Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα εγώ δεν έχω πρόβλημα. Ίσα ίσα έχω όλες τις επιλογές. Αυτό που έγραψα είναι για να αντιμετωπίσουν τα προβλήματα αυτοί που είναι με stock. Ας κάνουν τη δοκιμή και ας μας πουν αν λύνεται το πρόβλημά τους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να προσθέσω ότι αφού εγκατέστησα τον αυθεντικό YouTube player από το Google play τώρα μπορώ να ανοίξω τα links και με τους δύο players !!!

Πιθανώς ισχύει αυτό που έγραψε o Στρατός αλλά για δοκιμάστε να απεγκαταστήσετε τον YouTube player και να τον εγκαταστήσετε ξανά από το Google play μήπως και έτσι δουλέψει (δηλαδή δεν τον θεωρήσει εφαρμογή τύπου συστήματος)

 

Δεν είναι αυτό. Απενεργοποίησα το youtube application, έσβησα και το youtube.apk από το system με τον root explorer. Restart, έκανα εγκατάσταση ξανά.... τίποτα. Έκανα την ίδια διαδικασία με τον rolle tube πάλι τίποτα.

 

Για να το λέει ο στράτος όμως, έτσι είναι :) Οπότε βουρ για browser από την 4.1.2

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την πρωτη φορα που ανοιξα link απο τον browser μου ζητησε αν θελω να το ανοιξω με τον browser ή το youtube.Διαλεξα σαν default το youtube και απο τοτε ανοιγει απο μονο του.Ειμαι σε 4.1.1 stock
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα από τότε που έβαλα την 4.1.1 δεν ανοίγει το Youtube, αλλά "συνεχίζει" στον browser.

Και είναι σπαστικό επειδή ανοίγει και το παράθυρο είναι μικρό, και άντε ζουμ και...και...και ...!

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν έχω πρόβλημα. Ίσα ίσα έχω όλες τις επιλογές. Αυτό που έγραψα είναι για να αντιμετωπίσουν τα προβλήματα αυτοί που είναι με stock. Ας κάνουν τη δοκιμή και ας μας πουν αν λύνεται το πρόβλημά τους.

 

Παιδιά έτσι είναι όπως σας το είπα.

Σε stock 4.1.1 browser δεν ανοίγει τα youtube links με το youtube application.

Kαι δεν είναι μόνο θέμα της Samsung και του S3.Δείτε στο XDA ανοιχτά θέματα και σε άλλες συσκευές, με ένα κάρο γκρίνιες.

Στην leaked είτε το επανέφεραν, είτε η leaked είναι κάποια version "εσωτερική".

Πιο πιθανό το 2ο μιας και ο λόγος που αφαιρέθηκε αυτή η επιλογή (σύμφωνα με τις αναφορές στο XDA), είναι κάποια δικαιώματα της...Αpple...

Δε θα μας αφήσει να αγιάσουμε αυτή η εταιρεία :shifty:

Ας περιμένουμε και την επίσημη 4.1.2 και θα δείξει.

 

Εγω παντως την πρωτη φορα που ανοιξα link απο τον browser μου ζητησε αν θελω να το ανοιξω με τον browser ή το youtube.Διαλεξα σαν default το youtube και απο τοτε ανοιγει απο μονο του.Ειμαι σε 4.1.1 stock

 

Μήπως επανέφερες backup με προηγούμενη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και επίσημα, έβαλα τον browser από την 4.1.2 και πλέον ανοίγουν στο youtube application !!! Thanx again Στράτο, με τον 4.1.1 browser απλά δεν γινότανε....

 

Αυτό που είπες πάντως για την πατέντα της Apple, το διάβασα στο XDA για τα HTC !!! Σίγουρα ισχύει και για samsung... πως όμως το "λύσανε" στην 4.1.2 ένας Θεός ξέρει...

 

Τέλος, νομίζω (χωρίς να μπορώ να το επιβεβαιώσω πλέον...ευτυχώς) ότι το ίδιο έκανε ο 4.1.1 και με τα google play links ....

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε η Apple θα έριχνε γενικώς πόρτα στο youtube λόγω google :happy:

 

*Μόλις έκανα deodexed τον stock browser της 4.1.2 και τον πρόσθεσα στο θέμα της rom μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλέφωνο με την 4.1.2 ειδικά σε benchmarks πετάει,μου βγάζει χαλαρά 1000+ point παραπάνω στο quadrant από ότι έβγαζε πριν...7120 και είδα και ένα παιδί με 7700..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δουλεύει σε εσάς το usb mass storage με την omega 33.2? εμένα δεν βλέπει στον υπολογιστή την microsd μόνο σαν mtp... και έχω βάλει και απο το omega kitchen το πρόγραμμα sgs3 easy ums (mount external microsd as usb mass storage)... τίποτα δεν κάνει.... πατάω το ums mode και μου βγάζει το μύνημα extsdcard is being accessed by [0]

 

edit: κατέβασα και την τελευταία έκδοση την 1.8 και αφού πάτησα 2-3 φορές το ums δούλεψε....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλέφωνο με την 4.1.2 ειδικά σε benchmarks πετάει,μου βγάζει χαλαρά 1000+ point παραπάνω στο quadrant από ότι έβγαζε πριν...7120 και είδα και ένα παιδί με 7700..

 

εμένα με την omega και 4.1.2 με βγάζει γύρω στα 6000. πως γίνεται αυτό? πια ρομ φοράς εκτός αν έκανες overclock me stweaks ή antutu

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από το fb δεν γίνεται να αποθηκευτεί στο κινητό μία φωτογραφία?

Πατάω πάνω στην εικόνα αλλά δεν βγάζει τίποτα για αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από το fb δεν γίνεται να αποθηκευτεί στο κινητό μία φωτογραφία?

Πατάω πάνω στην εικόνα αλλά δεν βγάζει τίποτα για αποθήκευση.

 

Με την εφαρμογη του φουμπου μπαινεις η με καποιον browser?

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη δεν ξερω τι παιζει. Οταν μπαινω, μπαινω απο opera mobile. Αμα κρατησεις (πανω στην φωτο) παρατεταμενα? τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή.

 

H εφαρμογή είναι από τις χειρότερες στο Android.... μη σε εκπλήττει αν δε μπορείς να κάνεις κάτι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει μήπως κάποιος πως μπορούμε να κάνουμε την μαύρη μπάρα (επάνω εκεί που είναι το εικονίδιο της μπαταρίας κλπ) να μην είναι μαύρη και να είναι ας πούμε transparent?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει μήπως κάποιος πως μπορούμε να κάνουμε την μαύρη μπάρα (επάνω εκεί που είναι το εικονίδιο της μπαταρίας κλπ) να μην είναι μαύρη και να είναι ας πούμε transparent?

 

Πρέπει να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι η καμερα του S3 ειναι καταπληκτικη,αλλα μηπως ξερει κανεις αν παιζει καμμια μοντα για Omega 33.2 για την καμερα??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για την Omega.

Γιατί δεν ρωτάτε εκεί για να πάρετε πιο άμεσα απάντηση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

 

για να εχω transparent status bar αρκεί μόνο να φλασαρω το "Homescreen 75% transparent Statusbar" 'η χρειάζεται και το mod του δεύτερου post? (For using any battery theme (except Stock battery themes), "Icons set", "Notification Statusbar", "Homescreen transparent Statusbar" and "statusbar clock" themes you MUST flash MOD from the second post before!)

Link to comment
Share on other sites

για να εχω transparent status bar αρκεί μόνο να φλασαρω το "Homescreen 75% transparent Statusbar" 'η χρειάζεται και το mod του δεύτερου post? (For using any battery theme (except Stock battery themes), "Icons set", "Notification Statusbar", "Homescreen transparent Statusbar" and "statusbar clock" themes you MUST flash MOD from the second post before!)

 

απάντησες μόνος σου :) :) Πρώτα το mod και μετά το transparent

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...