Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@@Elthis

Ηλία όλα πανε καλα με την lite. Κυρίως η ram παρόλο ότι έχω προσθέσει εφαρμογές όπως το google maps κρατιέται πάντα ψηλά.

Χρειάζεται να προσθέσω μερικά πράγματα ακόμα που ανακαλύπτω ένα ένα αλλα και πάλι θα παραμείνει lite.

 

Χαίρομαι..:)

Άλλαξα λίγο τις τιμές dalvik για τη μνήμη και νομίζω πάει όντως καλά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εγινε κολησαμε στην XXDLI8.........μαλλον την κοβω να πηγαινει για επισημη............

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι..:)

Άλλαξα λίγο τις τιμές dalvik για τη μνήμη και νομίζω πάει όντως καλά.

 

Δεν την έχω βρει ποτε κάτω απο 120 ΜΒ μέχρι στιγμής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε κολησαμε στην XXDLI8.........μαλλον την κοβω να πηγαινει για επισημη............

 

Είναι νωρίς πιστεύω ακόμα...

Μια βδομαδούλα ίσως και παραπάνω θα την φάμε για την επίσημη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορώ να πάρω backup με το titanium τους φακέλους που έχω μέσα στο μενού?έχω χωρίσει τις εφαρμογές σε κατηγορίες και είναι πολύ δύσκολο να κάθομαι ξανά μία-μία να τις ταίριαζω.αν όχι με το titanium backup με οποιονδήποτε τρόπο η εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορώ να πάρω backup με το titanium τους φακέλους που έχω μέσα στο μενού?έχω χωρίσει τις εφαρμογές σε κατηγορίες και είναι πολύ δύσκολο να κάθομαι ξανά μία-μία να τις ταίριαζω.αν όχι με το titanium backup με οποιονδήποτε τρόπο η εφαρμογή.

 

Xωρίς να είμαι σίγουρος γιατί δεν το έχω κάνει, υποθέτω ότι κάνεις restore το backup των data (μόνο) του Touchwiz Home 4.0.4.....

 

Βέβαια δεν ξέρω τι παρενέργειες θα έχει αυτό αν αλλάξεις τελείως rom και πας σε Jelly Bean π.χ....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να είμαι σίγουρος γιατί δεν το έχω κάνει, υποθέτω ότι κάνεις restore το backup των data (μόνο) του Touchwiz Home 4.0.4.....

 

Βέβαια δεν ξέρω τι παρενέργειες θα έχει αυτό αν αλλάξεις τελείως rom και πας σε Jelly Bean π.χ....

 

Δεν θα αλλαξω ρομ παλι στοκ θα ειμαι απλος θελω να κανω swap τις μνημες.παρεπιπτοντος μηπως ξερεις τιποτα καμια σιγουρη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορώ να πάρω backup με το titanium τους φακέλους που έχω μέσα στο μενού?έχω χωρίσει τις εφαρμογές σε κατηγορίες και είναι πολύ δύσκολο να κάθομαι ξανά μία-μία να τις ταίριαζω.αν όχι με το titanium backup με οποιονδήποτε τρόπο η εφαρμογή.

 

Αν υποθεσουμε οτι εχεις τον TW Launcher (oλοι οι υπολοιποι εχουν επιλογη backup), εγκατεστησε το ROM Cleaner v1.2 AROMA και μεσα στις επιλογες του (aroma) θα βρεις και για launcher backup.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθεσουμε οτι εχεις τον TW Launcher (oλοι οι υπολοιποι εχουν επιλογη backup), εγκατεστησε το ROM Cleaner v1.2 AROMA και μεσα στις επιλογες του (aroma) θα βρεις και για launcher backup.

 

Ηλία το έχεις δοκιμάσει με TW αυτό; Χρήσιμο προγραμματάκι δεν το είχα ανακαλύψει, χρησιμοποιούσα το sd maid για τέτοια καθαρίσματα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθεσουμε οτι εχεις τον TW Launcher (oλοι οι υπολοιποι εχουν επιλογη backup), εγκατεστησε το ROM Cleaner v1.2 AROMA και μεσα στις επιλογες του (aroma) θα βρεις και για launcher backup.

Σευχαριστω Ηλια το δοκιμαζω τωρα και θα ενημερωσω.μια αλλη ερωτηση ειδα σε εναν οδηγο οτι πρεπει η Ρομ να εχει init.d support

για να δουλεψει το mod που θελω να κανω.τι ειναι αυτο το init.d support?

Link to comment
Share on other sites

Ηλία το έχεις δοκιμάσει με TW αυτό; Χρήσιμο προγραμματάκι δεν το είχα ανακαλύψει, χρησιμοποιούσα το sd maid για τέτοια καθαρίσματα.

 

Ναι, το εχω δοκιμασει και το εμπιστευομαι.Βασικα το χρησιμοποιω για να διαγραψω αμεσως μετα το install μιας rom (χωρις να βγω απο recovery) οτι εφαρμογη δε χρειαζομαι!Eχει μεσα ενα script που το παραμετροποιει καποιος ευκολα ετσι ωστε να διαγραψει η να κρατησει οποια εφαρμογη της Samsung θελει!

Επισης εχει επιλογη και για backup εφαρμογων (μονο τα apk, οχι τα δεδομενα) ΑΛΛΑ και backup launcher settings με πιο χρησιμο αυτο του TW (δεν εχω βρει αλλο τροπο backup για TW)!

 

Ο τυπος που το εχει βγαλει ειναι στην ομαδα του mike1986 χρονια τωρα και το συγκεκριμενο προγραμματακι υπαρχει για αρκετες συσκευες πολυ καιρο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Ηλια το δοκιμαζω τωρα και θα ενημερωσω.μια αλλη ερωτηση ειδα σε εναν οδηγο οτι πρεπει η Ρομ να εχει init.d support

για να δουλεψει το mod που θελω να κανω.τι ειναι αυτο το init.d support?

 

http://www.xda-developers.com/android/how-to-use-init-d-with-any-phone/

 

ειδες το video που σου ποσταρα για το swap?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Ηλια το δοκιμαζω τωρα και θα ενημερωσω.μια αλλη ερωτηση ειδα σε εναν οδηγο οτι πρεπει η Ρομ να εχει init.d support

για να δουλεψει το mod που θελω να κανω.τι ειναι αυτο το init.d support?

 

Ειναι ενας φακελος που υπαρχει στο /system/etc και περιεχει καποια scripts για μπαταρια, performance κτλ.

Για να λειτουργησει αυτος ο φακελος χρειαζεται βασικα custom kernel η καποιον repacked stock kernel (ioathe, wannam) οπου υποστηριζουν init.d.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

http://www.xda-developers.com/android/how-to-use-init-d-with-any-phone/

 

ειδες το video που σου ποσταρα για το swap?

Ναι το ειδα και εκει αναφερει οτι ο κερνελ πρεπει να υποστιριζει

το init.d.Σε στοκ κερνελ δεν δουλευει και μαλλον παω για φλασαρισμα Ρομ....

Ειναι ενας φακελος που υπαρχει στο /system/etc και περιεχει καποια scripts για μπαταρια, performance κτλ.

Για να λειτουργησει αυτος ο φακελος χρειαζεται βασικα custom kernel η καποιον repacked stock kernel (ioathe, wannam) οπου υποστηριζουν init.d.

Σευχαριστω πολυ Ηλια και σορρυ για το πρηξιμο .υπαρχει κανας οδηγος που να ειναι μαζεμενες ολες οι επεξηγησεις για το ανδροιντ και γενικα το hack του?πχ τι κανει το wipe cache partition?Αν μπορεις να μου δωσεις να διαβασω θα με βγαλεις απο μεγαλους μπελαδες!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και εκει αναφερει οτι ο κερνελ πρεπει να υποστιριζει

το init.d.Σε στοκ κερνελ δεν δουλευει και μαλλον παω για φλασαρισμα Ρομ....

 

Σευχαριστω πολυ Ηλια και σορρυ για το πρηξιμο .υπαρχει κανας οδηγος που να ειναι μαζεμενες ολες οι επεξηγησεις για το ανδροιντ και γενικα το hack του?πχ τι κανει το wipe cache partition?Αν μπορεις να μου δωσεις να διαβασω θα με βγαλεις απο μεγαλους μπελαδες!

 

Γιατι να φλασαρεις αλλη ρομ?Απο οτι θυμαμαι ο συγκεκριμενος kernel παιζει και σε stock rom

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πείτε καμία Ρομ καλή ρε παιδιά γιατι η 26 ωμέγα κάνει κάτι κόλπα. Turkbey πως την βλέπετε;

 

Του Elthis δοκίμασες?? Εγώ δεν την αλλάζω είναι τέλεια ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Νικο..

Απλα ενημερωσε αν λειτουργει γιατι δεν το δοκιμασα.... :ninja:

 

Ναι φίλε μου!

Δουλεύει κανονικά χωρίς να αλλάξει κάτι άλλο πέρα από το εικονίδιο!

Ελπίζω να σε δούμε και στο note 2! :D

 

Δεν το βάζετε και στην πρώτη σελίδα? ^^

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να φλασαρεις αλλη ρομ?Απο οτι θυμαμαι ο συγκεκριμενος kernel παιζει και σε stock rom

 

Τελικα περασα Omega και εκανα το tweek και δουλευει κανονικα!Ναι θα μπορουσα να αλλαξω κερνελ αλλα εψαχνα αφορμη να φλασαρω!Ελεγα οτι το s3 δεν χρειαζεται ρομ αλλα την εβαλα μολις τωρα και μου φαινεται τελειος μαμα.Πλεον θα εχω αφθονο χωρο!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση συγνώμη αν έχει ξαναρωτηθει το s3του κουμπαρου μου είναι με στοκρομ XXLH1και θέλει να βάλει το 15 toggles μπορεί;; πιο αρχείο πρέπει να κατεβασουμε και πως το κάνω εγκατάσταση από ρεικοβερι θέλει κανένα wipe ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει αναφερθεί ξανα άλλα εδώ ειναι ένας οδηγός για το πως να χρησιμοποιηθεί το directory bind στο s3 .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1889550

 

Για όσους δεν γνωρίζουν τι ειναι το directory bind εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410262

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα Omega και εκανα το tweek και δουλευει κανονικα!Ναι θα μπορουσα να αλλαξω κερνελ αλλα εψαχνα αφορμη να φλασαρω!Ελεγα οτι το s3 δεν χρειαζεται ρομ αλλα την εβαλα μολις τωρα και μου φαινεται τελειος μαμα.Πλεον θα εχω αφθονο χωρο!

 

Συνεπως δουλευει μια χαρα :)

Στα υποψην για το μελλον:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

B]Omega ROM Samsung Galaxy S3: Παγκόσμια πρώτη και Ελληνική[/b]

http://www.myphone.gr/

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344328

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το εχετε δει?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31749888

 

fix transparency bug 3rd launchers

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...