Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερχετε και το δικο μου κατασπρο 920 ... !!!! Σε 3 μερες ...

On fire !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ζαχαρώνω εδώ και καιρό το κινητό και μέχρι το τέλος της βδομάδας θα το παραγγείλω. Από birdphone λέω να το πάρω και σε κίτρινο χρώμα. Το έχει πάρει κανείς να μας πεί από ποιά χώρα είναι παραεισαγωγής και αν πέτυχε σε προβληματική παρτίδα ή γενικά αν είχε κανα θέμα?
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρώνω εδώ και καιρό το κινητό και μέχρι το τέλος της βδομάδας θα το παραγγείλω. Από birdphone λέω να το πάρω και σε κίτρινο χρώμα. Το έχει πάρει κανείς να μας πεί από ποιά χώρα είναι παραεισαγωγής και αν πέτυχε σε προβληματική παρτίδα ή γενικά αν είχε κανα θέμα?

 

Εγώ το πήρα από birdphone σε κίτρινο. Από τη Δανία είναι. Ζεσταίνεται αρκετά μετά από λίγη χρήση αλλά βλέπω ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο θέμα. Σκέφτομαι πάντως να το παω να το δουν όσο με καλύπτει το DOA.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από birdphone σε κίτρινο. Από τη Δανία είναι. Ζεσταίνεται αρκετά μετά από λίγη χρήση αλλά βλέπω ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο θέμα. Σκέφτομαι πάντως να το παω να το δουν όσο με καλύπτει το DOA.

 

Για το ζεσταινεται αλλα και για την διαρκεια της μπαταριας πρεπει να περιμενεις 4-5 πληρεις κυκλους φορτισης/αποφορτισης για να παρει τα ισια της η μπαταρια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερχετε και το δικο μου κατασπρο 920 ... !!!! Σε 3 μερες ...

On fire !!!

 

Καλορίζικο Κολοσσέ και από μένα :)

Αντε επιτέλους, το νημα εδώ στο my phone θα αποκτήσει τον άνθρωπο του :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγω, μετά απο 2 μηνες, μπορώ να πω οτι το δικο μου, ζεσταίνεται αρκετά στην συνεχη χρηση wifi/skype....

 

όποιος το παει στο service, ας μας ενημερώσει αν το θεωρουν λογικό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από birdphone σε κίτρινο. Από τη Δανία είναι. Ζεσταίνεται αρκετά μετά από λίγη χρήση αλλά βλέπω ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο θέμα. Σκέφτομαι πάντως να το παω να το δουν όσο με καλύπτει το DOA.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μόλις έρθει και το δικό μου θα ενημερώσω αν παρατηρήσω το ίδιο θεματάκι!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω, μετά απο 2 μηνες, μπορώ να πω οτι το δικο μου, ζεσταίνεται αρκετά στην συνεχη χρηση wifi/skype....

 

όποιος το παει στο service, ας μας ενημερώσει αν το θεωρουν λογικό...

 

Ολα πλεον ζεσταινονται, νομιζω ευθυνεται ο Krait γιατι ειχα το ιδιο θεμα αρχικα με το Optimus G. Συγκεκριμενα, αν κανετε εναν ελεγχο, το S4 καιγεται κυριολεκτικα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα πλεον ζεσταινονται, νομιζω ευθυνεται ο Krait γιατι ειχα το ιδιο θεμα αρχικα με το Optimus G. Συγκεκριμενα, αν κανετε εναν ελεγχο, το S4 καιγεται κυριολεκτικα.

 

Καλυτερα μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.

Το λεω αυτο γιατι το htc μου δε ζεσταινεται.

 

Τα κινητα που αναφερεις ειναι τετραπυρηνα και οχι διπυρηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.

Το λεω αυτο γιατι το htc μου δε ζεσταινεται.

 

Τα κινητα που αναφερεις ειναι τετραπυρηνα και οχι διπυρηνα.

 

Το Optimus G το δουλευα στους δυο πυρηνες. Δεν παραδεχομαι πως καιγεται οτι κυκλοφορει στην αγορα, που ζεσταινεται εστω ελαχιστα, ορισμενα κανουν τετοια διαχειριση πυρηνων που ανεβαζει θερμοκρασια. Με updates διορθωνονται αυτα.

 

Λοιπον ειμαι κατοχος απο σημερα ενος κοκκινου lumia 920, μου αρεσει μεχρι στιγμης και ναι, ζεσταινεται ελαφρα σε wifi και πιο εντονα σε 4G αλλα δε μου καψε το χερι.

 

PS. Ειναι σουηδικο.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Ολα πλεον ζεσταινονται, νομιζω ευθυνεται ο Krait γιατι ειχα το ιδιο θεμα αρχικα με το Optimus G. Συγκεκριμενα, αν κανετε εναν ελεγχο, το S4 καιγεται κυριολεκτικα.

 

Παιδιά είναι Φινλανδοί οι άνθρωποι..Το κινητό το χρησιμοποιούν κατά κόρον σε θερμοκρασίες κάτω των 10οC. Οπότε θέλουν κάτι να τους ζεσταίνει τα χέρια.. :p

Πέρα απ την πλάκα, είναι γενικό φαινόμενο το wi-fi να τρώει ασύστολα μπαταρία και όλη αυτή η "υπερδιέγερση" να θερμαίνει το κινητό! Το θέμα είναι αν το έχουν τσεκάρει από πριν αυτό ώστε μετά από αρκετό διάστημα χρήσης να μην έχει προκληθεί εσωτερική φθορά..!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι Φινλανδοί οι άνθρωποι..Το κινητό το χρησιμοποιούν κατά κόρον σε θερμοκρασίες κάτω των 10οC. Οπότε θέλουν κάτι να τους ζεσταίνει τα χέρια.. :p

Πέρα απ την πλάκα, είναι γενικό φαινόμενο το wi-fi να τρώει ασύστολα μπαταρία και όλη αυτή η "υπερδιέγερση" να θερμαίνει το κινητό! Το θέμα είναι αν το έχουν τσεκάρει από πριν αυτό ώστε μετά από αρκετό διάστημα χρήσης να μην έχει προκληθεί εσωτερική φθορά..!

 

Μιλαμε για ηλεκτρονικα κυκλωματικα, εχουν προδιαγραφες αντοχων. Το καλο της υποθεσης ειναι πως δεν ζεσταινεται η οθονη, οπως γινοταν και στο S3 που ειχα και στο Optimus G, ξερουμε ποσο ευπαθεις, για να μην πω τιποτα αλλο, ειναι οι οθονες. Και ΔΕΝ θερμαινεται τοσο επικινδυνα γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Το Optimus G το δουλευα στους δυο πυρηνες. Δεν παραδεχομαι πως καιγεται οτι κυκλοφορει στην αγορα, που ζεσταινεται εστω ελαχιστα, ορισμενα κανουν τετοια διαχειριση πυρηνων που ανεβαζει θερμοκρασια. Με updates διορθωνονται αυτα.

 

Λοιπον ειμαι κατοχος απο σημερα ενος κοκκινου lumia 920, μου αρεσει μεχρι στιγμης και ναι, ζεσταινεται ελαφρα σε wifi και πιο εντονα σε 4G αλλα δε μου καψε το χερι.

 

PS. Ειναι σουηδικο.

 

Καλοριζικο.

 

Προσωπικα εχω καταληξει οτι ορισμενα κινητα πχ 920 nexus 4 εχουν αρκετες υπερθερμανσεις.

Ητανε συσκευες που ενδιαφερομουνα να παρω γι αυτο το λεω.

 

Παρ ολα αυτα ευχομαι να το χαρεις το λουμια παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.

 

Προσωπικα εχω καταληξει οτι ορισμενα κινητα πχ 920 nexus 4 εχουν αρκετες υπερθερμανσεις.

Ητανε συσκευες που ενδιαφερομουνα να παρω γι αυτο το λεω.

 

Παρ ολα αυτα ευχομαι να το χαρεις το λουμια παντως.

 

Eχουν ναι, παρολο που φορανε τους ιδιους επεξεργαστες εχουν διαφορετικη συμπεριφορα θερμανσης, πιθανον λογω της διαφορετικης τοπολογιας των εξαρτηματων τους στο εσωτερικο. Ορισμενοι κατασκευαστες το εντοπιζουν και το διορθωνουν, αλλοι αργουν να το κανουν. Οταν διαβαζω ομως για S4 σε 40+ εως 50 βαθμους, σιγουρα το 920 κινειται σε πιο δροσερα πεδια.

 

Σ ευχαριστω, μου ευχομαι κι εγω να το χαρω, ηταν μια τεραστια αλλαγη για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εφυγε απο χτες στο service γιατι οχι απλα ζεσταινοταν μου εκαιγε το χερι και γιατι η μπαταρια δεν κρατουσε πανω απο 6-8 ωρες οτι χρηση και να εκανα....αυτο που παρατηρησα και το τονισα στο Care Center ειναι οτι ενα βραδυ το εβαλα σε flight mode με 100% μπαταρια και μετα απο 8 ωρες ειχε χασει μολις 2%....σε αντιστοιχιση περιπτωση σε κανονικη λειτουργια η μπαταρια επεφτε κοντα στο 80%...οποτε αν μεχρι να επιστρεψει το δικο μου δεν εχει κανενας αλλος νεα θα περιμενετε απο εμενα :D

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Στο 925 είδα αναβοσβήνει το homebutton για ειδοποίηση... Λέτε να το πάρουμε κι εμείς; Τρομερά χρήσιμο

 

Το εχω ανεβασει ηδη. Λογικα ναι, θυμιζει εποχες συσκευων symbian που προστιθετο σαν χαρακτηριστικο ειδοποιησης. Και ειναι πολυ πιο ωραιο απο ενα led κατα την αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ανεβασει ηδη. Λογικα ναι, θυμιζει εποχες συσκευων symbian που προστιθετο σαν χαρακτηριστικο ειδοποιησης. Και ειναι πολυ πιο ωραιο απο ενα led κατα την αποψη μου.

 

συμφωνω κι εγω οτι ειναι πιο ωραιο απο led. αλλα ποσο ειναι σιγουρο οτι ειναι για συμβαντα? τουλαχιστον για αρχη?

καταρχας δεν εχει αναφερθει πουθενα απο αυτους που πηραν το 925(αλλα ειναι και νωρις)

και κατι ειχε διαρευσει οτι θα ειναι αμα ειναι χαμηλη η μπαταρια η κατι τετοιο τελοςπαντων , δεν ειμαι και σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ανεβασει ηδη. Λογικα ναι, θυμιζει εποχες συσκευων symbian που προστιθετο σαν χαρακτηριστικο ειδοποιησης. Και ειναι πολυ πιο ωραιο απο ενα led κατα την αποψη μου.

 

Πραγματικά! Απορώ που τόσον καιρό δεν έχει γίνει ή δεν το έχουμε ζητήσει... Τόσο δύσκολο είναι πια;

Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστω, μου ευχομαι κι εγω να το χαρω, ηταν μια τεραστια αλλαγη για μενα.

 

Και βέβαια θα το χαρείς...;)

Τι συσκευη είχες?

Πραγματικά το led ειδοποίησης είναι μεγάλη έλλειψη και η λειτουργεία τού home button ως κάτι αντίστοιχο θα είναι η τέλεια λύση.

 

Μόλις κατέβασα το Nokia lockscreen. Μένει μόνιμα το ρολόι στη οθόνη και ξεκλειδώνει με δυπλο tap (αλα Ν9). Κάτι σαν το update που ανακοινώθηκε. Πολυ καλό. Μένει να δω πως πάει απο κατανάλωση. Ουσιαστικά δεν κλειδώνουμε ξανά την οθόνη αλλα τραχουμε την εφαρμογή....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια θα το χαρείς...;)

Τι συσκευη είχες?

Πραγματικά το led ειδοποίησης είναι μεγάλη έλλειψη και η λειτουργεία τού home button ως κάτι αντίστοιχο θα είναι η τέλεια λύση.

 

Android συσκευες εδω και μερικα χρονια, η τελευταια ηταν το Optimus G.

Δυστυχως δε θα το ευχαριστηθω. Διπλα στο βελος, στην ενωση οθονης και του σωματος, βλεπω να βγαινει φως...

Link to comment
Share on other sites

έτσι το έχω ρυθμισεις-ελληνικα γυναίκα,αλλά τίποτα δεν λέει να βγάλει αχνά....το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.....αλλα δεν καταφερα κατάφερα....

 

Σου εγραφα τώρα να κάνεις επανεκκίνηση, αλλά είδα πιο κάτω οτι το δοκίμασες και λυτρώθηκες... Σε γενικές γραμμές, να ξέρετε, αν και ειναι καθαρά προσωπικό βίωμα, πολλές φορές που μου κόλλησε κάτι στο κινητό ή δε δούλεψε κάτι σωστά, του έκανα μια επανεκκίνηση και το πρόβλημα λύθηκε...

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παιδιά, γιατί βλέπω ότι πολλοί από εσάς μεταπηδήσατε στο 920 από το Ν8. Τι έχετε να πείτε στη σύγκριση μεταξύ τους στον τομέα των φωτογραφιών; Ποιο υπερτερεί από τα δύο; Σκέφτομαι να αγοράσω ένα μεταβατικό κινητό, μέχρι να πάρω κάτι καλό από τη καινούργια φουρνιά των ναυαρχiδων και αφού βγει το επόμενο iPhone, και το Ν8 φαντάζει καλή λύση. Ειδάλλως μπορώ να πάω και τώρα στο 920 αλλά δεν το πολυψήνω γιατί "σύντομα" θα βγει το EOS. Οπότε, τι έχετε να πείτε για το Ν8; Αντέχει ακόμα στη σύγκριση, πχ με 920, Xperia T, iPhone4S κ.α. ανάλογα κινητά; Πάντα για τον φωτογραφικό τομέα μιλάω, για το λειτουργικό δεν έχω κανένα θέμα. Ευχαριστώ.

 

Αδερφέ... Ειχα Ν8 και πηγα στο 920... Αν σε ενδιαφέρει μονο το θέμα φωτογραφίας, ειναι πραγματικα ΔΥΣΚΟΛΟ να πάρει κάποιος θέση... Το Ν8 σκίζει σε ανάλυση, ειδικά στις πρωινές... Το 920, απλά, απλά, απλά, απλά... φυσάει τις βραδυνές!! Αμα δε το δεις απο κοντά φιλε, οτι και να σου πουν ο,τι κι αν ακούσεις, δε συγκρίνεται με το να δεις με τα ίδια σου τα μάτια! Αλήθεια ειναι, πως υστερεί πολύ στο τομέα ζουμ το 920, όπως στο και τομέα "ανοίγματος" της φωτογραφίας.. Δηλαδή να την βάλεις στον υπολογιστή και να την "ανοίξεις"...Το Ν8 ειναι καλύτερο νομιζω.. Πιστεύω οτι αν το Ν8 είχε τις βραδυνές του 920, δεν νομιζω να έφευγε ποτέ κανενας απο το Ν8... Ούτε για αστείο!!

 

Εγώ το πήρα από birdphone σε κίτρινο. Από τη Δανία είναι. Ζεσταίνεται αρκετά μετά από λίγη χρήση αλλά βλέπω ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο θέμα. Σκέφτομαι πάντως να το παω να το δουν όσο με καλύπτει το DOA.

 

Κι εγώ το πήρα απο birdphone σε άσπρο, απο Δανία όπως λέτε κι εμένα, αλλά κι εμένα μου ζεσταίνεται για τα καλά.. Ειδικά με κάποιο παιχνίδι... ΑΛλά εχω εξηγήσει, οτι το κινητό, δεν ειναι κινητό.. Ειναι υπολογιστής...Ποιος υπολογιστής δε ζεσταίνεται;; Ευχομαι να φτιάξει μετά απο κάποιο Update αλλιώς θα τα πάω λίγο πριν τελειώσει η εγγύηση μου...

 

Εχει ακουσει κανείς τιποτα για το πότε θα έρθει το πολυαναμενόμενο update??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...