Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να περασω καρτα στο google play κ μου λεει σφαλμα ανακτησης πληροφοριων απο διακομιστη.γιατι???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια gapps έχεις φλασαρει;; Έχεις μήπως λινκ;

 

Είναι στην πρώτη σελίδα του xda στο thread για liquidsmooth 4.2.2 stable. Το thread δεν αναφέρεται στο i9300 βέβαια αλλά τα gapps είναι τα ίδια. Πρόσεχε μόνο να φλασαρεις την σωστή rom για το i9300.

 

rom : http://goo.im/devs/liquidsmooth/i9300

gapps : http://goo.im/devs/itsmikeramsay/gapps-jb-20130301-signed.zip

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτας το thread στο xda ειναι παμπαλαιο. Είναι η RC5 της προηγούμενης έκδοσης. Δεν το ανανεώνουν. Δες εδώ αν θέλεις να κατεβάσεις : http://goo.im/devs/liquidsmooth/i9300

 

σωστα. η RC5 ειναι 4.1.2 και η RC2 ειναι 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Ποια gapps έχεις φλασαρει;; Έχεις μήπως λινκ;

 

Είναι στην πρώτη σελίδα του xda στο thread για liquidsmooth 4.2.2 stable. Το thread δεν αναφέρεται στο i9300 βέβαια αλλά τα gapps είναι τα ίδια. Πρόσεχε μόνο να φλασαρεις την σωστή rom για το i9300.

 

rom : http://goo.im/devs/liquidsmooth/i9300

gapps : http://goo.im/devs/itsmikeramsay/gapps-jb-20130301-signed.zip

 

Σ ευχαριστώ :) Αναφέρθηκε οτι η stable έχει προβληματα μπαταρίας , ποια λες να περάσω την stable ή την RC2 ;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσουν πολύ οι AOSP . Τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες νομίζω. Απλά δεν μπορώ να προτείνω σε έναν απλό χρήστη που δεν του αρέσει να σκαλίζει το τηλέφωνο να βάλει AOSP.

Υπάρχουν πολλά προβλήματα με την camera (χειρότερη ποιότητα φωτογραφίας , FCs κλπ) , πολλά battery drains ( π.χ. σε οποιαδήποτε AOSP/ΑΟΚΡ based Rom που έχω χρησιμοποιήσει το Android OS είναι πρώτο σε κατανάλωση μπαταρίας ή έχει τύχει κάποιες φορές να ξυπνήσω το πρωί με -40% μπαταρία από το πουθενά). Επίσης πολύ πιθανόν κάποιος να συναντήσει FCs σε εφαρμογές και αν δεν ξέρει να μπει στο Revovery να κανει wipe cache κλπ είναι πρόβλημα. To bluetooth έχει αρκετά θεματάκια (μειώνεται η εμβέλεια του στα 1-2 μέτρα από τα 5 που είναι κανονικά και δεν συνδέεται με πολλά headsets όπως θα έπρεπε). Kαι άλλα..

 

Τα πιο πολλά από αυτά συμβαίνουν επειδή η samsung δεν έχει κάνει release τα sources (drivers) για το hardware της - ενώ είχε πει ότι θα το πράξει - και οι developers παλεύουν με ελάχιστα μέσα. Αυτή η πολιτική της Samsung οδήγησε τους προγραμματιστές της Cyanogenmod να ανακοινώσουν ότι δεν θα υποστηρίξουν καθόλου το Galaxy S4 και δεν ξέρουμε αν καλά καλά θα υποστηρίξουν το S3 στην επόμενη έκδοση του Android. Γενικά στο xda υπάρχει πολύ έχθρα για την Samsung.

 

Είναι αλήθεια όμως ότι οι AOSP Roms -σύμφωνα με την εμπειρία μου- είναι πολύ πιο smooth από τις αντίστοιχες Stock και έχουν και πολύ πολύ καλύτερο multitasking από τις Stock (οι οποίες είναι η ντροπή του Multitasking). Σε ΑΟSP Roms καταλαβαίνει κανείς ότι το 1GB Ram είναι αρκετό για καθημερινή χρήση.

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.

 

συμφωνω. με την liquidsmooth το τηλεφωνο πραγματικα πεταγε. μιλαμε για ταχυτητα απιστευτη. αλλα δεν ξεπερασα ποτε 2 μεγαλα προβληματα. 1 με την καμερα και τα γνωστα προβληματα και 2 με το aosp mms δεν μπορουσα να στειλω mms (?) sms πηγαινε αλλα mms ποτε!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω καρτα στο google play κ μου λεει σφαλμα ανακτησης πληροφοριων απο διακομιστη.γιατι???

Κανεις δεν ξερει??

Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστώ :) Αναφέρθηκε οτι η stable έχει προβληματα μπαταρίας , ποια λες να περάσω την stable ή την RC2 ;

 

Με την stable είχα και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία. Δοκίμασε την RC2.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει σε ενα s3 omega 4.2.1 και θελω να πατσαρω εφαρμογες για να τρεχουν σε 240dpi. Υπαρχουν zip αρχεια που τα φλασσαρω μεσω cwm ωστε να πατσαρουν dialer,camera κλπ? θελω να ειναι για android 4.2.1 ομως. thanks:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.σκεφτηκα μιας και εχω λιγο χρονο να ασχοληθω με android λιγακι και να αφησω το iphone.εχω χρονια να ασχοληθω με roms.θα αρχισω να διαβαζω τους οδηγους εδω για root για να μαθω.με εχει προβληματισει κατι ομως και αν μπορει καποιος να βοηθησει.το baseband μου ειναι I9300XXELKB και το build number JZ054K.I9300XXEMA2.ποιο απο τα 2 θα με οδηγησει στο να ψαχνομαι πως μπορω να περασω custom rom.ποιο παιζει ρολο δηλαδη? απο μια πρωτη ματια που κοιταξα με ενα προγραμμα το odin νομιζω δε μου εβρισκε το XX ταδε και ειπα να μπω να ρωτησω εδω μεσα για να μην κανω καμια βλακεια.στο google γραφει παντως singapore.

ευχαριστω παιδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει βάλει κανείς την τελευταία επίσημη XXEMB5??έχει διαφορές με XXELLA??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει βάλει κανείς την τελευταία επίσημη XXEMB5??έχει διαφορές με XXELLA??

 

Εγώ την έβαλα, με ΟΤΑ βέβαια. Τίκαρα στο triangle away το system modified workaround και έτσι έγινε η αναβάθμιση και παρέμεινε και το root!

 

 

Προσωπικά παρατήρησα αισθητή αύξηση της διάρκειας της μπαταρίας και μια μικρή βελτίωση στην γενική απόκριση του κινητού.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

καποιος? :)

 

Το baseband είναι το modem. Το αλλο είναι η έκδοση του λογισμικού. Κανένα από τα δύο δεν παίζει ρόλο για το τι Rom θα βάλεις ;) Βαλε οποία Rom θέλεις αρκεί να είναι για το S3.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα, με ΟΤΑ βέβαια. Τίκαρα στο triangle away το system modified workaround και έτσι έγινε η αναβάθμιση και παρέμεινε και το root!

 

 

Προσωπικά παρατήρησα αισθητή αύξηση της διάρκειας της μπαταρίας και μια μικρή βελτίωση στην γενική απόκριση του κινητού.

 

θελω να την βαλω με odin χωρις root...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το baseband είναι το Microsoft modem. Το αλλο είναι η έκδοση του λογισμικού. Κανένα από τα δύο δεν παίζει ρόλο για το τι Rom θα βάλεις ;) Βαλε οποία Rom θέλεις αρκεί να είναι για το S3.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου πριν δω το μυνημα σου εριξα αρκετο διαβασμα για να το καταλαβω.εχω μεινει στην εποχη omnia για αυτο.

περασα την omega 44.3 btw :)

Edited by skordilis
ορθογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου πριν δω το μυνημα σου εριξα αρκετο διαβασμα για να το καταλαβω.εχω μεινει στην εποχη omnia για αυτο.

περασα την omega 44.3 btw :)

 

Συγγνώμη για το "Microsoft Modem" ! Γραφω από κινητό με swiftkey και το autocorrection με τιμωρει μερικες φορες που το χρησιμοποιώ! Ότι άλλη απορία έχεις εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με liquidsmooth ειναι απίστευτη.. Καμιά σχέση με την cm 10,1 που είχα
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως δεν έχω κανένα battery leak με την stable (l/s) και η rc2 πάντως είναι υπέροχη!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως δεν έχω κανένα battery leak με την stable (l/s) και η rc2 πάντως είναι υπέροχη!

 

Rc2 τρεχω εγώ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το wifi direct σας δουλευει με τη liquid?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με liquidsmooth ειναι απίστευτη.. Καμιά σχέση με την cm 10,1 που είχα

 

Μπορεις σε παρακαλώ πολύ να μου πεις ποιο modem και ποιο kernel χρησημοποιείς

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με liquidsmooth ειναι απίστευτη.. Καμιά σχέση με την cm 10,1 που είχα

Δοκίμασες να στείλεις mms? Εγώ δεν κατάφερα να στείλω φωτογραφίες πάντως με mms. Επίσης με την κάμερα έχεις κάνα πρόβλημα? Παρατήρησα ότι όταν γύρναγα το τηλέφωνο από portrait se landscape μου κόλλαγε για κάποια δευτερόλεπτα. Επίσης όταν τράβαγα βίντεο μου έκανε μια παραμόρφωση αλλά όταν το έπαιζα το βίντεο μου εμφανιζόταν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...