Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουπσ σορρυ οπερα εχω

 

Στο πρώτο μήνυμα του θέματος είναι η τελευταία έκδοση του flash. Κάποιοι browsers δεν το υποστηρίζουν. Βάλτο και δες, αν δε δουλεύει άλλαξε browser, δεν έχεις άλλη επιλογή. Δεν ξέρω αν δουλεύει στον όπερα...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω εγκατεστημενο το cwm manager 3.60 σε adroid 4,1,1 εκδοση και μου βγαζει μυνημα οταν το ανοιγω this version of cwn manager should be used with cf-cwm 1.1 or newer. It appears you are running a different recovery. Various features have been disable. Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκατεστημενο το cwm manager 3.60 σε adroid 4,1,1 εκδοση και μου βγαζει μυνημα οταν το ανοιγω this version of cwn manager should be used with cf-cwm 1.1 or newer. It appears you are running a different recovery. Various features have been disable. Τι πρεπει να κανω?

 

Eννοείς το CWM του chainfire, από το cf-root 6.4? Δεν είναι συμβατό με Jellybean. Απλά αφαίρεσε το αρχείο CWM.apk από το /system/app.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eννοείς το CWM του chainfire, από το cf-root 6.4? Δεν είναι συμβατό με Jellybean. Απλά αφαίρεσε το αρχείο CWM.apk από το /system/app.

 

και με ποιο να το αντικαταστησω?

Edited by atvelos
Link to comment
Share on other sites

και με ποιο να το αντικαταστησω?

 

Με κανένα. Το CWM recovery menu παραμένει και μπορείς να μπεις με τα 3 κουμπιά, ή με κάποιο πρόγραμμα όπως το rom toolbox που κάνει reboot σε recovery. Ή γράφοντας μόνος σου su; reboot recovery σε κάποιο terminal emulator... το CWM του chainfire πέθανε, και ο ίδιος δεν το υποστηρίζει πια.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις.

 

1)Το CSC μου ειναι OXF.Μπορω να περασω με odin οποια JB θελω? Την αγγλικη για παραδειγμα?

2)Αν πω να περασω την Omega 4.1.2 AOPK JB απλα περναω το zip στην sdcard και απο recovery κανω install? Η χρειαζεται κατι παραπανω οπως root?

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις.

 

1)Το CSC μου ειναι OXF.Μπορω να περασω με odin οποια JB θελω? Την αγγλικη για παραδειγμα?

2)Αν πω να περασω την Omega 4.1.2 AOPK JB απλα περναω το zip στην sdcard και απο recovery κανω install? Η χρειαζεται κατι παραπανω οπως root?

 

Odin για Samsung roms, root/recovery για custom.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ :)

 

Edit: Το CF-Auto-Root κανει για να περασω custom rom η χρειαζομαι το CF-Root 6.4?

Edited by ChaosAD
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βρουμε τον stock kernel για την Ελληνικη 4.1.1??( I9300XXDLJ4 I9300OXFDLJ2 I9300XXDLID)

 

Πάρτον μέσα απο το firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θες να κάνεις;

 

Οταν ειχα ICS μετα το root ξαναγυριζα στο stock kernel και ειχα πολυ καλυτερο wi-fi...τοτε ειχα τον stock σε ξεχωριστο αρχειο.Τωρα δεν μπορω να το βρω πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα ICS μετα το root ξαναγυριζα στο stock kernel και ειχα πολυ καλυτερο wi-fi...τοτε ειχα τον stock σε ξεχωριστο αρχειο.Τωρα δεν μπορω να το βρω πουθενα...

 

Δεν έχει καμία σχέση το root με αυτό που λες.

Είναι 100% ιδέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω κατι αν και δεν νομιζω να γινεται..γινεται να αλλαξουμε το product code της συσκευης??και δεν εννοω εικονικα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω κατι αν και δεν νομιζω να γινεται..γινεται να αλλαξουμε το product code της συσκευης??και δεν εννοω εικονικα...

 

Αν εννοείς αντί για i9300 να δείχνει κάτι άλλο πρέπει να γίνεται καθώς θυμάμαι ότι στο s2 το είχα κάνει προκειμένου να πάρω τα έξτρα MB που δίναν με το nexus για το dropbox. Βέβαια δεν ξέρω τι εννοείς με το όχι εικονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα το ψαξω τοτε και θα δω ποια ισως σου λειπουν και θα τα ανεβασω αν ειναι απλα θα το κανω το βραδακι λογω φορτου εργασιας
Βρηκες κατι τελικα για να μου δουλεψει?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ξανα παιδες.

χρειαζομαι την βοηθεια σας.

φλασαρα την omega 32

και μετα περασα καποια mods.

περασα το mod για την gallery and camera του note 2 αλλα οταν παω στην συλλογη να δω τις φωτογραφιες μου δεν εμφανιζονται,παρα μονο τα βιντεο, τι κανω τωρα?

 

galaxy s3

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αντί για i9300 να δείχνει κάτι άλλο πρέπει να γίνεται καθώς θυμάμαι ότι στο s2 το είχα κάνει προκειμένου να πάρω τα έξτρα MB που δίναν με το nexus για το dropbox. Βέβαια δεν ξέρω τι εννοείς με το όχι εικονικά.

 

οχι εννοω αντι για kor πχ να λεει eur...

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω αντι για kor πχ να λεει eur...

 

Ναι βάλε το firmware και άλλαξε το csc όπως λέει ο οδηγός..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι βάλε το firmware και άλλαξε το csc όπως λέει ο οδηγός..

 

ρε Aλεξ αυτο ειναι εικονικο το ξερεις..αν διαγραψω nv_data.bin και nv_data.bin.md5 θα μπει το produc code που εχει το nv_data.bak δηλαδη το product code που εχει το τηλεφωνο στα αληθεια..αυτο θελω να αλλαξω εγω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ξανα παιδες.

χρειαζομαι την βοηθεια σας.

φλασαρα την omega 32

και μετα περασα καποια mods.

περασα το mod για την gallery and camera του note 2 αλλα οταν παω στην συλλογη να δω τις φωτογραφιες μου δεν εμφανιζονται,παρα μονο τα βιντεο, τι κανω τωρα?

 

galaxy s3

 

οκ παιδες, ξαναφλασαρα την omega 32 και εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

ρε Aλεξ αυτο ειναι εικονικο το ξερεις..αν διαγραψω nv_data.bin και nv_data.bin.md5 θα μπει το produc code που εχει το nv_data.bak δηλαδη το product code που εχει το τηλεφωνο στα αληθεια..αυτο θελω να αλλαξω εγω

 

Και γιατί να το κάνεις αυτό; Αφού από το ιμει φαίνεται αμέσως αν είχε KOR ή EUR..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...