Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε την ultimarom. Είναι η μόνη stock based rom στην οποία πάντα γυρνάω μετά από πειραματισμους με AOSP. Και είναι AOSP themed.

 

Είναι πολυ καλή η ultima, απλά στις δύο τελευταίες εκδόσεις ειχε θεματακια. Οι AOSO Roms πάντως δεν πιάνονται σε smoothness και multitasking.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πολυ καλή η ultima, απλά στις δύο τελευταίες εκδόσεις ειχε θεματακια. Οι AOSO Roms πάντως δεν πιάνονται σε smoothness και multitasking.

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου. Από AOSP η καλύτερη που έχω δοκιμάσει είναι η liquidsmooth (4.2.2 RC2 όχι την stable μου έκανε battery drain). Μακράν η πιο γρήγορη και παραμετροποιησιμη. Από Samsung based η ultimarom 8.1.1 (είναι αυτή που φοράω τώρα) είναι πραγματικά αψεγαδιαστη. Όντως πάντως οι προηγούμενες 2 εκδόσεις είχαν θεματακια. Η 8.1.1 είναι 3 εκδόσεις πίσω (4.1.2) και σταθερότατη.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..οκ το πηραμε το galaxy to rootarame κιολας πως σβηνεις εφαρμογες προεγκατεστημενες της μανας του δηλαδη?πχ chat on k αλλες τετοιες που δεν τις θελω.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..οκ το πηραμε το galaxy to rootarame κιολας πως σβηνεις εφαρμογες προεγκατεστημενες της μανας του δηλαδη?πχ chat on k αλλες τετοιες που δεν τις θελω.

 

Ειτε με το titanium backup που εχει αυτη τη δυνατοτητα.....ειτε με το root explorer μπαινεις μεσα στο φακελο system/app και διαγραφεις οτι θες...και μετα reboot....

Link to comment
Share on other sites

To titanium οταν πας να το εγκαταστησεις γιατι πρεπει να κατεβασω καποιο free game ? Αλλιως δεν σ αφηνει να το τρεξεις.ετσι γινεται??
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και οχι.Προφανως δεν το αγορασες αλλα το βρηκες σπασμενο.

Προσεχε μην βαλεις κανα ιο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και οχι.Προφανως δεν το αγορασες αλλα το βρηκες σπασμενο.

Προσεχε μην βαλεις κανα ιο.

ναι οντως.δεν εχω paypal ρε παιδια,μπορει να βοηθεισει καποιος να το στειλει με ενα πμ η mail.το εκανα root μονο για αυτο κ δεν μπορω να το παρω το συγκεκριμενο.αν μπορει καποιος ...ευχαριστω:O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα μου πει κάποιος εάν αξίζει να βάλω aosp και πια συγκεκριμένα?

έχω παρελθόν με paranoid android από galaxy s2 από την οποία ήμουν υπέρ ευχαριστημένος δεν την άλαζα με τίποτα καθώς είχα απίστευτη σταθερότητα και φουλ εύκολη και γρήγορη παραμετροποίηση.

τώρα είμαι με omega 43.1 όχι ιδιαίτερα ευχαριστημένος καθώς πρέπει να την φλασάρω κάθε μήνα με fullwipe γιατί σκάει lags και battery drains. άσε που για να το theme-άρω όπως θέλω πρέπει να flashάρω χίλιες δύο modες από πάνω.

ένας επιπλέον λόγος που μένω με στοκ ρομ είναι to nfc που μπορώ να το παραμετροποιήσω να λειτουργεί με κλειστή οθόνη.

μου προτείνεται κάτι?

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα μου πει κάποιος εάν αξίζει να βάλω aosp και πια συγκεκριμένα?

έχω παρελθόν με paranoid android από galaxy s2 από την οποία ήμουν υπέρ ευχαριστημένος δεν την άλαζα με τίποτα καθώς είχα απίστευτη σταθερότητα και φουλ εύκολη και γρήγορη παραμετροποίηση.

τώρα είμαι με omega 43.1 όχι ιδιαίτερα ευχαριστημένος καθώς πρέπει να την φλασάρω κάθε μήνα με fullwipe γιατί σκάει lags και battery drains. άσε που για να το theme-άρω όπως θέλω πρέπει να flashάρω χίλιες δύο modες από πάνω.

ένας επιπλέον λόγος που μένω με στοκ ρομ είναι to nfc που μπορώ να το παραμετροποιήσω να λειτουργεί με κλειστή οθόνη.

μου προτείνεται κάτι?

 

Liquidsmooth;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω κι ενα διαστημα χρησιμοποιω cm10.1 και δυσκολα θα φυγω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως.δεν εχω paypal ρε παιδια,μπορει να βοηθεισει καποιος να το στειλει με ενα πμ η mail.το εκανα root μονο για αυτο κ δεν μπορω να το παρω το συγκεκριμενο.αν μπορει καποιος ...ευχαριστω:O

 

Χρεωστική κάρτα δεν έχεις; Δε χρειάζεται paypal.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα μου πει κάποιος εάν αξίζει να βάλω aosp και πια συγκεκριμένα?

έχω παρελθόν με paranoid android από galaxy s2 από την οποία ήμουν υπέρ ευχαριστημένος δεν την άλαζα με τίποτα καθώς είχα απίστευτη σταθερότητα και φουλ εύκολη και γρήγορη παραμετροποίηση.

τώρα είμαι με omega 43.1 όχι ιδιαίτερα ευχαριστημένος καθώς πρέπει να την φλασάρω κάθε μήνα με fullwipe γιατί σκάει lags και battery drains. άσε που για να το theme-άρω όπως θέλω πρέπει να flashάρω χίλιες δύο modες από πάνω.

ένας επιπλέον λόγος που μένω με στοκ ρομ είναι to nfc που μπορώ να το παραμετροποιήσω να λειτουργεί με κλειστή οθόνη.

μου προτείνεται κάτι?

 

Liquidsmooth και από εμένα αλλά την RC2. Η stable version που έκανε μεγάλο battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να ακουω στις εισερχομενες κλησεις, το ονομα της επαφης??? Ενεργοποιησα την "Λειτουργια Οδηγησης", αλλα δεν εγινε τιποτα.....

Πρεπει να εγκαταστησω καποιο προγραμμα???

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα CM 10.1 και SlimBean. Γενικά όμως οποίος βάζει για πρώτη φορά AOSP να είναι προετοιμασμενος για πολλά προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα CM 10.1 και SlimBean. Γενικά όμως οποίος βάζει για πρώτη φορά AOSP να είναι προετοιμασμενος για πολλά προβλήματα.

 

Ackel γιατι το λες αυτο? Μοιπως εχεις βαλει καποια aosp που δεν είναι stable?

Προσωπικά έχω πολύ καλή εμπειρία απο aosp.

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Liquidsmooth και από εμένα αλλά την RC2. Η stable version που έκανε μεγάλο battery drain.

 

Ποια gapps έχεις φλασαρει;; Έχεις μήπως λινκ;

 

 

 

 

 

Ackel γιατι το λες αυτο? Μοιπως εχεις βαλει καποια aosp που δεν είναι stable?

Προσωπικά έχω πολύ καλή εμπειρία απο aosp.

 

Και εγώ, δεν συνάντησα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ackel γιατι το λες αυτο? Μοιπως εχεις βαλει καποια aosp που δεν είναι stable?

Προσωπικά έχω πολύ καλή εμπειρία από aosp.

Και εμένα μου αρέσουν πολύ οι AOSP . Τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες νομίζω. Απλά δεν μπορώ να προτείνω σε έναν απλό χρήστη που δεν του αρέσει να σκαλίζει το τηλέφωνο να βάλει AOSP.

Υπάρχουν πολλά προβλήματα με την camera (χειρότερη ποιότητα φωτογραφίας , FCs κλπ) , πολλά battery drains ( π.χ. σε οποιαδήποτε AOSP/ΑΟΚΡ based Rom που έχω χρησιμοποιήσει το Android OS είναι πρώτο σε κατανάλωση μπαταρίας ή έχει τύχει κάποιες φορές να ξυπνήσω το πρωί με -40% μπαταρία από το πουθενά). Επίσης πολύ πιθανόν κάποιος να συναντήσει FCs σε εφαρμογές και αν δεν ξέρει να μπει στο Revovery να κανει wipe cache κλπ είναι πρόβλημα. To bluetooth έχει αρκετά θεματάκια (μειώνεται η εμβέλεια του στα 1-2 μέτρα από τα 5 που είναι κανονικά και δεν συνδέεται με πολλά headsets όπως θα έπρεπε). Kαι άλλα..

 

Τα πιο πολλά από αυτά συμβαίνουν επειδή η samsung δεν έχει κάνει release τα sources (drivers) για το hardware της - ενώ είχε πει ότι θα το πράξει - και οι developers παλεύουν με ελάχιστα μέσα. Αυτή η πολιτική της Samsung οδήγησε τους προγραμματιστές της Cyanogenmod να ανακοινώσουν ότι δεν θα υποστηρίξουν καθόλου το Galaxy S4 και δεν ξέρουμε αν καλά καλά θα υποστηρίξουν το S3 στην επόμενη έκδοση του Android. Γενικά στο xda υπάρχει πολύ έχθρα για την Samsung.

 

Είναι αλήθεια όμως ότι οι AOSP Roms -σύμφωνα με την εμπειρία μου- είναι πολύ πιο smooth από τις αντίστοιχες Stock και έχουν και πολύ πολύ καλύτερο multitasking από τις Stock (οι οποίες είναι η ντροπή του Multitasking). Σε ΑΟSP Roms καταλαβαίνει κανείς ότι το 1GB Ram είναι αρκετό για καθημερινή χρήση.

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Liquidsmooth και από εμένα αλλά την RC2. Η stable version που έκανε μεγάλο battery drain.

 

Τώρα έχει την RC5. Την RC2 την έχει κάπου για download?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχει την RC5. Την RC2 την έχει κάπου για download?

 

Αν κοιτας το thread στο xda ειναι παμπαλαιο. Είναι η RC5 της προηγούμενης έκδοσης. Δεν το ανανεώνουν. Δες εδώ αν θέλεις να κατεβάσεις : http://goo.im/devs/liquidsmooth/i9300

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να ακουω στις εισερχομενες κλησεις, το ονομα της επαφης??? Ενεργοποιησα την "Λειτουργια Οδηγησης", αλλα δεν εγινε τιποτα.....

Πρεπει να εγκαταστησω καποιο προγραμμα???

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Κανείς?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , όσοι έχουν περάσει την liquidsmooth RC2 , η έκδοση είναι η 4.2.2 ;; Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...