Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι ειδα στημ επιλογη δικτυου δεν μου εμφανιζει lte παρα μονο 3g και 2g...να αρχισω να ανησυχω;

 

Ούτε στο δικό μου έχει επιλογή για LTE. Είμαι με σύνδεση Vodafone άν παίζει κάποιο ρόλο. Η συσκευή unbranded Ελληνική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις screenshot και κανείς quick memo πάνω στο screenshot

 

Βασικά ήθελα να κάνω το screenshot με το quick memo.

 

 

 

 

 

Απο οτι ειδα στημ επιλογη δικτυου δεν μου εμφανιζει lte παρα μονο 3g και 2g...να αρχισω να ανησυχω;

Έχεις ενεργοποιήσει το 4g από τη Vodafone ;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήθελα να κάνω το screenshot με το quick memo.

 

 

 

 

 

 

Έχεις ενεργοποιήσει το 4g από τη Vodafone ;

 

Βασικα οχι.δεν πρεπει να υπαρχει σαν επιλογη;οπως το 3g?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενεργοποίησα την υπηρεσία πριν πάρω το κινητό οπότε δεν γνωρίζω αν το έχει σαν επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι ξερω η βοντα δεν δινει ακομα 4g για κινητα. Μονο για συνδέσεις data με στικ το δινει. Αντίστοιχο προβλημα έχουν και οι ιδιοκτήτες s4. Μεχρι στιγμης μονον οι συνδρομητές cosmote βλεπουν την επιλογη lte.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι το εξής:

Έχω ανοικτά τα data

[ATTACH]33390[/ATTACH]

 

Κάνω κλήση και το εικονίδιο των data χάνεται

[ATTACH]33391[/ATTACH]

 

Είναι απλά ένα bug ή δεν δουλεύουν τα data όταν κάνουμε κλήση;

 

Edit: Παρατήρησα ότι συμβαίνει μόνο σε 2g και δεν λειτουργούν τα data.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι το εξής:

Έχω ανοικτά τα data

[ATTACH]33390[/ATTACH]

 

Κάνω κλήση και το εικονίδιο των data χάνεται

[ATTACH]33391[/ATTACH]

 

Είναι απλά ένα bug ή δεν δουλεύουν τα data όταν κάνουμε κλήση;

 

Edit: Παρατήρησα ότι συμβαίνει μόνο σε 2g και δεν λειτουργούν τα data.

 

Έτσι είναι το φυσιολογικό όταν είσαι σε 2G. Όλα τα κινητά το κάνουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το φυσιολογικό όταν είσαι σε 2G. Όλα τα κινητά το κάνουν αυτό.

 

Δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ γιατί τα προηγούμενα κινητά που είχα δεν έβγαζαν το εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το φυσιολογικό όταν είσαι σε 2G. Όλα τα κινητά το κάνουν αυτό.

 

Σωστο, στο 2G δεν μπορεις να εχεις data και φωνη ταυτόχρονα. Οποτε σωστα το σβηνει και οντως ολα ετσι κανουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σωστο, στο 2G δεν μπορεις να εχεις data και φωνη ταυτόχρονα. Οποτε σωστα το σβηνει και οντως ολα ετσι κανουν.

 

Προχθές δεν έβγαλε νέα υπηρεσία η Cosmote για Υπηρεσίες φωνής υψηλής ευκρίνειας;

Δεν έχω προσέξει να πω την αλήθεια με την Cosmote που έχω αν το κάνει και σε μένα. Θα το δω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής κοσμοτε, το lte το εμφανίζει κανονικά παρ'όλο που δεν μου είναι ενεργοποιημένο από την κοσμοτε.

Όσο για το hd voice, το δοκίμασα χτες με τον αδελφό μου, αλλά δεν είδαμε διαφορά.

Ίσως δεν λειτουργεί ακόμα στην Πάτρα

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sh/oxhbfmpqbhx4hb8/WBwv0CSO8z

 

Πάρε μια ιδέα, αλλά δεν φτάνει την καμερα του S3.

Γενικώς όμως αν φύγεις από το αυτόματο μπορείς να πετύχεις καλό αποτέλεσμα.

 

Ευχαριστώ πολύ, άρα το δίλημμα παραμένει, speed (optimus g) or camera (s3). (ή θαλασσοδάνειο και S4 :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, άρα το δίλημμα παραμένει, speed (optimus g) or camera (s3). (ή θαλασσοδάνειο και S4 :lol:)

 

φίλε μου επειδή τα έχω δουλέψει και συγκρίνει αρκετά και τα τρία παραπάνω θα σου πρότεινα καλύτερα θαλασσοδάνειο και S4. Εκτός και αν δεν το χρειάζεσαι άμεσα και περιμένεις κάποιο διάστημα για μείωση της τιμής του.

Σόρυ για το off topic.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, άρα το δίλημμα παραμένει, speed (optimus g) or camera (s3). (ή θαλασσοδάνειο και S4 :lol:)

 

Παίρνεις μια ψηφιακή της σειράς με 80 ευρώ, ένα κινητό ΝΟΚΙΑ 1100 και είσαι άρχοντας. Και μενουν και 300 ευρώ στην τσέπη !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, άρα το δίλημμα παραμένει, speed (optimus g) or camera (s3). (ή θαλασσοδάνειο και S4 :lol:)

 

Προς στιγμήν το s4 δεν λέει για αγορά. Αν μπορείς να περιμένεις 2-3 μήνες, κατά Σεπτέμβρη πλευρά, τότε ναι. Θα έχει πιο νορμάλ τιμή γι' αυτό που είναι.

Αν θέλεις ΤΩΡΑ τηλέφωνο και η κάμερα είναι τόσο βασική για σένα, τότε πάλι το s3 είναι το τηλέφωνό σου.

Αλλιώς το ΟpG, για μένα, αυτή τη στιγμή είναι το πιο όριμο όλων και με τρομερό vfm, αλλά η κάμερα του ..... είναι ένα μείον!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την κάμερα είναι κυρίως η εστίαση. Πιστεύω θα λυθεί με κάποιο update
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κλήση και το 3G παρέμεινε ανοιχτό. Οπότε κάτι άλλο θα είχε γίνει στο φίλο που έλεγε ότι κλείνει όταν είσαι σε κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος είναι σε 2G και όχι σε 3G.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής κοσμοτε, το lte το εμφανίζει κανονικά παρ'όλο που δεν μου είναι ενεργοποιημένο από την κοσμοτε.

Όσο για το hd voice, το δοκίμασα χτες με τον αδελφό μου, αλλά δεν είδαμε διαφορά.

Ίσως δεν λειτουργεί ακόμα στην Πάτρα

 

Εφόσον έχεις sim cosmote θα την βγάζει την επιλογή άσχετα αν το έχεις ενεργοποιήσει. Αν βγάλεις την cosmote και βάλεις voda θα δεις ότι η επιλογή θα εξαφανιστεί.;)

 

Έχουμε εμείς επιλογή για HD voice? Που βρίσκεται? Την υποστιρίζει το κινητό?:blink:

 

--------------------------------------------------------------------

EDIT:

Μόλις είδα ότι περιλαμβάνεται στην λίστα των συμβατών με HD Voice συσκευών που έχει δώσει η Cosmote.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__cosmote-HD-VOICE/section/Personal

 

Σαν ρύθμιση βέβαια κάπου δεν έχω δει κάτι. Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας δώσει τα φώτα του!

 

--------------------------------------------------------------------

 

EDIT 2:

 

Στο youtube βρήκα αυτό. Απλό παράδειγμα και κατανοητό.

 

 

Επείσης ότι δεν χρειάζεται κάτι να γίνει από την συσκευή, απλά ότι θα πρέπει και οι δύο συνομιλιτές να έχουν συμβατή μ' αυτό το προτόκολο συσκευή και να είναι σε 3G. Σε 2G γιοκ.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωσή ότι κάτι φταίει και μου κατεβάζει την μπαταρία όταν είναι σε κατάσταση αναμονής.

Μέσα σε 5 και κάτι ώρες από 100% στο 85%???

Κάτι παίζει πιστεύω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...