Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είδα ότι ανέβασε νέα εκδοσή και είπα να το δοκιμάσω.Το έχω βάλει στην φόρτιση τώρα,για να ειναι πλήρες φορτισμένο έτσι ώστε να δω πως τα πάει και με την μπαταριά του.Αν δω κάτι ενημερώνω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανείς τρόπο να αφαιρέσει/απενεργοποιήσει το google now ?

Έχω συνηθίσει να πατάω το αριστερό soft key και άμεσα να με βγάζει στο search το κλασικό το μαύρο. Με ξενίζει τώρα που άλλαξε.

Από ένα γρήγορο search δεν βρήκα τίποτα

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς τρόπο να αφαιρέσει/απενεργοποιήσει το google now ?

Έχω συνηθίσει να πατάω το αριστερό soft key και άμεσα να με βγάζει στο search το κλασικό το μαύρο. Με ξενίζει τώρα που άλλαξε.

Από ένα γρήγορο search δεν βρήκα τίποτα

 

Δεν έχεις βρει γιατί απλούστατα στις περισσότερες χώρες του κόσμου, το χρησιμοποιούν αφου λειτουργει στην γλωσσα τους και δεν θα ήθελαν να το χάσουν με τίποτα.

Στην Ελλάδα μας ειναι άχρηστο όπως και πολλά αλλα.

Θα πρεπει λοιπόν κάποιος έλληνας cooker να το κάνει port απο το ics σε JB. Δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fix permotion τι ακριβώς κάνει??? και πότε πρέπει να το κάνουμε???

Ευχαριστώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fix permotion τι ακριβώς κάνει??? και πότε πρέπει να το κάνουμε???

Ευχαριστώ

Fix permissions (:p)

Επαναφέρει τα permissions των διαφόρων αρχείων συστήματος στα σωστά του. (δικαιώματα εγγραφής, διαγραφής του αρχείου κλπ)

Αν δεν ξέρεις μην το πειράζεις. Σπάνια χρειάζεται και μόνο αν υπάρχουν συγκεκριμένα προβλήματα.

Θεωρητικά δεν βλάπτει (δεν πρέπει να κάνει ζημιά) αλλά έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που τα πράγματα γίνανε χειρότερα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fix permition τι ακριβώς κάνει??? και πότε πρέπει να το κάνουμε???

Ευχαριστώ

Κάθε εφαρμογή, συστήματος ή χρήστη, χρειάζεται συγκεκριμένα permissions για να λειτουργήσει σωστά. Η συγκεκριμένη επιλογή που αναφέρεις διορθώνει τα permissions των εφαρμογών, εφόσον αυτά για οποιονδήποτε λόγω έχουν δοθεί λανθασμένα. Θα την κάνεις όταν παρατηρείς κάποιες από τις εφαρμογές σου να μην λειτουργούν σωστα.

 

Edit: Απαντήθηκε ήδη.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fix permotion τι ακριβώς κάνει??? και πότε πρέπει να το κάνουμε???

Ευχαριστώ

 

Fix permissions κάνουμε μέσω cwm recovery (υπάρχουν βέβαια και εφαρμογές που το κάνουν) και με λίγα λόγια διορθώνει κάποια f/c εφαρμογών αν τα "δικαιώματα" τους στο /system είναι λάθος, δεν είναι δηλαδή rw-r-r.

Τι κάνεις οποιαδήποτε στιγμή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι έγινε με την επίσημη JB??? Θα παίξει καμία custom πάνω στην official πλέον?? :blink:

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_s_iii_android_41_jelly_bean_update_rollout_starts-news-4847.php

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. ενας φιλος μου με s3 και αυτος, εχει ενα συγκεκριμενο προβλημα. οταν κανει ευρεση η σε mozila η σε paly store, καποια στιγμη με το αγγλικο πληκτρολογιο, του βγαζει τα γραμματα αλλα ντι αλλων. δηλαδη παταει a και μπορει να του βγει j. και σε αλλα γραμματα φυσικα. δεν το κανει ουτε στο ελληνικο πληκτρολογιο ομως ουτε και στο 4x3 πληκτρολογιο. εχει ξανααναφερθει το προβλημα? και υπαρχει λυση? φοραει την ωμεγα 26.1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω παρει ενα κλωνο του παραπανω κινητου και θελω να του κανω root,

http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=7497

 

γινεται με την ιδια διαδικασια οπως το κανονικο αν και αυτο samsung λεει οταν το ανοιγεις με android 4,4 που μπορω επισης να βρω καμια rom να του περασω ιδια?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ότι κλώνο και αν πάρεις να ξέρεις πως σημαίνει πως είναι ίδιο εμφανισιακά και μόνο ως εκεί. Εσωτερικά είναι εντελώς διαφορετικό.

Οπότε απευθύνεσαι σε τελείως λάθος θέμα.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο

I9300XXDLIB Download (Thanks To SamMobile!)

Base Firmware: I9300XXDLIB (4.1.1)

Region Europe

Country: Poland

Carrier: Unbranded

Build Date: 21 September 2012

Modem: XXDLIB

CSC: OXFDLI1

Είχαμε σκουριάσει τόσες μέρες!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ότι κλώνο και αν πάρεις να ξέρεις πως σημαίνει πως είναι ίδιο εμφανισιακά και μόνο ως εκεί. Εσωτερικά είναι εντελώς διαφορετικό.

Οπότε απευθύνεσαι σε τελείως λάθος θέμα.

 

δηλαδη δεν εχει το ιδιο ροοτ? ρομ που θα βρω?;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να βρεις πουθενά.Δεν νομίζω ότι ασχολείται κανένας με κλώνους, ούτε καν οι εταιριες που τους βγάζουν. Αυτά ειναι κινητά που λέμε "μιας χρήσης"
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν εχει το ιδιο ροοτ? ρομ που θα βρω?;)

 

Αν θες άνοιξε ένα θέμα στα "περί android" αλλιώς ψάξε Google μπας και βρεις τίποτα.. Εμείς εδώ δεν έχουμε ιδέα, μόνο εξωτερικά μοιάζουν οι συσκευές όπως σου είπαν και πιο πάνω, οι roms που συζητάμε εδώ αφορούν μόνο στο Galaxy S3 GT-i9300 και τίποτε άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν εχει το ιδιο ροοτ? ρομ που θα βρω?;)

 

Και επισης ρωτησες πριν 2 μερες στο ιδιο νημα και σου απαντησαν οτι δεν ειναι το σωστο νημα. Ποιος ο λογος που ξαναρωτας? :offtopic:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Fix permissions κάνουμε μέσω cwm recovery (υπάρχουν βέβαια και εφαρμογές που το κάνουν) και με λίγα λόγια διορθώνει κάποια f/c εφαρμογών αν τα "δικαιώματα" τους στο /system είναι λάθος, δεν είναι δηλαδή rw-r-r.

Τι κάνεις οποιαδήποτε στιγμή.

 

Ηλια συγνωμη που ρωταω..οποτε ,λεω οποτε, βρεις χρονο θα μαγειρεψεις μια ρομ βασισμενη στην καινουργια official?? Φιλε την εχω βολευτει τρελα αυτην που εχεις τωρα....σε ευχαριστω..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ηλια συγνωμη που ρωταω..οποτε ,λεω οποτε, βρεις χρονο θα μαγειρεψεις μια ρομ βασισμενη στην καινουργια official?? Φιλε την εχω βολευτει τρελα αυτην που εχεις τωρα....σε ευχαριστω..:rolleyes:

Κι εγώ δεν κουνιέμαι καθόλου από του Ηλία.. Κανένα θέμα απολύτως τόσες μέρες τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ηλια συγνωμη που ρωταω..οποτε ,λεω οποτε, βρεις χρονο θα μαγειρεψεις μια ρομ βασισμενη στην καινουργια official?? Φιλε την εχω βολευτει τρελα αυτην που εχεις τωρα....σε ευχαριστω..:rolleyes:

 

Κι εγώ δεν κουνιέμαι καθόλου από του Ηλία.. Κανένα θέμα απολύτως τόσες μέρες τώρα :)

 

Ευχαριστω...:)

Ας βγει με το καλο μια stable μιας και μας βλεπω τις επομενες μερες να βγαινουν αραδα official firmwares, μπορει και αλλαγμενα, ας αρχισουν τα νεα mods αλλα και οι νεοι custom kernels με new sources, και θα βρω χρονο να κανω κατι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει κανείς overclock τον επεξεργαστή στα 1800?Μια δοκιμή που έκανα με 2 προγραμματα μου έκανε επανεκκινηση το κινητό.Αν κάποιος το χει κάνει επιτυχώς ας πει αν γινετε τον τρόπο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Μια ερώτηση, επειδή διαβασα οτι ορισμένοι πήγαν απο Note σε Galaxy S3, και επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω και γώ την αλλάγη, μπορειτε να κάνετε μια μικρή σύγκριση στην μπαταρία των δύο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Μια ερώτηση, επειδή διαβασα οτι ορισμένοι πήγαν απο Note σε Galaxy S3, και επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω και γώ την αλλάγη, μπορειτε να κάνετε μια μικρή σύγκριση στην μπαταρία των δύο;

 

Καλησπερα και σε σενα.

Η διαρκεια της μπαταριας βρισκεται σχεδον στα ιδια καλα επιπεδα.

Ισως και να ειναι λιγο καλυτερη στο sgiii.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Grey Status Bar Fix

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1903882

αααααα ρε αθάνατο XDA :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών,ο perseous kernel ειναι σταθερός από όσο μπόρεσα να δω με την χρήση που έκανα,και η παραπάνω μνήμη ειναι ένα σημαντικό συν. Από μπαταριά δεν προλαβαίνω να δω,μιας και θα αλλαξω ρομ σε λιγάκι.Το μόνο που δεν μου αρεσει ειναι ότι δεν έχω κοντρόλ στον κερνελ όπως στον siya.Θα τον δοκιμάσω πάλι μετά από μερικά updates.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαζω μια official η leaked rom απο odin για να αλλαξω kernel θα πρεπει να ειμαι root???

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...