Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

140.7 ευρώ αντικατασταση τζαμι - οθόνη μαζί (ούτως ή άλλως πάνε πακέτο, δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο το τζάμι)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο είχε γράψει ένας φίλος στο thread για το xperia z. Μήπως τελικά οι πιο μεγάλες οθόνες είναι πιο ευαίσθητες λόγω του μεγέθους τους;

Φίλε μήπως το είχες στην κωλότσεπη και έκατσες πάνω του;

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη έσπασε ενώ έγραφα μήνυμα, μετά από μια εβδομάδα χρήσης, χωρίς να προηγηθεί πτώση. Ακούστηκε ένα κρακ και δημιουργήθηκε μια οριζόντια ρωγμή στο τζάμι από την μια άκρη της οθόνης στην άλλη. Δεν είχε πέσει καθόλου το κινητό, δεν υπάρχει ίχνος εκδοράς, απλά το έβαζα σε τσέπη τζιν χωρίς θήκη. Προφανώς πρόκειται για αστοχία υλικού, όμως η εταιρία δεν το δέχεται καθώς είναι σπάσιμο οθόνης και δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν έριξες το κινητό. Την άλλαξα με δικά μου έξοδα. Κρίμα γιατί αλλοιώνει την συνολική καλή εικόνα του κινητού και το περιστατικό θίγει την αξιοπιστεία της εταιρίας, για μένα τουλάχιστον.

 

Ποτέ δεν σπάει η οθόνη μόνη της, το λέω κατηγορηματικά!

Σπάει από πτώση ή από πίεση.

Από πίεση μπορεί να ραγίσει αλλά να μην το καταλάβεις αν η ρωγμή είναι του χιλιοστού και να μεγαλώσει με το παραμικρό τράνταγμα μετά.

Ξέρω δεν μπορώ να σου αλλάξω άποψη. Αν θέλεις αποδέχεσαι την απάντηση μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποστ #453 ρίχνεις μια ματιά κι εσύ και ο φίλος από πάνω για να πάρετε μια γεύση.

Nαι φιλε μου το ειχα διαβασει το ποστ σου.Μπορεις να επικεντρωθεις λιγο στην καμερα?Eχεις περασει φωτο στον υπολογιστη και ειναι εμφανες χειροτερες?Ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα?

Το φλας την νυχτα ειναι οσο δυνατο οσο ειναι στο s3 ?

Link to comment
Share on other sites

Στη φωτογραφία με τη μπαταρία έχει μια απότομη πτώση και απότομη άνοδο, τι είναι αυτό?

Πάντως το ότι είσαι ευτυχισμένος με τη μπαταρία λέει πολλά!

 

Σήμερα πήγα και το είδα πάλι αυτό το κόσμημα, η οθόνη του είναι καταπληκτική!

 

Δεν το περίμενα ότι η μπαταριά του θα είναι καλή,πράγματικα.

Οθόνη και κατασκευή όντως είναι όνειρό.

Όσο για το φλας πού ρωτάει ο φίλος πιο πάνω.

Είναι δυνατό,όχι σαν του s3 όμως,βασικά έχει κατώτερη συνολικά κάμερα.σε όλα τα υπόλοιπα όμως,άντε γεια είναι το κινητό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν σπάει η οθόνη μόνη της, το λέω κατηγορηματικά!

Σπάει από πτώση ή από πίεση.

Από πίεση μπορεί να ραγίσει αλλά να μην το καταλάβεις αν η ρωγμή είναι του χιλιοστού και να μεγαλώσει με το παραμικρό τράνταγμα μετά.

Ξέρω δεν μπορώ να σου αλλάξω άποψη. Αν θέλεις αποδέχεσαι την απάντηση μου.

 

Δεν είπα ότι το είχα στο κουτί, είπα ότι έκανα μια βδομάδα χρήση, κατά την οποία το είχα στην τσέπη του τζιν χωρίς θήκη. Μπορεί να πιέστηκε σε κάποια στιγμή εκεί, όμως το κινητό δεν έπεσε και δεν νομίζω ότι πλέον έχω λόγο να πω ψέμματα αφού πήγα και πλήρωσα μόνος μου την οθόνη.

Απλά παραθέτω το περιστατικό από το οποίο προκύπτει ότι α) είτε είναι πολύ εύθραυστο και σπάει χωρίς καν να πέσει, ή β) ότι το δικό μου ήταν ελαττωματικό και η εταιρία κακώς δεν με αποζημίωσε.

Και όχι προφανώς δεν το είχα στην κωλότσεπη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι το είχα στο κουτί, είπα ότι έκανα μια βδομάδα χρήση, κατά την οποία το είχα στην τσέπη του τζιν χωρίς θήκη. Μπορεί να πιέστηκε σε κάποια στιγμή εκεί, όμως το κινητό δεν έπεσε και δεν νομίζω ότι πλέον έχω λόγο να πω ψέμματα αφού πήγα και πλήρωσα μόνος μου την οθόνη.

Απλά παραθέτω το περιστατικό από το οποίο προκύπτει ότι α) είτε είναι πολύ εύθραυστο και σπάει χωρίς καν να πέσει, ή β) ότι το δικό μου ήταν ελαττωματικό και η εταιρία κακώς δεν με αποζημίωσε.

Και όχι προφανώς δεν το είχα στην κωλότσεπη.

 

Η πλειοψηφία στη τσέπη του τζιν το έχουμε. Προφανώς είχε κάποιο ελάττωμα, δεν εξηγείται αλλιώς. Εδώ κινητά πέφτουν και δε σπάει η οθόνη.

Κρίμα φίλε μου που δεν το δέχτηκαν για δωρεάν επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κάμερα, το πρόβλημα το εντοπιζω στο focus. Αν καταφέρεις να εστιασεις σωστά βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες.

Στο focus έχει θέμα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει παιδιά καμιά διαφορά στην λειτουργία του αν έχουμε το κινητό σε αγγλική γλώσσα ή σε ελληνική ?

 

Διαφορα στην λειτουργεια? Η αληθεια ειναι οτι το πηρα, το εστησα και τερμα. Τι εννοεις, διαφορα στην λειτουργεια? Τι ειδες δηλαδη?

 

 

Η πλειοψηφία στη τσέπη του τζιν το έχουμε. Προφανώς είχε κάποιο ελάττωμα, δεν εξηγείται αλλιώς. Εδώ κινητά πέφτουν και δε σπάει η οθόνη.

Κρίμα φίλε μου που δεν το δέχτηκαν για δωρεάν επισκευή.

 

Προφανως και προκειται για αστοχια υλικου. Εμενα εχει σαβουριαστει 2 φορες και δεν εχει παθει τιποτα.

Και βεβαια ειναι φαουλ απο αντιπροσωπία το οτι δεν το άλλαξαν δωρεαν. Αν εχει φαει τουμπα το κινητο, τετοια που να σπασει το τζαμι, φαινεται! Μην τρελαθουμε τωρα. Ενα κινητο αψεγαδιαστο, χωρις χτυπηματα, χωρις γρατζουνιες, πως εσπασε το τζαμι δηλαδη? Πηρε σφυρι και το κοπανησε?

 

Ειναι καθαρο φαουλ και ειναι κρημα γιατι η LG εχει "χτίσει" ονομα στο θεμα αντιπροσωπια.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κάμερα, το πρόβλημα το εντοπιζω στο focus. Αν καταφέρεις να εστιασεις σωστά βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες.

Στο focus έχει θέμα πάντως

 

Εχει θεμα οντως, αργει να το κανει το focus, εκει χανει το αποτελεσμα. Πιθανον να διορθωθει στο μελλον, βγαζει συχνα πυκνα αναβαθμισεις μικρες η LG (ναι το κανει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κι εγω πλεον κατοχος της συσκευης και μπορω να πω πως μερα με τη μερα με εκπλησσει ευχαριστα... Εχει πολλες δυνατοτητες και πραγματικα δεν υστερει σε τιποτα. Ειδικα για το κοστος που εχει αυτη τη στιγμη. Και κατι ακομα. Ερχομενος απο νεξους συσκευη πιστευω πως σε θεμα λογισμικου ειναι πληρεστατη η συσκευη κι οι "πινελιες" της lg ειναι οσες ακριβως πρεπει χωρις να υπαρχουν υπερβολες που επιβαρυνουν τη λειτουργια του κινητου. Οσοι το σκεφτεστε για αγορα πραγματικα αξιζει.

 

ΥΣ: Η οθονη δεν παιζεται απλα...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω και το άψογο μαύρο πού απεικονίζει η οθόνη

Έχω ένα θέμα,προσπαθώ μέσω ex dialer να βάλω ήχο κλήσης,όταν λοιπόν πάω να επιλέξω ήχο από το σύστημά πού έχω περάσει ηχούς μου λέει ότι η εφαρμογή media σταμάτησε

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα σήμερα μετά από 3 μέρες το προηγούμενο κινητό μου (galaxy s advance) και έπαθα πλάκα. Μου φάνηκε λες και δε δεν το είχα ξαναδουλεψει, σα να είναι για πέταμα.

Πραγματικά η οθόνη και η λειτουργία του Optimus g απλά δεν υπάρχει.

Το μόνο που θέλω είναι ένα καλώδιο mhl και αν βρω και ένα otg

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή android process media έχει σταματήσει μου βγάζει,εννοείται ότι έκανα restart

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα ειδα ότι δεν υποστηρίζει επισήμως. Απλα κάπου είχα δει καλώδιο στο ebay που έλεγε ότι είναι για optimus g, συν οτι στο gsmarena προφανώς λανθασμένα λέει "USB host" Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα ειδα ότι δεν υποστηρίζει επισήμως. Απλα κάπου είχα δει καλώδιο στο ebay που έλεγε ότι είναι για optimus g, συν οτι στο gsmarena προφανώς λανθασμένα λέει "USB host"

 

Υπάρχει δηλαδή δυνατότητα για ανεπίσημη ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή android process media έχει σταματήσει μου βγάζει,εννοείται ότι έκανα restart

 

Έτσι στο ξεκάρφωτο στο έβγαλε? Έκανες κάτι? Έβαλες κάτι καινούργιο? Κάποιο καινούργιο ήχο?

Κάποιο τέτοιο μύνημα (δεν το θυμάμαι όμως ακριβώς), μου έβγαζε κάποια στιγμή το HOX που είχα, όταν κατέβασα έναν ήχο από το zedge και τον είχα βάλει σαν ήχο μυνημάτων. Ενώ ο player τον έπαιζε κανονικά, όταν μου έρχονταν καποιο μύνημα και πήγαινε να τον παίξει, μου πετούσε ένα τέτοιο error και προφανώς δεν τον έπαιζε.

 

Κάνε ένα clear cache. Πιο προχωρημένα, μπορείς να πας στις εφαρμογές, ολες, όπου και κάνεις έναν μηδενισμό προτιμήσεων. Πρόσεξε όμως γιατί θα κάνει clear ότι user επιλογές έχεις κάνει στα προγράμματα. Θα γυρίσουν όλες στα default.

 

--------------------------------------------------------

EDIT: Τώρα είδα που λες για τον ex-dialer. Στο κάνει ότι ήχο πας να βάλεις? Μήπως έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο αρχείο? Προσωπικά δεν τον γνωρίζω τον ex-dialer, δεν τον έχω δουλέψει. Δεν σε καλύπτει ο μαμά dialer?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή δυνατότητα για ανεπίσημη ενεργοποίηση;

 

Σε μια γρήγορη γύρα που έκανα είδα ότι ενός τύπου του αναγνώριζε έναν μόνο συγκεκριμένο δίσκο που σύνδεσε και μόνο αυτόν και επίσης είδα κάτι σχόλια ότι πιθανόν να γίνεται με custom rom.

Δεν ασχολήθηκα περισσότερο γιατί δεν είναι κάτι που με καίει, ούτε πρόκειται να ασχοληθώ προς το παρόν με custom rom.

Ένα καλώδιο mhl πάντως θα το ήθελα. Θα με βγάλει από τον κόπο να κουβαλάω το λάπτοπ

Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις ταινία στο κινητό και να μπορείς να την βλέπεις στην τηλεόραση μέσω dnla χωρίς χρήση καλωδίου ή στικ είναι μαγεία. Οι διαφορές του Android από το iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις ταινία στο κινητό και να μπορείς να την βλέπεις στην τηλεόραση μέσω dnla χωρίς χρήση καλωδίου ή στικ είναι μαγεία. Οι διαφορές του Android από το iPhone.

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί.dlna είναι συσκευή πού μπορώ να την συνδέσω στην τηλεόραση?η σε άλλη συσκευή???

Έχω μία sony 46 ιντσών και θα είναι ωραίο να κατεβάζω τις ταινίες στο κινητό και να τις βλέπω στην τηλεόραση

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...