Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρίς να είμαι expert, μιας και το εχω κανά μήνα, μου θυμίζει όταν είχα περάσει τη 4.1.2 . Μήπως έβαλες πρόσφατα την 4.1.1? Απ΄ότι κατάλαβα χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών για να στρώσει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε το εχω πειραξει καθολου το τηλεφωνο, ειναι ελληνικο, φοραει την 4.1.1 & εχει ακομα πολλα ελευθερα gb. Επισης αυτο δεν εμφανιστηκε με την εγκατασταση καποιας εφαρμογης.

 

Μήπως ενεργοποίησες κατά λάθος ή ξέχασες ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας? Αν όχι, καλύτερα κάνε ένα backup τα δεδομένα σου και κάνε factory reset να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο προβλημα που βλεπω με την 4.1.2 ειναι οτι οταν παταω "find in page" στον στοκ browser ΠΑΝΤΑ κρασαρει,κολλαει μερικα δευτερολεπτα και επιστρεφει στην Homescreen. Ακομα και να κανω clear την cache του browser.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενεργοποίησες κατά λάθος ή ξέχασες ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας? Αν όχι, καλύτερα κάνε ένα backup τα δεδομένα σου και κάνε factory reset να στρώσει.

 

Οχι φιλε μου το ιδιο κανει και χωρις να την εχω ενεργοποιημενη. Κατι τετοιο θα κανω, θα διαβασω πως γινεται και θα προχωρησω

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο γαλαξιας εδω κ λιγο καιρο μου κολλαει. Αν τον εχω ανοιχτο αρκετες μερες χωρις restart τοτε μου εμφανιζει καθυστερησεις οταν παω να μπω στο μενου, οταν ανοιγω φωτογραφοες, οταν μπαινω στο facebook. Επισης τα παιζει οταν εχω ανοιχτο το wi fi και κατεβαζει updates ενω ταυτοχρονα θελω να ανοιξω πχ μια εφαρμογη.

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εναν αλλον launcher μετα κατα προτιμηση τον nova. Δεν ειναι φυσιολογικα αυτα που περιγραφεις...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είναι στην αναμονή ανάβει και σβήνει από μόνο του χωρίς προφανή λόγο .

 

Κατα πασα πιθανοτητα οφειλεται σε καποια εφαρμογη, live wallpaper κλπ.

Εκανες καμια αλλαγη, εγκατασταση προσφατα και μετα ξεκινησε ισως?

 

Αν εισαι root βαλε το BetterBatteryStats, κανε μια φορτιση στο 100%, αστον να τρεξει χωρις restart και θα σου δειξει τι ξυπναει το κινητο.

Edited by alx_570
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο χθες εχω ενα προβλημα με το s3. Προσπαθω να κατεβασω 2 εφαρμογες και στο τελος της διαδικασιας, μου βγαζει μηνυμα οτι ο διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος δεν ειναι επαρκης...

 

Εχει κανεις ιδεα τι φταει και πως λυνεται το προβλημα??

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο χθες εχω ενα προβλημα με το s3. Προσπαθω να κατεβασω 2 εφαρμογες και στο τελος της διαδικασιας, μου βγαζει μηνυμα οτι ο διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος δεν ειναι επαρκης...

 

Εχει κανεις ιδεα τι φταει και πως λυνεται το προβλημα??

 

Ευχαριστω!!

 

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στο play store και δοκίμασε ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, το ιδιο μηνυμα λαμβανω.........

 

Καμια αλλη ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, το ιδιο μηνυμα λαμβανω.........

 

Καμια αλλη ιδεα???

Σίγουρα έχεις χώρο αρκετό ώστε να επαρκεί να κατέβει η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις χώρο αρκετό ώστε να επαρκεί να κατέβει η εφαρμογή;

 

Και στο τηλεφωνο και στην εξωτερικη εχω απο περιπου 11 giga.....

 

Δεν εχω προβλημα χωρου.Απλα χθες εκανα partition την εξωτερικη καρτα και δεν ξερω αν συνεβη τιποτα τοτε (αν και η εξωτερικη δε πρεπει να παιζει ρολο και εκτος αυτου εχει 11 giga διαθεσιμα)

 

Τι μου προτεινετε να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Και στο τηλεφωνο και στην εξωτερικη εχω απο περιπου 11 giga.....

 

Δεν εχω προβλημα χωρου.Απλα χθες εκανα partition την εξωτερικη καρτα και δεν ξερω αν συνεβη τιποτα τοτε (αν και η εξωτερικη δε πρεπει να παιζει ρολο και εκτος αυτου εχει 11 giga διαθεσιμα)

 

Τι μου προτεινετε να κανω??

Στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου μόνο πόσο χώρο έχεις ελεύθερο;

Εμένα ΠΑΝΤΩΣ μ είχε συμβεί κάτι ανάλογο με σένα πριν καιρό.είχα 50mb ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη τ τηλεφώνου και πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή που είχε μέγεθος 2mb και μου έβγαλε αυτό το μνμ Π έβγαλε σε σένα(θεωρητηκα η εφαρμογη θ επρεπε να κατεβει γιατι ο χωρος που ειχα επαρκουσε). μετά όμως ΟΤΑΝ πήγα κ διεγραψα κάποια βίντεο κ ελευθερώθηκε χώρος από το ΚΙΝΗΤΟ η εφαρμογή κατέβηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου μόνο πόσο χώρο έχεις ελεύθερο;

Εμένα ΠΑΝΤΩΣ μ είχε συμβεί κάτι ανάλογο με σένα πριν καιρό.είχα 50mb ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη τ τηλεφώνου και πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή που είχε μέγεθος 2mb και μου έβγαλε αυτό το μνμ Π έβγαλε σε σένα(θεωρητηκα η εφαρμογη θ επρεπε να κατεβει γιατι ο χωρος που ειχα επαρκουσε). μετά όμως ΟΤΑΝ πήγα κ διεγραψα κάποια βίντεο κ ελευθερώθηκε χώρος από το ΚΙΝΗΤΟ η εφαρμογή κατέβηκε κανονικά.

 

Επειδη ειμαι νεος στο android και ισως να βλεπω αλλη μνημη, απο που μπορω να τσεκαρω τη διαθεσιμη μνημη για να σου πω στα σιγουρα, γιατι αυτο που βλεπω εγω ειναι διαθεσιμος χωρος, 9,26 GB..............

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι νεος στο android και ισως να βλεπω αλλη μνημη, απο που μπορω να τσεκαρω τη διαθεσιμη μνημη για να σου πω στα σιγουρα, γιατι αυτο που βλεπω εγω ειναι διαθεσιμος χωρος, 9,26 GB..............

 

Μπορεί να φταίει και η ίδια η εφαρμογή που εμφανίζει το πρόβλημα.

Δε μας είπες ποια είναι.

Δοκίμασε και στο διαχειριστή εφαρμογών εκτός από τη διαγραφή δεδομένων και cache, να κάνεις και κατάργηση των ενημερώσεων (πάνω δεξιά).

Επίσης θα σε παρακαλούσα όμως να γράφεις το πρόβλημα σου σε ένα θέμα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι νεος στο android και ισως να βλεπω αλλη μνημη, απο που μπορω να τσεκαρω τη διαθεσιμη μνημη για να σου πω στα σιγουρα, γιατι αυτο που βλεπω εγω ειναι διαθεσιμος χωρος, 9,26 GB..............

Πηγαίνεις ρυθμίσεις--> χώρος αποθήκευσης κ για την εσωτερική μνήμη βλέπεις ΕΚΕΙ Π λέει μνήμη συσκευής(διαθεσιμος χωρος) ενώ για τν εξωτερική κάρτα βλέπεις ΕΚΕΙ Π λέει κάρτα sd(διαθεσιμος χωρος)

 

*Από Ομάδα Διαχείρισης*: Σε παρακαλώ να αποφεύγεις τη γραφή SMS, γιατί όπως και τα Greeklish, απαγορεύεται στο myphone.gr. Στο μέλλον ανάλογα μηνύματα θα διαγράφονται.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει και η ίδια η εφαρμογή που εμφανίζει το πρόβλημα.

Δε μας είπες ποια είναι.

Δοκίμασε και στο διαχειριστή εφαρμογών εκτός από τη διαγραφή δεδομένων και cache, να κάνεις και κατάργηση των ενημερώσεων (πάνω δεξιά).

Επίσης θα σε παρακαλούσα όμως να γράφεις το πρόβλημα σου σε ένα θέμα μόνο.

 

Η εφαρμογη ειναι η Android Weather, αλλα μου το κανει με ολες οσες δοκιμασα. Θα δοκιμασω και αυτο που μου λες.

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μηνες χρήσεις του κινητού, μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημενος εκτός από ένα πράγμα. Το multitasking. Είναι ίσως η χειρότερη υλοποιηση που εχω δει αν το συγκρινω με το S2 (σε GB και ICS) και με το Gnexus (σε JB) τα οποία λειτουργουσαν μια χαρά με την ίδια ποσότητα RAM. Οπότε σίγουρα δεν φταίει το 1GB RAM.

 

Εχω βγάλει ότι bloatware υπάρχει, αλλά μόνο μονο με κάποια multitasking fixes βλέπω διαφορά. Διαβαζω γενικά πως το multitasking ηταν ανώτερο σε ICS, όταν ειχε πρωτοκυκλοφορησει το S3. Οποίος το έχει ζήσει από τότε ας μας πει τις εμπειρίες του.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το multitasking,στην 4.2.1 Cm10.1 που φοράω τώρα υπάρχει πραγματικό multitasking..δύσκολα να γυρίσω σε samsung rom πλέον
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το multitasking,στην 4.2.1 Cm10.1 που φοράω τώρα υπάρχει πραγματικό multitasking..δύσκολα να γυρίσω σε samsung rom πλέον

 

Τι προβλήματα γενικά έχει η CM, εκτός ίσως από την καμερα που δεν έχει τους drivers;

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα γενικά έχει η CM, εκτός ίσως από την καμερα που δεν έχει τους drivers;

 

Δεν έχει και ραδιόφωνο. Και φαντάζομαι λείπουν και κάποια από τα καλούδια της Samsung (υποθέτω δεν έχω δοκιμάσει στο SIII)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παρότι άλλαξα το wallpaper το s3 συνεχίζει να αναβοσβήνει η οθόνη του όταν είναι σε κατάσταση αναμονής, μου έχουν σπάσει τα νεύρα, τουλάχιστον στο iphone δεν είχα τέτοια κολύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...