Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κενό το έχει γιατί η θήκη προοριζοταν για το OG E970 το οποίο παίρνει αντάπτορα RF.

 

Την κεραια ε; Που εχει το κορεατικο μοντελο. Σωστος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To κενό το έχει γιατί η θήκη προοριζοταν για το OG E970 το οποίο παίρνει αντάπτορα RF.

 

μαλιστα λεει ΔΕΝ ειναι συμβατο με 970!:blink:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα λεει ΔΕΝ ειναι συμβατο με 970!:blink:

 

ωχ έχεις δίκιο...ρε παιδιά μήπως τελικά είναι όντως το nfc εκεί;;

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το NFC ειναι πισω εκει που ειναι η μπαταρια, λογικα στο μανουαλ θα σου δειχνει ακριβως.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αν εχει καποιος για το optimus g καποια θηκη και screen protector τα οποια να του περισευουν ή να του εχουν ξεμεινει αφου πουλησε το κινητο ας μου στειλει ενα πμ.Ενδιαφερομαι για αγορα γιατι βαριεμαι να περιμενω απο ebay.Επισης αν εχετε καποια αλλη συσκευη και θελετε εσεις καποια αλλη θηκη ωστε να κανουμε ανταλλαγη μου λετε.Εχω θηκες για galaxy s3,s4,note2,nexus,htc one,iphone 4,4s.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι θα τρελαθω...:(

ολα καλα με το κινητο μεχρι που σημερα πηγα να συνδεθω για πρωτη φορα σε wifi...εχω βαλει τον κωδικο κλπ και ενω πιανει κανονικα σημα παταω συνδεση και δεν λεει να συνδεθει με τιποτα...ειναι σαν μην το εχω πατησει καν...δοκιμασα απο αλλα δυο κινητα και μπηκε κανονικα...

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

και εμενα με το εκανε μερικες φορες οταν το δικτυο ειχε πολυ χαμηλο σημα, ισως να το εχανε για αυτο... δοκιμασες απο κοντα?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με το εκανε μερικες φορες οταν το δικτυο ειχε πολυ χαμηλο σημα, ισως να το εχανε για αυτο... δοκιμασες απο κοντα?

 

μολις μπηκα απο ενα galaxy y και απο ενα galaxy s advance κανονικα ενω παραλληλα ειμαι μεσα και απο pc...εχει κανονικα σημα το δικτυο...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε σε αλλα δικτυα.... αν δεν, εχεις θεμα στη κεραια, τηλεφωνο στην LG και σε μια βδομαδα το παρα πολυ, σπιτι σου σαν καινουργιο ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε σε αλλα δικτυα.... αν δεν, εχεις θεμα στη κεραια, τηλεφωνο στην LG και σε μια βδομαδα το παρα πολυ, σπιτι σου σαν καινουργιο ;)

 

κοιτα γκαντεμια...δεν μπορω να δοκιμασω σε αλλα δικτυα γιατι ειναι κλειδωμενα...υπαρχει αλλος τροπος να το δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

"φτιαξε" δικτυο απο το λαπτοπ σου.... λογικα θα μπορεις :) αρχικα δοκιμασε ελευθερο, μετα με κωδικους.... ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

"φτιαξε" δικτυο απο το λαπτοπ σου.... λογικα θα μπορεις :) αρχικα δοκιμασε ελευθερο, μετα με κωδικους.... ;)

 

δεν πρεπει να γινεται γιατι ειμαι με wifi προς το παρον οχι με ethernet...

 

Μήπως στις ρυθμίσεις του WiFi είναι τικαρισμενο το avoid poor connections;

 

το κοιταξα δεν ειναι τικαρισμενο...

 

και παλι ειναι πολυ περιεργο που δεν συνδεεται ενω δυο αλλα κινητα μπηκαν κανονικα...αυτος ειναι λογος για doa?χθες το πηρα το κινητο απο birdphone...

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να γινεται γιατι ειμαι με wifi προς το παρον οχι με ethernet...

 

αλλο εννοω :p ψευτοδικτυο, δηλαδη να εκπεμπει wifi το λαπτοπ... στις ρυθμισεις της εφαρμογης για το wifi θα υπαρχει λογικα, ενα netbook γινοταν hotspot απο το ethernet του ετσι, εστελνα και αρχεια στο λαπτοπτακι απο το Ν8 ετσι ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, βρήκα το κινητό στα 317 ευρώ και σκέφτομαι να το αγοράσω. Είμαι λίγο επιφυλακτικός όμως γιατί δεν το έχω μελετήσει και πολύ. Απ' ότι έχω διαβάσει πρόκειται για μία πολύ καλή android συσκευή με τα κύρια μειονεκτήματα να είναι η κάμερα και οι αναβαθμίσεις που αργούν να έρθουν. Θα ήθελα να μου πέιτε τη γνώμη σας σχετικά με αυτό το τηλέφωνο. Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, βρήκα το κινητό στα 317 ευρώ και σκέφτομαι να το αγοράσω. Είμαι λίγο επιφυλακτικός όμως γιατί δεν το έχω μελετήσει και πολύ. Απ' ότι έχω διαβάσει πρόκειται για μία πολύ καλή android συσκευή με τα κύρια μειονεκτήματα να είναι η κάμερα και οι αναβαθμίσεις που αργούν να έρθουν. Θα ήθελα να μου πέιτε τη γνώμη σας σχετικά με αυτό το τηλέφωνο. Ευχαριστώ !!

 

εχεις μελετησει, μιας και τα πραγματα ειναι οπως τα λες..

 

μετρια καμερα, οι αναβαθμισεις ισως χαθουν στο δρομο

τα θετικα εχουν αναφερθει πολλακις

 

γενικα πολυ καλο vfm

 

ps 317 απο που?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι θα τρελαθω...:(

ολα καλα με το κινητο μεχρι που σημερα πηγα να συνδεθω για πρωτη φορα σε wifi...εχω βαλει τον κωδικο κλπ και ενω πιανει κανονικα σημα παταω συνδεση και δεν λεει να συνδεθει με τιποτα...ειναι σαν μην το εχω πατησει καν...δοκιμασα απο αλλα δυο κινητα και μπηκε κανονικα...

 

Βγαλε μια το κλειδι απο το ασυρματο δικτυο σου και δες αν συνδέεται.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

εχεις μελετησει, μιας και τα πραγματα ειναι οπως τα λες..

 

μετρια καμερα, οι αναβαθμισεις ισως χαθουν στο δρομο

τα θετικα εχουν αναφερθει πολλακις

 

γενικα πολυ καλο vfm

 

ps 317 απο που?

 

Βασικά είναι ανάμεσα στο Nokia Lumia 920 (το οποίο έχω ήδη παραγγείλει πριν από 2 εβδομάδες από e-shop στα 300 ευρώ και ακόμα να έρθει) και στο λευκό G το οποίο μου ήρθε σε mail πάλι από e-shop στα 317. Δεν με ενδιαφέρει το λειτουργικό τόσο όσο η συσκευή να είναι αξιόπιστη και να μην εμφανίσει μελλοντικά προβλήματα. Ούτε είμαι hard core user, παρόλα αυτά θέλω να μπορεί να ανταποκρίνεται στις προσδοκίες ενώς μέσου χρήστη. Αν μπορούσατε να μου ενισχύσετε τα πλεονηκτήματα του Optimus G σαν συσκευή θα ήταν μονόδρομος για εμένα η αγορά. Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

αν και για μενα το vs εχει να κανει και με το λειτουργικο (τι σε βολευει, αν υπαρχουν εφαρμογες που θες κλπ) συνοπτικα:

 

ποιοτητα συσκευης

σφαιρατο

2gb ram

αρκετα καλη η rom για stock (πρωτη φορα σκεψου ειμαι μονο με root και δεν εχω αναγκη για πειραγμα)

 

αν επερνε sd, ειχε αφαιρουμενη μπαταρια, καλυτερη καμερα και συχνες αναβαθμισεις θα μιλουσαμε για την top of the top υλοποιηση

 

παντως για mainstream χρηση θα εισαι κομπλε πιστευω και με τις 2 (αν και δε γνωριζω τιποτα για το 920)

 

edit: προσεξε τι συσκευη θα παρεις απο eshop. μην προερχεται απο καμια ασιατικη χωρα

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

αλλο εννοω :p ψευτοδικτυο, δηλαδη να εκπεμπει wifi το λαπτοπ... στις ρυθμισεις της εφαρμογης για το wifi θα υπαρχει λογικα, ενα netbook γινοταν hotspot απο το ethernet του ετσι, εστελνα και αρχεια στο λαπτοπτακι απο το Ν8 ετσι ;)

 

νομιζω καταλαβα τι εννοεις :p θα το δοκιμασω ;)

το δοκιμασα αλλα δεν βγαζει καν το δικτυο που δημιουργησα...αν και ενταξει σε αυτο πρεπει να φταιει η συνδεση...

 

το δικτυο το βλεπει το κινητο

 

συνδεεται αλλα δεν μπαινει ιντερνετ ή δε συνδεεται καθολου στο δικτυο?

 

βγαζει κανονικα ολα τα διαθεσιμα δικτυα και οταν παταω συνδεση να μπω στο συγκεκριμενο και ενω το σημα ειναι καλο δεν κανει τιποτα...οσες φορες και να πατησω συνδεση ειναι σαν να μην το εχω πατησει...

 

Βγαλε μια το κλειδι απο το ασυρματο δικτυο σου και δες αν συνδέεται.

 

θα πρεπει να δοκιμασω σε κανενα ανοιχτο ασυρματο δικτυο γιατι δεν ειμαι σπιτι ρε ****το...

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να δοκιμασω σε κανενα ανοιχτο ασυρματο δικτυο γιατι δεν ειμαι σπιτι ρε ****το...

 

πετάξου βρε παιδί μου σε καμια καφετερια και δοκίμασε :P και αν δεν συνδέεται τότε αλλαγή ως doa

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

νομιζω καταλαβα τι εννοεις :p θα το δοκιμασω ;)

το δοκιμασα αλλα δεν βγαζει καν το δικτυο που δημιουργησα...αν και ενταξει σε αυτο πρεπει να φταιει η συνδεση...

 

 

 

βγαζει κανονικα ολα τα διαθεσιμα δικτυα και οταν παταω συνδεση να μπω στο συγκεκριμενο και ενω το σημα ειναι καλο δεν κανει τιποτα...οσες φορες και να πατησω συνδεση ειναι σαν να μην το εχω πατησει...

 

 

 

θα πρεπει να δοκιμασω σε κανενα ανοιχτο ασυρματο δικτυο γιατι δεν ειμαι σπιτι ρε ****το...

 

 

Μήπως το ρουτεράκι σου είναι LinkSys?

 

Έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα, με διάφορα τηλέφωνα από διαφορετικές εταιρείες και πάντα με ρουτεράκια της LinkSys. Αν ναι, θα πρέπει να βγάλεις το WPA. Δοκίμασε και με WEP (χλωμό το κόβω) αλλιώς free όλα και κλειδώνεις με MAC αναγκαστικά.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μαλλον (90%) μου το βγαλαν εκτος εγγυησης (birdphone),διοτι απαγορευεται η χρηση ανταπτορα στη sim και βγαινει εκτος εγγυησης το κινητο,ετσι μου ειπε το παιδι που επικοινωνησε μαζι μου απο το service του birdphone... (αφου εβγαλε τον ανταπτορα με τη sim) ελπιζω να μην δημιουργηθηκε καποιο προβλημα στην αναγνωριση της sim..

Ξερουμε αν κατι τετοιο ισχυει;(υπαρχει καπου γραπτα γραμμενο; )

+Μου ειπε οτι θα με ενημερωσουν σε 5 εργασιμες :(

Τι να πω... :cry:

Πιο χάλια τα πράγματα δεν μπορούν να πάνε...

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

πετάξου βρε παιδί μου σε καμια καφετερια και δοκίμασε :P και αν δεν συνδέεται τότε αλλαγή ως doa

 

αυτο εκανα :p ετρεχα ολη μερα να το δοκιμασω :p τελικα συνδεθηκε κανονικα οταν το δοκιμασα σε ενα ανοιχτο wifi...αρα δεν φταιει το κινητο ετσι?

 

Μήπως το ρουτεράκι σου είναι LinkSys?

 

Έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα, με διάφορα τηλέφωνα από διαφορετικές εταιρείες και πάντα με ρουτεράκια της LinkSys. Αν ναι, θα πρέπει να βγάλεις το WPA. Δοκίμασε και με WEP (χλωμό το κόβω) αλλιώς free όλα και κλειδώνεις με MAC αναγκαστικά.

 

να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν ειναι δικο μου το ρουτερ...ειναι κοινο και εχει κωδικο...

 

τουλαχιστον να μην εχει κανενα προβλημα το κινητο γιατι θα αρχισουν να μου φταινε ολα τωρα...

απο σημα πως τα πατε εσεις?ας πουμε σημερα που ημουν εξω για να δοκιμασω το wifi και το ειχα διπλα με ενα galaxy y το y ειχε -87dbm και 13 αρχ. και το g ειχε -105dbm και 4 asu.οχι πως ξερω τι ειναι αυτα αλλα φανηκε οτι το y επιανε καλυτερα...ελπιζω να μην εχει κανενα θεμα η κεραια του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...