou yparxei ???

 

Aksizei na paro ena apo auta pou dinei o Ote 'H na protimiso kapoio allo apo Plaisio p.x. ????

 

Kalytera einai usb 'H ethernet ??

 

Xilia efxaristo kai pali .........

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο adslgr.com

 

Το καλύτερο που υπάρχει μάλλον είναι κάποιο ακριβό μοντέλο της Cisco, αλλά εξήγησέ μου γιατί θέλεις κάτι τέτοιο, που θα κοστίζει παραπάνω από 500 ευρώ; Κάτι σε alcatel/zyxel δε σου κάνει; (alcatel 530, zyxel 650...)

Link to comment
Share on other sites

Δες τις ρυθμίσεις που δίνει η otenet στο ondsl.gr και βάλε τις αντίστοιχες της vivodi. Θα τους ρωτήσεις τηλεφωνικά ποιές είναι οι αντίστοιχες.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kefalonitis (25 Αύγ. 2004 , 02:18)

 

Έχω γραμμή ΟΤΕ και το jetspeed 500 που μου είχαν δώσει για την σύνδεση με την otenet. Αποφάσισα να δοκιμάσω και την vivodi που με το test account μου έδωσε καλύτερες ταχύτητες και σε καλύτερη τιμή. Όμως παρά του ότι το test account στο jetspeed λειτούργησε κανονικά, δεν μπορώ να κάνω με την κανονική σύνδεση να λειτουργήσει. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τις ακριβείς λεπτομέριες? Τι να βάλω στο jetspeed?

 

 

Καταρχάς από πότε δίνει η Vivodi test accounts; Μπράβο της, δεν το ήξερα!

 

Επί της ουσίας, οι ρυθμίσεις που έχεις κάνει τώρα είναι ακριβώς οι ίδιες με αυτές που είχες κάνει όταν χρησιμοποίησες το test account;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει προεπιλογη απο ενα εναλ.φορεα. Μου ήρθε απο το ταχυδρομιο μια ειδοποιηση να παραλαβω ενα φακελο που τελικα ήταν απο τον ΟΤΕ. :!:

Τι ηταν;

Μου ειχαν μια αιτηση (που επρεπε να την υπογραψω εκεινη την ώρα :mad: ,στο ταχυδρομιο,για να παρω τον φακελο) που ελεγε πανω κατω οτι θελω να ξεγραφτω απο τον αλλο φορεα και να μπορω να περνω απο τον οτε ελευθερα!!!!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Για να σου έστειλαν αυτή την αίτηση σημαίνει ότι έχουν μιλήσει με κάποιον από την οικογένεια σου προφανώς πρώτα...

Τα πράγματα έχουν ως εξής : Στον ΟΤΕ λειτουργούν τμήματα Telemarketing τα οποία προωθούν διάφορα προγράμματα...Μιλώντας λοιπόν με κάποιον στο σπίτι σου θα έγινε αναφορά στην άλλη εταιρία και θα προτάθηκε από τον ΟΤΕ η χρήση του εναλλακτικού παρόχου και όχι της προεπιλογής φορέα. Υπογράφοντας λοιπόν την αίτητση καταργείται η προεπιλογή όχι όμως και ο εναλλακτικός...

Ρώτα λίγο μήπως σας κάλεσε κάποιος από τον ΟΤΕ...

Αυτά.

A.T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κι εμένα μου ήρθε αυτό το πράγμα και δεν έχει μιλήσει κανένας με τον ΟΤΕ...

Έχω ένα φίλο στον ΟΤΕ και τον ρώτησα τι παίζετε και μου είπε ότι επειδή έχει πολλές απώλειες από τους εναλλακτικούς, στέλνει γενικότερα τέτοιες αιτήσεις, όπου βλέπει οτι ο εναλλακτικός κάνει "δουλειά"...

Μπόρα είναι... θα περάσει!!

 

:alien:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το σπασιμο ειναι που πρεπει να υπογραψεις στο ταχυδρομιο χωρισ καλα να ξερεις περι τινος προκειτε.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Καλά πΟΤΕτζήδες δε μασάμε!

 

Φίλε αν είσαι σίγουρος ότι κανένας από την οικογένειά σου δεν έχει πει "ΟΚ στείλτε μας την αίτηση" ή κάτι τέτοιο και έχεις όρεξη μπορείς να ειδοποιήσεις τον εναλλακτικό σου.

Θα έχει γέλιο η υπόθεση! ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πχι δεν πηραν τηλ γιαυτο αλλα για το πακετο προσφορων για μειωση του ''οτεπιλογες''
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί στο telemarketing του ΟΤΕ που δεν κάνουν καθόλου σωστά τη δουλειά τους (για πολλούς και διάφορους λόγους)...

Κανονικά μια τέτοια αίτηση στέλνεται αφότου έχει ενημερωθεί ο κάτοχος της γραμμής (και κανένας άλλος) και αφού έχει εξηγηθεί αναλυτικά η διαδικασία τηλεφωνικά... Εάν επιθυμεί ο πελάτης, λαμβάνει την αίτηση με courier, την υπογράφει αυτός και μόνο αυτός και στη συνέχεια προχωράει η διαδικασία...

 

Αυτά που εξηγώ παραπάνω είναι η σωστή διαδικασία που πρέπει να ακολουθηθεί, πράγμα που αρκετές φορές δε συμβαίνει... :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εδω και 2.5 μηνες "δουλευω" με ενα Thomson(Alcatel) Speedtouch 530i(για ISDN γραμμες δηλαδη) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Απο τον Ο.Τ.Ε το πηρα 59 ευρω.Ειναι modem/router και εχει συνδεση USB/Ethernet(10/100).Kατα την γνωμη μου παντα ποιο αξιοπιστος τροπος συνδεσης του aDSL Router με το PC ειναι μεσω Ethernet.Ετσι το εχω κι εγω. ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...