Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί όπως φαίνεται και από πίσω και λέει κιόλας, έχεις λάθος recovery. Πώς έκανες root? Και τι rom foras?

 

Το δικό μου:

[ATTACH]27066[/ATTACH]

 

 

 

QUOTE]

 

Αλεκο αν εχει βαλει dli8 (jb) και εχει φλασαρει τον cf 6.4 λογικο ειναι να του βγαζει αυτο το μυνημα.Αν παει ομως στο cwm recovery (και οχι μεσα απο την εφαρμογη) θα μπορεσει να κανει μια χαρα backup

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό γιατί μου το βγάζει στο cwm; Πήγα να κάνω backup και δεν έχει επιλογή εν τω μεταξύ.

 

Γιατί αν δεν κάνω λάθος δεν είναι ακόμα συμβατό η με τις jb roms η με την καινούργια recovery v6 που χρησιμοποιούν οι περισσότερες custom rom ;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

 

Αλεκο αν εχει βαλει dli8 (jb) και εχει φλασαρει τον cf 6.4 λογικο ειναι να του βγαζει αυτο το μυνημα.Αν παει ομως στο cwm recovery (και οχι μεσα απο την εφαρμογη) θα μπορεσει να κανει μια χαρα backup

 

Aκριβώς. Η 6.4 είναι για ICS, όχι για JB, και η εφαρμογή CWM εκεί είναι άχρηστη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αφου περασα 1.5 μηνα με stock rom, απο χθες το βραδυ φλασαρα cm10 (ειδικα μετα το release των sources του i9305 που βοηθησε τη cm team να διορθωσει τα σοβαρα προβληματα οπως memoey leak). Γενικα εχω αλλεργια στις rom της samsung αλλα τα κολπακια στο s3 με κραταγαν.Βαρεθηκα ομως να φλασαρω fix στο fix (grey bar, transparency bug,gallery bug) και μην βλεπω fix απο τη samsung. Λοιπον η rom ειναι παρα πολυ καλη, smooth και γρηγορη.H μπαταρια αν και ειναι σχετικα νωρις ειναι παρααα πολυ καλη (8 ωρες εκτος φορτισης και ειναι 80% με οθονη ανοιχτη 1 ωρα).Με dli8 και αναλογη χρηση (εγκατεστημενα ακριβως τα ιδια προγραμματα) ημουν στο 60-65% (προφανως χωρις καποια απο τα προγραμματα που τρεχουν μονο σε framework της samsung). Αν καποιος ειναι λατρης των aosp roms και δεν ειχε δοκιμασει τοσο καιρο λογω των προβληματων, νομιζω οτι τωρα αξίζει μια δοκιμη :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όπως φαίνεται και από πίσω και λέει κιόλας, έχεις λάθος recovery. Πώς έκανες root? Και τι rom foras?

 

Το δικό μου:

[ATTACH]27066[/ATTACH]

 

Έχω τη omega v26 άλλα αφού την πέρασα έκανα μάλλον αχρείαστα root με το αρχειακι από τον οδηγό.

Τι πρέπει να κάνω για να το φτιάξω;

To Backup στο recovery που είναι; ---->Edit: To βρήκα.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη omega v26 άλλα αφού την πέρασα έκανα μάλλον αχρείαστα root με το αρχειακι από τον οδηγό.

Τι πρέπει να κάνω για να το φτιάξω;

To Backup στο recovery που είναι;

έκανες unroot ?? , αν είσαι root όλα καλά , τι πρόβλημα παρατηρείς ??

nandroid backup : backup and restore/ backup

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Για την προηγουμενη Omega 26 εχω να παρατηρησω το εξης: Χθες το βραδυ ειχα 39 % μπαταρια. Με ανοιχτο μονο wifi + τηλεφωνο το πρωι ειχα 23%. Λιγο περιεργο δεν ειναι τοσο τρελλο στεγνωμα? Και πανω που νομιζα οτι βελτιωνει την μπαταρια! Τωρα θα βαλω την 26.1 να δω τι παιζει!
Link to comment
Share on other sites

Αφου περασα 1.5 μηνα με stock rom, απο χθες το βραδυ φλασαρα cm10 (ειδικα μετα το release των sources του i9305 που βοηθησε τη cm team να διορθωσει τα σοβαρα προβληματα οπως memoey leak). Γενικα εχω αλλεργια στις rom της samsung αλλα τα κολπακια στο s3 με κραταγαν.Βαρεθηκα ομως να φλασαρω fix στο fix (grey bar, transparency bug,gallery bug) και μην βλεπω fix απο τη samsung. Λοιπον η rom ειναι παρα πολυ καλη, smooth και γρηγορη.H μπαταρια αν και ειναι σχετικα νωρις ειναι παρααα πολυ καλη (8 ωρες εκτος φορτισης και ειναι 80% με οθονη ανοιχτη 1 ωρα).Με dli8 και αναλογη χρηση (εγκατεστημενα ακριβως τα ιδια προγραμματα) ημουν στο 60-65% (προφανως χωρις καποια απο τα προγραμματα που τρεχουν μονο σε framework της samsung). Αν καποιος ειναι λατρης των aosp roms και δεν ειχε δοκιμασει τοσο καιρο λογω των προβληματων, νομιζω οτι τωρα αξίζει μια δοκιμη :)

Εγώ έχω αρκετό καιρό που ανα τακτά χρονικά διαστήματα φλασαρα του TEMACEK την CM10, αν και UNOFFICIAL έχει κάνει καλή δουλειά κ εχει συνεχείς υποστήριξη στην rom ,πέρασα κ την v59 που έδωσε σήμερα έβαλα κ siyah kernel και είναι super .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρκετό καιρό που ανα τακτά χρονικά διαστήματα φλασαρα του TEMACEK την CM10, αν και UNOFFICIAL έχει κάνει καλή δουλειά κ εχει συνεχείς υποστήριξη στην rom ,πέρασα κ την v59 που έδωσε σήμερα έβαλα κ siyah kernel και είναι super .

 

Ευτυχως δεν ειμαι μονος μου :yahoo:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Για την προηγουμενη Omega 26 εχω να παρατηρησω το εξης: Χθες το βραδυ ειχα 39 % μπαταρια. Με ανοιχτο μονο wifi + τηλεφωνο το πρωι ειχα 23%. Λιγο περιεργο δεν ειναι τοσο τρελλο στεγνωμα? Και πανω που νομιζα οτι βελτιωνει την μπαταρια! Τωρα θα βαλω την 26.1 να δω τι παιζει!

η omega δεν έχει τέτοιο πρόβλημα , ίσως κάποια εφαρμογή ρουφάει μπαταρία , ξυπνούσε το κινητό σου

εγώ στην 26 προσέχοντας τον φωτισμό , όταν δεν το χρησιμοποιούσα το είχα σχεδόν στο μηδέν

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4297655#post4297655

edit

δοκίμασέ την χωρίς τις εφαρμογές όταν βάλεις την 26.1 , αν στο ξανα κάνει , εργοστασιακές ρυθμίσεις (χάνονται τα πάντα απο την εσωτερική μνήμη του κινητού , γνωστό )

για την omega αν θέλεις γράφε στο thread της omega

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

έκανες unroot ?? , αν είσαι root όλα καλά , τι πρόβλημα παρατηρείς ??

nandroid backup : backup and restore/ backup

 

Βασικά θέλω να βάλω το cwm να δουλεύει σωστά με την jb αλλά απ'οτι κατάλαβα δεν ξέρω αν γίνεται. Τεσπα. Δεν πειράζει. Έκανα backup και τώρα θα περάσω την v26.1.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν ειμαι μονος μου :yahoo:

Νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν κ άλλοι που γουστάρουν PURE καταστάσεις ,ωραία θα ήταν εδώ στο S3 ένα νήμα αποκλειστικά για (CM10-AOKP-AOSP) τι λες ε? :)

Να δεις πόσοι θα σκάσουν μύτη σαν τα σαλιγκάρια μετά την βροχή:lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να βάλω το cwm να δουλεύει σωστά με την jb αλλά απ'οτι κατάλαβα δεν ξέρω αν γίνεται. Τεσπα. Δεν πειράζει. Έκανα backup και τώρα θα περάσω την v26.1.

 

Οταν η samsung κανει release τα sources για τον kernel τοτε ο chianfire θα μπορεσει να φτιαξει την εφαρμογη.Αλλα οπως ειπαμε το cwm recovery δουλευει κανονικα.Σε αυτη τη φαση μεσα απο το UI δεν μπορεις να κανεις καποια πραγματα αλλα απο το recovery μπορεις μια χαρα

 

Νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν κ άλλοι που γουστάρουν PURE καταστάσεις ,ωραία θα ήταν εδώ στο S3 ένα νήμα αποκλειστικά για (CM10-AOKP-AOSP) τι λες ε? :)

Να δεις πόσοι θα σκάσουν μύτη σαν τα σαλιγκάρια μετά την βροχή:lol:

 

Προσωπικα θα το ηθελα πολυ να υπαρχει ξεχωριστο νημα αλλα ο πιο πολυς κοσμος γουσταρει τα κολπακια της samsung.Αν γινοταν να παιζουν τα κολπα της και στις aosp τοτε θα μαζευοταν πολυς κοσμος.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρκετό καιρό που ανα τακτά χρονικά διαστήματα φλασαρα του TEMACEK την CM10, αν και UNOFFICIAL έχει κάνει καλή δουλειά κ εχει συνεχείς υποστήριξη στην rom ,πέρασα κ την v59 που έδωσε σήμερα έβαλα κ siyah kernel και είναι super .

 

Με το 2Χ άλλαζα κάθε μέρα ρομ του Temasek. Τώρα παρακολουθώ το θέμα του στο ΧDA αλλά υπάρχουν κάποια πραγματάκια που με συγκρατουν. Πχ το οτι δεν δουλεύει το ραδιόφωνο, κλπ. Βαλε και το memleak (που αν κατάλαβα διορθώθηκε; ) αλλά και το ότι η μαμα ρομ δουλεύει πολύ καλά και έχει και τα κολπακια της που είναι πολύ χρηστικά. Όταν ωριμάσει λίγο ακόμα θα την δοκιμάσω.

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με το 2Χ άλλαζα κάθε μέρα ρομ του Temasek. Τώρα παρακολουθώ το θέμα του στο ΧDA αλλά υπάρχουν κάποια πραγματάκια που με συγκρατουν. Πχ το οτι δεν δουλεύει το ραδιόφωνο, κλπ. Βαλε και το memleak (που αν κατάλαβα διορθώθηκε;) αλλά και το ότι η μαμα ρομ δουλεύει πολύ καλά και έχει και τα κολπακια της που είναι πολύ χρηστικά. Όταν ωριμάσει λίγο ακόμα θα την δοκιμάσω.

 

Ειδικα το ραδιοφωνο νομιζω οτι πρεπει να το ξεχασεις στη cm.Τα memory leaks διορθωθηκαν με τα sources του i9305

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα το ραδιοφωνο νομιζω οτι πρεπει να το ξεχασεις στη cm.Τα memory leaks διορθωθηκαν με τα sources του i9305

Ειναι τρεεεεεελααααα -

http://imageshack.us/a/img404/1507/screenshot2012092120093.png

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω την paranoid,μου φαινεται αρκετα καλη μεχρι τωρα δεν εχω καποιο θεμα

Θα βαλω και nightlies να τεσταρω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρεεεεεελααααα -

http://imageshack.us/a/img404/1507/screenshot2012092120093.png

 

Δώστε κανά link να μην ψάχνουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..εχω ενα μικρο θεματακι οποιος μπορει να βοηθησει. ειμαι σε leaked jb dli7 και αποφασισα πρωτη φορα να βαλω custom rom, cm 10..δεν ειμουν root. ακολουθιησα τον εξης οδηγο που ειχε στο xda για newbies:

Noob-proof edition through ODIN:

- Download this : http://codeworkx.de/downlo...-i9300.tar.md5

- Reboot your phone in download mode

- Put the previously downloaded file as PDA

- Don't tick repartition

- Make sure repartition isn't ticked

- Flash it

στο odin μου εγραψε pass...εκανε reboot με το logo cyanogenmod και εδω και 15 λεπτα εχει μεινει εκει...να ανησυχω?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να βάλεις custom rom χωρίς να είσαι root ???

Γιατι ???????

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να βάλεις custom rom χωρίς να είσαι root ???

Γιατι ???????

 

Ειναι το tar για να τα φλασαρεις ολα σε ενα :)

 

@Κωστας θα σε μαλωσω :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1779578

 

 

@μιχαλης εχει παρει ηδη οδηγιες το κοπελι :)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το tar για να τα φλασαρεις ολα σε ενα :)

 

Α!! τωρα καταλαβα .

 

Ας το αφήσει λιγο και αν δεν ανοίξει το βάζει σε recovery και κανει wipe /data factory

 

Δεν το κατεχα Αργυρή οτι το βοηθήσατε ¨"σιωπηλά" ....όλα καλά λοιπόν .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δώστε κανά link να μην ψάχνουμε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797109

https://www.dropbox.com/s/r0vuods90kqm3zc/play_android.png?m

Πάρε κ το wallpaper

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το tar για να τα φλασαρεις ολα σε ενα :)

 

@Κωστας θα σε μαλωσω :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1779578

 

 

@μιχαλης εχει παρει ηδη οδηγιες το κοπελι :)

 

Δεν περίμενα οτι θα ήταν στο γενικό φορουμ :O θα την δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία.

2 πράγματα μ ενδιαφέρουν. Το πόσο γρήγορα ανοίγει ο dialer και το αν παει καλύτερα το multi tasking.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια μεσω pm στον αργυρη..ειχα μεινει κοκκαλο για καμποση ωρα, ευτυχως ολα πηγαν καλα..να στε καλα ολοι!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...