Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια παιδιά.

 

Έχω το Turbo-X Tablet Hive III 10,1'' 3G και η οθόνη του κάνει κάτι κουλά τελευταία. Αλλάζει μόνη της, πατάει όπου να είναι και ότι να είναι. Εεεε, το digitizer, τι άλλο?

 

Πού μπορώ να βρω digitizer για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

αναφέρω πολύ σύντομα την εμπειρία μου με ένα tablet turbo-x Slice II που αγόρασα στις 3/5/14. Πριν 15 ημέρες σταμάτησε να φορτίζει. Το πήγα στο service και μετά από έλεγχο μου ανέφεραν ότι είχε σπάσει εσωτερικά το power button και αυτό δεν καλύπτεται από εγγύηση, το δε κόστος επισκευής είναι 80€. Όταν τους είπα ότι δεν έχει συμβεί κάτι στην συσκευή, όπως άλλωστε αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι εξωτερικά είναι άθικτο , μου είπαν ότι μάλλον το πίεσα με πολύ δύναμη και έσπασε.

Προφανώς θεωρώ όλη την ιστορία κοροϊδία και προσωπικά δεν θα αγοράσω ξανά προϊόν turbox.

Το αναφέρω στην παρέα για να έχουμε στο μυαλό μας ότι η καλή τιμή πάντα με κάποιον τρόπο διαμορφώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Άστα φίλε, ελεεινοί!!!

 

Για το digitizer που λέω παραπάνω, λένε ότι το κόστος επισκευής είναι 180 ευρώ, την ώρα που το tablet ολόκληρο πωλείται 150. Για κλοτσιές!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, πήρε ο πεθερός μου ένα Turbo X Hive V 3G 9,7" και θέλω να κάνω tether το ίντερνετ από την sim που έχει. Μπαίνω κανονικά στο μενού, ενεργοποιώ το tether, το κινητό μου βρίσκει κανονικά το δίκτυο με φουλ σήμα, αλλά δεν παίρνει ίντερνετ (το γράφει και το κινητό μου, ότι η πρόσβαση στο διαδίκτυο είναι περιορισμένη). Το δοκίμασα και με άλλο κινητό, αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς γιατί?
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Πηρε ενα Breeze III ο πατερας μου και δεν το πολυχρησιμοποιησε. Το πηρα να δω τι μπορω να κανω. Root το εκανα με το Unlockroot pro και τωρα θα ψαχτω για google play store.

 

Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο mod η να το αφησω με το 4.1 που εχει?

 

Παιζει καποιο cyanogenmod ισως που δουλευει καλα μαυτο το tablet?

 

Επισης ξερετε αν παιζουν ανταλλακτικα για αλλαγη οθονης? την εχει ψιλογρατσουνισει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, πήρε ο πεθερός μου ένα Turbo X Hive V 3G 9,7" και θέλω να κάνω tether το ίντερνετ από την sim που έχει. Μπαίνω κανονικά στο μενού, ενεργοποιώ το tether, το κινητό μου βρίσκει κανονικά το δίκτυο με φουλ σήμα, αλλά δεν παίρνει ίντερνετ (το γράφει και το κινητό μου, ότι η πρόσβαση στο διαδίκτυο είναι περιορισμένη). Το δοκίμασα και με άλλο κινητό, αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς γιατί?

 

 

 

Οποιος ειναι δυσαρεστημένος με τα ταμπλετ του turboX να πατήσουν πάνω σε αυτο να το πάνε στο service και άμα δεν φτιάχνεται να πάρουν την αξία σε κάτι άλλο..

 

 

 

Εγώ έτσι το άλλαξα αλλά σε dos περίοδο εσείς απλά θα περιμένετε και μια απάντηση από τα κεντρικά.. Είχα το rainbow 3g

 

 

 

Αυτό δεν φτιάχνεται γιατί το πρόβλημα ειναι στο software και υποστιριξη δεν υπάρχει..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο Πάσχα.

Έβαλε ο γιος μου κάποιο μοτιβο στο κλείδωμα και τώρα δεν το θυμάτε.

Turbo x breeze IV TABLET.

Ξέρουμε τίποτα , κάποιο reset ?

Δεν έχει κουμπιά έντασης παρά μόνο power - reset.

Υπάρχει κάποιο cwm να βάλω για να του κάνω restore factory setting?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το power και ένα εκ των δύο volume buttons (δεν θυμάμαι πιο κάνε δοκιμές) θα βγεις σε ένα μενού από το οποίο θα μπορείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει hardware volume πλήκτρα λέει.

 

Ίσως αν έχει ενεργοποιημένο το debug mode να μπορει να γίνει κάτι. Αν συνδεθεί σε κάποιον υπολογιστή δηλαδή και το βλέπει, μέσω adb να δώσει εντολή μπας και κάνει reboot σε recovery. Διαφορετικά το βλέπω λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρατήρησα γράψτε λάθος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα Hive 5 3g με την "δράση"΄. Μου λέει ότι έχει γεμίσει η μνήμη με αποτέλεσμα κάποιες δυσλειτουργίες. Ό,τι έχω κατεβάσει, το έχω περάσει στην εξωτερική sd. Είμαι πολλά χρόνια με pc & laptop αλλά είναι το πρώτο μου τάμπλετ. Άρα δεν ξέρω κι ούτε θέλω να μάθω για ρουτ και τέτοια κόλπα. Υπάρχει τρόπος να ελαφρώσω τη μνήμη πριν πάω απ' το πλαίσιο;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον scretandpirit100 (δύσκολο όνομα!!!). Μου έπεσε από τα χέρια ένα Turbo X coral και τώρα δεν μπορώ να βάλω το μοτίβο και να το ξεκλειδώσω. Η αλήθεια είναι οτι υπάχει και ένα ράγισμα στο τζάμι. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Έχει κανένας ROM για Turbo X twister 3 7"? είτε custom είτε το αυθεντικό. Η μπορεί κάποιος να κάνει κανένα backup το ROM του και να μου το στείλει?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να μην αγοράζω απο κινεζομάγαζο βαριέμαι όλη την διαδικασία με αυτούς. Το Turbo-X Tablet Rubik 10 II θέλω να αγοράσω το μόνο που με προβληματίζει είναι αν έχουν θέμα ποιότητα κατασκευής και βγάζουν γρηγορα προβλήματα .Κάποιος από το forum γνωρίζει για το συγκεκριμένο
Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά τον turboX παίζουν τα MLS 1000 φορές MLS.. Τα turbox ούτε google play δεν εχουν

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο λοιπόν...

δεν διαφωνώ ότι είναι βλακεία να μην έχουν από μαμά play store και ότι είναι καχεκτυπα των low cost κινέζικων ταμπλετ πάντως.Εντάξει laptop, desktop turbo x βάζεις μέσα ότι θες εσύ οπότε βάζεις ποιοτικά hardware αλλά ταμπλετ συμφωνώ παρόλο που το δέλεαρ ότι γλυτώνεις Κίνα είμαι μεγάλο.Καλύτερα από Κίνα και πιο φτηνά και πιο τούμπανο

Link to comment
Share on other sites

Άλλο είναι το θέμα. Για να το περάσεις πρέπει να το ρουτάρεις. Επειδή έχω κάκιστες εμπειρίες από το σέρβις τους όσων αφορά τα τάμπλετ, δεν θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το απορρίπτω επειδή έχει μόνο 1GB ram.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω ένα tablet Turbo x Hive IV 3g model M10k9 το οποίο από το μεσημέρι και μετά αποφάσισε να μην κάνει boot, κι εξηγούμε...

 

Το tablet ήταν αναμένο το πρωί με πάνω από 50 % μπαταρία, το σβήνω και όταν επέστρεψα το μεσημέρι από τη δουλειά έκανα το λάθος και πάτησα το κουμπί home παρατεταμένα, εκείνο τότε μπήκε σε κάποιο κρυφό menu με κάτι κινέζικα (μου θύμισε περιβάλλον dos) χωρίς να μπορέσω να κάνω κάτι εγώ... Με τα πολλά πάτησα το κουμπί για την αυξομείωση του ήχου και το power και τότε εκείνο έκανε κανονικά reset μόνο που από τότε και μετά δεν λέει να κάνει boot... Ανάβει η αρχική οθόνη μεταφέρετε στη οθόνη που λέει jelly bean 4.2 και μένει εκεί... Έχει κανείς κάμια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει...?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...