Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο οτι φαινεται μπηκεσ σε ρηκοβερη (recovery) mode. Asto λιγο στο εικονιδιο να επανελθει στα εργοστασιακα σεταρισματα. Μπορει να παρει κανα 10-λεπτο και ισως χασεις εφαρμογες και παιχνιδια.

 

Ποση ωρα μενει κολλημενο εκει??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Ρυθμίσεις - Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει κανείς πειραματιστεί με το Turbo-X Hive VI με Kitkat?

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός root για το συγκεκριμένο ή κάποια rom που να απελευθερώνει την συσκευή απο τα κλειδώματα του Πλαισίου (Google Play κλπ)?

 

Σας ευχαριστώ

Trust NO ONE!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωριζει κανεις απο που μπορω να βρω τα τελευταια update files για το twister ii 7" γιατι ενω εκανε το update που ειχε κατεβασει απο το wifi ξαφνικα κολλησε και απο τοτε δεν περναει την οθονη turbo-x.

 

Και σας ρωταω απο που μπορω να βρω το update αρχειο για το εν λογο tablet μην τοιχον και την κανω χειροκινητα μεσω του recovery menu του tablet.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο hive octacore ο χωρος του 1.5 γκιγκα για εφαρμογες ειναι ext4.

 

Με το TWRP ειδα οτι εχει στο μενου για παρτισιον οπου μπορει να μοιρασει χωρο σε ext3 & ext4.

 

Και ρωταω, πως να κανω μπακαπ τα δεδομενα των εφαρμογων μου και κυριως τα save απο τα παιχνιδια, ωστε να κανω δοκιμες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Δυστυχως ένα ανηψακι μου έχει βάλει κωδικό στο παραπάνω ταμπλετ αλλά το ξέχασε.Και προσπαθώ να μπω στο recovery mode να κάνω hard reset αλλά δεν μπορώ. Δοκιμασία με power down -up volume κλπ αλλά δεν μπαίνει στο recovery.Ξέρει κανείς πως μπορώ να μπω στο recovery?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πηρε ενα Breeze III ο πατερας μου και δεν το πολυχρησιμοποιησε. Το πηρα να δω τι μπορω να κανω. Root το εκανα με το Unlockroot pro και τωρα θα ψαχτω για google play store.

 

Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο mod η να το αφησω με το 4.1 που εχει?

 

Παιζει καποιο cyanogenmod ισως που δουλευει καλα μαυτο το tablet?

 

Επισης ξερετε αν παιζουν ανταλλακτικα για αλλαγη οθονης? την εχει ψιλογρατσουνισει.. :(

 

παιδια καποια απαντηση για εδω?

Link to comment
Share on other sites

Στο hive octacore ο χωρος του 1.5 γκιγκα για εφαρμογες ειναι ext4.

 

Με το TWRP ειδα οτι εχει στο μενου για παρτισιον οπου μπορει να μοιρασει χωρο σε ext3 & ext4.

 

Και ρωταω, πως να κανω μπακαπ τα δεδομενα των εφαρμογων μου και κυριως τα save απο τα παιχνιδια, ωστε να κανω δοκιμες?

 

Είσαι ρουτ να φανταστώ αφού λες για TWRP.

 

Για αρχή, κάνε ένα backup όλο το στήσιμο μέσω TWRP. (επιλέγοντας όλα τα τετραγωνάκια δηλαδή)

 

Για τα παιχνίδια μόνο κατεβάζεις το Titanium Backup και στα κρατάει όλα κομπλέ!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

εχω το tuvlox g 420 με την προσπαθεια μου να το κανω ροοτ και να βαλω αλλη ρομ μου τουβλιασε δεν μπορω να μπω σε recovery mode μονο μου ανοιγει βγαζει το λογκο TURBOX και μετα δεν κανει τιποτα.....δυστυχως μεταναστευσα εδω και 1 μηνα και δεν μπορω να το παω στο service του πλαισιου....οποιος ξερει κατι για το τι μπορω να κανω θα το εκτιμουσα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

εχω το tuvlox g 420 με την προσπαθεια μου να το κανω ροοτ και να βαλω αλλη ρομ μου τουβλιασε δεν μπορω να μπω σε recovery mode μονο μου ανοιγει βγαζει το λογκο TURBOX και μετα δεν κανει τιποτα.....δυστυχως μεταναστευσα εδω και 1 μηνα και δεν μπορω να το παω στο service του πλαισιου....οποιος ξερει κατι για το τι μπορω να κανω θα το εκτιμουσα :)

 

Αποδεξου τη συμφορα σου και προχωρα... :Ρ

 

Τι knox και μ@λ@*1ες της Samsung, turbo-x και τα μυαλα στα καγκελα... Ουτε ροοτ ουτε τιποτα... Χαχαχ

 

Κοιτα τωρα, σοβαρα, για να πέρασες ρομ να φανταστω εχεις βρει τι κλωνος ειναι...κινησου με βαση αυτο, μιας και δεν εισαι ελλαδα, ολο και κατι θα βρεις. Μην το ψαχνεις ως τουρμπεξ. Δυσκολα θα σου πει καποιος εδω τι να κανεις.

 

Οσοι μπαινουμε σε αυτο το νημα προσγειωνομαστε στην πραγματικοτητα πλαισιο...

 

Καλο κουραγιο!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα ..έχω το ταμπλετ turbo x strike III..το έχω κανει ροοτ κ έχω βάλει το play store..ακόμα δεν μπόρεσα να το ταυτισω με κάποιο κινεζικό για να του περάσω καμια custom firmware..μήπως γνωρίζει κανένας ποιανού είναι κλώνος η έστω μοιάζει λίγο?..σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Προ ημερών αγόρασα ένα Turbo-x Rainbow 9,7' και κατάφερα να το καταστρέψω μέσα σε 5-6 ώρες. Ήθελα να του βάλω το Play Store και να το rootάρω. Το δεύτερο το πέτυχα σχετικά εύκολα με ένα πρόγραμμα από το pc μιας και δεν μπορούσα να μπώ στο μενού του recovery mode (μου έδειχνε το πεθα μένο android με το κοκκινο τριγωνάκι).

 

Αφού έκανα το root προσπαθησα να αντιγράψω στον φάκελο android το apk του play store ανακτώντας τα permissions όπως είδα σε αυτό το τοπικ. Το πρόβλημα είναι ότι κατά τη διάρκεια της ανάκτησης των permissions το ταμπλετ κόλλησε και έκλεισε. Από τότε δεν ξανανοιξε ποτέ...

 

Για την ακρίβεια ανοίγει, δείχνει το logo του πλαισίου και μετά μαυρίλα. Το recovery mode εξακολουθεί να μην λειτουργει και εγώ είμαι τελείως απελπισμένος. Please help...

 

 

Μπορείς να μου πεις με ποιο πρόγραμμα έκανες το root;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλοι μου καλησπέρα είμαι καινούργιος στο φορουμ και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Έχω το turbo x strike 10 tablet και το έχω ρουταρει το θεμα ειναι οτι ενω το google play store τρεχει κανονικα το google drive ξαφνικα σταματαει να λειτουργει και εμφανιζει το εξής μήνυμα: Το google drive σταμάτησε να λειτιυργεί ξαφνικά. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωταίρων

Edited by shrederpitch10
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους. Εχω ενα gaming tablet Plaisio turbo x Scorpio και απο βλακεία μου πέρασα ένα bootanimation και κόλλησε σε bootloop. Επειδη δε μπορώ να κάνω κάτι με adb επειδή το στοκ recovery δε μου δινει δικαιώματα root υπάρχει κάπου η stock rom η θα πρέπει να το πάω στο service? Το στοκ recovery μου δίνει δυνατότητα να βαλω μόνο την στοκ rom λογικά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,πως βάζουμε το google play στο turbo-x thunder 3G ? (το πρώτο οχι το II)

**δεν ειναι root

 

και μια ερωτηση ακομα? γιατι εβγαλαν το thunder II ? απο οτι εχω δει στα χαρακτηριστικα το ΙΙ εχει 5αρα καμερα το πρωτο 13αρα.....!

γιατι το εβγαλαν λοιπον? ειναι καλυτερο σε κατι απο το πρωτο thunder??????

δε μπορω να καταλαβω σε τι διαφερει και γιατι βγηκε.....

 

(παρακαλω αν εχει καποιος το thunder το πρωτο 10/2014 και ξερει απο google play install κτλπ ας επεικονωνησει μαζι μου inbox)

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,πως βάζουμε το google play στο turbo-x thunder 3G ? (το πρώτο οχι το II)

**δεν ειναι root

 

και μια ερωτηση ακομα? γιατι εβγαλαν το thunder II ? απο οτι εχω δει στα χαρακτηριστικα το ΙΙ εχει 5αρα καμερα το πρωτο 13αρα.....!

γιατι το εβγαλαν λοιπον? ειναι καλυτερο σε κατι απο το πρωτο thunder??????

δε μπορω να καταλαβω σε τι διαφερει και γιατι βγηκε.....

 

(παρακαλω αν εχει καποιος το thunder το πρωτο 10/2014 και ξερει απο google play install κτλπ ας επεικονωνησει μαζι μου inbox)

Γιατί δεν ρωτας στο πλαίσιο; και μάλιστα να τότε κραξεις γιατί στο πούλησαν χωρίς play store!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω το twister iv το οποιο για 4 μηνες δουλευε ικανοποιητικα αλλα στην συνεχεια αρχισε να πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια, ακομα και στην αναμονη απο το 60% να πεφτει στο 1% και να σβηνει.Τελικα αλλαξα μπαταρια στο Πλαισιο αλλα συνεχιζει να κανει το ιδιο πραγμα. Τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω το twister iv το οποιο για 4 μηνες δουλευε ικανοποιητικα αλλα στην συνεχεια αρχισε να πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια, ακομα και στην αναμονη απο το 60% να πεφτει στο 1% και να σβηνει.Τελικα αλλαξα μπαταρια στο Πλαισιο αλλα συνεχιζει να κανει το ιδιο πραγμα. Τι μπορει να φταιει;

 

 

 

Αν άλλαξες μπαταρία στο πλαίσιο καλητερα να τους το πας εκεί και να του πεις η τσάμπα μου την αλλάξατε και είναι κατι άλλο η είναι και αυτή προβληματική.. Η εύκολη λύση είναι να το στησεις από την αρχή να επιστρέψεις σε εργοστασιακές ρυθμίσεις... Και να ψάξεις πρώτα τι λέει στην μπαταρία ότι σου την τρώει..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιο έχει θέμα με τη rom του Plaisio Turbo X Scorpio gaming tablet

 

1. Για να μπει σε flash mode σβηνουμε το ταμπλετ, αποσυνδέουμε τα πάντα και πατάμε το START και συνδέουμε USB. Το PC θα το δει ως Rockusb device (Ανοίγουμε το device manager για να βεβαιωθούμε). Σε Windows 7 που έβαλα τα drivers της Rockchip το βλεπει, σε windows 8.1 εχει θεμα. Μόλις το δει αφήνουμε το START

2. Κατεβάζουμε το πρόγραμμα Rockchip Batch Tool 1.5 για να μπορούμε να κανουμε flash το ταμπλετ. http://www.mediafire.com/download.php?koja23446mrl6zb

3. Ξεκινάμε το batch tool θα δει το ταμπλετ μας και θα αναψει πράσινο το εικονίδιο 1

4. Κατεβάζουμε τη ρομ απο εδω http://www.rockchipfirmware.com/node/384 και κάνουμε αποσυμπίεση

5. Επιλέγουμε τη ρομ στο batch tool και πατάμε UPGRADE. Μετα απο μερικά λεπτά το ταμπλετ μας θα δουλεύει ρολόι ξανά!! Ευχαριστείτε γιατί έψαχνα 4 μέρες!!

Edited by daredevil1
Link to comment
Share on other sites

κανεις που εχει το thunder 3G να μου πει για google υπηρεσιες (playstore/youtube/gmail) πως να μπουν.....

 

απο πλαισιο λενε οτι στο πρωτο thunder δε..μπαινουν!

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπήκα μέσα γιατί το έχει ένας φίλος μου και αναρωτιόμουν αν όντως στο thunder 3g το πρώτο υπάρχει δυνατότητα για ροοτ ώστε να του περάσω play store. Παίζει τίποτα;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Turbo-X Rubik 10" κανάς τρόπος για root ?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...