Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ημερομηνία λήξης ήταν σαφής, παρά το εκ παραδρομής λάθος. Οι διαγωνισμοί - εκτός και αν το αναφέρουμε διαφορετικά- λήγουν πάντα Κυριακή βράδυ, γιατί τότε με βολεύει να κάτσω να περάσω το μαρτύριο του ελέγχου χιλιάδων posts.

 

Δεν έγινε τίποτα αυτή τη φορά, μπορείς να πάρεις μέρος στον ΑΥΡΙΑΝΟ διαγωνισμό που θα σου αρέσει πιο πολύ. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω βαρεθεί να μου κάνει αυτόματη αποσύνδεση κάθε μισάωρο(???), ενώ δεν έχω κλείσει τον browser. Και ξανά σύνδεση κλπ. Πώς μπορώ να αλλάξω το χρονικό διάστημα της αυτόματης αποσύνδεσης; Υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Eχω βαρεθεί να μου κάνει αυτόματη αποσύνδεση κάθε μισάωρο(???), ενώ δεν έχω κλείσει τον browser. Και ξανά σύνδεση κλπ. Πώς μπορώ να αλλάξω το χρονικό διάστημα της αυτόματης αποσύνδεσης; Υπάρχει τρόπος;

 

Μάλλον είναι κάποιο bug του φυλλομετρητή σου. Εγώ έχω επιλέξει να "μην με ξεχάσει" κατά τη διάρκεια της εισόδου (κάνω μία είσοδο μόνο όταν κάνω εγκατάσταση ενός περιηγητή ή των Windows) και είμαι συνέχεια μέσα, είτε κλείσω τον browser και ξαναμπώ, είτε κλείσω τον υπολογιστή και ξαναμπώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι κάποιο bug του φυλλομετρητή σου. Εγώ έχω επιλέξει να "μην με ξεχάσει" κατά τη διάρκεια της εισόδου (κάνω μία είσοδο μόνο όταν κάνω εγκατάσταση ενός περιηγητή ή των Windows) και είμαι συνέχεια μέσα, είτε κλείσω τον browser και ξαναμπώ, είτε κλείσω τον υπολογιστή και ξαναμπώ.

 

δεν νομίζω, γιατί σε άλλες ιστοσελίδες με κρατάει μέσα εφόσον δεν τον κλείσω(δεν κρατάω ιστορικό ναι οκ), αλλά μόνο στο myphone μου συμβαίνει να με κάνει αποσύνδεση αν δεν μπω για λίγη ώρα στο φόρουμ(φαντάζομαι θα είναι κανένα μισάωρο το μέγιστο)

Link to comment
Share on other sites

Eχω βαρεθεί να μου κάνει αυτόματη αποσύνδεση κάθε μισάωρο(???), ενώ δεν έχω κλείσει τον browser. Και ξανά σύνδεση κλπ. Πώς μπορώ να αλλάξω το χρονικό διάστημα της αυτόματης αποσύνδεσης; Υπάρχει τρόπος;

 

Η αυτόματη αποσύνδεση γίνεται μετά από 20 περίπου λεπτά αδράνειας, ανεξάρτητα από το αν έχει μεσολαβήσει το κλείσιμο το browser. Για την αποφυγή της θα πρέπει την επόμενη φορά που θα κάνεις login να επιλέξεις την επιλογή «Αποθήκευση» που εμφανίζεται δίπλα στη φόρμα εισαγωγής του προσωπικού σου username και κωδικού.

 

Αν έχεις επιλέξει αποθήκευση και παρ' όλα αυτά αποσυνδέεσαι, δοκίμασε να κάνεις login από τη φόρμα που υπάρχει στη δεξιά στήλη της κεντρικής σελίδας του /forum/. Αν και πάλι αντιμετωπίζεις πρόβλημα, δοκίμασε ένα reset της cache και των cookies του browser που χρησιμοποιείς και ίσως να σε βοηθήσει ως τελευταία λύση (αφού θα πρέπει να κάνεις login και σε όποια άλλα sites συχνάζεις).

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα ηθελα να ρωτησω με ποιο σκεπτικο και με ποια κριτηρια ενας αλλος χρηστης εχει τη δυνατοτητα παραμετροποιησης του σχολειου ενος χρηστη, απο τη στιγμη που το σχολιο δεν ειναι υβριστικο η προσβλητικο και περιγραφει μια πραγματικοτητα....

Ειλικρινα εχω μπερδευτει... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα τροποποίησης και αφαίρεσης μηνυμάτων έχουν μόνο τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης και τη χρησιμοποιούν όταν υπάρχει κάτι που δεν συμφωνεί με τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης. Αν δεν συμφωνείς με χειρισμό moderator, θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του με pm, όπως επίσης αναφέρεται στους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω μία απορία σχετικά με αυτή την επιλογή.Παρόλο που δεν φαίνομαι στα μέλη που είναι online(χωρίς αυτοί να εχουν την επιλογή ''Απόκρυψη Εισόδου''), μετριέμαι στην συνολική λίστα όλων των μελών (με Απόκρυψη Εισόδου ή χωρίς) ή όχι??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία σχετικά με αυτή την επιλογή.Παρόλο που δεν φαίνομαι στα μέλη που είναι online(χωρίς αυτοί να εχουν την επιλογή ''Απόκρυψη Εισόδου''), μετριέμαι στην συνολική λίστα όλων των μελών (με Απόκρυψη Εισόδου ή χωρίς) ή όχι??

 

Φυσικά. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & Χρόνια Πολλά !!!

Αρχίζοντας με μια μικρή "παρένθεση" θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη που -κατά καιρούς- με βοήθησαν (συνειδητά ή μη) στις διάφορες απορίες που έχω σχετικά με διάφορα θέματα γύρω από την κινητή τηλεφωνία.

 

Επειδή όμως ήρθε η ώρα που αποφάσισα να αποκτήσω καινούργιο smartphone και στην προσπάθεια μου να βρω ένα αντίστοιχο section αγοραπωλησιών και σε αυτό το forum, πληροφορήθηκα από κάποιον moderator ότι για να μπορέσω να έχω πρόσβαση σε αυτό το section: (Buy and sell) θα πρέπει να συμπληρώσω 150 (!!!) ημέρες ενεργούς συμμετοχής στο forum και 150 post.... :wacko:

 

Ομολογώ ότι ενοχλήθηκα πολύ από αυτά τα κριτήρια πρόσβασης και τα θεωρώ υπερβολικά αυστηρά για κάποιον που απλώς θέλει να έχει πρόσβαση σε ένα thread αγοραπωλησιών και που είναι πρόθυμος να διαθέσει τα ωραία του χρήματα για να αγοράσει κάποιο smartphone. Καταλαβαίνω βέβαια ότι κι εσείς από την πλευρά σας θέλετε να κρατήσετε κάποια στεγανά όσον αφορά την ποιότητα αλλά και την ασφάλεια του forum αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να μειώσετε τα κριτήρια πρόσβασης λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός ότι δεν έχουμε όλοι την δυνατότητα και τον απαραίτητο χρόνο όσο κι αν έχουμε όρεξη να έχουμε καθημερινά τόσο ενεργή συμμετοχή σε κάποιο forum.

 

Ελπίζω να λάβετε υπόψη την πρόταση μου...

 

Με εκτίμηση,

Κώστας

Edited by desertsky72
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Οι απόψεις μας για το B&S ισχύουν εδώ και χρόνια και δεν πρόκειται να αλλάξουν. Δεν είμαστε site αγοραπωλησιών, κοινότητα για λάτρεις της τεχνολογίας είμαστε.

 

Όποιος θέλει να αγοράσει ή να πουλήσει κινητό υπάρχουν δεκάδες sites αγοραπωλησιών. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρατηρώ εδώ και πολύ καιρό νέα μελη που εμφανιζονται μονο σε διαγωνισμους με 1 η 2 μηνυματα ακομα και ημερομηνια εγγραφης 2014:!:

Προφανώς και ειναι διπλα η τριπλα accounts απο τον ιδιο χρηστη.:O και αναρωτιεμαι ποσο δικαιο ειναι για τους υπολοιπους . :mad:

Δεν θα ηταν πολύ σοφοτερο να εχουν δικαιωμα συμμετοχης μονο οσοι εχουν συμπληρωσει εναν αριθμο μυνηματων και μια ημερομηνια εγγραφης ...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ εδώ και πολύ καιρό νέα μελη που εμφανιζονται μονο σε διαγωνισμους με 1 η 2 μηνυματα ακομα και ημερομηνια εγγραφης 2014:!:

Προφανώς και ειναι διπλα η τριπλα accounts απο τον ιδιο χρηστη.:O και αναρωτιεμαι ποσο δικαιο ειναι για τους υπολοιπους . :mad:

Δεν θα ηταν πολύ σοφοτερο να εχουν δικαιωμα συμμετοχης μονο οσοι εχουν συμπληρωσει εναν αριθμο μυνηματων και μια ημερομηνια εγγραφης ...

 

Καλησπέρα. Όπως έχουμε πει πάρα πολλές φορές, οι διαγωνισμοί γίνονται για όλα τα μέλη μας. Για να πούμε ένα ευχαριστώ στα παλιά μέλη, αλλά και να καλοσωρίσουμε καινούρια. Άλλωστε οι περισσότεροι νέοι χρήστες που έρχονται για τους διαγωνισμούς, μένουν μετά και μεγαλώνουν την ήδη τεράστια κοινότητά μας. :)

 

Για αυτό τον λόγο δεν θα τεθεί όριο εγγραφής. Αν κερδίσει δίκαια καινούριο μέλος, καλώς να κερδίσει. Κάνουμε ΠΟΛΛΟΥΣ διαγωνισμούς όπως θα έχεις δει, περισσότερους από οποιοδήποτε ελληνικό site, ακριβώς για αυτό τον λόγο. Για να έχουν ΟΛΟΙ ακόμα περισσότερες πιθανότητες να κερδίσουν.

 

Το αν υπάρχουν διπλά τριπλά accounts φαίνεται εύκολα από τα εργαλεία διαχείρισης του myphone.gr. Για αυτό και γίνονται δεκάδες bans λογαριασμών και διαγραφές posts για όσους δεν ακολουθούν τους όρους μετά το τέλος κάθε διαγωνισμού. Μας παίρνει τουλάχιστον 3 ώρες κάθε φορά να ξεκαθαρίσουμε με τόσες συμμετοχές.

 

Η τύχη άλλωστε είναι τυφλή. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. :) Τέλος να είσαι 100% σίγουρος οτι εξασφαλίζουμε σε ΚΑΘΕ διαγωνισμό την μέγιστη διαφάνεια σχετικά με τα μέλη και τις συμμετοχές τους. Διπλά τριπλά accounts ΔΕΝ πρόκειται ΠΟΤΕ να κερδίσουν κάτι εις βάρος των πραγματικών μελών μας. :)

 

Καλή συνέχεια. :)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά.

 

Παρατήρησα ότι υπάρχει ένας χορηγός στο φόρουμ, ο οποίος υποστηρίζει ότι πουλά original ανταλλακτικά για iphone. Original ανταλλακτικά δεν έχουν πωληθεί πότε, οπότε αυτό είναι τουλάχιστον παραπλάνηση. Μήπως θα έπρεπε να του γίνει σύσταση; Το φόρουμ στέλνει χρήστες εκεί, θα έπρεπε να τους προστατεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά.

 

Παρατήρησα ότι υπάρχει ένας χορηγός στο φόρουμ, ο οποίος υποστηρίζει ότι πουλά original ανταλλακτικά για iphone. Original ανταλλακτικά δεν έχουν πωληθεί πότε, οπότε αυτό είναι τουλάχιστον παραπλάνηση. Μήπως θα έπρεπε να του γίνει σύσταση; Το φόρουμ στέλνει χρήστες εκεί, θα έπρεπε να τους προστατεύει.

 

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ για την επισήμανση.

 

Το αν και πόσο προστετεύουμε 11 χρόνια τα μέλη μας, το έχει γράψει η ιστορία μας στον χώρο και τα δεκάδες όχι που έχουμε πει σε τυχάρπαστους από καιρό σε καιρό. :) Άρα δε νομίζω οτι χρειάζεται σχολιασμό καν αυτό :down:

 

Έχουμε ήδη ενημερώσει το κατάστημα και όταν έχουμε επίσημη απάντηση θα επανέλθουμε. Σαν myphone.gr απλά αναδημοσιεύουμε ΔΤ, δεν παρεμβαίνουμε σε αυτά.

 

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση!

 

EDIT: Μετά από επικοινωνία με το κατάστημα, έγιναν οι αλλαγές στο κείμενο του ΔΤ που μας είχαν στείλει.

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις ειδοποιήσεις γιατί δεν πάει άλλο, αλλά δεν τα καταφέρνω.

 

Αυτό που θέλω είναι, για κάθε θέμα που θα έχω επιλέξει να ειδοποιούμαι να δέχομαι άμεση ειδοποίηση μόλις γίνει κάποιο νέο post, όχι όμως με email αλλά στο site (και προς θεού όχι με κανένα αναδυόμενο παράθυρο).

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα ?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά 2 μέρες ένας της διαχείρησης δεν το είδε να βοηθήσει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όχι, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και δεν είναι στα άμεσα σχέδια μας να το υλοποιήσουμε.

 

( Φυσικά η πρόταση καταγράφεται :))

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα. Επειδή όταν γράφτηκα στο forum, το 2004, είχα γράψει το nick name (και από ότι είδα και το email) με κεφαλαία γράμματα, υπάρχει τρόπος να το μετατρέψω σε μικρά γιατί μου χτυπάει άσχημα στο μάτι (και στους άλλους φαντάζομαι) όταν κάνω κάποιο ποστ;
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είσαι έτοιμος. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

mythozz εσύ δεν μας έλεγες πριν καιρό ότι τα nicknames δεν αλλάζουν ??:confused:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Eγω έχω στραβωθεί και δεν το βλέπω στις ρυθμίσεις, ή όντως δεν υπάρχει επιλογή να ειδοποιείσαι όταν σε quotάρει κάποιος ώστε να το δεις άμεσα και να του απαντήσεις χωρίς να περιμένει αιώνες και ΑΝ το δεις; :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...