Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τo titanium backup κάνει αυτόματα back up με το που το κατεβάσεις και το ανοίξεις ή έχει κάποια διαδικασία ?

 

Οχι δεν κάνει αυτόματα αλλα δεν είναι δύσκολο .

Κανε μια αναζήτηση στο youtube για titanioum backup και θα δεις μερικά βιντεακια που θα σε βοηθήσουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στα παιδια. εχω την ωμεγα 26. μεχρι στιγμης ολα καλα. χρησιμοποιω αεκτα εφαρμογες τυπου call recording. αυτη που εχει ενσωματωμενο η ωμεγα, ειναι της jb, η ειναι tweak στην ουσια της ωμεγα? γιατι δεν ξερω.

επισης ποια νομιζεται οτι ειναι η καλυτερη εφαρμογη call recording?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα παιδια. εχω την ωμεγα 26. μεχρι στιγμης ολα καλα. χρησιμοποιω αεκτα εφαρμογες τυπου call recording. αυτη που εχει ενσωματωμενο η ωμεγα, ειναι της jb, η ειναι tweak στην ουσια της ωμεγα? γιατι δεν ξερω.

επισης ποια νομιζεται οτι ειναι η καλυτερη εφαρμογη call recording?

 

Είναι universal tweak (του wanam) και υπάρχει στις περισσότερες custom. Μπαίνει και σε deodexed stock J/B. Για την ακρίβεια δεν είναι καν tweak, υπάρχει το call recording στις J/B ρομς αλλά στα δικά μας (ευρωπαϊκά) CSC είναι απενεργοποιημένο. Ο wanam το βρήκε αυτό και έδωσε οδηγίες για το πως το ενεργοποιούμε. Το έδωσα μερικά ποστ ποιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πριν απο λιγο εκανα (υποτιθεται) root το τηλεφωνο μου. Πως μπορω να τσεκαρω οτι ειναι ολα οκ? Το ρωταω γιατι μπηκα σε μια εφαρμογη και δυστυχως βγαινουν ακομη διαφημισεις στο πανω μερος! Μηπως πρεπει να μηδενίσω και τον flash counter?

Τωρα θα προσπαθησω να περασω την Omega. Μπορω να κατεβασω οποιαδηποτε εκδοση απο αυτες που βλεπω εδω? http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763

Μμμμμ κατι δεν παει καλα! Κατεβασα 2 εφαρμογες που υποτιθεται τσεκαρουν αν εισαι root αλλα με εβγαλαν οτι δεν ειμαι.... :-(

Τι λαθος εκανα?? Υποτιθεται ακολουθησα την διαδικασια οπως αναγραφεται στον αναλυτικο οδηγο!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πριν απο λιγο εκανα (υποτιθεται) root το τηλεφωνο μου. Πως μπορω να τσεκαρω οτι ειναι ολα οκ? Το ρωταω γιατι μπηκα σε μια εφαρμογη και δυστυχως βγαινουν ακομη διαφημισεις στο πανω μερος! Μηπως πρεπει να μηδενίσω και τον flash counter?

Τωρα θα προσπαθησω να περασω την Omega. Μπορω να κατεβασω οποιαδηποτε εκδοση απο αυτες που βλεπω εδω? http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763

Μμμμμ κατι δεν παει καλα! Κατεβασα 2 εφαρμογες που υποτιθεται τσεκαρουν αν εισαι root αλλα με εβγαλαν οτι δεν ειμαι.... :-(

Τι λαθος εκανα?? Υποτιθεται ακολουθησα την διαδικασια οπως αναγραφεται στον αναλυτικο οδηγο!

 

H διαδικασία είναι χιλιοδοκιμασμένη, κάτι δεν έκανες σωστά. Ξανακάντην προσεκτικά από την αρχή... και καλύτερα αν έχεις σχετικές απορίες γράψε εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

βαλε μια εφαρμογη που να θελει root οπως titanium backup η καποια αλλη αν γινει εγκατασταση τοτε ολα ειναι οκ

Ξαναεκανα την διαδικασια και τωρα που ξαναεκανα ελεγχο μου την εβγαλε root! Γιατι ομως ακομη βλεπω διαφημισεις στις εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεκανα την διαδικασια και τωρα που ξαναεκανα ελεγχο μου την εβγαλε root! Γιατι ομως ακομη βλεπω διαφημισεις στις εφαρμογες?

 

Το root δεν εξαφανίζει ως δια μαγείας τις διαφημίσεις... στον οδηγό πάνω-πάνω έχει ένα λινκ που εξηγώ τι είναι το root και τι κάνει... για να φύγουν οι διαφημίσεις πρέπει να βάλεις ένα πρόγραμμα που τις βγάζει. Το root από μόνο του δεν κάνει απολύτως τίποτα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το root δεν εξαφανίζει ως δια μαγείας τις διαφημίσεις... στον οδηγό πάνω-πάνω έχει ένα λινκ που εξηγώ τι είναι το root και τι κάνει... για να φύγουν οι διαφημίσεις πρέπει να βάλεις ένα πρόγραμμα που τις βγάζει. Το root από μόνο του δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Σορρυ αλλα και γω τωρα τα μαθαινω. Μπορω να περασω την omega? Εχω συσκευη με τα εξης χαρακτηριστικα :

AP : i9300bublg3

cp : i9300bulg2

csc : i9300vfgblg3

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα και γω τωρα τα μαθαινω. Μπορω να περασω την omega? Εχω συσκευη με τα εξης χαρακτηριστικα :

AP : i9300bublg3

cp : i9300bulg2

csc : i9300vfgblg3

 

Φυσικά μπορείς να περάσεις ό,τι θέλεις. Απλά σου συνιστώ να διαβάσεις προσεκτικά τους οδηγούς πρώτα, κι ας σου φαίνεται βαρετό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς να περάσεις ό,τι θέλεις. Απλά σου συνιστώ να διαβάσεις προσεκτικά τους οδηγούς πρώτα, κι ας σου φαίνεται βαρετό.

 

ΟΚ θα τις διαβασω. Εχω ομως τις εξης αποριες. Πως κανω εγκατασταση το CWM Recovery μεσω του Odin v3.04?

Επισης τα βιντεακια (Video οδηγός εγκατάστασης & Installation Video Tutorial) που φαινεται εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336716

ειναι στα αγγλικα και δειχνει αρκετα μπερδεμενα σαν διαδικασια. Δεν υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος στα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ θα τις διαβασω. Εχω ομως τις εξης αποριες. Πως κανω εγκατασταση το CWM Recovery μεσω του Odin v3.04?

Επισης τα βιντεακια (Video οδηγός εγκατάστασης & Installation Video Tutorial) που φαινεται εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336716

ειναι στα αγγλικα και δειχνει αρκετα μπερδεμενα σαν διαδικασια. Δεν υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος στα ελληνικα?

 

Ε..απο τη στιγμή που είπες ότι είσαι root, λογικά έχεις ήδη cwm recovery, μπαίνει με το cf-root.

Και χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ, με κάθε σοβαρότητα, αν το βρίσκεις δύσκολο ακόμα και με βιντεάκι, καλύτερα να μην το κάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

περασα τη στοκ jelly bean(leaked)που παιζει Αγγλικη, μου έκανε πολλα νέρα στην αρχή κολλαγε τον να πληκτρολογισεις κατι σε ορισμενες εφαρμογες και κρασαρε σε installation game , τωρα φαινεται καλα προς το παρων με μια επαννεκινηση
Link to comment
Share on other sites

περασα τη στοκ jelly bean(leaked)που παιζει Αγγλικη, μου έκανε πολλα νέρα στην αρχή κολλαγε τον να πληκτρολογισεις κατι σε ορισμενες εφαρμογες και κρασαρε σε installation game , τωρα φαινεται καλα προς το παρων με μια επαννεκινηση

Επειδη λογικα θα περασε πανω απο αυτη που ειχες, θα δεις διαφορα αν του κανεις ενα factory reset (θα διαγραψει τα παντα βεβαια).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Έχω μια απορία αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Πέρασα πριν μερικές μέρες την omega 26 και κάπου είδα οτι πρεπει να περάσω τον κέρνελ ξεχωριστά.

Τον πέρασα όλα οκ και η ερωτηση ειναι η εξής:

Αν αποφασίσω να πάω σε κάποια άλλη έκδοση με full wipe θα αλλάξει και ο κερνελ;;

Γενικά δηλαδή η κάθε έκδοση περιλαμβάνει και άλλο κέρνελ μέσα ;;

 

Έλεγα να δοκιμάσω και τη τελευταία του wanam καθώς η 2.3 αν δεν κανω λαθος (τελευταια ics) ηταν εξαιρετική!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Έχω μια απορία αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Πέρασα πριν μερικές μέρες την omega 26 και κάπου είδα οτι πρεπει να περάσω τον κέρνελ ξεχωριστά.

Τον πέρασα όλα οκ και η ερωτηση ειναι η εξής:

Αν αποφασίσω να πάω σε κάποια άλλη έκδοση με full wipe θα αλλάξει και ο κερνελ;;

Γενικά δηλαδή η κάθε έκδοση περιλαμβάνει και άλλο κέρνελ μέσα ;;

 

Έλεγα να δοκιμάσω και τη τελευταία του wanam καθώς η 2.3 αν δεν κανω λαθος (τελευταια ics) ηταν εξαιρετική!!

 

Full wipe ή no wipe, ο κερνελ αλλάζει με αυτόν που έχει η νέα ROM.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο... έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει το google now για ics που υπάρχει στο xda? Εμφανίζει κάποιο πρόβλημα? Υπάρχει κανένας λόγος να το περάσει κανείς ή τελικά δεν έχει χρησιμότητα για συσκευή που δουλεύει στα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Ε..απο τη στιγμή που είπες ότι είσαι root, λογικά έχεις ήδη cwm recovery, μπαίνει με το cf-root.

Και χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ, με κάθε σοβαρότητα, αν το βρίσκεις δύσκολο ακόμα και με βιντεάκι, καλύτερα να μην το κάνεις.

Δεν παρεξηγουμαι αν και δεν ειμαι και τοσο ασχετος. Τελικα καθησα και ειδα προσεκτικα το βιντεο και τα καταφερα! Η μπαταρια οφειλω να ομολογησω πεταει! Το θεμα ειναι οτι πρεπει να κανω και οτι λεει οτι επομενο βιντεο για την flash omega rom?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγουμαι αν και δεν ειμαι και τοσο ασχετος. Τελικα καθησα και ειδα προσεκτικα το βιντεο και τα καταφερα! Η μπαταρια οφειλω να ομολογησω πεταει! Το θεμα ειναι οτι πρεπει να κανω και οτι λεει οτι επομενο βιντεο για την flash omega rom?

 

Δες το βίντεο εκεί στην ωμέγα που δείχνει πως περνάς μια custom rom και διάβασε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ολα αψογα!! Ευχαριστω! Και μια τελευταια απορια για σημερα! Μου χει βγαλει το τηλ τωρα που εβαλα την ομεγα ενα μυνημα για να αναβαθμιση λογισμικου. Τι να κανω, να πατησω οκ?
Link to comment
Share on other sites

Ολα αψογα!! Ευχαριστω! Και μια τελευταια απορια για σημερα! Μου χει βγαλει το τηλ τωρα που εβαλα την ομεγα ενα μυνημα για να αναβαθμιση λογισμικου. Τι να κανω, να πατησω οκ?

 

Οχι.Θα χασεις root και θα επανελθεις σε stock firmware.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί μου το βγάζει στο cwm; Πήγα να κάνω backup και δεν έχει επιλογή εν τω μεταξύ. Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερα μια ερωτηση το my files.apk και το call recorder πως

γίνονται εγκατάσταση; έχω ήδη βάλει την ρομ του elthis δύο μέρες τώρα αλλά μου χρειάζονται και αυτες οι δύο εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί μου το βγάζει στο cwm; Πήγα να κάνω backup και δεν έχει επιλογή εν τω μεταξύ.

 

Γιατί όπως φαίνεται και από πίσω και λέει κιόλας, έχεις λάθος recovery. Πώς έκανες root? Και τι rom foras?

 

Το δικό μου:

[ATTACH]27066[/ATTACH]

 

Καλησπερα μια ερωτηση το my files.apk και το call recorder πως

γίνονται εγκατάσταση; έχω ήδη βάλει την ρομ του elthis δύο μέρες τώρα αλλά μου χρειάζονται και αυτες οι δύο εφαρμογες

 

Tα αντιγράφεις στο /system/app με κάποιον root file manager.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...