Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την όχι και τόσο ικανοποιητικη (το λέω πολύ ευγενικά...) εφαρμογή του fb της ms;)

 

(το λέω πολύ ευγενικά...) :lol::lol::lol:

Εννοείς την εφαρμογή που βγάζει πρώτη στο store (αυτή που έχουν κατεβάσει οι περισσότεροι) ;

Αν εννοείς αυτή :rocket: ναι ήσουν πολύ ευγενικός!! :D

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

(το λέω πολύ ευγενικά...) :lol::lol::lol:

Εννοείς την εφαρμογή που βγάζει πρώτη στο store (αυτή που έχουν κατεβάσει οι περισσότεροι) ;

Αν εννοείς αυτή :rocket: ναι ήσουν πολύ ευγενικός!! :D

 

Δες εδώ

Αν εννοείς αυτη, νομίζω πως είναι αρκετά καλή και συνεχώς βελτιώνεται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει δοκιμάσει κανεις την εφαρμογή Nokia NFC Writer? θα ήθελα να ρωτήσω τι χωρητικότητας πρέπει να είναι tag

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ανέφερες το NFC μπορείτε να στείλετε εικόνα μέσω NFC? Εγώ δεν μπόρεσα μακάρι να διορθωθεί μέσω update

 

Νομίζω δεν στέλνει έχω προσπαθήσει και εγώ να στυλο σε ένα άλλο λιμιά και δεν τα κατάφερα

 

Ένα κουλό που είδα χθες το βραδυ μέσα από το Lumia Storage Check είχα 155 MB temp τα οποια πάταγα το κουμπί να τα σβήσει και δεν τα έσβηνε μνήμη σε χρήση είχα 5.3GB πήγα χθες και έκανα αναβάθμιση την εφαρμογή Amazing Weather HD όταν κατέβηκε και ξανά πήγα να σβήσω τα temp διά μαγιας με πήγε στα 25 MB temp και μνήμη σε χρήση 5.1GB σε χρήση πολύ κουλό πρέπει να είναι κάποιο σφάλμα δεν εξηγείται αλλιώς

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα πάτησα διαγραφή των temp και απο τα 2.4gb πήγαν στα 344 Mb ....θα το κλείσω για να δω μετά τι θα γραφει..πάντως έφαγα ξενέρωσα με τα ακουστικά τα ασύρματα που έχω τα bh-505....συνδέονται κανονικά αλλα όταν παίζει μουσική γίνεται αλλοίωση του ήχου....ενω με το galaxy note που έιχα δεν ειχα θεμα...παραξενα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

Αν εννοείς αυτη, νομίζω πως είναι αρκετά καλή και συνεχώς βελτιώνεται.

 

Στο store πάλι δεν την έβρισκε αλλά την έκανα εγκατάσταση τελικά μέσω pc.

Ένα άλλο σημαντικό κομμάτι είναι της μουσικής..Ότι τραγούδι κι αν περάσω το βγάζει -Αγνωστο άλμπουμ -Αγνωστος καλλιτέχνης

Επίσης κάποια κομμάτια όταν ανοίγω το φάκελο απ το pc δεν τα βλέπει καν!!

Και γενικά η εφαρμογή της ΝΟΚΙΑ είναι Απαράδεκτη!! Ούτε να προχωρήσεις το κομμάτι λίγο πιο μπροστά δεν αφήνει.. Γενικά δεν παλεύεται. Έτσι είναι ή έχει βρει κανείς λύση σε όλα αυτά..;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Στο store πάλι δεν την έβρισκε αλλά την έκανα εγκατάσταση τελικά μέσω pc.

Ένα άλλο σημαντικό κομμάτι είναι της μουσικής..Ότι τραγούδι κι αν περάσω το βγάζει -Αγνωστο άλμπουμ -Αγνωστος καλλιτέχνης

Επίσης κάποια κομμάτια όταν ανοίγω το φάκελο απ το pc δεν τα βλέπει καν!!

Και γενικά η εφαρμογή της ΝΟΚΙΑ είναι Απαράδεκτη!! Ούτε να προχωρήσεις το κομμάτι λίγο πιο μπροστά δεν αφήνει.. Γενικά δεν παλεύεται. Έτσι είναι ή έχει βρει κανείς λύση σε όλα αυτά..;

 

Αν φτιάξεις στα mp3 τους τίτλους και τα album μια χαρά θα τα δείξει εγώ που τα φτιάχνω με το winamp μια χαρά τα δείχνει πχ αν έχω 5 τραγούδια από ένα album και περάσω και στα 5 την ονομασία του album στο κινητό θα τα φέρι όλα σαν album μαζεμένα μαζί μπορείς να βάλεις και εξώφυλλο του κάθε album εγώ τα βρίσκω από το google και τα περνάω με τον nokia music player και τα δείχνει όλα κανονικά τα κομμάτια με τα εξώφυλλα.

Το κομμάτι μπορείς να το πας mio μπροστά πατώντας παρατεταμένα το βελάκι μπροστά που έχει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εν τελει το λευκό μου 920 για σέρβις στα Saturn.Δεν ελεγε να φτιάξει το ακουστικό.του ειπα το πρόβλημα μου και του ειπα επίσης πως με το τελευταίο απντειντ θερμενεραι εύκολα πίσω πάνω δεξιά το κινητο.μου είπανε σε δςκα μέρες περιπου θα ειναι ετοιμο.τωρα ειμαι με το 800.μου φαίνετε μικρούλη.θελω πίσω τη κινηταρα μου :'(
Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάξεις στα mp3 τους τίτλους και τα album μια χαρά θα τα δείξει εγώ που τα φτιάχνω με το winamp μια χαρά τα δείχνει πχ αν έχω 5 τραγούδια από ένα album και περάσω και στα 5 την ονομασία του album στο κινητό θα τα φέρι όλα σαν album μαζεμένα μαζί μπορείς να βάλεις και εξώφυλλο του κάθε album εγώ τα βρίσκω από το google και τα περνάω με τον nokia music player και τα δείχνει όλα κανονικά τα κομμάτια με τα εξώφυλλα.

Το κομμάτι μπορείς να το πας mio μπροστά πατώντας παρατεταμένα το βελάκι μπροστά που έχει

 

Αν δεν τα περάσω όλα μαζί αλλά λίγα λίγα, ενώ είναι απ το ίδιο άλμπουμ τα εμφανίζει σαν να είναι διαφορετικά ενώ έχουν το ίδιο όνομα. Τεσπα, αστο αυτό. Το βελάκι λειτουργεί όταν μπεις απ τη μουσική και όχι απ την εφαρμογή ΜΟυσική της Νόκια..! Για την εφαρμογή μιλούσα η οποία είναι εντελώς άθλια.. Γενικά θα προτιμούσα να τα βγάζει όλα χύμα χωρίς περιττές κατατάξεις και απλά να φτιάχνεις τις λίστες που θες.

Δοκίμασε το MPAtool για εξώφυλλα..απλά θέλει όλη τη διαδικασία με τα ονόματα που προανέφερες..!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

και γω αναρωτιέμαι με την υπερθέρμανση... μετά από λίγη μουσική ή μετά από 10 λεπτά gps, είναι εμφανής η ζέστη στο πάνω μέρος της συσκευής...

 

 

έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

και γω αναρωτιέμαι με την υπερθέρμανση... μετά από λίγη μουσική ή μετά από 10 λεπτά gps, είναι εμφανής η ζέστη στο πάνω μέρος της συσκευής...

 

 

έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

 

Εγώ το έχω παρατηρήσει με το wi-fi..Ζεσταίνεται αρκετά, αλλά τι να το κανω!:p

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση.

γιατί στο plaisio η συσκευή αξίζει 679,00 € ενώ στο skroutz πλέον αρχίζει απο 399;

τι διαφορετικό υπάρχει;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση.

γιατί στο plaisio η συσκευή αξίζει 679,00 € ενώ στο skroutz πλέον αρχίζει απο 399;

τι διαφορετικό υπάρχει;

Τιποτα! Απλα απο σκρουτζ ειναι παραεισαγωγη αλλα η εγγυηση ισχυει κανονικα! Και ισως στα φτηνα μαγαζια βρεις μονο μαυρο αντε και ασπρο..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί πάντως που πέρασα από το Πλαίσιο Αργυρούπολης στην τιμή έγραφε 549, αλλά και πάλι υπάρχει μεγάλη διαφορά με τα online καταστήματα που έχει πέσει στα 400.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί πάντως που πέρασα από το Πλαίσιο Αργυρούπολης στην τιμή έγραφε 549, αλλά και πάλι υπάρχει μεγάλη διαφορά με τα online καταστήματα που έχει πέσει στα 400.

 

απο εδώ βρήκα την τιμή:

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/windows-phone.htm?Manufacturer=Nokia&PriceRange=%E2%82%AC%20%20%20599-699

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι γνωρίζω την τιμή που το έχει στο online κατάστημα, απλά δύο πράγματα έχουν συμβεί είτε δεν έχει ενημερωθεί το online κατάστημα του πλαισίου, είτε λόγω μιας προσφοράς που έκανε πριν κανα μήνα και έδιναν μια δωροεπιταγή 100 ευρώ το σταμάτησαν και δεν έχουν ενημερωθεί στο κατάστημα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με είπαν μεσα σε δέκα εργάσιμες μέρες στο σέρβις των σατουρν,με έστειλαν μηνυμα σημερα και μου είπαν πως η συσκευή μου ειναι έτοιμη!αν πραγματικα επιδιορθωσαν το λάθος χίλια μπράβο στη νοκια για τη γρήγορη ανταπόκριση!και μιλάμε για κεντρικο μαγαζι τou Dusseldorf!για να δουμε! :D
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με είπαν μεσα σε δέκα εργάσιμες μέρες στο σέρβις των σατουρν,με έστειλαν μηνυμα σημερα και μου είπαν πως η συσκευή μου ειναι έτοιμη!αν πραγματικα επιδιορθωσαν το λάθος χίλια μπράβο στη νοκια για τη γρήγορη ανταπόκριση!και μιλάμε για κεντρικο μαγαζι τou Dusseldorf!για να δουμε! :D

 

Επειδή κι εμένα όπως του Starbats, το κινητό "λαμπαδιάζει", έκανε και κάτι restart μόνο του πρόσφατα, προσπαθώ να μην πανικοβληθώ και να το ρίξω στο γεγονός οτι στα χέρια μου, κρατάω ένα κινητό-υπολογιστή, με βαρύ λειτουργικό και να αποδώσω εκεί τη ζέστη και το μοναδικο Restart που μου έκανε στους 2 μηνες χρησης....

 

Όταν πας να το πάρεις βρε Starbats, ρώτα τους τι έγινε... Και αν όντως ειναι κάτι που χρειάζεται επισκευή... Και κατά πόσον ειναι απαραίτητη...

Μιλάω για την υπερθέρμανση...

Edited by Memorex
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμένα όπως του Starbats, το κινητό "λαμπαδιάζει", έκανε και κάτι restart μόνο του πρόσφατα, προσπαθώ να μην πανικοβληθώ και να το ρίξω στο γεγονός οτι στα χέρια μου, κρατάω ένα κινητό-υπολογιστή, με βαρύ λειτουργικό και να αποδώσω εκεί τη ζέστη και το μοναδικο Restart που μου έκανε στους 2 μηνες χρησης....

 

Όταν πας να το πάρεις βρε Starbats, ρώτα τους τι έγινε... Και αν όντως ειναι κάτι που χρειάζεται επισκευή... Και κατά πόσον ειναι απαραίτητη...

Μιλάω για την υπερθέρμανση...

 

θα το κανω!ελπίζω να μη ξαναγίνει!θα τους ρωτήσω τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμμια λυση στο απιστευτο προβλημα του οταν συνδεεις ακουστικο ΒΤ περναει ολους τους ηχους και τη μουσικη απο εκει μεσα εχετε βρει?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ψαχνω σε ενα lumia 920 φιλου μου πως γινεται να μην εμφανιζονται οταν λαμβανει τα sms στην αρχικη οθονη αλλα δεν μπορω να το βρω

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει αν υπαρχει τροπος και πως? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ψαχνω σε ενα lumia 920 φιλου μου πως γινεται να μην εμφανιζονται οταν λαμβανει τα sms στην αρχικη οθονη αλλα δεν μπορω να το βρω

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει αν υπαρχει τροπος και πως? Ευχαριστώ

 

δες ρυθμισεις-οθόνη κλειδώματος -ειδοποιήσεις και βγαλε τα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

δες ρυθμισεις-οθόνη κλειδώματος -ειδοποιήσεις και βγαλε τα μηνύματα

 

Φιλε μου το εχω δοκιμασει παλι τα εμφανιζει..... παντος σε ευχαριστω πολυ για την απαντιση

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλημέρα.πηρα το κινητό απο το σέρβις εχθές.διορθωσαν φυσικά το πρόβλημα!και επίσης μιας και ανέφερα το θέμα της θερμότητας στο πίσω μέρος του κινητού ειδικά μετά το τελευταίο απντειντ,μου το διόρθωσαν κατά παρά πολύ.σχεδον δε θερμενεται πια παρα μόνο στο 4G λίγο πίσω.αλλα πάλι δεν είναι πολύ.με WLAN δε,καθόλου ζεστη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...