Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν καλημέρα.πηρα το κινητό απο το σέρβις εχθές.διορθωσαν φυσικά το πρόβλημα!και επίσης μιας και ανέφερα το θέμα της θερμότητας στο πίσω μέρος του κινητού ειδικά μετά το τελευταίο απντειντ,μου το διόρθωσαν κατά παρά πολύ.σχεδον δε θερμενεται πια παρα μόνο στο 4G λίγο πίσω.αλλα πάλι δεν είναι πολύ.με WLAN δε,καθόλου ζεστη.

 

Επειδή έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα ξέρεις τι του έκαναν πως το διόρθωσαν?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα με τη θερμότητα σας το κάνει με το wi-fi? Πιστεύω ότι το κάνει σε όλους (ή όχι; )
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο,θελω να ρωτησω τους κατοχους,αν γινεται hotspot το κινητο και μπορεις να μοιρασεις το 3g internet σε tablet και φορητο οπως κανω τωρα απροβληματιστα με το iphone?
only Apple
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τη θερμότητα σας το κάνει με το wi-fi? Πιστεύω ότι το κάνει σε όλους (ή όχι; )

 

απότι έχω διαβάσει και σε άλλους και στο θέμα του 820 το έχουν και άλλοι με το wifi να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος τις κάμερας.Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ελαττωματικών συσκευών αφού το έχουν τα περισσότερα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο,θελω να ρωτησω τους κατοχους,αν γινεται hotspot το κινητο και μπορεις να μοιρασεις το 3g internet σε tablet και φορητο οπως κανω τωρα απροβληματιστα με το iphone?

 

Δεν έχω δοκιμάσει tablet και φορητό αλλά σε άλλες συσκευές μοιράζει κανονικά.;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δειτε στο gsmarena τις αλλαγες που φερνουν τα windows 8.1 (blue). Ειναι κατα βαση αισθητικες/λειτουργικες αυτες που παρουσιαζουν και υποθετω πως θα ακολουθησουν καποια σημεια και τα WP.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ψαχνω σε ενα lumia 920 φιλου μου πως γινεται να μην εμφανιζονται οταν λαμβανει τα sms στην αρχικη οθονη αλλα δεν μπορω να το βρω

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει αν υπαρχει τροπος και πως? Ευχαριστώ

Δεν γίνεται φιλε μου,μας εχει καψει το συγκεκριμένο..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται φιλε μου,μας εχει καψει το συγκεκριμένο..

Τι ακριβώς; Να μην εμφανίζει την ένδειξη οτι ήρθε μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος; Γιατί αυτό οκ είναι και λογικό να μη βγαίνει..

Εμένα το κουλό που κάνει είναι ότι τα ταξινομεί ημερολογιακά αλλά δεν κοιτάει το έτος με αποτέλεσμα μηνυμα 07/10/2008 (της sim) να το εμφανίζει πιο πάνω από τα τωρινά του 2013..(εκτός αν είναι της ημέρας που γράφει ώρα και τα βγάζει πρώτα μέχρι να περάσουν 24h) και απ τις 20 του μήνα και μετά βγαίνουν πιο πάνω τα καινούρια..

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα σ ευχαριστω πολυ. οποτε το ξεχναει......

 

Νομίζω ότι έχει σχέσει τι firmware έχεις αλλά επιτρέπουν και έχουν την ρύθμιση και αλλά όχι..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ισχυει οτι το whatsapp δεν ερχοντε παντα τα μηνυματα ειδικα αμα εισαι offline και σου στειλουν κατι και μετα και να μπεις δεν σου ερχοντε παντα;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ισχυει οτι το whatsapp δεν ερχοντε παντα τα μηνυματα ειδικα αμα εισαι offline και σου στειλουν κατι και μετα και να μπεις δεν σου ερχοντε παντα;

 

Ισχύει φίλε μου!!!Το έχω παρατηρήσει και εγώ πολλές φορές!!Όπως και όταν καμιά φορά σου έρχεται μήνυμα και αργεί να χτυπήσει!!Ελπίζω να το διορθώσουν σε μελλοντική αναβάθμιση γιατί είναι λίγο σπαστικό να ανοίγεις και να κοιτάς το whatsapp

Link to comment
Share on other sites

Για σας θέλω να αγοράσω για το lumia 920 την ασύρματη βάση DT-910 αν στο κινητό έχω την θήκη σιλικόνης φορεμένη φορτίζει η πρέπει κάθε φορα να την βγάζω???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας θέλω να αγοράσω για το lumia 920 την ασύρματη βάση DT-910 αν στο κινητό έχω την θήκη σιλικόνης φορεμένη φορτίζει η πρέπει κάθε φορα να την βγάζω???

 

Έχω την ίδια βάση και το φορτίζω κανονικα με την θήκη (όχι σιλικόνης)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια βάση και το φορτίζω κανονικα με την θήκη (όχι σιλικόνης)

 

τι εννοείς όχι σιλικόνης έχω την γνήσια τις nokia σιλικόνης σε cyan δηλαδή θα πρέπει να την βγάζω??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε χρειάζεται να τη βγάζεις

 

Με έσωσες φιλαράκι γιατί το πρωί την παράγγειλα από την nokia care και η κοπέλα μου είπε ότι δεν θα φορτίζει και τρόμαξα και τελικά τις ηπα φερτή μου εσύ και όταν μου είπες αυτό λέω και τώρα πως θα την ακυρώσω αλλα τελικά με έφτιαξες βρε montoya :lol::lol::lol::lol:

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Με έσωσες φιλαράκι γιατί το πρωί την παράγγειλα από την nokia care και η κοπέλα μου είπε ότι δεν θα φορτίζει και τρόμαξα και τελικά τις ηπα φερτή μου εσύ και όταν μου είπες αυτό λέω και τώρα πως θα την ακυρώσω αλλα τελικά με έφτιαξες βρε montoya :lol::lol::lol::lol:

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ

 

Όχι εγώ, η Nokia....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει φίλε μου!!!Το έχω παρατηρήσει και εγώ πολλές φορές!!Όπως και όταν καμιά φορά σου έρχεται μήνυμα και αργεί να χτυπήσει!!Ελπίζω να το διορθώσουν σε μελλοντική αναβάθμιση γιατί είναι λίγο σπαστικό να ανοίγεις και να κοιτάς το whatsapp

 

Και είμαστε σίγουροι ότι φταίει το whatsapp και όχι τα wp8 που δεν τρέχει μόνιμα κάτι στο παρασκήνιο;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και είμαστε σίγουροι ότι φταίει το whatsapp και όχι τα wp8 που δεν τρέχει μόνιμα κάτι στο παρασκήνιο;

 

Εισαι developer, εσυ ξερεις καλυτερα.

Εφαρμογες οπως facebook κτλ ενημερωνονται ανα πασα στιγμη, σωστα ; Αρα γιατι αυτες οι δυο, viber και whatsapp, να μη μπορουν ;

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές παγώνουν όταν είναι στο παρασκήνιο. Οι ειδοποιήσεις τους έρχονται κανονικά είτε είναι κλειστές οι εφαρμογές, είτε στο παρασκήνιο. Στις περιπτώσεις του whatsapp και του viber είναι μάλλον θέμα εφαρμογής, αφού άλλες δουλέυουν κανονικά π.χ Skype.

 

Βγήκε μια διαρροή νέας έκδοσης που έχει κάποια νέα πραγματάκια. Ας ελπίσουμε να είναι αληθινή:

http://www.wpcentral.com/leaked-screenshots-windows-phone-developer-build-show-notification-center-and-more

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές παγώνουν όταν είναι στο παρασκήνιο. Οι ειδοποιήσεις τους έρχονται κανονικά είτε είναι κλειστές οι εφαρμογές, είτε στο παρασκήνιο. Στις περιπτώσεις του whatsapp και του viber είναι μάλλον θέμα εφαρμογής, αφού άλλες δουλέυουν κανονικά π.χ Skype.

 

Βγήκε μια διαρροή νέας έκδοσης που έχει κάποια νέα πραγματάκια. Ας ελπίσουμε να είναι αληθινή:

http://www.wpcentral.com/leaked-screenshots-windows-phone-developer-build-show-notification-center-and-more

 

Το να παγωνουν ειναι καλο μαλλον, αυτο που δε γινεται ποτε στο android. Αρα ειναι θεμα αυτων των δυο. Εστειλα email στο viber, να δω τι θα απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά π ς γίνετε να μην έχουν κόκκινα ματια οταν φωτογραφιζω με φλας....υπαρχει επιλογη ?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ισχυει οτι το whatsapp δεν ερχοντε παντα τα μηνυματα ειδικα αμα εισαι offline και σου στειλουν κατι και μετα και να μπεις δεν σου ερχοντε παντα;

 

Χρησιμοποιώ το whatsapp περίπου 2 μήνες στο κινητό... ΆΝτε να έτυχε 2 φορές να μου ήρθε μηνυμα, να το είδα στo Notification που πετάει πάνω πάνω στην οθόνη και μετά επειδή σκάσανε 5-6 μηνυματα συνεχόμενα, το συγκεκριμένο που είχα δει, το "κατάπιε"... Έχει τυχει βέβαια, άλλη μια φορά, αλλά ΜΙΑ ΦΟΡΑ...να μου εμφανίσει αυτό το "χαμένο" μηνυμα, μέσα στη συζήτηση, σε άκυρη στιγμή...

 

Πάντως σε γενικές γραμμές, το πρόγραμμα δουλεύει καλά...

 

Ερχόμαστε σε ένα θέμα το οποίο, ειναι τραβάς ο,τι τρίχα έχεις και δεν έχεις πάνω σου... Αυτή η ΑΗΔΙΑ, που δε μπορείς να βλέπεις τι και τι ειδοποιήσεις έχεις πάνω στην κλειδωμένη οθόνη, ή για να δεις την ώρα, πρέπει να πατάς το κουμπάκι στο πλάι... Έχει αρχίσει να μου τη δίνει....:mad::devil::devil::angry::angry::mad::mad::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το whatsapp περίπου 2 μήνες στο κινητό... ΆΝτε να έτυχε 2 φορές να μου ήρθε μηνυμα, να το είδα στo Notification που πετάει πάνω πάνω στην οθόνη και μετά επειδή σκάσανε 5-6 μηνυματα συνεχόμενα, το συγκεκριμένο που είχα δει, το "κατάπιε"... Έχει τυχει βέβαια, άλλη μια φορά, αλλά ΜΙΑ ΦΟΡΑ...να μου εμφανίσει αυτό το "χαμένο" μηνυμα, μέσα στη συζήτηση, σε άκυρη στιγμή...

 

Πάντως σε γενικές γραμμές, το πρόγραμμα δουλεύει καλά...

 

Ερχόμαστε σε ένα θέμα το οποίο, ειναι τραβάς ο,τι τρίχα έχεις και δεν έχεις πάνω σου... Αυτή η ΑΗΔΙΑ, που δε μπορείς να βλέπεις τι και τι ειδοποιήσεις έχεις πάνω στην κλειδωμένη οθόνη, ή για να δεις την ώρα, πρέπει να πατάς το κουμπάκι στο πλάι... Έχει αρχίσει να μου τη δίνει....:mad::devil::devil::angry::angry::mad::mad::angry::angry:

 

Mαλλον ερχονται οι αλλαγες, εχει γινει ντορος σημερα σε πολλα sites, συν του gsmarena.

Ισχυει οτι το κανονικο προφιλ δεν εχει δονηση ; Κληση με ηχο και δονηση μαζι δε γινεται ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...