Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

΄Εχω επικοινωνίσει πάρα πολλές φορές με τη Telepassport για κλήσεις προς Q, αλλά τα ίδια Παντελακη μου τα ίδια Παντελή μου. Κάτι κάνουν, δουλεύει κάνα - δυο μέρες και μετά τιποτα. Θέλουν να βάλουν και αστικη αν είναι έτσι άστω καλύτερα. Οχι ότι και οι κλίσεις προς τις άλλες εταιρείες κινητής βγαίνουν εύκολα αλλά λέμε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kai meta kakos lene ton kokalh ethniko promithefti e re filaki pou theloun oloi.alla eftixws se ligo ligoi tha milane gia ote giati meta apo kapoies sigxwnefseis tha kanoun tria diktia kai meta oloi sta idiotika tha pigainoume
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (21 Φεβ. 2004 , 20:20)

Η εξήγηση που έδωσε ήταν ότι λόγω εκλογών φοβούνται μήπως αλλάξει η κυβέρνηση και δεν θέλουν να κάνουν παραγγελία τώρα γιατί δεν θέλουν να φάνε λεφτά όσο είναι ρευστο το πολιτικό σκηνικό!

Σε κάποιο οικονομικό φύλλο διάβαζα σήμερα ότι η διοίκηση του ΟΤΕ θα αλλάξει ανεξαρτήτως του αποτελέσματος των εκλογών. Οπότε μάλλον η απερχόμενη Διοίκηση φυλάει τα ρούχα της... http://www.langkawi.dk/w56.gif

Link to comment
Share on other sites

και μετα θα παρεις για τις βλαβες και θα σου πουν οτι η βλαβη ειναι δικια σου και το συνεργειο θα σου χρεωσει την επισκεψη!!! Εκει τον λουζεις και με καυτο λαδι!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

xrisimopoio DSL edo kai arketo kairo (kai arketa format tou PC)pigeno sto site pou prepi(i-choice)bazo tis rithmisis pou mou dosane litourga opos prepi stin arxi alla istera apo ligi ora me petheni mexri na anixi mia selida(sto internet :cry: )MPoro na kano tipota rithmisis ,kati etsi telos panton oste na stamatisi auto to problima :cry: :wacko: :cry: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και κάπου μπορεί να έχει απαντηθεί. Πριν 3 χρόνια είχα γραμμή σταθερής τηλεφωνίας ΟΤΕ στο όνομά μου. Κάποια στιγμή με πήραν και μου είπαν ότι έχω υπερβεί το όριο και ότι πρέπει να πληρώσω κάποιο ποσό. Μετά από συζητήσεις και διακανονισμούς έπρεπε να πληρώσω περίπου σε δύο δόσεις 1.400€. Πέρασαν 3 χρόνια. Την γραμμή την έκοψα εντελώς. Εστειλαν τότε και τελικό ποσό πληρωμής που ανέφερα πιο πάνω. Τώρα τι γίνεται. Εγω δεν έχω πληρώσει ακόμα.

1) Υπάρχουν τόκοι? Θα πληρώσω παραπάνω? :confused:

2) Δεν με έχει καλέσει κανένας και δεν έχω ενημερωθεί από κανέναν πια για τίποτα. Λετε να το ξέχασαν :worry:

3) Και λέω να πάω να πληρώσω.... :whistle: υπάρχει περίπτωση να με πάνε μέσα κατευθείαν (στα σίδερα) για χρέη στο δημόσιο :eek: :cry:

Και τέλος τι μπορώ να κάνω?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την εξής επιλογή από τον ΟΤΕ για modem στην Αγία Παρασκευή: Alcatel 530 ή ένα τύπου Siemens Expresslink για ISDN γραμμή; Ποιό προτείνετε;

 

Το Alcatel κάνει και routing, αυτό σημαίνει ότι είναι και firewall? Αν είναι ίδια τιμή μάλλον για το alcatel θα πάω, αλλά πέστε και εσείς καμιά γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

gia xreh sto dhmosio den pas mesa.

hrei ston OTE den einai hrei sto dimosio

an den eheis allaksei dieythinsi (ara den mporei na sou esteilan epistoli kai na hathike) pithanotata tha pliroseis mono to poso pou grafei. pane taktopoiise to giati an to thimithoun tha exeis problima.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

i webcom ton proigoumeno mina diafimize 100 lepta astikwn klisewn dwrean. i diafimisi elege oti prepei na pareis ena tilefwno (to opoio egw den eiha dei epeidh ti diafimisi tin eida mia fora sta petahta).

etyxe na eho hdh kati diafimistika kai mia aithshh opote ti stelno kai pairno meta apo kapoies meres tilefono kai metaksi allwn rwtao an eho ta 100 lepta kai fysika i kopela mou eipe oti afou ekana tin aithsh se ayto to hroniko diasthma tha ta eho ta 100 lepta.

erhetai o prwtos logariasmos kai fysika aytes oi kliseis itan hrewmenes kanonika. ksananpairnw tilefwno kai mou eipe mia alli kyria oti gia na eho ta 100 lepta eprepe na parw mono apo ekeino to tilefwno kai oti twra den ginetai tipota kai oti en einai diko tous to lathos giati eprepe egw na myriso ta nihia mou kai na rotiso an isxye ekeinh i prosfora akoma kai apo to kanoniko tilefwno gia na mou poun oti den isxyei. to poso fysika den einai simantiko (2.4 E+fpa) alla einai thema synepeias kai antimetwpishs (kai tsatilas fysika).

tha steilo kai ena email na dw ti tha mou poun, alla mou fianetai oti mpaino se diadikasia allagis paroxou pleon.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

απλο...γιατι δεν κανεις κανα τηλεφωνο στο 132 ή στις βλεαβες, νομιζω 197...εκει θα σου πουν ακριβως τι αν κανεις και τι προβλημα εχεις...αν εχεις.. :)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ST_EL (24 Φεβ. 2004 , 04:13)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και κάπου μπορεί να έχει απαντηθεί. Πριν 3 χρόνια είχα γραμμή σταθερής τηλεφωνίας ΟΤΕ στο όνομά μου. Κάποια στιγμή με πήραν και μου είπαν ότι έχω υπερβεί το όριο και ότι πρέπει να πληρώσω κάποιο ποσό. Μετά από συζητήσεις και διακανονισμούς έπρεπε να πληρώσω περίπου σε δύο δόσεις 1.400€. Πέρασαν 3 χρόνια. Την γραμμή την έκοψα εντελώς. Εστειλαν τότε και τελικό ποσό πληρωμής που ανέφερα πιο πάνω. Τώρα τι γίνεται. Εγω δεν έχω πληρώσει ακόμα.

1) Υπάρχουν τόκοι? Θα πληρώσω παραπάνω? :confused:

2) Δεν με έχει καλέσει κανένας και δεν έχω ενημερωθεί από κανέναν πια για τίποτα. Λετε να το ξέχασαν :worry:

3) Και λέω να πάω να πληρώσω.... :whistle: υπάρχει περίπτωση να με πάνε μέσα κατευθείαν (στα σίδερα) για χρέη στο δημόσιο :eek: :cry:

Και τέλος τι μπορώ να κάνω?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

Αν εμφανιστεις απο μονος σου δεν προκειτε να σου κανουν τιποτα. Μη φοβασαι για αυτο το θεμα. Βασικα επρεπε ηδη να σου εχει ερθει εξωδικο να πληρωσεις το χρεος σε καποιον δικηγορο για να μην σου κανει μηνυση. Μηπως εχεις αλλαξη διευθυνση; Αλλα και παλι θα επρεπε να σε ειχαν βρει μεσω της εφοριας. Περιεργο που 3 χρονια δεν σε εχουν ειδοποιησει. Υπαρχουν περιπτωσεις που ανθρωποι εχουν καταδικαστει ερημην επειδη δεν ειχαν ειδοποιηθει για διαφορους λογους.

 

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας στο ΟΤΕ και να κανεις καποιο διακανονισμο. Δικαιολογιες αν σε ρωτησουν μπορεις να πεις πολλες. Για παραδειγμα οτι ελειπες εξωτερικο και μολις γυρισες. Ψαξε το για να μην εχεις προβληματα.

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

κοιτα τα κινητα μεσω telepasport ειναι ονειρο θερινης νυχτος!! για κινητα Q ειναι 10πλο τσακ ποτ στο τσοκερ!!

Αν δεις το πραγμα αντικειμενικα ομως δεν σε συμφερει να παρεις κινητο απο σταθερο ειτε χρησιμοποιεις εναλακτικο ειτε οχι.

SMILE, LIFE IS NICE
Link to comment
Share on other sites

 

Μάλιστα. :) Οκ guys. Δεν έχω αλλάξει διεύθυνση. :worry: Θα μπορούσαν να με βρουν. Τέλος πάντων. Μάλλον θα περάσω για να κάνω κάποιο διακανόνισμο. Σας ευχαριστώ. Με είχε πιάσει πανικός τελευταία που το σκεφτόμουν.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...