Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα

έχει προσπαθησει να βάλει κανεις μεγαλυτερη μπαταρια από αυτην των 2100mAh?

 

Εχει αρχισει να μου κανει νερα η δικια μου και έλεγα να ψαχτω για μεγαλύτερη.

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά έχει 2 χρόνια εγγύηση, γιατί δε το πας;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (ολλανδικό) root και 4.4.2 20a όλα καλά. Θέλω να ρωτήσω συσκευή για να βλέπουμε ψηφιακή τηλεόραση δοκιμασμένη;;;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να ανεβασει καποιος τη στοκ εφαρμογη για το αλμπουμ? για την 4.4.2 χρειαζομαι...

Ευχριστω πολυ...!

 

Edit. Ξερει κανεις για ποιο λογο χαθηκε η επιλογη αλμπουμ απο τις επιλογες για την επιλογη μιας φωτογραφιας?

Δειτε τι εννοω.

http://imagizer.imageshack.com/img901/4813/iJxQzu.jpg

 

Και πως μπορω να το φτιαξω? πφφ..

Edited by vagelados
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη κανει επαναφορα και τιποτα.

Παω για φλασαρισμα... πολυ περιεργο παντως

Link to comment
Share on other sites

παΐδια πως κάνει ρεμπουτ αν κολιση το κινητό

αν κάνω την αναβάθμιση και δεν μου αρέσει είναι εύκολο να πάω στην προηγούμενη

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη κανει επαναφορα και τιποτα.

Παω για φλασαρισμα... πολυ περιεργο παντως

 

Ειναι ευκολο να ανεβασει καποιος τη στοκ εφαρμογη για το αλμπουμ? για την 4.4.2 χρειαζομαι...

Ευχριστω πολυ...!

 

Edit. Ξερει κανεις για ποιο λογο χαθηκε η επιλογη αλμπουμ απο τις επιλογες για την επιλογη μιας φωτογραφιας?

Δειτε τι εννοω.

http://imagizer.imageshack.com/img901/4813/iJxQzu.jpg

 

Και πως μπορω να το φτιαξω? πφφ..

Εγώ είχα πρόβλημα με ενα module απο xposed (swipe κάτι). Μολις το εβγαλα έφτιαξε.

παΐδια πως κάνει ρεμπουτ αν κολιση το κινητό

αν κάνω την αναβάθμιση και δεν μου αρέσει είναι εύκολο να πάω στην προηγούμενη

ευχαριστώ

Όπως όλα. Κρατημένο το power.

Οδηγό για φλασαρισμα, ξεκολλημα κλπ εχω στην ενότητα με τους οδηγούς (οδηγοί, lg, Android)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και φλασάρισμα και με την νέα rom δοκίμασα και την 20c πάλι δεν μου βγάζει την επιλογη για το αλμπουμ. η εφαρμογη υπαρχει και λειτουργει κανονικα κατα τα άλλα.

 

Εσας την έχει κανονικα στις επιλογες του screenshot Που ανεβασα πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα με ενα module απο xposed (swipe κάτι). Μολις το εβγαλα έφτιαξε.

 

Όπως όλα. Κρατημένο το power.

Οδηγό για φλασαρισμα, ξεκολλημα κλπ εχω στην ενότητα με τους οδηγούς (οδηγοί, lg, Android)

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη κανει επαναφορα και τιποτα.

Παω για φλασαρισμα... πολυ περιεργο παντως

 

Το ειχα παθει με την εφαρμογη Αλμπουμ και με την εφαρμογη μηνυματων νομιζω, δεν ανοιγαν καθολου, εκαναν αμεσως FC. Ξαναπερασα τα apk, εφτιαχναν για λιγο και μετα τα ιδια... Καποια μερα εφτιαξαν μονα τους :p

 

Nικο, Swipe to Undo?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Swipe back νομίζω. Έκανες "πισω" με swipe όπως στο n9 και καλά (πίσω βέβαια, όχι home) και την είχα απλά παρατημένη αφού ήταν αίσχος.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και φλασάρισμα και με την νέα rom δοκίμασα και την 20c πάλι δεν μου βγάζει την επιλογη για το αλμπουμ. η εφαρμογη υπαρχει και λειτουργει κανονικα κατα τα άλλα.

 

Εσας την έχει κανονικα στις επιλογες του screenshot Που ανεβασα πιο πάνω?

 

Συγνωμη που γινομαι κουραστικος αλλα μπορει καποιος να απαντησει γιατι δε βγαζω ακρη. Μηπως δεν υπαρχει καν η επιλογη αυτη στη kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που γινομαι κουραστικος αλλα μπορει καποιος να απαντησει γιατι δε βγαζω ακρη. Μηπως δεν υπαρχει καν η επιλογη αυτη στη kitkat?

 

έτσι είναι στην kitkat κι αν δεν κάνω λάθος, έτσι είναι και στη cm11.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να συνδέσω το κινητό σε μια παλιά τηλεόραση sd η οποία έχει μόνο υποδοχή για scart. Θέλω να το συνδέσω ώστε να βλέπω ταινίες και βίντεο από το κινητό. Φυσικά δεν μπορεί να γίνει απευθείας (πιθανόν να μην μπορεί να γίνει καν, για αυτό ρώταω). Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει και τι συσκευή θα χρειαστω;;;; εχω έναν αποκωδικοποιητη πάνω στη τβ με usb αλλά όταν συνδέω το κινητό δεν το βλέπει.

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παδια 2 εχω 2 αποριες...sorry αν εχουν απαντηθει;)

1, γιατι οταν το κλεινω και το συβδεω να φορτισει ανοιγει?

2, στην 4.4 δεν μπορω να ενεργοποιησω τον flash player στον firefox!

Link to comment
Share on other sites

παδια 2 εχω 2 αποριες...sorry αν εχουν απαντηθει;)

1, γιατι οταν το κλεινω και το συβδεω να φορτισει ανοιγει?

2, στην 4.4 δεν μπορω να ενεργοποιησω τον flash player στον firefox!

 

1. τι εννοείς όταν λες "ανοίγει"; συνήθως με unlock bootloader ανοίγει, αλλιώς με όλα στοκ ανοίγει, δείχνει το σήμα της μπαταρίας που φορτίζει και κλείνει η οθόνη.

2. μπορεί να μην υποστηρίζεται. ξανακατέβασε το apk του adobe flash ή χρησιμοποίησε κάποιο συμβατό με flash browser όπως τον dolphin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. τι εννοείς όταν λες "ανοίγει"; συνήθως με unlock bootloader ανοίγει, αλλιώς με όλα στοκ ανοίγει, δείχνει το σήμα της μπαταρίας που φορτίζει και κλείνει η οθόνη.

2. μπορεί να μην υποστηρίζεται. ξανακατέβασε το apk του adobe flash ή χρησιμοποίησε κάποιο συμβατό με flash browser όπως τον dolphin.

 

εχω unlocked γι' αυτο! δεν το ηξερα

 

θα χρησιμοποιουσα τον dolphin που το υποστηριζει, αλλα δεν ξερω πως να μεταφερω τους σελειδοδεικτες!

Link to comment
Share on other sites

Με 4.4 και με nova launcher prime το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω το μεσαίο πλήκτρο για να δω τις εφαρμογές που τρέχω, αρκετές φορές εξαφανίζονται και πρέπει να πάω στην κεντρική σελίδα και μετά να το ξανα πατήσω. Τότε εμφανίζονται. Είναι bug ή μόνο σε εμένα συμβαίνει; Επίσης λίγες φορές παγώνει στην κεντρική οθόνη και επανέρχεται σε λειτουργία με σβήσιμο και άναμμα της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το multitasking το βλέπω σε όλες τις Android συσκευές που έχω σε kk. Νομίζω μόνο στο n5 δεν συμβαίνει (χωρίς να είμαι σίγουρος).
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το multitasking το βλέπω σε όλες τις Android συσκευές που έχω σε kk. Νομίζω μόνο στο n5 δεν συμβαίνει (χωρίς να είμαι σίγουρος).

Νικο δεν το έχω δει σε καμία Android συσκευή απ όσες έχω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε το κάνει, απλά με εκνευρίζει η ώρα που κάνει. Στην 4.1 πέταγε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή Κώστα γιατί σε όλες τις συσκευές έχω τις ίδιες.

Σε 2 og,note 2,sgs το βλέπω μερικές φορές. Στο n5 δεν είμαι σίγουρος αν έτυχε μια φορά η όχι.

 

Πέτρο η ώρα δεν παλεύεται απλά.

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση αν ειναι για 2 εφαρμογες που δουλευεις παραλληλα να βαλεις κουμπι να σε πηγαινει στην προηγουμενη εφαρμογη... Οτι και να δοκιμασα με την stock rom ρεν επιασε...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να συνδέσω το κινητό σε μια παλιά τηλεόραση sd η οποία έχει μόνο υποδοχή για scart. Θέλω να το συνδέσω ώστε να βλέπω ταινίες και βίντεο από το κινητό. Φυσικά δεν μπορεί να γίνει απευθείας (πιθανόν να μην μπορεί να γίνει καν, για αυτό ρώταω). Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει και τι συσκευή θα χρειαστω;;;; εχω έναν αποκωδικοποιητη πάνω στη τβ με usb αλλά όταν συνδέω το κινητό δεν το βλέπει.

 

να υποθέσω δεν...ε? :P :P

 

επίσης παιδιά ήθελα να ρωτήσω (σαν quiz) τι rom/kernel χρησιμοποιείτε και ποιον συνδυασμό θεωρείτε πιο battery/performance friendly για το κινιτακι μας!! επίσης εμενα δεν μου κάνει κανένα delay με τα recent apps εκτος από ένα δευτερόλεπτο περίπου (δεν ξέρω αν εννοείτε αυτό)

για να απαντήσω στην δεύτερη ερώτηση μου , artmod rom/stock kernel :happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...