Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωσή ότι κάτι φταίει και μου κατεβάζει την μπαταρία όταν είναι σε κατάσταση αναμονής.

Μέσα σε 5 και κάτι ώρες από 100% στο 85%???

Κάτι παίζει πιστεύω.

 

Φίλε μου γνωστότατο το πρόβλημα με τα νεότερης (τουλάχιστον από το 4Χ και μετά) γεννιάς τηλέφωνα της LG. Λέγεται baseband wakelocks και υπάρχει ευρύτατη συζήτηση σχετικά στο XDA. Το πρόβλημα το εμφανίζει και το nexus 4 και είναι αποτέλεσμα των kernel της LG και μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί λύση από την κοινότητα ενώ η LG πέρα βρέχει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου γνωστότατο το πρόβλημα με τα νεότερης (τουλάχιστον από το 4Χ και μετά) γεννιάς τηλέφωνα της LG. Λέγεται baseband wakelocks και υπάρχει ευρύτατη συζήτηση σχετικά στο XDA. Το πρόβλημα το εμφανίζει και το nexus 4 και είναι αποτέλεσμα των kernel της LG και μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί λύση από την κοινότητα ενώ η LG πέρα βρέχει.

 

Οπότε μην το ψάξω περαιτέρω ώσπου να βρεθεί λύση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για το optimus g δεν.έχει ακουστεί κάτι νομίζω. Επίσης το nexus 4 δεν φοράει kernel της LG !!!! Για το 4x όντως έχω διαβάσει κι εγώ διάφορα.

Παραθέτω ένα screenshot από χθες τη νύχτα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χάνει κάπου στο 14% μέσα σε 7 ώρες ας πούμε.δεν είναι φυσιολογικό.κι έχω την εντύπωσή ότι δεν το έκανε στην αρχή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για το optimus g δεν.έχει ακουστεί κάτι νομίζω. Επίσης το nexus 4 δεν φοράει kernel της LG !!!! Για το 4x όντως έχω διαβάσει κι εγώ διάφορα.

Παραθέτω ένα screenshot από χθες τη νύχτα

 

ψάξε λίγο στο νετ και θα δεις κατά πόσο επηρεάζει και τα άλλα τηλέφωνα της LG (μαζί και το nexus 4) κυρίως με έκδοση λογισμικού 4.1.2. Τα επηρεάζει και πολύ μάλιστα...!!!!!!!!!

 

Εμένα χάνει κάπου στο 14% μέσα σε 7 ώρες ας πούμε.δεν είναι φυσιολογικό.κι έχω την εντύπωσή ότι δεν το έκανε στην αρχή.

Φίλε Γιάννη, ξαφνικά εμφανίζεται το πρόβλημα κυρίως μετά από κάποιο διάστημα από το root της συσκευής. Τα ίδια και γω στο 4Χ ξαφνικά εμφανίστηκε με 15% στην αρχή και αργότερα έφτασε μέχρι 30% σε 6 ώρες. Το πρόβλημα πλέον δεν το έχω διότι δεν έχω root στη συσκευή μετά από αρκετά format και φλασαρίσματα (βαρέθηκα κιόλας). Βέβαια χωρίς root η συσκευή δεν λέει άλλα τι να κάνουμε τουλάχιστον γλίτωσα από το πρόβλημα.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι το root δηλαδή η πηγή του κακού???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το σκέτο root χωρίς αλλαγη κερνελ δεν θα έπρεπε να επηρεάζει.

Ταξιδιώτη, αν δεν το κανείς ήδη, βάλε στην αρχική οθόνη το widgetaki της lg για την εκκαθάριση ραμ και πάτα του ανά τακτά διάστημα μήπως κάνει καμιά εφαρμογή του πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το σκέτο root χωρίς αλλαγη κερνελ δεν θα έπρεπε να επηρεάζει.

Ταξιδιώτη, αν δεν το κανείς ήδη, βάλε στην αρχική οθόνη το widgetaki της lg για την εκκαθάριση ραμ και πάτα του ανά τακτά διάστημα μήπως κάνει καμιά εφαρμογή του πρόβλημα

 

το εκανα,βασικα μονο fb και tapatalk ηταν ενεργα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω πλεον στα 370ε μακρα το καλυτερο vfm απο τα high end και σκεφτομαι να την κανω παλι την μαμακια και να αγορασω ξανα lg. :p

 

Μας βλεπω ολους μαζι να περιμενουμε το android 5 οταν ολα τα αλλα με παρομοια χαρακτηριστικα που κυκλοφορισαν αρχες 2013 θα την εχουν παρει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να δουλευει σωστα μονο και αν δεν εχει και το 5 δεν με χαλαει καθολου. Και μεχρι στιγμης, αψογο μου ειναι.:D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να δουλευει σωστα μονο και αν δεν εχει και το 5 δεν με χαλαει καθολου. Και μεχρι στιγμης, αψογο μου ειναι.:D

 

Καλα σιγουρα, αλλα κριμα ειναι γιατι απο αποψη χαρακτηριστικων θα το σηκωνει το 5, μονο που εχει τετραπυρηνο a15 και 2Gb ram φτανει για να μην παρει καποιος το xperia sp ας πουμε που ειναι διπλα σε τιμη, αλλα παιζει του χρονου τετοιο καιρο το sp να τρεχει την 5 και εσυ οχι και να αναρωτιεσαι γιατι. :(

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω πλεον στα 370ε μακρα το καλυτερο vfm απο τα high end και σκεφτομαι να την κανω παλι την μαμακια και να αγορασω ξανα lg. :p

 

Μας βλεπω ολους μαζι να περιμενουμε το android 5 οταν ολα τα αλλα με παρομοια χαρακτηριστικα που κυκλοφορισαν αρχες 2013 θα την εχουν παρει. :lol:

 

Πίστεψε με,μόνο μαμακια πού δεν θα είναι.

Αντιθέτως φοβερή αγορά θα κάνεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με,μόνο μαμακια πού δεν θα είναι.

Αντιθέτως φοβερή αγορά θα κάνεις.

 

Βασικα περιμενω να σπρωξω ενα iphone 4 (στην καταλληλη τιμη :p) που εχω και το πηρα. :)

Του χρονου ραντεβου εδω οσοι θα το εχετε ακομα, να βριζουμε την lg παρεα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω πλεον στα 370ε μακρα το καλυτερο vfm απο τα high end και σκεφτομαι να την κανω παλι την μαμακια και να αγορασω ξανα lg. :p

 

Μας βλεπω ολους μαζι να περιμενουμε το android 5 οταν ολα τα αλλα με παρομοια χαρακτηριστικα που κυκλοφορισαν αρχες 2013 θα την εχουν παρει. :lol:

 

Ακριβως το ίδιο σκέφτομαι και εγώ..Α ρε lg τι μας εχεις κανει με αυτή την υποστήριξη σου..

Link to comment
Share on other sites

Εχασα καποιο ποστ;ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα παρει την 5αρα;

 

Δεν είπαμε δεν θα την πάρει..Απλα όταν την πάρει τα nexus θα τρέχουν την 6(το μαμησα αλλά οκ)...

 

(Είναι λίγο τραγικά τα πραγματα στην lg στο θέμα των αναβαθμίσεων,το ξέρω πολύ καλά απο το p990)...

 

Δεν έχει βγάλει καν ανακοίνωση για 4.2.2 σωστα;;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν το ξέρουμε,μπορεί και να έβαλαν μυαλό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να βγάλει την μπάρα με το search του Google, από τον μαμισιο launcher?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα,όσο για το θέμα με την μπαταρία συνεχίζει τα ίδια.

Unroot κάνουμε μόνο?

Θα ήθελα να γλυτώσω το format.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να βγάλει την μπάρα με το search του Google, από τον μαμισιο launcher?

 

Κανείς απενεργοποιήσει την εφαρμογή

Google search. Και εγώ το έχω κλείσει, μου είναι ανούσιο από την στιγμή που έχω στην επιφάνεια τον chrome.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς απενεργοποιήσει την εφαρμογή

Google search. Και εγώ το έχω κλείσει, μου είναι ανούσιο από την στιγμή που έχω στην επιφάνεια τον chrome.

 

Ευχαριστώ δε μου είχε πάει στο μυαλό να το κλείσω το ρημάδι.

Το + όμως λογικά δεν φεύγει έ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δε μου είχε πάει στο μυαλό να το κλείσω το ρημάδι.

Το + όμως λογικά δεν φεύγει έ;

 

Το συν δεν γινεται να φυγει μονο αμα αλλαξεις launcher.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαμε δεν θα την πάρει..Απλα όταν την πάρει τα nexus θα τρέχουν την 6(το μαμησα αλλά οκ)...

 

(Είναι λίγο τραγικά τα πραγματα στην lg στο θέμα των αναβαθμίσεων,το ξέρω πολύ καλά απο το p990)...

 

Δεν έχει βγάλει καν ανακοίνωση για 4.2.2 σωστα;;

 

Το optimus g συγουρα θα την πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Το συν δεν γινεται να φυγει μονο αμα αλλαξεις launcher.

 

Το συν δεν έχει σχέση με το google search πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...