Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά το κινητό είναι χάρμα οφθαλμών.καμία σχέση από εικόνες η βίντεο.

 

Το παρελαβες τελικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη του N4 είναι πιο σωστή καλιμπραρισμένη με πιο σωστό λευκό.Απλώς είναι πιο φυσική στα χρώματα.Απο την άλλη τα χρώματα του optimus g είναι πιο ζωντανά με τάση προς το μπλέ.Αυτό το μπλέ φαίνεται σε λευκό φόντο με τα δύο κινητά δίπλα δίπλα[ πιό λευκό στο Ν4]. Ακόμη, άμα ανοίξεις τις κάμερες και των δύο βλέποντας τα αντικείμενα που απεικονίζονται θα καταλάβεις ότι στο Ν4 τα χρώματα είναι πολύ πιο κοντά στο πρωτότυπο.Στό optimus g είναι πολύ έντονα και εντυπωσιακά,αποκλίνοντας στη φυσικότητα αυτών. Βέβαια υπάρχει και το γούστο του καθενός,όπου σε πολλούς αρέσει αυτό το πουσάρισμα.Αλλά άμα ασχολείσαι π.χ. με τη φωτογραφεία η είναι εκπαιδευμένο το μάτι σου, για οθόνη πας Ν4
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβες τελικά;

 

Αυτό εννοείται:)

Καταρχήν δεν είναι τεράστιο τελικά.

Θήκη πού θα βρω καμία ωραία και λεπτή????

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περίμενα τη γνώμη και του ταξιδιώτη που διατηρούσε επιφυλάξεις. Είμαι σχεδόν έτοιμος να το χτυπήσω

 

Αν θες ρίξε μια ματιά στο ποστ #453.

Περιμένουμε εντυπώσεις Τζον, αν και ξέρουμε τι θα γράψεις. :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται:)

Καταρχήν δεν είναι τεράστιο τελικά.

Θήκη πού θα βρω καμία ωραία και λεπτή????

 

http://e-click.gr/index.php?target=products&mode=search&subcats=Y&type=extended&avail=Y&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&cid=113&q=e975&x=3&y=6

 

για κάτι καλύτερο

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Otterbox-Commuter-Protector-Case-Sprint-LG-Optimus-G-E973-LS970-Hard-Cover-/200919985159

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται:)

Καταρχήν δεν είναι τεράστιο τελικά.

Θήκη πού θα βρω καμία ωραία και λεπτή????

 

Εγώ πήρα μία ωραία δερμάτινη τύπου pouch, από mediamarkt.

Πιστεύω ότι είναι αμαρτία ένα τόσο όμορφο και ποιοτικό κινητό να κρυφτεί σε θήκη σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πέσει ήδη δύο φορές το τηλέφωνο. Αν δεν είχα την ότερμποξ .... :X

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται:)

Καταρχήν δεν είναι τεράστιο τελικά.

Θήκη πού θα βρω καμία ωραία και λεπτή????

 

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=35847

 

Μόλις πήρα αυτήν σε ημιδιάφανο γαλακτόχρωμο θα το έλεγα. Το προτιμησα από το γκρι διάφανο γιατί έχω συνηθίσει την ωραία ασημί ρίγα που φαινότανε μπροστά και μου φαινόταν μουντό. Ενώ με αυτή που μοιάζει με λευκή κάνει αντίθεση και μου έκατσε πιο καλά στο μάτι.

Για σιλικόνης και τόσο φθηνή είναι πάρα πολύ καλή με καλό κράτημα, δεν γλιστράει όπως κάποιες άλλες, μαλακή στα κουμπιά και πολύ λεπτή κι έτσι δεν προσδίδει όγκο στο τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά ίδια τύπου οθόνη έχουν με ίδια χαρακτηριστικά αλλά όπως λέτε και μόνοι σας στην πράξη υπάρχουν κάποιες μικροδιαφορές

οπότε το τελικό οπτικό αποτέλεσμα δεν είναι ίδιο και αυτό είναι που μετράει στο τέλος

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως πολύ καλή και δε το περίμενα,καμία σχέση με το 4x και καλύτερό από το nexus.

 

Κι ένα ψευτότεστ benchmarks παρέα με το s4 μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως πολύ καλή και δε το περίμενα,καμία σχέση με το 4x και καλύτερό από το nexus.

 

Κι ένα ψευτότεστ benchmarks παρέα με το s4 μου.

 

Όντος με την χρήση που του κάνω(σερφάρισμα, μηνύματα, λίγη ομιλία και κάνα παιχνίδι για λίγο με Wi-Fi και 3g) κρατάει από το πρωί μέχρι το βράδυ! Αρκετές αν σκεφτείς ότι είναι πρώτες μέρες και είναι λίγο κολλημένο μαζί μου.Και επίσης φορτίζει πολύ γρήγορα από το 12% στο 32% σε 15 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

η οθονη παιδια ειναι καλυτερη του nexus?φενεται η διαφορα?ειμαι μεταξυ των 2 αυτων

 

 

Εγώ που ήμουνα μεταξύ των δύο και είχα δουλέψει και τα δύο παράλληλα για κανά μισάωρο ( τελικά πήρα το Ν4 λόγω καλύτερης εφαρμογής στο δικό μου χέρι και προτίμησα τα on screen buttons λόγω συνήθειας από το Ν7 )

σου λέω ότι η οθόνη του G είναι καλύτερα καλιμπραρισμένη από το Ν4, παρόλο που πρόκειται για το ίδιο πάνελ. Αν μπορείς φυσικά δες τα και τα δυο από κοντά σε κάποιο κατάστημα δίπλα δίπλα και κρίνε μόνος σου.

 

Σήμερα παρέλαβα 2 θηκούλες από ebay για το G, και τις επόμενες μέρες μπαίνει η παραγγελία για το έτερον ήμισυ :)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως πολύ καλή και δε το περίμενα,καμία σχέση με το 4x και καλύτερό από το nexus.

 

Κι ένα ψευτότεστ benchmarks παρέα με το s4 μου.

 

Και θα βελτιωθει κι αλλο και πολυ γρηγορα μαλιστα. Απο την μια φορτιση στην αλλη θα βλεπεις διαφορα. Με εξέπληξε και μενα αλλα απ' οτι διαβασα ειναι χαρακτηριστικο της τεχνολογιας αυτης. Συν του οτι μπορει να δωσει ευκολα και πολλες φορες μεγαλα peak ρευματος χωρις να υπερθερμανθει σε αντιθεση με τις li-ion.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με καλύπτει η διάρκεια της μπαταρίας, εκτός από όταν χρησιμοποιώ 4g, όπου εκεί πέφτει σαν νερό και ανεβάζει θερμοκρασία, αλλά είναι λογικό.

Γνωρίζει κανένας ποιο είναι το κόστος αν χρειαστεί να γίνει αλλαγή μπαταρίας στην αντιπροσωπεία; Ξέρω είναι νωρίς ακόμα, αλλά βλέπω να το κρατάω πολύ αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ξεσκίζει λέμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξεσκίζει λέμε

 

Πώς στην ευχή έπιασες τέτοιο χρόνο; Το καλύτερό μου είναι 5 ώρες οθόνη αλλά δεν είχα σχεδόν καθόλου ομιλία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με καλύπτει η διάρκεια της μπαταρίας, εκτός από όταν χρησιμοποιώ 4g, όπου εκεί πέφτει σαν νερό και ανεβάζει θερμοκρασία, αλλά είναι λογικό.

Γνωρίζει κανένας ποιο είναι το κόστος αν χρειαστεί να γίνει αλλαγή μπαταρίας στην αντιπροσωπεία; Ξέρω είναι νωρίς ακόμα, αλλά βλέπω να το κρατάω πολύ αυτό το κινητό.

Άγνωστο ακόμη σαν καινούργιο μοντέλο...

Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο ακόμη σαν καινούργιο μοντέλο...

 

Υπάρχει αντίστοιχη εμπειρία από άλλο κινητό LG με ενσωματωμένη μπαταρία ή αυτό είναι το πρώτο κινητό της εταιρείας με τέτοια μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Πώς στην ευχή έπιασες τέτοιο χρόνο; Το καλύτερό μου είναι 5 ώρες οθόνη αλλά δεν είχα σχεδόν καθόλου ομιλία.

 

Δεν ξέρω.ομιλία κανένα τέταρτό ήταν μέχρι εκείνο το σημείο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την επιλογή στις επαφές, επιλέγω προβολή κατά συχνότητα επαφής και τις εμφανίζει πάλι κατά αλφαβητική σειρά. Μάλλον είναι bug.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την θήκη από το e click. Silicone case transparent δεν είναι διαφανής αλλά αλλά κάπως άσπρη-διάφανη πολύ καλή στο κράτημα και λεπτή και όλα τα πλήκτρα και οι είσοδοι σωστά τοποθετημένες. Μ'αρέσει πολύ :-) ότι πρέπει για την θάλασσα και όχι μόνο.
Link to comment
Share on other sites

επειδή μ'αρέσει το κινητό και έχω windows 7.5 θέλω να ρωτήσω αν ο συγχρονισμός των επαφών και των μηνυμάτων του hotmail account γίνεται εύκολα και άμεσα ή χρειάζεται κάποια εφαρμογή; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

επειδή μ'αρέσει το κινητό και έχω windows 7.5 θέλω να ρωτήσω αν ο συγχρονισμός των επαφών και των μηνυμάτων του hotmail account γίνεται εύκολα και άμεσα ή χρειάζεται κάποια εφαρμογή; Ευχαριστώ.

 

Δε χρειάζεται εφαρμογή για το συγχρονισμό των μαιλ. Βάζεις απλά το μαιλ σου και έρχονται κανονικά. Τώρα για τις επαφες δεν ξέρω γιατί απλά τις μετέφερα όλες στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την θήκη από το e click. Silicone case transparent δεν είναι διαφανής αλλά αλλά κάπως άσπρη-διάφανη πολύ καλή στο κράτημα και λεπτή και όλα τα πλήκτρα και οι είσοδοι σωστά τοποθετημένες. Μ'αρέσει πολύ :-) ότι πρέπει για την θάλασσα και όχι μόνο.

 

Αυτη έχω κι εγώ, είναι πολύ καλή για τα λεφτά της και του πάει πολύ που κάνει αυτή την αντίθεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...