Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει δυνατότητα διαγραφης thread που δημιουργησαμε ή οχι?? Η μήπως αυτοματα καποια μετακινουνται οταν δεν παρουσιαζουν κινητικοτητα σε απαντησεις κλπ?

Thanx!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσα θεματα εχουν εκπληρωσει τον σκοπο δημιουργιας τους (επιλογη συσκευης πχ) τοτε μετα απο συσταση του δημιουργου του θεματος η πρωτοβουλια καποιου συντονιστη το θεμα κλειδωνεται.

Κανενα απλο μελος δεν μπορει να το κανει αυτο και η διαγραφη δεν εφαρμοζεται συνηθως σε θεματα.Ποστ διαγραφονται , θεματα κλειδονωνται και μεταφερονται σε αλλη κατηγορια για να μην χαλανε την συνοχη των φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Απ' ότι ξέρω όταν διαγράφεται κάποιο μήνυμα μας σε κάποιο θέμα ή ολόκληρο το θέμα που μπορεί να έχουμε δημιουργήσει μας ενημερώνει ο mod που το διέγραψε το λόγο (έτσι κάνει τουλάχιστον ο zxr που ξέρω). Στο chat & fun δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο; Διαγράφουμε θέματα έτσι; Το λόγο θα το μάθω τουλάχιστον ή όχι; Ειπώθηκε κάτι που παραβαίνει κάποιους κανονισμούς; Μιλάω για το θέμα της WorldVentures αν δεν γίνομαι αντιληπτός. Εκτός αν μεταφέρθηκε αλλού και δεν το βλέπω εγώ. Αν και δε νομίζω γιατί το είχα σε παρακολούθηση. Μια ενημέρωση δεν βλάπτει πάντως προς τα μέλη/δημιουργούς θέματος για κάποιες κινήσεις που τους αφορούν κιόλας. Δε πιστεύω ότι είναι τόσο δύσκολο να γίνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

+1, Αλλα ισως,,

Όροι Πρόσβασης και Χρήσης:

4 > 2 > 11+13 :)

 

Μαλλον για αυτο τον λογο. Ειναι προσωπικα δεδομενα αλλων που βγαζουμε στην φορα απ οτι μπορω να καταλαβω. Ξαναυπηρχε παλι ενα θεμα παλιοτερα για τις "πυραμιδες", δικο μου, και παλι το εσβησαν.

(Μαλλον αναμεσα μας υπαρχουν ανρωποι που την "πατησαν", αλλα ταυτοχρονα εχουν μια Αλφα δυναμη μεσα στο Μyphone και θα κανουν τα παντα για να κρυψουν την απατη..:p)

 

Αν και,,

Τα μέλη του myphone.gr δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να μεταφέρουν με τις δημοσιεύσεις τους στις σελίδες του δικτυακού του τόπου αυστηρώς προσωπικά θέματα, όπως διαμάχες, αντιδικίες, προβλήματα κ.α. με άλλα μέλη ή τρίτους. Το παρών ισχύει ανεξάρτητα από το μέγεθος του προβλήματος ή τη σημαντικότητά του. Εναλλακτικά, τα μέλη καλούνται να επιλύσουν τις αυστηρώς προσωπικές τους διαφωνίες/προβλήματα με τη χρήση εναλλακτικών μέσων.

 

,,(Μπορω να βρω αλλα 4-5 θεματα που συμβαινει αυτο αλλα δεν διαγραφτηκαν ποτε)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θέμα το έβαλα και για να ενημερωθώ εγώ ο ίδιος αλλά και για να ενημερωθούν και άλλα άτομα που δεν γνωρίζουν για το θέμα και να μην την πατήσουν. Σε ένα τέτοιο forum με τόσους αναγνώστες/μέλη καθημερινά θα μπορούσε να ενημερωθεί πολύς κόσμος. Μάλλον απ' ότι φαίνεται κάποιους ενοχλεί στο chat & fun το συγκεκριμένο θέμα; Who knows. Και δεν ζήτησα και τίποτα. Απλά μια ενημέρωση ότι ξέρεις το θέμα διαγράφηκε γι αυτόν κ αυτόν τον λόγο. Τι να πεις...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνεσαι λοιπόν οτι το συγκεκριμένο θέμα με ενοχλεί όπως και όλα τα σχετικά με πυραμίδες. Ημουν για μπάνιο δεν σου έστειλα pm, συγχωρέσέ με.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μετακινησεις Αναρτησεων - Απογοητευτικο !

 

Γεια σας

 

Πραγματικα το forum σας ειναι ενα πραγματικο και παρα πολυ χρησιμο εργαλειο ΑΛΛΑ!

 

Εχω παρατηρησει οτι οι αναρτησεις μεταφερονται συνεχως και ετσι ειναι αδυνατο οταν το μελλος επισκεφτει το fourm μετα απο καιρο, να εντοπισει απαντησεις στο προβλημα που αναρτησε, απαντησεις και πολυ πιθανον λυσεις για το θεμα του, διοτι μετα απο λιγο καιρο συμβαινει να εξαφανιζεται η αναρτηση και να μεταφερεται στο κεντρικο θεμα στου οποιου εγινε η αναρτηση!

 

Η αναζητηση των προσωπικων αναρτησεων και λυσεων ειναι πραγματικα βασανο.

 

Ο τροπος που αντιμετωπιζεται τις αναρτησεις, αυτος που προανεφερα, δε τον εχω συναντησει πουθενα αλλα μονο σε εσας και πραγματικα μενω εκπληκτος απο αυτη τη διαδικασια.

 

Αντιμετωπιζοντας καποιο αντιστοιχο θεμα με τη συσκευη μου, θεμα για το οποιο εκανα αναρτηση στο παρελθον και μετακινηθηκε με το τροπο που προανεφερα, ειμαι αναγκασμενος τωρα να κανω αναρτηση ξανα για το ιδιο θεμα και εαν επισκεφτω το forum ξανα στο μελλον πιθανον να χρειαστει να ξανα κανω το ιδιο!

 

Διοτι απλα πρεπει να βρω την αναρτηση μου αλλα πρεπει να διαβασω ενα κατεβατο παρακατω, χανοντας το χρονο μου, και πιθανον να μη βρω ξανα τις απαντησεις απο τους αλλους χρηστες!!!

 

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω... το φόρουμ είναι τόσο όμορφα οργανωμένο και καθαρό ακριβώς επειδή υπάρχει ένα thread ανά συσκευή (εξαιρούνται φυσικά συσκευές ιδιαίτερα δημοφιλείς).

Φαντάσου για κάθε θέμα που αφορούσε μια συσκευή να άνοιγε νέο thread τι θα γινόταν...

"ερώτηση για το κινητό χ"

"απορία για το κινητό μου χ"

"βοήθεια, το κινητό μου χ τα έπαιξε"

"τι λέτε για το handsfree ταδε για το κινητο χ"

κτλ

 

Ποιος σου λέει λοιπόν ότι με αυτό τον τρόπο η αναζήτηση του μηνύματος σου ανάμεσα σε όλα αυτά τα thread θα ήταν αποδοτικότερη, πολλώ δε μάλλον να λάβεις απάντηση στην ερώτηση σου. Πολύ πιο γρήγορα διαβάζεις 20 μηνύματα σε 1 σελίδα, παρά 20 μηνύματα σε 20 σελίδες. Έτσι, έχεις και μια παρότρυνση να μπεις στον κόπο να διαβάσεις μηνύματα άλλων χρηστών. Γιατί το θέμα δεν είναι μόνο να λάβεις απαντήσεις, αλλά να διαβάσεις και τα μηνύματα των άλλων χρηστών μήπως υπάρχει κάτι που μπορείς να απαντήσεις εσύ... Φυσικά, όπως προείπα, αν για μια συσκευή υπάρχει τόσο μεγάλο ή πολυδιάστατο ενδιαφέρον που μέχρι να δημοσιεύσεις εσύ κάτι έχουν δημοσιευθεί άλλα 5 άσχετα μηνύματα, τότε εκεί ναι δημιουργούνται πολλαπλά thread ανά συσκευή, αλλά και πάλι στοχευμένα / ομαδοποιημένα

 

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν εργαλεία για να βρίσκεις εύκολα τα μηνύματά σου, όπου και αν βρίσκονται.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα μεταφέρονται μόνο όταν δεν γίνονται στο σωστό μέρος. Σε κάθε περίπτωση μπορείτε να βρείτε κάποιο δικό σας μήνυμα, όπου κι αν έχει μεταφερθεί, πατώντας πάνω στο nickname σας και επιλέγοντας "Μηνύματα του μέλους".
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

@eLeKtriK EyE

Ναι γνωριζω πως μπορω να βρω τα μηνυματα μου και δεν ειχε γινει η αναρτηση σε λαθος ενοτητα.

Παρόλα αυτα το να βρω τις απαντησεις που ειχαν δοθει τοτε, ειναι αδυνατο διοτι το μηνυμα εχει συγχωνευτει σε αλλη γενικη ενοτητα.

 

@l3ft3r1s

Εν μερη συμφωνω, αλλωστε αυτο δειχνει η εμπειρια αλλα παρολα αυτα η διαπιστωση μου ειναι καπως διαφορετικη στη παρουσα μιας και εχω εντοπισει να συμβαινει αυτο με αρκετες αναρτησεις, που κατα τη προσωπικη μου γνωμη θα μπορουσαν να παραμεινουν οπως ειναι. Αλλωστε αυτο ηταν και κυριως ο λογος για αυτη την αναρτηση.

 

 

Χαιρετισμους

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην δημιουργία νέου θέματος που αφορά μία συγκεκριμένη ερώτηση τότε η τακτική που ακολουθείται είναι να μεταφέρεται το θέμα σε ένα από τα υπάρχοντα που ταιριάζει καλύτερα ώστε να μην γίνεται χαοτική η κάθε ενότητα.

Οι απαντήσεις στα διάφορα ερωτήματα δίνονται συνήθως μεταξύ μερικών λεπτών και μιας μέρας το πολύ. Δεν νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο να μπεις την επόμενη μέρα να ελέγξεις αν κάποιος έχει απαντήσει στην ερώτησή σου. Επίσης αν μπεις μετά από καιρό μπορείς να βρεις το μήνυμά σου και να κοιτάξεις στις επόμενες δύο με τρεις σελίδες αν υπάρχει κάποια απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή tapatalk δεν μπορώ να βρω το τοπικ του buy and sell ενώ όλα τα άλλα φαίνονται κανονικά.ξέρω ότι αυτή η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται από το myphone αλλά μου κάνει εντύπωση για αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ίδια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους ασφαλείας δεν υπάρχει πρόσβαση στο Buy and Sell από το Tapatalk.

Μπορείτε όμως πάντα να έχετε πρόσβαση από την mobile έκδοση του myphone μέσω των Browsers των συσκευών σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή tapatalk δεν μπορώ να βρω το τοπικ του buy and sell ενώ όλα τα άλλα φαίνονται κανονικά.ξέρω ότι αυτή η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται από το myphone αλλά μου κάνει εντύπωση για αυτό ρωτάω.

 

Προσωπικά το myphone.gr τρέχει την τελευταία έκδοση του tapatalk. Απλά δεν χρησιμοποιούμε αρκετά από τα features (αν τα λέμε έτσι) που διαθέτει.

 

Άν θέλετε B&S, τότε mobile site :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το διπλό βελάκι σε πάει στην τελευταία σελίδα! Εκτός αν εννοείς κάτι διαφορετικό.

Πάντως αν θέλεις να διαβάζεις τα νέα μηνύματα πατάς κατευθείαν την κουκίδα που εμφανίζεται στα αριστερά του τίτλου πριν ανοίξεις το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό βελάκι είναι ενα link που περιέχει τον αιρθμό σελίδας. Ακόμα και αν το κρατήσω μετά απο λίγο δεν θα είναι τελευταία.

Εγώ θέλω κάτι που να μπορώ να το σώσω στα bookmarks και να με πηγαίνει κατευθείαν στην τελευταία σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο απλό είναι να κρατήσεις ένα bookmark που θα σε πηγαίνει στο πιο πρόσφατο μη αναγνωσμένο post στο συγκεκριμένο topic.

 

Έίναι ένα link της μορφής:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?goto=newpost&t={αριθμός topic}

 

Για παράδειγμα για το παρόν topic είναι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?goto=newpost&t=372732

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να πω την γνωμη μου αλλα το θεμα ειναι κλειδωμενο στην ενοτητα επιλογη συσκευης

 

Εννοω το HTC ONE X vs Samsung Galaxy S III

 

Για ποιο λογο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαζες κάποιο link θα βοηθούσες πάρα πολύ την κατάσταση.

 

Από τα θέματα που έχεις ανοίξεις εσύ στην συγκεκριμένη ενότητα, βλέπω όλα είναι πολύ παλιά και έχουν κλειδωθεί λόγω παλαιότητας.

Θέματα που έχουν ανοίξει άλλοι χρήστες με αυτόν τον τίτλο υπάρχουν αρκετά, από τα οποία τα περισσότερα έχουν κλειδωθεί για τον ίδιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαζες κάποιο link θα βοηθούσες πάρα πολύ την κατάσταση.

 

Από τα θέματα που έχεις ανοίξεις εσύ στην συγκεκριμένη ενότητα, βλέπω όλα είναι πολύ παλιά και έχουν κλειδωθεί λόγω παλαιότητας.

Θέματα που έχουν ανοίξει άλλοι χρήστες με αυτόν τον τίτλο υπάρχουν αρκετά, από τα οποία τα περισσότερα έχουν κλειδωθεί για τον ίδιο λόγο.

 

Αυτο ηταν αλλα τωρα το βέπω ανοιχτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370555

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν αλλα τωρα το βέπω ανοιχτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370555

 

Δεν βρίσκω λόγο να ήταν κλειδωμένο το συγκεκριμένο θέμα. Μήπως έκανες λάθος; Anyway ανοικτό είναι μπορείς να συμμετέχεις κανονικά. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...