Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Από χθες είμαι κάτοχος και εγώ του optimus g. Εμφανισιακά τα σπάει!! Πολύ ωραίο κινητό. Το γυαλί πίσω πολύ όμορφο. Η οθόνη μου άρεσε αλλά για όσους είχαν amoled όπως εγώ θα τους φάνει το μαύρο κάπως... Τα ξέραμε όμως αυτά. Σήμερα θα πάω θάλασσα το βραδάκι θα σας πω την συμπεριφορά της οθόνης στο φως του ήλιου. Γενικά πολύ ευχαριστημένος από την οθόνη. Πραγματικά ταχύτατο κινητό δεν χαμπαριάζει τίποτα!! Η μπαταρία του πιστεύω μια μέρα θα την βγάζει άνετα. Το φόρτισα μια φορά και από χθες του περνάω εφαρμογές και γενικά το σκαλίζω συνεχεία και τώρα είναι στο 40% με 2 ώρες και 35 λεπτά οθόνη.(όταν το πηρά είχε περίπου 30% μπαταρία).Μετά από μερικές μέρες θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη για την μπαταρία. Κάτι που παρατήρησα και μου έκανε εντύπωση. Μετά από κάποια ώρα χρήσης (περίπου 20-25 λεπτά) το κινητό ζεσταίνεται λίγο στο πάνω μέρος και η φωτεινότητα της οθόνης πέφτει... προσπάθησα να την ανεβάσω πάλι στο 100% και δεν με αφήνει... μου γραφεί λόγο της θερμοκρασίας δεν μπορεί να ανέβει παραπάνω. Αν το αφήσεις λίγο επιστρέφει μόνο του στο 100%. Αυτά για αρχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η ποιότητα ήχου των ακουστικών είναι απαράδεκτη. Πολύ πρίμα. Αγόρασα ένα φτηνό μονό ακουστικό από eBay και έχει καλύτερο ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο μεχρι τωρα ειναι οτι οταν εχει ησυχια γυρω, ακουν ολοι τη συνομιλια λες και ειμαι σε ανοιχτη ακροαση..τονους πως βαζω;
Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο μεχρι τωρα ειναι οτι οταν εχει ησυχια γυρω, ακουν ολοι τη συνομιλια λες και ειμαι σε ανοιχτη ακροαση..τονους πως βαζω;

 

Γιατί δεν χαμηλώνεις τον ήχο;

Link to comment
Share on other sites

κ η κατρακυλα στην τιμη συνεχιζετε,στα 300 με βλεπω να το παιρνω στο τελος.Ε ρε κ να χε μια θυριτσα για sd,θα μιλαγαμε για την ΑΠΟΛΥΤΗ κλεψια
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χαμηλώνεις τον ήχο;

 

Σα να εχεις δικιο,απλα στα προηγουμενα κινητα δε μου χρειαστηκε, για τονισμο υπαρχει καποιος συνδυασμος(χωρις τ9) γιατι δε θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ποιότητα ήχου των ακουστικών είναι απαράδεκτη. Πολύ πρίμα. Αγόρασα ένα φτηνό μονό ακουστικό από eBay και έχει καλύτερο ήχο.

 

Ναι, τ' ακουστικα που δινουν στην συσκευασια ειναι για πεταμα. Μην ασχολιθειτε καν. Παρτε ενα καλο ζευγαρι και δεν θα πιστευετε τ' αυτια σας!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ακουστικά της προκοπής μόνον η HTC έχει,κατά την ταπεινή μου άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ερχομενος απο sgs2 μπορω να πω οτι το κινητο τα σπαει...ποιοτητα κατασκευης,ταχυτητα,αυτονομια,τιμη...οτι καλυτερο πιστευω αυτη τη στιγμη...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι κορυφαία επιλογή,τόσο απλά.

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζεται με το root,εμένα έχανε κάπου στο 13-14% στις 7 ώρες περίπου σε κατάσταση πλήρους αναμονής χωρίς σκάλισμα,λόγω ύπνου:pφυσιολογικό?όχι βεβαία.

Θα δω από σήμερα κι έπειτα τι χρόνους θα μου δώσει,κι ελπίζω να έφταιγε το root.

 

Τι εγινε τελικα? Πως παει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω αρχείο ή επαφή με nfc σε ένα άλλο lg και δε μπορώ με τιποτα

 

Edit.βλακεία έκανα, λειτουργεί κανονικά

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σε παω στο αλλο ακρο τωρα....

Οταν πουλησα (δοξα τον θεο) το 4X τα ακουστικα τα κρατησα....οταν αγορασα το note2 διαπιστωσα οτι το hf της sammy ειχε πολυ φτωχο ηχο και οχι μεγαλη ενταση.

Δοκιμασα λοιπον του 4Χ και διαπιστωσα οτι ειναι κλασεις ανωτερα απο τα μανισια, και χρησιμοποιω αποκλειστικα αυτα! ασε που ειναι και μαυρα και ταιριαζουν περισοτερο με το νοτελι - οχι σαν το τσιρκολικι της sammy, γκρι τηλ λευκα hf :lol:

 

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/AKG-K340BLK-K-340-Series-Black-Licorice-Earbuds-InEar-HeadphonesEarphones-NEW/300921724862/item

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί κανονικά; την έβαλα 50% και παραμένει εκεί γύρω συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί αυτόματα με ταβάνι το ποσοστό που ορίζεις. Και στον ντάλα ήλιο να βγεις μέχρι 50% θα πάει.

Αντιθέτως στο σκοτάδι θα κατέβει.

Εγώ την έχω μόνιμα στο 72%. Είναι ένα τικ πιο φωτεινή από το 70%, αλλά φαίνεται στο μάτι, βλέπω ακόμα και στον ήλιο και από μπαταρία μια χαρά.

Με 4 ώρες οθόνη έχω αυτονομία 24 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα της οθόνης σας <<πέφτει>> ? Ευτυχως στους.κατοχους 4Χ το πρόβλημα λύθηκε.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί αυτόματα με ταβάνι το ποσοστό που ορίζεις. Και στον ντάλα ήλιο να βγεις μέχρι 50% θα πάει.

Αντιθέτως στο σκοτάδι θα κατέβει.

Εγώ την έχω μόνιμα στο 72%. Είναι ένα τικ πιο φωτεινή από το 70%, αλλά φαίνεται στο μάτι, βλέπω ακόμα και στον ήλιο και από μπαταρία μια χαρά.

Με 4 ώρες οθόνη έχω αυτονομία 24 ώρες

 

Τώρα που έπαιξα στον ήλιο, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει σε μένα. Το βαλα 60% βγήκα ήλιο το πήγε 100% και με το που μπήκα μέσα πάλι στο 60%. Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έπαιξα στον ήλιο, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει σε μένα. Το βαλα 60% βγήκα ήλιο το πήγε 100% και με το που μπήκα μέσα πάλι στο 60%. Μια χαρά

 

Σωστά έτσι δουλεύει. Ορίζεις το κατώτερο της φωτεινότητας και αν χρειάζεται την αυξάνει.

Ο φίλος έκανε λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, τώρα κατάλαβα γιατί έβλεπα στον ήλιο χωρίς να πειράξω τη φωτεινότητα.

Αυτό που είπα κάπου το είχα διαβάσει.

Άρα εφόσον έβγαζα τόσο χρόνο μπαταρία με 72% ελάχιστη φωτεινότητα, περιμένω να δω πόσο θα πάει με 50% !

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έτσι δουλεύει. Ορίζεις το κατώτερο της φωτεινότητας και αν χρειάζεται την αυξάνει.

Ο φίλος έκανε λάθος.

 

Γι' αυτό ρε σύ έβγαζα τα μάτια μου μέσα στο σπίτι. Το είχα στο 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ρε σύ έβγαζα τα μάτια μου μέσα στο σπίτι. Το είχα στο 100%

 

και ποσο σε εβγαζε η μπαταρια στο 100% ;

Link to comment
Share on other sites

και ποσο σε εβγαζε η μπαταρια στο 100% ;

 

Εγώ το έχω σταθερά στο 80% εκτός από το βράδυ που τα βάζω στο 50% με βγάζει μια μέρα ακριβώς με συχνή χρήση!

Link to comment
Share on other sites

και ποσο σε εβγαζε η μπαταρια στο 100% ;

 

με 2,5 ώρες ομιλία, βγάζω περίπου 3 και κάτι οθόνη.

Χωρίς καθόλου ομιλία, έχω πιάσει και τις 5 ώρες οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στην τελική ευθεία για να το πάρω, στείλτε μου σε π. μ. Τα αξιόπιστα σκρουτζομαγαζα, να μην πάρω κανένα μεταχειρισμενο. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στην τελική ευθεία για να το πάρω, στείλτε μου σε π. μ. Τα αξιόπιστα σκρουτζομαγαζα, να μην πάρω κανένα μεταχειρισμενο. Ευχαριστώ πολύ.

 

Προχθές το πήρα από kaizershop σφραγισμένο, πάω σπίτι το ανοίγω και τσουπ σπασμένη οθόνη!! Αμέσως πήγα πίσω και μου το άλλαξε τσακ μπαμ...

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το πήρα από kaizershop σφραγισμένο, πάω σπίτι το ανοίγω και τσουπ σπασμένη οθόνη!! Αμέσως πήγα πίσω και μου το άλλαξε τσακ μπαμ...

 

Τα λεγα εγώ τις προάλλες για το συγκεκριμένο κατάστημα. Μην αγοράζετε από κατάστημα που αγοράζει από ιδιώτες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...