Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου έμεινε στο custom μόνο ή δε μηδένισε και ο counter;

 

Είχα γράψει παλαιότερα ότι διάβασα κάποιες περιπτώσεις στους xda που δεν αλλάζει το custom.

Ο counter μάλλον μηδένισε :p αλλά δεν αλλάζει το "τροποποιήθηκε" ακόμα και όταν δεν είναι root.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο φόβος είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις πλέον αναβάθμιση επίσημη.

Αυτό δεν με απασχολεί καθόλου. Με το Odin περνάς ότι θέλεις πολύ εύκολα.

Το μόνο που με απασχολεί είναι αν πάθει κάτι εντός εγγύησης, να μπορέσω να το στείλω για επισκευή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε μονο για το σερβις κανετε το εξης.

Tringle away και πριν προλαβει το restart μπαινετε download mode και φλασαρετε official....οτι καλυτερο....

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Σε 4.1.1 εμενα παντως μου πετυχε το triangle away χωρις να κανω τιποτα αλλο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω περασει την omega v31 και δεν μου παιζει το all share cast dongle ενω στο s3 της φιλης μου με μαμα rom παιζει κανονικα.Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Σε 4.1.1 εμενα παντως μου πετυχε το triangle away χωρις να κανω τιποτα αλλο...

 

Ο counter μηδενίζει σε όλους, το custom status αναφέρουν ότι δε φεύγει και βαριέμαι να δοκιμάσω...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι συνεχεια με custom, οταν μου εβγαλε η οθονη προβλημα εκανα την διαδικασια με το triangle away μετα περασα την official το πηγα στο service και ολα κομπλε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω περασει την omega v31 και δεν μου παιζει το all share cast dongle ενω στο s3 της φιλης μου με μαμα rom παιζει κανονικα.Τι μπορει να φταιει?

Μαλλον τα lib του allshare.

Προφανψς τα παιδια στο thread της Ω θα μπορουν να σε βοηθησουν περισσοτερο..

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα lib του allshare.

Προφανψς τα παιδια στο thread της Ω θα μπορουν να σε βοηθησουν περισσοτερο..

Δυστυχως ουτε εκει πηρα απαντηση,θα περιμενω.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε εκει πηρα απαντηση,θα περιμενω.Ευχαριστω.

 

Καλα θα το ψαξω τοτε και θα δω ποια ισως σου λειπουν και θα τα ανεβασω αν ειναι απλα θα το κανω το βραδακι λογω φορτου εργασιας

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς το CRT-off εφέ (παλιάς τηλεόρασης);; δυο φορές πήγα να το βάλω και το κινητό δεν bootarei. Κολλάει στο samsung. Βάζω και το restore αλλά τίποτα. Έχω stock rom jb και είμαι root.

To κινητό το επαναφέρω με restore από το recovery.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς το CRT-off εφέ (παλιάς τηλεόρασης);; δυο φορές πήγα να το βάλω και το κινητό δεν bootarei. Κολλάει στο samsung. Βάζω και το restore αλλά τίποτα. Έχω stock rom jb και είμαι root.

To κινητό το επαναφέρω με restore από το recovery.

Ποια εκδοση εχεις? Τυπο εννοω xx???

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς το CRT-off εφέ (παλιάς τηλεόρασης);; δυο φορές πήγα να το βάλω και το κινητό δεν bootarei. Κολλάει στο samsung. Βάζω και το restore αλλά τίποτα. Έχω stock rom jb και είμαι root.

To κινητό το επαναφέρω με restore από το recovery.

 

Δουλεύει κανονικά... ποια JB έχεις; Mάλλον έβαζες αυτό για τη Vodafone XXDLIH, δεν έιναι συμβατό για την XXDLJ4. Μόλις πρόσθεσα το CRT-off εφέ για την XXDLJ4 στο πρώτο μήνυμα. Το restore το απενεργοποιεί.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά... ποια JB έχεις;

 

Αυτη που εχει εδω την ελληνική. Την γενική Eur. Δεν ειχα παρει backup την πρώτη φορά με αποτέλεσμα να ξαναπεράσω την ρομ με το odine. Να σημειώσω πως κατέβασα και άλλο τέτοιο εφφε απο xda το ιδιο βασικά, αλλα πάλη τα ιδία. Το περνάω με recovery το zip

 

edit:

tyxerakias ευχαριστώ παω να το δοκιμάσω!

edit2: Ναι μια χαρά είναι τώρα! Όντως είχα βάλει το XXDLIH. αν και δεν κατάλαβα τις διαφορές. Νέος στα samsung μετά απο 5 χρόνια στην SONY :)

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με το fast dormancy? Είμαι Wind και δεν ξέρω αν το υποστηρίζει η όχι και δεν ξέρω τι να κάνω...να το απενεργοποιήσω η όχι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με το fast dormancy? Είμαι Wind και δεν ξέρω αν το υποστηρίζει η όχι και δεν ξέρω τι να κάνω...να το απενεργοποιήσω η όχι?

 

Απ οσο ξερω προς το παρον δεν το υποστηριζει αλλα γτ να το κλεισεις για λιγη μπαταρια που σου κερδιζει??

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω προς το παρον δεν το υποστηριζει αλλα γτ να το κλεισεις για λιγη μπαταρια που σου κερδιζει??

 

Αν όντος δεν το υποστηρίζει γιατί να μην κερδίσουμε κάτι από αυτό? Χάνουμε κάτι από άλλου αν το απενεργοποιήσουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία εφαρμογή επεξεργασίας εικόνας από το NOTE 2

Paper Artist

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1974421

 

Download Link

http://www.mediafire.com/?mmd2ytajwks6lax

Link to comment
Share on other sites

Αν όντος δεν το υποστηρίζει γιατί να μην κερδίσουμε κάτι από αυτό? Χάνουμε κάτι από άλλου αν το απενεργοποιήσουμε?

 

Όχι δε χάνεις κάτι. Απενεργοποιήσε το εύκολα με το app από το play store και πες μας αν δεις διαφορά. Αν δεν δεις, μπορείς να το ξαναενεργοποιήσεις με το ίδιο app.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία εφαρμογή επεξεργασίας εικόνας από το NOTE 2

Paper Artist

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1974421

 

Download Link

http://www.mediafire.com/?mmd2ytajwks6lax

Ειναι οντως πολυ καλη εφαρμογη.. εγω μεσα στα build μου την εχω σαν στανταρ

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω εγκαταστησει την psycho rom, πολυ καλη και ταχυτατη..αλλα εχω μια απορια. Δεν μου αρεσει το modded playstore που εχει, ειναι μαυρο και πολλα εικονιδια δεν τα εμφανιζει. Μπορω να το διαγραψω μεσω titanium και να περασω το κανονικο playsrore.apk σα να κανω εγκατασταση σε προγραμμα η θελει μεσω recovery? Αν εχει καποιος ευκαιρο link μην κανω κανενα λαθος θα μουν ευγνωμων :)
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 4,1,1 και δεν παιζει flash στον οπερα αρχεια τι κανω?

εβαλα απο τους xda μια εκδοση flash αλλα δεν μου δουλευει? σε firefox που δοκιμασα δουλευει.

Edited by atvelos
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 4,1,1 και δεν παιζει flash αρχεια τι κανω?

εβαλα απο τους xda μια εκδοση flash αλλα δεν μου δουλευει? σε firefox που δοκιμασα δουλευει.

 

O Chrome (αν έχεις αυτόν), δεν υποστηρίζει flash.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...