Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με το ιστορικό του θέματος όντως δεν φαίνεται να ήταν ποτέ κλειδωμένο.

 

Δικο μου λαθος...Αυτο ειναι κλειδωμενο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335249

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ παλιό θέμα το οποίο ο χρήστης το είχε ανοίξει εκεί για να επιλέξει συσκευή. Υποθέτω κάπου θα κατέληξε.

 

Αν ενδιαφέρεσαι και εσύ να αγοράσεις κάποια από τις 2 συσκευές μπορείς να ανοίξεις δικό σου θέμα σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια. Αν απλά θέλεις να γίνει συζήτηση για αυτές τις 2 συσκευές μπορείς να ανοίξεις θέμα στο forum Τεχνολογικοί διαξιφισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή ακόμα δεν έχω καταφέρει να το βρω, αν υπάρχει τρόπος να επιλέγουμε μετάβαση σε συγκεκριμένη σελίδα των θεμάτων, κυρίως στην τελευταία βασικά, για ανάγνωση των τελευταίων σχολίων. Δεν μου δουλεύει καθόλου το tapatalk σε καμία έκδοση και για κανέναν λόγο. Έτσι είμαι αναγκασμένος να το δουλεύω μέσω browser. Χρησιμοποιώ τον dolphin, αλλά έχω δοκιμάσει και με τον OEM.

Δεν μου δίνει επιλογή μετάβασης σε σελίδα, μου ανοίγει μόνο την 1η σελίδα, και αν το θέμα έχει 50 σελίδες, με αναγκάζει να πάω στην τελευταία πηγαίνοντας σελίδα-σελίδα, που φυσικά δεν κάθομαι να το κάνω σε τέτοια μεγέθη θεμάτων. Για 4-5 σελίδες, να πω ΟΚ, δεν είναι και κάτι κουραστικό, αλλά όχι και 50.. Ειδικά όταν το δουλεύεις με 3G και χρεώνεσαι.

Υπάρχει κάποιος τρόπος; Αν και μακάρι να μπορούσε να δουλέψει με tapatalk, που είναι απείρως πιο βολικό.

 

SGS2, rooted, Neat Lite ROM. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή ακόμα δεν έχω καταφέρει να το βρω, αν υπάρχει τρόπος να επιλέγουμε μετάβαση σε συγκεκριμένη σελίδα των θεμάτων, κυρίως στην τελευταία βασικά, για ανάγνωση των τελευταίων σχολίων. Δεν μου δουλεύει καθόλου το tapatalk σε καμία έκδοση και για κανέναν λόγο. Έτσι είμαι αναγκασμένος να το δουλεύω μέσω browser. Χρησιμοποιώ τον dolphin, αλλά έχω δοκιμάσει και με τον OEM.

Δεν μου δίνει επιλογή μετάβασης σε σελίδα, μου ανοίγει μόνο την 1η σελίδα, και αν το θέμα έχει 50 σελίδες, με αναγκάζει να πάω στην τελευταία πηγαίνοντας σελίδα-σελίδα, που φυσικά δεν κάθομαι να το κάνω σε τέτοια μεγέθη θεμάτων. Για 4-5 σελίδες, να πω ΟΚ, δεν είναι και κάτι κουραστικό, αλλά όχι και 50.. Ειδικά όταν το δουλεύεις με 3G και χρεώνεσαι.

Υπάρχει κάποιος τρόπος; Αν και μακάρι να μπορούσε να δουλέψει με tapatalk, που είναι απείρως πιο βολικό.

 

SGS2, rooted, Neat Lite ROM. Ευχαριστώ.

 

Η απάντηση - καθώς και ένα πρόχειρο How-To - βρίσκεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335334

Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στο κομμάτι εκείνο του κειμένου που έχει τίτλο:

Πλοήγηση στις σελίδες (ή ο «εφιάλτης» της Σελίδας 1 από 450...)

 

Ουσιαστικά υπάρχουν τρεις επιλογές:

α) Tap στην ένδειξη «Σελίδα Χ από Υ» που εμφανίζεται στην αρχή και το τέλος κάθε σελίδας ενός θέματος συζήτησης. Θα εμφανιστούν links προς τις σελίδες που βρίσκονται αμέσως πριν και αμέσως μετά καθώς και 2 βέλη: - και + για τη μετάβαση σε άλλες σελίδες (παρατεταμένο άγγιγμα για γρήγορη μετάβαση στην επιθυμητή). Η λειτουργία αυτή προσφέρεται σε όλες ανεξαιρέτως τις συσκευές.

β) Από σήμερα εμφανίζεται το πλήκτρο για τη μετάβαση στην «Τελευταία Σελίδα» δίπλα σε αυτό της «Επόμενης», εφόσον το κινητό έχει οθόνη με σχετικά μεγάλο «μήκος».

 

γ) Swipe Αριστερά ή Swipe Right - με το δάχτυλο να περνάει πάνω από τα πλήκτρα «προηγούμενη / επόμενη σελίδα» για τη μετάβαση στην πρώτη και την τελευταία σελίδα αντίστοιχα. Δυστυχώς, αυτό είναι συμβατό μόνο με iPhone.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αν και το έψαξα λίγο σε πρόσφατα θέματα μήπως βρω κάτι χρήσιμο, το συγκεκριμένο δεν το είδα (μήπως να γίνει sticky?). Η πρώτη λύση σου με βόλεψε μια χαρά, δεν την είχα υπόψιν, μη σου πω ότι είναι και καλύτερη από tapatalk. H 2η δεν δούλεψε, ακόμα και σε landscape θέση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς αν επιτρέπεται να βάλω το προσωπικό μου site στην υπογραφή μου; Δεν βρήκα πουθενά κάτι, μόνο μια απαγόρευση για διαφήμιση προϊόντος ή υπηρεσίας..
http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικό site ναι μπορείς να βάλεις :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ειπωθει πολλες φορες απο τους υπευθυνους του forum να μην απανταμε με ευχαριστω σε καποαι απαντηση μαςγια να μην γεμιζει το forum με ασκοπα μυνηματα αν αεχω καταλαβει καλα

 

Το σεβομαι αλλα δεν ειναι αχαριστια σε καπιον που μας βοηθησε ?

 

Η δυνατοτητα αν υπαρχει να προστεθει ενα like ή μου αρεσει σε καθε post αν το επιτρεπει το software του forum θα ηταν πολυ καλο.

Edited by Mythozz

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βοηθάνε το κάνουν φαντάζομαι επειδή το θέλουν και όχι για να τους πουν μπράβο και ευχαριστώ. Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε το επίπεδο που υπάρχει στο συγκεκριμένο forum και κανείς δεν θα απαντούσε αφού δεν υπάρχουν τα συγκεκριμένα κουμπάκια. Ό,τι γίνεται είναι από ανιδιοτέλεια και επειδή ο καθένας αισθάνεται καλά προσφέροντας βοήθεια όπου μπορεί. Δεν είναι ανάγκη να δούμε ένα "Like" για να ξέρουμε ότι κάποιο μέλος εκτιμάει την βοήθεια που του παρέχεται, απλά το γνωρίζουμε.

 

Ίσως στο μέλλον να προστεθεί αυτή η δυνατότητα αλλά για μένα ισχύει το παραπάνω σκεπτικό οπότε δεν με απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω για τον σκεπτικισμο σου αλλα πως θα ξερει καποιος οτι βοηθησε και αυτο που ειπε ηταν και σωστο ή καποιος αλλος που εχει το ιδιο ερωτημα αν ο ...αποδεκτης δεν μπορει με καποιο τροπο να το φανερωσει ?

 

Να πω ενα παραδειγμα γιατι ισως δεν τα διατυπωνω σωστα..

 

Ρωταω κατι και απαντας και σταματαμε εκει .Πως θα ξερεις οτι με βοηθησε ? Οσο για την ιδιοτελεια δεν νομιζω να υφισταται καμμια σχεση της με ενα απλο ανθρωπινο like.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προσθέσει αν τελικά λύθηκε το πρόβλημα του σε ένα από τα επόμενα μηνύματα που θα γράψει ή αν δεν γράψει να τροποποιήσει το μήνυμα που ρώταγε και να αναφέρει ότι η λύση δόθηκε και αν θέλει να προσθέσει το link του μηνύματος που γράφει την λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η γνωμη σου και οπως και ναχει αποδεκτη αφου εγω σαν μελος εκανα μια προταση μονο , αλλα ελπιζω σεβαστη εστω και μη αποδεκτη και η δικια μου.

 

Θα ειχα ενδιαφερον να δω και αλλες τοποθετησεις αν υπαρχουν βεβαια προβληματισμοι σε αυτο το θεμα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι και η δικιά σου σεβαστή!

Να σημειώσω πως και εγώ ως μέλος απάντησα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως ολοι σαν μελη απανταμε αλλα οι αποφασεις για κατι παιρνοται και σωτα γινεται ετσι απο μια ομαδα μελων με αυξημενες δυνατοτητες παρεμβασης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως ολοι σαν μελη απανταμε αλλα οι αποφασεις για κατι παιρνοται και σωτα γινεται ετσι απο μια ομαδα μελων με αυξημενες δυνατοτητες παρεμβασης.

 

Γιάννη το θέμα έχει συζητηθεί αρκετές φορές. Εδώ και 12 χρόνια τα μέλη μας προσφέρουν οικοιοθελώς τις γνώσεις τους εδώ, χωρίς να υπάρχει ανάγκη για ευχαριστώ, +1 κλπ. Αυτά ήρθαν μετά από χρόνια, από άλλα forums και κοινωνικά δίκτυα.

 

Δεν είναι στα άμεσα σχέδιά μας κάτι τέτοιο. Αν πραγματικά θέλεις να ευχαριστήσεις ένα φίλο που σε βοήθησε, στείλε του ένα PM. Η προσφορά μελών στο myphone.gr άλλωστε είναι γνωστή και δεν εξαρτάται από τα πόσα likes και thank you's έχει ο καθένας.

 

Σε ευχαριστούμε για την πρόταση πάντως.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το θέμα έχει συζητηθεί αρκετές φορές. Εδώ και 12 χρόνια τα μέλη μας προσφέρουν οικοιοθελώς τις γνώσεις τους εδώ, χωρίς να υπάρχει ανάγκη για ευχαριστώ, +1 κλπ. Αυτά ήρθαν μετά από χρόνια, από άλλα forums και κοινωνικά δίκτυα.

 

Δεν είναι στα άμεσα σχέδιά μας κάτι τέτοιο. Αν πραγματικά θέλεις να ευχαριστήσεις ένα φίλο που σε βοήθησε, στείλε του ένα PM. Η προσφορά μελών στο myphone.gr άλλωστε είναι γνωστή και δεν εξαρτάται από τα πόσα likes και thank you's έχει ο καθένας.

 

Σε ευχαριστούμε για την πρόταση πάντως.

 

Σε αυτο συμφωνω και επαυξανω και να συνπληρωσω και για τον αριθμο των post που εχει ο καθενας που ποτε δεν με ενδιεφερε .Για αυτο ποτε δεν εγραψα κατι για να ...αυξησω το κοντερ μου αλλα και ποτε δεν διστασα να γραψω για να μην νομισει καποιος αλλος κατι τετοιο.Απο εποχης unwired ....που σε μια στιγμη σβηστηκαν τα παντα αν θυμαμαι καλα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και καιρο δεν μετριουνται τα μηνυματα που αναρτω και ο μετρητης ειναι κολλημενος τι συμβαινει;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

νεος στο φορουμ

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

 

παρηγγηλα ενα κινητο απο το ebay πριν απο καποιες μερες

πηγα δηλαδη στην τραπαιζα εβγαλα μια mastercard εβαλα ενα ποσο μεσα και το παρηγηλα

ομως δεν εφτοιαξα καποιο paypal acc και απλα εβαζα τα στοιχεια της καρτας

και τρ θελω να παραγγεριλω κατι αλλο και δεν μπορω διοτι μ λεει πως η καρτα μου ανηκει σε εναν λογαριασμο paypal

τι μπορω να κανω ? εχω μπερδευτει !! :/

παρακαλω βοηθηστε

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον φιλε μου ολεθριο λαθος που ψωνισες απο ebay ειδικα κατι τοσο ακριβο, χωρις paypal. Το paypal σου παρεχει ολες τις απαραιτητες εγγυησεις ωστε σε περιτωση "στραβης" να αποζημιωθεις πληρως αμεσα. Αλλιως δεν εχεις καποια ιδιαιτερη καλυψη, μονο το ebay protection στο οποιο τρεχα γυρευε για να βρεις το δικιο σου αν ο seller παρει τα χρηματα και σηκωθει και φυγει χωρις να σου στειλει το προιον. Ελπιζω τουλαχιστον ο seller που ψωνισες να ηταν top rated η να ειχε πολυ καλο feedback.

 

Οσων αφορα την ερωτηση σου τωρα, εφοσων δεν μπηκες ποτε στο paypal και δεν δημιουργησες δικο σου καινουριο λογαριασμο, η εφοσον δεν εκανες add την καρτα σου στον λογαριασμο paypal καποιου φιλου σου, δεν μπορει να "συγχρωνιστηκε" μονη της. Ποιο ακριβως μηνυμα σου βγαζει στο ebay οταν πας να αγοραζεις κατι και σε ποια ακριβως φαση?

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλωσήλθες στο forum. Πάρε το χρόνο σου ώστε να γνωρίσεις τις ενότητές του έτσι ώστε να ποστάρεις στο σωστό section.

 

Για το πρόβλημά σου, διάβασε και απευθύνσου στα παρακάτω υπάρχοντα θέματα:

 

Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις

 

Διάβασέ τα, και ρώτα εκεί για οποιαδήποτε άλλη απορία σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ, θα ήθελα να αναφέρω το συμβάν για να προφυλαχθούν και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.

 

Έβαλα αγγελία ζήτησης για ένα Samsung Galaxy Note και μου απαντά αυθημερόν το μέλος kwsths87 οτι έχει μια συσκευή καινούργια σε καλή τιμή. Απαντώ, επικοινωνούμε, και μεσω τηλεφώνου αλλά και με ΡΜς (είναι καταγεγραμμένα και φυλαγμένα και στην διάθεση των διαχειριστών του φόρουμ) και με διαβεβαιώνει για την αποστολή μέσω αντικαταβολής.

Ειδοποιούμαι σήμερα απο την κούριερ να παραλάβω, πληρώνω και λαμβάνω ένα κουτί με διάφορα χαρτιά μέσα και ένα κουτάκι που δεν έχουν καμία σχέση με κινητό κλπ.

Αυτά όλα παρουσία του υπαλλήλου της κούριερ. Αμέσως κάνω τις νόμιμες ενέργειες για να μην χάσω τα χρήματά μου (καταγγελία και μήνυση στην ασφάλεια και κοινοποίηση στην κούριερ, κλπ.).

Φυσικά, επίσης αμέσως επικοινωνώ με το μέλος που με εξαπάτησε και με δικαιολογία μου κλείνει το τηλέφωνο, δεν απαντούσε μετά, κάποιες αστείες δικαιολογίες μου έστελνε με sms, μέχρι και απειλητικά sms, αλλά η θέση του ήταν οτι θα πληρωθεί εκείνος, δεν τον ενδιαφέρει τίποτα!

Τέτοιο θράσος!

Δυστυχώς μετά απο όλα αυτά, είδα τις αξιολογήσεις του που είναι κάκιστες, έχει εξαπατήσει και άλλα μέλη.

Προσοχή λοιπόν στον kwsths87 εγώ θα τη βρω την άκρη πιστεύω, αλλά μην την πατήσει κι άλλος!!

Εάν κάποιος απο τους εξαπατημένους θέλει να βοηθήσει, ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Είναι κρίμα να φιλοξενούνται εδώ στο φόρουμ που αγαπώ και εμπιστεύομαι, τέτοιοι άνθρωποι, αυτό βέβαια είναι στην ευχέρεια των διαχειριστών.

 

Τα πάντα που αφορούν τα ανωτέρω είναι στη διάθεση οποιουδήποτε θέλει και ειδικότερα των διαχειριστών, τα πάντα υπάρχουν (απο το προϊόν της απάτης σε αντίγραφα και φωτογραφίες, έγγραφα καταγγελίας - μήνυσης, τα μηνύματα sms και PMs, κλπ.).

 

Παρακαλώ αν οι διαχειριστές θεωρούν οτι δημοσίευσα το παρόν σε λάθος μέρος, ας μπει εκεί που πρέπει.

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς γνωρίζετε οτι πρέπει να συμμορφώνεστε με τους ΟΡΟΥΣ χρήσης του B&S, είναι για την προστασία σας.

 

Έχετε ένα μέλος με -2 αξιολόγηση και κάνετε συναλλαγή μαζί του; Για αυτό τον λόγο έχουμε:

 

Προσοχή! Όροι Χρήσης Αγοραπωλησιών (Buy & Sell)

 

Πρακτικός οδηγός για ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

 

ΔΙΑΒΑΣΕ ΜΕ !!!! --> Πιθανά Κρούσματα Εξαπάτησης στο Buy & Sell

 

Τι να πω, προσπαθούμε τόσο πολύ να προστατεύουμε εσάς από ανάλογες καταστάσεις, αλλα παρόλα αυτά πέφτετε θύματα, από άτομα που έχουν αρνητικές αξιολογήσεις.

 

Λυπάμαι πραγματικά :( Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση πάντως, είμαι στη διάθεση σου αν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

 

Παράλληλα: Το μέλος kwsths87[/member] απομακρύνεται μόνιμα από την κοινότητά μας για την προστασία των υπολοίπων μελών, μετά από την τρίτη αρνητική αξιολόγηση που δέχτηκε. :down: είναι η πρώτη φορά που κάποιος δέχεται 3 αρνητικές αξιολογήσεις στο forum.

 

Μην το ξεχνάτε: Μπορείτε να κάνετε ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ αξιολογήσεις σε περίπτωση που συμβαίνει κάτι επιλήψιμο.

 

Παρακαλώ να διαβάζετε ΟΛΟΙ τους συνδέσμους που έβαλα προηγουμένως ΠΡΙΝ προβείτε σε συναλλαγές!

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διαγωνισμός: Κερδίστε το κορυφαίο HTC One από την HTC!

Ημερα δημοσιευσης: Τεταρτη 16 Οκτ. 2013, 11:42.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375586

 

Σχολια πρωτης σελιδας (Μythozz) : Οι συμμετοχές είναι ανοικτές από σήμερα και θα κλείσουν σε 7 ημέρες ακριβώς, την Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013, στις 23.59. :blink::X

(Δηλαδη (κανονικα) στις 23 οκτωβριου 2013 ημερα τεταρτη/βραδυ τριτης)

 

Συνηθιζεται παντα οι διαγωνισμοι να ληγουν Κυριακη. Αλλα οταν πρωτοειδα τον διαγωνισμο (16 του μηνος), ειπα να στειλω μυνημα απο τους τελευταιους μεχρι αυριο μευθαριο Τριτη. Δεν μου πηγε το μυαλο οτι παλι Κυριακη θα ληξει = σημερα. Τωρα ειδα το λαθος που συνεβει, και την προταση.. αχ αυτη η προταση.... :(

Δεν προλαβα να παρω μερος.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...