Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9.2.A.O295

 

4.3 kit kat

Android version: Google Android 4.3 (Jelly Bean)

 

Latest available software: 9.2.A.0.295

 

Release started: 2014-02-13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το θεμα που ειχα και παλιοτερα με την 4.1. Μαλλον θα πρεπει να το στειλω αρβατο (καλη μου τυχη) ... Θαυμαστε:

 

Και εγώ είχα αυτό το θέμα αλλά το ξέχασα από την ημέρα που έβαλα 4.3. Μήπως δεν έκανες factory reset ;

Link to comment
Share on other sites

ακομα τιποτα απο αναβαθμιση.ειναι κανενενας αλλος που δεν την εχει παρει η μονο εγω ακομα.το τηλεφωνο δεν ειναι ελληνικο ειναι αγορασμενο απο skroutz και ειναι μαλον γερμανικο γιατι στο κουτι απο εξω εκει που ειναι το imei γραφει DE
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα αυτό το θέμα αλλά το ξέχασα από την ημέρα που έβαλα 4.3. Μήπως δεν έκανες factory reset ;

 

Εχω βαλει rom απο το xda. Αρα factory reset οπως το εννοεις εσυ μαλλον οχι. Wipe ομως απο recovery εχω κανει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ακομα τιποτα απο αναβαθμιση.ειναι κανενενας αλλος που δεν την εχει παρει η μονο εγω ακομα.το τηλεφωνο δεν ειναι ελληνικο ειναι αγορασμενο απο skroutz και ειναι μαλον γερμανικο γιατι στο κουτι απο εξω εκει που ειναι το imei γραφει DE

 

Ειμαι και γω φιλε.Και εγω αγορασμενο το εχω απο skroutz.Και ηρθε απο Αγγλια..Τι να πω..Περιμενουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Το καπάκι της μπαταρίας πρόσεξα ότι άμα το πιέσω τρίζει. Συναντάει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ με την 4.3 εγω είναι ότι μου βγάζει μηνύματα για διάφορες εφαρμογές που δεν τις έχω ανοιξει πριν το εξείς: 'Δυστηχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει'.

Μάλιστα για μια που μου το έκανε συνέχεια, την έσβησα, την εγκατέστησα ξανά και στάματησε να μου το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ με την 4.3 εγω είναι ότι μου βγάζει μηνύματα για διάφορες εφαρμογές που δεν τις έχω ανοιξει πριν το εξείς: 'Δυστηχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει'.

Μάλιστα για μια που μου το έκανε συνέχεια, την έσβησα, την εγκατέστησα ξανά και στάματησε να μου το εμφανίζει.

Αυτό δεν είναι τίποτα. Αν έκανες απλά restart θα διορθωνόταν μόνο του. Είναι κλασσικό μήνυμα που συναντώ όταν μετά από ενημέρωση εφαρμογών κάνω ενσωμάτωση της αναβάθμισης στο σύστημα. Με λίγα λόγια μεταφέρω αλλού την εφαρμογή και ψάχνει να την ανοίξει αλλά δεν την βρίσκει.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Android version: Google Android 4.3 (Jelly Bean)

 

Latest available software: 9.2.A.0.295

 

Release started: 2014-02-13

 

Ναι εχεις, δικιο... JELLY BEAN

Link to comment
Share on other sites

Νικολα ριξε μια ματια εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2128281

Εχει από τις πρωτες εκδοσεις,αλλα ξερεις,μετα το φλασαρισμα,sus και πηρες την ελληνικη 4.3:)

 

φίλε το έχω ξανακάνει αυτό αλλά με αυτη την ρομ σίγουρα θα δώσει αναβάθμιση στην jelly αμέσως;

το δοκίμασες με αυτη τη μέθοδο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάτι λιγότερο απο μήνα το SP και περίμενα μέχρι την αναβάθμισή του να δώ τί γίνεται. Παράλληλά έχω και το P. Έμεινα αρκετά ευχαριστημένος, και απο την μπαταρία(όχι αυτό που περίμενα όμως) καί απο την απόδοση, απογοητεύτηκα πραγματικά με την κάμερα, που εκτός του θορύβου που είναι αρκετός, το autofocus κάνει ότι θέλει. (το Ρ για παράδειγμα βγαζει ΠΑΝΤΑ εστιασμένη φωτογραφία με το απλό άγγιγμα της οθόνης, και προτιμάει στην αυτόματη ρύθμιση να βγάλει πιό σκοτεινά απο αυτό που βλέπει, αντί να ανεβάσει θόρυβο).

 

Στα της αναβάθμισης τώρα, έκανα μια "βρώμικη" γιατί δεν είχα χρόνο, και το κινητό σερνόταν. Η κάμερα δεν έστρωσε, το bluetooth ακουγόταν λίγο πιό δυνατά, αλλά το κυριότερο, σταμάτησε να βλέπει ότι κι αν δοκίμασα το router του γραφείου (hol), ενώ είχε δεί το ρουτερ του σπιτιού χωρίς πρόβλημα.

 

Τώρα περιμένω την καθαρή εγκατάσταση να τελειώσει, να δούμε τα αποτελέσματα....

Link to comment
Share on other sites

οποτε περιμενουμε.παντως ειμαι πολυ γκαντεμης οτι τηλεφωνο αγορασω η αναβαθμιση μου ερχεται παντα τελευταια.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

οποτε περιμενουμε.παντως ειμαι πολυ γκαντεμης οτι τηλεφωνο αγορασω η αναβαθμιση μου ερχεται παντα τελευταια.

 

για δες και εδώ πέρα τι γίνετε με το κινητό σου ;)

http://scavenger.ch/sonyupdate/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, του έχει εμφανίσει κανέναν την ενημέρωση για το Album? Και αν ναι, μπόρεσε να την ολοκληρώσει? Γιατί εμένα μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η λήψη...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.το εκανα και μου βγαζει ηδη αυτο που εχω τωρα 9.1.Α.1.141 δεν υπαρχει ακομα καποα αναβαθμιση
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, του έχει εμφανίσει κανέναν την ενημέρωση για το Album? Και αν ναι, μπόρεσε να την ολοκληρώσει? Γιατί εμένα μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η λήψη...

 

Καλησπέρα,

 

Εμένα μου την εμφάνισε εχθές και την έκανα κανονικά μέσω WiFi.

Edited by satelsat
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εμένα μου την εμφάνησε εχθές και την έκανα κανονικά μέσω WiFi.

και εγω την εκανα κανονικα.προχτες μου ηρθε

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε και εμενα ειδοποιηση , αλλα ειναι πρωτη φορα που θα κάνω κάτι τέτοιο... υπάρχει καποίος οδηγος βημα βημα πως κάνουμε clean install???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! το οτι δεν ακούγεται τίποτα απο το ηχείο αλλά απο τα ακουστικά ακούγεται κανονικά μπορεί να είναι κάτι άλλο εκτός από ότι χάλασε το ηχείο??
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη λαλακια παντως η αναβαθμιση να μην γινετε αμεσα σε ολα τα σμαρτ. Κι εγω ελληνικο απο κοσμοποτε και ακομα στο περιμενε
Stouri
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, του έχει εμφανίσει κανέναν την ενημέρωση για το Album? Και αν ναι, μπόρεσε να την ολοκληρώσει? Γιατί εμένα μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η λήψη...

 

Μου την εμφανισε εμενα.

Εγινε ομως η ληψη κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα μαζι σου ετσι ακριβως επρεπε να ηταν αλλα βλεπεις android ειναι και οχι ios που την δινουν ταυτοχρονα σε ολες τις συσκευες
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα το update σε 4.3 OTA και το αποτέλεσμα ήταν ΑΚΡΩΣ απογοητευτικό. Απανωτά μηνύματα σφάλματος που έκαναν το κινητό πρακτικά άχρηστο...

 

Μόλις έκανα καθαρή εγκατάσταση μέσω SUS, τα μηνύματα δεν εμφανίζονται πλέον, αλλά έχω την αίσθηση μέχρι στιγμής ότι το κινητό έγινε πολύ πιο αργό από πριν....

Συνέβη και σε άλλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε μας πως πηγε.:)

 

Καλησπέρα όλα καλα δεν κολλαει τίποτα , αν μου επιτρέπεις μια ακόμα ερώτηση ,πριν την αναβαθμηση το πλαινο κουμπι που κλείνει το τηλεφωνο αν το κρατουσες παρατεταμενα εβγαζε ληψη στιγμιοτυπου μετα την αναβαθλαση χαθηκε, επιστρεφει? Και αν ναι με ποιο τροπο? Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...