Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το advance task killer δηλαδή τι θα προσφέρει; Τίποτα, θα κλείνει μεν τις εφαρμογές αλλά μετά από λίγο θα τις ανοίγει... Τι παιχνίδια έχεις βάλει;

 

Ναι αυτο βλεπω,τις κλεινω κ μετα της ξαναανοιγει.

Μηπως ειναι καποιο θεμα ρυθμισης:?

Μου είπε ότι θα εξοικονόμη και μπαταρία αυτή η εφαρμογή.

Ενα φακο και δυο ραλακια ειχα βαλει.

Μου ειπε πως αν δε δω βελτιωσει να ξαναπαρω τηλεφ να κανουμε κατι αλλο.

Μου ειπε τι,,αλλα δε θυμαμαι...επανεκινηση της 4.3 κατι τετοιο.

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

+100000 ....βασικο σε ολες τις αναβαθμισεις.και format καρτα μνημης ωστε να ειναι σαν καινουργιο, γιατι ολο και κατι μενει απο απεγκαταστασεις προγραμματων και κολλανε ολα.

 

παντως για να μην ειμαστε και υπερβολικοι, εγω επιτηδες κανω τις αναβαθμισεις πρωτα απο πανω, με pc companion, στατιστικα θελω να δω αν και ποτε βγαζουν προβλημα..

μεχρι στιγμης, τοσο στο Ζ1 οσο και στο Τ που εκανα και minor Και major updates απο πανω, δεν εχω κανενα θεμα! φυσικα και με clean install θα εχω ισως καλυτερες επιδοσεις, αλλα καπου ειχα φτασει να αναρωτιεμαι..ποσο υπερβολικοι μπορει να ειμαστε? τοσος κοσμος που δεν ξερει και παταει το ενα update μετα το αλλο απο πανω δηλαδη, τι θα πρεπει να περναει? δε μπορει οι εταιρειες να μην φροντιζουν και για αυτους..

αυτο απλα σαν στατιστικη διαπιστωση (και λογικη αν θελετε)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε sony, γελαει ο κοσμος με την παρτη σου!!

Μην ακους τις χαζομαρες που σου λενε οι αστοιχειωτοι. Δεν χρειαζεσαι task killer. Και πορους και μπαταρια καταναλωνουν αυτες οι εφαρμογες.

Την αναβαθμιση την περασες πανω απο την παλια εκδοση ή εκανες καθαρη εγκατασταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νέο για root;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι αμεσα βοηθεια

πριν 2 μερες περασα το ftf στο κινητο , ειδα οτι κολαει και εκανα install με SEUS.Σημερα το πρωι ανοιγω το κινητο κανονικα μετα απο κανα 30-40 λεπτο κανω restart και το κινητο δεν ανοιγει ( μου βγαζει Sony --- > Xperia ---> τα χρωματα και με το που κανει Load τα settings μου τσαφ κολαει )

Link to comment
Share on other sites

Από πάνω την πέρασα φίλε μου.

Δεν έχασα τίποτα.

Αλλά δεν έχω σημαντικό πρόβλημα όπως τα άλλα παιδιά.

Κάποιες φορές δεν αντιδρά άμεσα.

Να σβήσω το κιλερ δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

Από πάνω την πέρασα φίλε μου.

Δεν έχασα τίποτα.

Αλλά δεν έχω σημαντικό πρόβλημα όπως τα άλλα παιδιά.

Κάποιες φορές δεν αντιδρά άμεσα.

Να σβήσω το κιλερ δηλαδή ?

 

Υup. Το σβήνεις.:)

Απλά είπες για κολλήματα και δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υup. Το σβήνεις.:)

Απλά είπες για κολλήματα και δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσες.

 

Ok Θα το σβυσω.

 

Ναι ,,η καλυτερη εκφραση σε αυτο που βλεπω,ειναι οτι δεν αντιδρα αμεσα καποιες φορες η οθονη,οταν ειμαι στο ιντερνετ. Να ειναι η ιδεα μου,,δε νομιζω.

αν και νομιζω με το που εσβυσα τις εφαρμογες παει πιο καλα,αλλα οχι τελεια.

 

Υπαρχει καποιο παιδι που περασε τη 4,3 με καθαρισμο,και δουλευει αψογα το κινητο του ??

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

Για μένα θα έπρεπε η Sony σε μια τέτοια μεγάλη αναβάθμιση, να μην σου επέτρεπε να την κάνεις από πάνω.

Έπρεπε να σε προειδοποιεί και να έκανε καθαρό install και μετά στήσιμο από την αρχή

Τα περισσότερα πρόβλημα που διαβάζω στα forums προέρχονται από συσκευές που πέρασε η καινούρια έκδοση από πάνω.

Γι αυτό, όσοι κάνατε update και όχι καθαρό install, κάντε ένα κόπο και στηστε το κινητό από την αρχή! Και προβλήματα να μην έχετε, θα δείτε ότι θα πηγαίνει πολύ καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Για μένα θα έπρεπε η Sony σε μια τέτοια μεγάλη αναβάθμιση, να μην σου επέτρεπε να την κάνεις από πάνω.

Έπρεπε να σε προειδοποιεί και να έκανε καθαρό install και μετά στήσιμο από την αρχή

Τα περισσότερα πρόβλημα που διαβάζω στα forums προέρχονται από συσκευές που πέρασε η καινούρια έκδοση από πάνω.

Γι αυτό, όσοι κάνατε update και όχι καθαρό install, κάντε ένα κόπο και στηστε το κινητό από την αρχή! Και προβλήματα να μην έχετε, θα δείτε ότι θα πηγαίνει πολύ καλύτερα

 

Συμφωνώ με τον AnDas.

 

Αφιερώστε λίγο χρόνο και κάντε ένα setup από την αρχή.Χαμένοι δεν θα βγείτε!

Το κινητό πράγματι τρέχει καλύτερα.Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα από τότε που έκανα clean instal.

Και πράγματι, ή Sony έπρεπε να είχε φροντίσει για αυτό.Άντε τώρα κάποιος που δεν ξέρει, να κάνει την αναβάθμιση και μετά να τρέχει..

 

Να πω κάτι που έχω παρατηρήσει?

Στην μουσική η μπάρα φωτισμού δεν είναι πια τόσο ευαίσθητη όσο ήταν πριν.Μάλιστα, έχω παρατηρήσει οτι όταν η ένταση είναι τέρμα, δεν αναβοσβήνει με τον ρυθμό σχεδόν καθόλου...Το κάνει και εσάς αυτό?

Edited by satelsat
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Ok Θα το σβυσω.

 

Ναι ,,η καλυτερη εκφραση σε αυτο που βλεπω,ειναι οτι δεν αντιδρα αμεσα καποιες φορες η οθονη,οταν ειμαι στο ιντερνετ. Να ειναι η ιδεα μου,,δε νομιζω.

αν και νομιζω με το που εσβυσα τις εφαρμογες παει πιο καλα,αλλα οχι τελεια.

 

Υπαρχει καποιο παιδι που περασε τη 4,3 με καθαρισμο,και δουλευει αψογα το κινητο του ??

 

Και εμενα το ιδιο. Ολα καλα στο κινητο ολα τρεχουν τζαμι μονο καμια φορα θα φαει το κολλημα του στο ιντερνετ πχ fb

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο. Ολα καλα στο κινητο ολα τρεχουν τζαμι μονο καμια φορα θα φαει το κολλημα του στο ιντερνετ πχ fb

 

Eσυ πως τη περασες την 4,3 ?

Τι εννοεις με το fb ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας το δικο μου κινητο δεν κολλαει απλα σερνετε,, εαν ακολουθησω τις οδηγιες του κωνσταντινου βημα βημα ειμαι ενταξει? Το ρωταω γιατι δεν εχω ιδεα απο τιποτα, το τηλεφωνο ειναι απειραχτο μονο η αναβαθμηση εχει γινει Edited by mousou28
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας το δικο μου κινητο δεν κολλαει απλα σερνετε,, εαν ακολουθησω τις οδηγιες του κωνσταντινου βημα βημα ειμαι ενταξει? Το ρωταω γιατι δεν εχω ιδεα απο τιποτα, το τηλεφωνο ειναι απειραχτο μονο η αναβαθμηση εχει γινει

 

Καλησπερα. :) Διαβασε στην πρωτη σελιδα τις οδηγιες που εχουμε γραψει με τον satelsat. Μην σου φαινονται δυσκολες. Ειναι απλα πραγματα τα οποια απο ενα σημειο και μετα ειναι τυφλοσουρτης καθως το προγραμμα σε καθοδηγει.

Φυσικα ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εμείς οι δύο μείναμε lol.

Εγώ έχω με προεγκατεστημένη την έκδοση με cosmote μήπως αυτό παίζει κάποιον ρόλο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο τη περασες εσυ φιλε μου ?

 

Με pc companion φίλε! Αλλά σκέφτομαι αύριο να ξανακάνω την διαδικασία με seus

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Να αρχιζω να ανησυχω που ακομη δεν φιλοτιμειται να ερθει η 4.3 σε μενα?Η υπαρχει κι αλλος εκει εξω?

οι περισσότεροι φαντάζομαι δεν έχουν πάρει ενημέρωση ακόμη. Συμπεριλαμβανομένου κι εμένα.. Αλλά πιστεύω οτι μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα έχουν πάρει όλοι . Οπότε..τι βιαζόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.εκανα και εγω clean install σημερα με τη διαδικασια που ειπαν τα παιδια παραπανω. παρολο που δεν ειχα και κανενα προβλημα οταν περασα την 4.3 απο πανω ειναι αισθητη η αλλαγη σε σημαντικο βαθμο. μαλιστα εφυγε κ αυτη η καθυστερηση με τη φωτεινοτητα που ειχε πριν με το ξεκλειδωμα. απλη διαδικασια ειναι, σε καθοδηγει το προγραμμα μονο του.αξιζει σιγουρα. και επαναλαμβανω οτι ειμαι παντελως ασχετος ουτε ρουτ εχω κανει (δε μπορω αλλωστε!!!) ουτε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω οτι το κιν αλλαξε εντελως, εγινε αλλο κινητο και πλεον μου αρεσει γιατι ανακαλυπτω διαφορες μικρο ******** που ειναι ωραιες...

Τωρα αν βγει κανενα ροοτ το περιμενω οπως οπως να διωξω τα ακυρα και να εχω εφαρμογες ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Την διαδικασία με seus εννοείτε.. Μπερδεύτηκα στην αρχή όταν το διάβασα! :p Edited by kyle4
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Eσυ πως τη περασες την 4,3 ?

Τι εννοεις με το fb ???

 

Την περασα μεσω pc comanion πανω απο την αλλη. Ηταν η δευτερη μερα που ειχα στα χερια μου το κινητο χωρις να εχω βαλει κανενα προγραμμα η παιχνιδι μεσα.. Δεν ξερω αν αυτο επαιξε ρολο στο οτι δεν εχω κανενα προβλημα. Καμια φορα οταν ανοιγω πχ facebook η bronwser θα φαει καποιο κολλημα για 1-2 δευτερα αλλα μετα ολα καλα. Αυτο, τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...