Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις να το παρω χαμπαρι στο σουπερμαρκετ της γειτονιας μου αγορασα μια χρονοκαρτα των 25 ευρω,και οταν πληκτρολογουσα το κωδικο&μου ελεγε μηνυμα λαθους,πηρα χαμπαρι οτι ητανε ληγμενη!!!!! :( :( :( τι να κανω?Μου τα φαγανε τα λεφτα???? :cry: :cry: :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο αν μπορέσεις να τους τη γυρίσεις και να τους πείσεις ότι είναι αυτή που σου πούλησαν. Ίσως να έχουν κι άλλες ληγμένες απούλητες οπότε ενισχύονται οι αποδείξεις σου. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

εχω και αποδειξη αγορας και στο κατω-κατω θα με θυμαται αυτος που εχει το σουπερμαρκετ γιατι ειναι γνωστος μου.Απλα ποιος εχει την ευθυνη σε κατι τετοιες περιπτωσεις?????? :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ergotelis ( 1 Φεβ. 2004 , 01:32)

 

εχω και αποδειξη αγορας και στο κατω-κατω θα με θυμαται αυτος που εχει το σουπερμαρκετ γιατι ειναι γνωστος μου.Απλα ποιος εχει την ευθυνη σε κατι τετοιες περιπτωσεις?????? :alien:

 

 

Το supermarket που δεν απέσυρε τις χρονοκάρτες αφού έληξαν!

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να βάλω ADSL και θέλω να μου λύσετε τις εξής απορίες:

 

α) Θέλω να βάλω modem εκτός από αυτό του ΟΤΕ. Τι συμβατότητες/αυμβατότητες παίζουν; Τα € 50 που ζητάει ο ΟΤΕ θα τα γλιτώσω έτσι; Η εγκατάσταση είναι δύσκολη; Splitter και φίλτρα θα μου τα δώσει ο ΟΤΕ; Σκέφτομαι να πάρω αυτό (θέλω να μοιράσω τη σύνδεση σε 2 PC). Κάνει;

 

β) Αν τελικά πάρω ξεχωριστά modem και router το LAN θα συνεχίζει να "παίζει" μέσα από το router;

Link to comment
Share on other sites

Epeidi den eida kanena (alla eimai sigouros oti iparhei kapou) thread gia fax anoiksa afto.Mporei na mou pei kapoios tis hroseis tou kathos kai ton tropo hreosis :blink: , giati den to kateho kai idiaitera..Efharisto...!
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αφού ξαναβάλεις τις ρυθμίσεις του DTR όπως ήτανε (κατα προτίμηση, βάρα μια AT&F και μετά μια AT&W), κάνε αν θέλεις τα εξής:

 

1. Δοκίμασε άλλη θύρα στο PC σου

2. Δοκίμασε να βγάλεις το software compression

3. Σιγουρέψου ότι έχεις Flow Control: Hardware ή None.

 

και πες μας τα αποτελέσματα!

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom ( 1 Φεβ. 2004 , 06:47)

 

Αφού ξαναβάλεις τις ρυθμίσεις του DTR όπως ήτανε (κατα προτίμηση, βάρα μια AT&F και μετά μια AT&W), κάνε αν θέλεις τα εξής:

 

1. Δοκίμασε άλλη θύρα στο PC σου

2. Δοκίμασε να βγάλεις το software compression

3. Σιγουρέψου ότι έχεις Flow Control: Hardware ή None.

 

και πες μας τα αποτελέσματα!

 

Sigma εγιναν ΟΛΑ αυτα που μου προτεινεις εκτος απο την αλλαγη της com.To πιο απλο δεν εκανα ε???? :p

Απλα επειδη εχω πανω συνδεσεις κινητων κλπ και δεν ηθελα να το κανω....Θα το δοκιμασω...Thanks :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

opos eipes paei analoga me ta dedomena. an thimamai kala ta pio polla fax ehoun 14k modem. alla logo simpiesis paizei poli me to ti grafeis mesa, opote steile ena fax kai metra.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

to FAX xreonete oso kai mia klisi omilias pou kaneis .

dil an stileis fax stin athina apo saloniki kai kanei to fax 2 lepta na to stileis.. tote xreonese san na milises 2 lepta me athina apo saloniki ..

ti den mporeis na katalabeis ??

 

oso pio kenourio to fax pou exeis kai pou exei o allos toso pio grigora tha kaneis.. :) den uparxei kapios standar xronos

an den xereis tis xreoseis gia kliseis omilias des to site tou ote

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Nomizo anefera oti deneho idea apo fax kai ithela kapoies epeksegiseis.Tora apantisi opos ''steile ena fax kai metra'' den nomizo na tin katalavaines oute kai esi otan den ikseres.Se efharisto pantos.Isoun katatopistikos..!
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

...και ναι τελικά to DSLAM στο οποίο ήμουν συνδεδεμένος είχε χάσει προσωρινα την επαφή με τον έξω κόσμο (2 μέρες προσωρινά) και μόλις τώρα σερφάρω κανονικά...

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μήπως αυτό ισχύει και για όσους έχουν σύνδεση PSTN 56Κ ???

Τι αίτηση συμπλήρωσες?? Που θα την βρω και εγώ ??? :)

 

 

Κάτι μου λέει ότι αν ισχύει και για PSTN -> ADSL free , τότε με βλέπω από αύριο να κάνω αιτησουλα

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

να τους την πας πισω πεσκεσι κι αν εχουν κι αλλες θα στην αλλαξουν και θα πουν κι ενα τραγουδι! Αυτοι τις επιστρεφουν στην εταιρεια οταν ληξουν, εσυ τι θα την κανεις;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

για φαρμακειο ουτε λογος!!ειχε ληξει απο τις 31/8/2003!!!Αν ειναι δυνατον!!Κανενα κοροϊδο σαν &μενα θα περιμενανε!Αυριο θα δουμε τι θα πουνε αφου ρωτησω και στο 134!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BaCkOs ( 1 Φεβ. 2004 , 20:42)

 

Κάτι μου λέει ότι αν ισχύει και για PSTN -> ADSL free , τότε με βλέπω από αύριο να κάνω αιτησουλα

 

 

Το free που το είδες σε αυτά που έγραψε ο απατεωνας? :blink:

Απότι κατάλαβα εγώ πήγε στον ΟΤΕ υποβάθμισε τη γραμμη του απο ISDN σε PSTN (πόσα πλήρωσες απατεώνα;;;; ) και στη συνέχεια έκανε αίτηση για DSL! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε?

 

Ακουσον άκουσον....

 

Πήρε η πεθερά μου τον λογαριασμό της για τον Ο.Τ.Ε. την Πέμπτη 29 Ιανουαρίου 2004, ο οποίος στις Σημειώσεις, έγραφε ότι η υπηρεσία Χρέωσης Υπεραστικών κλήσεων ώς Αστικών κάθε Κυριακή, έχει λήξει και δεν ισχύει πλέον....!!!

 

Χθές λοιπόν Κυριακή, καθόμουν αναπαυτικά στον καναπέ μου, και είδα 3 φορές την διαφήμιση αυτή σε διάστημα 3 ωρών...!!!!

 

Μήπως τελικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται;;;;

 

Μήπως πρέπει να κάνουμε καμιά καταγγελία μπάς και ξυπνήσουν;;;;

 

 

Θέλω να ακούσω τι γνωρίζετε για το θέμα... ;)

http://www.phonebin.com/photos/2D799CAE-7E9D-444B-9E7910DBCAD1A173.jpg
Link to comment
Share on other sites

e ayto to katalabaina, steile ena fax kai metra, simainei steile ena fax (akoloutha tis odigies xrhshs) kai den me to roloi sou poso hrono krataei oli i diadikasia.

alla tyxerouli den hreiazetai na kaneis tipota. to ekana ego. :) ta pio polla fax stelnontai se logitero apo lepto, opote kostizoun mia monada an einai mes stin poli kai panw apo lepto mporoun na paroun mono kapoia pou ehoun para polla kai perierga grafika panw, opote mehri 2 monades xrewshs.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...