Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν βαζεται την ωμεγα 33.2 που ειναι και δικια μας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

κατεβασε την αποεδω απο torrent να εισαι στο πι και φι ετοιμος

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763

την ωμέγα ήθελα αλλά δεν δουλεύουν κάποια πράγματα που τα θέλω πχ ραδιόφωνο (χωρίς να βάλω άλλη εφαρμογή)

αν προσέξεις γράφει ότι δεν λειτουργούν αυτά που δεν λειτουργούν ούτε στην cyanogenMod

αν βεβαια λυθούν αυτά τότε αμέσως ωμέγα και εγω:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την ωμέγα ήθελα αλλά δεν δουλεύουν κάποια πράγματα που τα θέλω πχ ραδιόφωνο (χωρίς να βάλω άλλη εφαρμογή)

αν προσέξεις γράφει ότι δεν λειτουργούν αυτά που δεν λειτουργούν ούτε στην cyanogenMod

αν βεβαια λυθούν αυτά τότε αμέσως ωμέγα και εγω:rolleyes:

 

Νομίζω ότι λειτουργεί.Δεν είναι AOSP η συγκεκριμένη ρομ, αλλά Samsung :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζω ένα παιχνίδι και το κανω εγκατάσταση δεν μπορώ μέτα να κατεβάσω τα data από το παιχνίδι γιατί?

 

μηπως ενα restart ;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

την ωμέγα ήθελα αλλά δεν δουλεύουν κάποια πράγματα που τα θέλω πχ ραδιόφωνο (χωρίς να βάλω άλλη εφαρμογή)

αν προσέξεις γράφει ότι δεν λειτουργούν αυτά που δεν λειτουργούν ούτε στην cyanogenMod

αν βεβαια λυθούν αυτά τότε αμέσως ωμέγα και εγω:rolleyes:

 

Νομίζω ότι λειτουργεί.Δεν είναι AOSP η συγκεκριμένη ρομ, αλλά Samsung :)

φιλε λειτουργουν τα παντα. οπως γραφει και ο στρατος η rom ειναι samsung

τωρα που σου γραφω ακουω μαλιστα και ραδιοφωνο.

και για να μη αδικησω και το στρατο μπορεις να βαλεις και την δικια του rom

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=347997

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας τροπος για να κανουμε scrolling wallpapers οπως στα αλλα android κινητα,υπαρχει για το δικο μας?

 

γιατι δεν βαζεται την ωμεγα 33.2 που ειναι και δικια μας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

κατεβασε την αποεδω απο torrent να εισαι στο πι και φι ετοιμος

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763

 

θελουμε να βαλουμε αυτη τoυ Ισραηλ γιατι ειναι 4.1.2 και εχει καινουργια features οπως π.χ. το multitasking

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

θελουμε να βαλουμε αυτη τoυ Ισραηλ γιατι ειναι 4.1.2 και εχει καινουργια features οπως π.χ. το multitasking

 

Και η Omega το ιδιο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεται την ωμεγα 33.2 που ειναι και δικια μας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

 

κατεβασε την αποεδω απο torrent να εισαι στο πι και φι ετοιμος

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το link? Δε με πάει με τίποτα στην επόμενη σελίδα για να τη κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Και η Omega το ιδιο ειναι..

 

Σορι δεν την ειχα δει.Εβλεπα μονο την 32.1 με custom εικονιδια (μου αρεσει το stock look) και δεν μου πολυαρεζε..Διαβαζω πολυ κοσμο με προβλημα στο gps..Δεν θελω να ανοιγω αναδουλειες ρε γμτ..

Edited by DarthGRE
Link to comment
Share on other sites

Για την Omega υπάρχει συγκεκριμένο θέμα. Η συνέχεια εκεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

την ωμέγα ήθελα αλλά δεν δουλεύουν κάποια πράγματα που τα θέλω πχ ραδιόφωνο (χωρίς να βάλω άλλη εφαρμογή)

αν προσέξεις γράφει ότι δεν λειτουργούν αυτά που δεν λειτουργούν ούτε στην cyanogenMod

αν βεβαια λυθούν αυτά τότε αμέσως ωμέγα και εγω:rolleyes:

 

Έβαλα την 33.2 Ωμέγα (4.1.2 προερχόμενη από Samsung) και τα σπάει! Ειδικά στο θέμα μπαταρίας (όχι ότι είχα σοβαρό πρόβλημα) είναι αστέρι!

Πέρασα με Titanium και τις εφαρμογές μου και δουλεύουν όλα ρολόι! Και το ραδιόφωνο μια χαρά μιας και δεν είναι όπως είπαμε η AOSP.

Μπράβο για άλλη μια φορά στα παιδιά της Ωμέγα team!

 

Edit: Sorry Superuser, απάντησα με παράθεση απευεθείας στο μήνυμα για την Ωμέγα χωρίς να δω το δικό σου στο τέλος...

Edited by avesalom

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1722136 Δεν ξέρω βέβαια αν είναι αυτο που ψάχνεις :confused:

Μιχαλη καλημερα,το εχεις δουλεψει καθολου αυτο που μου ειπες?αν ναι ακου λιγο μηπως βοηθησεις,αν οχι αγνοησε τα:μπαινω με ενα file explorer στη διαδρομη που λεει και βρισκω το volume boost απ'οπου μπορεις να επεμβεις στην ενταση π.χ. του ακουστικου,λεει να ανοιξουμε με notepad και να αλλαξουμε λιγο την default τιμη,το κανω αλλα οταν παταω πανω δεξια που βγαζει κατι σαν καρτα,για save,μου λεει changes error.Ρωτησα το φιλο απο xda και μου εστειλε αυτο:(Did you change the read/write permissions so that you could write, before editing the file?) που δεν μπορω να το καταλαβω,του ζητησα περαιτερω εξηγησεις αλλα δεν μου απαντησε.Δεν ξερω αυτα που λεει πρεπει να γινουν στο pc ισως?γιατι εγω τα κανω στο galaxy απευθειας,αν ειναι στο pc ξερεις κανενα file explorer for windows που να δουλευει?γιατι εβαλα ενα android comander που βρηκα,βρισκω τα αρχεια κανω τη δουλεια που σου ειπα δηλ.τραβαω το αρχειο εξω γιατι μεσα στο τηλεφωνο δεν αφηνει να επεμβεις,φτιαχνω την τιμη με notepad αλλα δεν μπορω να το κανω copy-paste στη συσκευη.Μου λεει you must be ROOT acces to do this,τι εννοει? αφου ειμαι root,θα τρελαθουμε ****το,τελοσπαντων αν ξερεις τιποτα μου λες,ευχαριστω και σορυ για τη ζαλαδα!!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη καλημερα,το εχεις δουλεψει καθολου αυτο που μου ειπες?αν ναι ακου λιγο μηπως βοηθησεις,αν οχι αγνοησε τα:μπαινω με ενα file explorer στη διαδρομη που λεει και βρισκω το volume boost απ'οπου μπορεις να επεμβεις στην ενταση π.χ. του ακουστικου,λεει να ανοιξουμε με notepad και να αλλαξουμε λιγο την default τιμη,το κανω αλλα οταν παταω πανω δεξια που βγαζει κατι σαν καρτα,για save,μου λεει changes error.Ρωτησα το φιλο απο xda και μου εστειλε αυτο:(Did you change the read/write permissions so that you could write, before editing the file?) που δεν μπορω να το καταλαβω,του ζητησα περαιτερω εξηγησεις αλλα δεν μου απαντησε.Δεν ξερω αυτα που λεει πρεπει να γινουν στο pc ισως?γιατι εγω τα κανω στο galaxy απευθειας,αν ειναι στο pc ξερεις κανενα file explorer for windows που να δουλευει?γιατι εβαλα ενα android comander που βρηκα,βρισκω τα αρχεια κανω τη δουλεια που σου ειπα δηλ.τραβαω το αρχειο εξω γιατι μεσα στο τηλεφωνο δεν αφηνει να επεμβεις,φτιαχνω την τιμη με notepad αλλα δεν μπορω να το κανω copy-paste στη συσκευη.Μου λεει you must be ROOT acces to do this,τι εννοει? αφου ειμαι root,θα τρελαθουμε ****το,τελοσπαντων αν ξερεις τιποτα μου λες,ευχαριστω και σορυ για τη ζαλαδα!!

Δεν το εχω δουλέψει . Για να αλλάξεις τα premisions read/write ......πήγαινε στον file explorer( δεν ξέρω ποιον έχεις ) και κάπου θα βρεις την επιλογή mount r/w.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δουλέψει . Για να αλλάξεις τα premisions read/write ......πήγαινε στον file explorer( δεν ξέρω ποιον έχεις ) και κάπου θα βρεις την επιλογή mount r/w.

οκ φιλε το εφτιαξα,πατημενο πανω στο αρχειο,open with/Text Editor και απο κει παιρνει κανονικα τις εντολες μετα αριστερο κατω πληκτρο,save changes και τελος.Να πω οτι ειναι καταπληκτικο και πειραζοντας λιγο τις τιμες δηλ απο 57 σε 60,για το SG3 παντα μιλαω,το τηλ απογειωνεται κι αλλο σε ηχο.Δινω και τα στοιχεια για οποιον φιλο θελει να παιξει:για την ενταση του ηχειου(Louder Speaker Volume (Ringtones/Messages/Videos/MusicPlayer/etc.) και για την ενταση του ακουστικου και μικροφωνου(Louder In-Call Volume (Earpiece and Speakerphone) τα οποια βρισκουμε μεσα στο text.Δανεισμενα φυσικα απο το φιλο του xda devepopers(Meltus) με την πολυ καλη δουλεια του,ευχαριστω κι εσενα Μιχαλη για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, με ένα απλό search δεν βρήκα κάτι...

 

Μοιράζομαι το SGS3 Easy UMS για όσους δεν το γνωρίζουν.

 

Είναι μια εφαρμογή η οποία ουσιαστικά κάνει mount την External SD ως USB Storage για το desktop pc σας. Επιτέλους μπορώ να μεταφέρω αρχεία γρήγορα όπως στο S2 μου.

 

Προσωπικά το χρειάστηκα καθώς είχα σβήσει οτιδήποτε σχετικό με MTP και δεν μπορούσα να μεταφέρω αρχεία. Το έβαλα, λειτουργεί άψογα. Αυτά :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, με ένα απλό search δεν βρήκα κάτι...

 

Μοιράζομαι το SGS3 Easy UMS για όσους δεν το γνωρίζουν.

 

Είναι μια εφαρμογή η οποία ουσιαστικά κάνει mount την External SD ως USB Storage για το desktop pc σας. Επιτέλους μπορώ να μεταφέρω αρχεία γρήγορα όπως στο S2 μου.

 

Προσωπικά το χρειάστηκα καθώς είχα σβήσει οτιδήποτε σχετικό με MTP και δεν μπορούσα να μεταφέρω αρχεία. Το έβαλα, λειτουργεί άψογα. Αυτά :)

 

 

Θα παρακαλέσω για άλλη μια φορά ΟΛΟΥΣ τους χρήστες που δεν το έχουν κάνει να διαβάσουν το θέμα των συχνών ερωτήσεων, όπου φυσικά υπάρχει αναφορά στο παραπάνω θέμα καθώς και σε πολλά άλλα, εδώ και πολλούς μήνες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω για άλλη μια φορά ΟΛΟΥΣ τους χρήστες που δεν το έχουν κάνει να διαβάσουν το θέμα των συχνών ερωτήσεων, όπου φυσικά υπάρχει αναφορά στο παραπάνω θέμα καθώς και σε πολλά άλλα, εδώ και πολλούς μήνες.

 

οκ, κοίτα εγώ για καλό το έκανα, καθώς δεν βρήκα κάποια αναφορά και σκέφτηκα ότι κάποιος μπορεί να το χρειαστεί. Έχεις όμως δίκιο, αναφέρεται στις συχνές ερωτήσεις χωρίς την ονομασία του προγράμματος, γιαυτό και δεν το βρήκα.

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Aν βάλω κάποια άλλη rom, δουλεύουν οι λειτουργίες που έχει το κινητό με τους αισθητήρες;

Direct Call Smart Alert κλπ

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Aν βάλω κάποια άλλη rom, δουλεύουν οι λειτουργίες που έχει το κινητό με τους αισθητήρες;

Direct Call Smart Alert κλπ

 

Κανονικά ναι, εκτός και αν αναφέρεται διαφορετικά από τον developer.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.1.1 και πατάω "ενημέρωση λογισμικού"και μου βγάζει

"Η συσκευή σας έχει τροποποιηθεί. Οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες", αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση ή ότι δεν πρόκειται να ενημερωθώ για την 4.1.2 όταν έρθει επειδή έχω rootάρει το s3; Πάντως παρότι το είχα rootάρει και πριν, η 4.1.1 μου είχε έρθει κανονικά, απλά χρειάστηκε να ξαναrootάρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.1.1 και πατάω "ενημέρωση λογισμικού"και μου βγάζει

"Η συσκευή σας έχει τροποποιηθεί. Οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες", αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση ή ότι δεν πρόκειται να ενημερωθώ για την 4.1.2 όταν έρθει επειδή έχω rootάρει το s3; Πάντως παρότι το είχα rootάρει και πριν, η 4.1.1 μου είχε έρθει κανονικά, απλά χρειάστηκε να ξαναrootάρω.

 

H Samsung στην 4.1.1 έβαλε έλεγχο που δεν είχε πριν. Οπότε ναι, ξέχνα το OTA με root. Απλά κάνε ενημέρωση με το PC... δεν είναι τίποτα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε περίπου πότε θα έρθει η 4.1.2 στο s3 ; Αν και από ότι φαίνεται μετά θα περιμένουμε την 4.2. Άσχετο αλλά με kies σε mac μπορώ να κάνω αναβάθμιση;

Εντέλει έγινε πονηρούλα και η Samsung, στα χνάρια της apple βαδίζει, που να υπήρχε cydia και στα android, τότε είναι που θα γελάγαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε περίπου πότε θα έρθει η 4.1.2 στο s3 ; Αν και από ότι φαίνεται μετά θα περιμένουμε την 4.2. Άσχετο αλλά με kies σε mac μπορώ να κάνω αναβάθμιση;

Εντέλει έγινε πονηρούλα και η Samsung, στα χνάρια της apple βαδίζει, που να υπήρχε cydia και στα android, τότε είναι που θα γελάγαμε.

 

Μα δεν υπάρχει κάτι που να κάνει το cydia και να μην μπορείς να το κάνεις εύκολα με το Android. Έχω και καιρό να ασχοληθώ με ios βέβαια αλλά από ότι θυμάμαι.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

H Samsung στην 4.1.1 έβαλε έλεγχο που δεν είχε πριν. Οπότε ναι, ξέχνα το OTA με root. Απλά κάνε ενημέρωση με το PC... δεν είναι τίποτα.

 

Και με το kies γινετε ετσι δεν ειναι? Αν το συνδεσης σιυ λεει αν ειναι ενημερομενο...Τλικα η4.1.2 θα μας ερθει καποια στιγμη?

ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...