Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει ultimarom v.11 kjata με stock kernel. Πρώτη φορά το κινητό αντέχει δυο μέρες η μπαταριά, είναι γρήγορη και γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει ultimarom v.11 kjata με stock kernel. Πρώτη φορά το κινητό αντέχει δυο μέρες η μπαταριά, είναι γρήγορη και γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος.:)

 

Καλη ειναι η ultima, εχει βοηθησει στην αναπτυξη της ο darkside agent που φτιαχνει την codec rom και την εχει κανει αρκετα γρηγορη, αν αναλογιστουμε οτι ειναι πολυ μεγαλη σε χωρητικοτητα....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω την βοηθεια σας αγορασα μεταχειρισμενο ενα s3 στο κινητο εχει γινει root πως θα μπορεσω να γρισω στην μαμα rom ??

κατεβασε απο sammobile μια μαμα ρομ η στην αρχη της σελιδας εχουν βαλει τα παιδια καποιες γνησιες.διαλεξε οποια θες η την πιο προσφατη κ την περνας με odin.αναλυτικα στην αρχη της ενοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ultimarom v.11 kjata με stock kernel. Πρώτη φορά το κινητό αντέχει δυο μέρες η μπαταριά, είναι γρήγορη και γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος.:)

 

Πες μου κάτι. Έχεις Dropbox? Δουλεύουν ολα σωστά με το dropbox σε αυτή την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι η ultima, εχει βοηθησει στην αναπτυξη της ο darkside agent που φτιαχνει την codec rom και την εχει κανει αρκετα γρηγορη, αν αναλογιστουμε οτι ειναι πολυ μεγαλη σε χωρητικοτητα....

 

Ναι καλή είναι αλλά η προηγούμενη version που είχα (8.1.1) ήταν πολύ πιο γρήγορη. Η μπαταρία όντως πολύ καλή. Παρατήρησα ότι τα εικονίδια των recent apps πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο είναι λίγο χαλασμένα.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τη codecrom να μας πει τη γνώμη του?

 

Εγω εδω και καιρο φοραω ολες τις εκδοσεις που εχει βγαλει... απλα φοβερη φιλε... φουλ ταχυτητα, πολυ καλη διαχειριση μνημης και πολυ καλες ταχυτητες στο ιντερνετ... απο οσες εχω δοκιμασει, ειναι η καλυτερη για μενα, δεν την αλλαζω με τιποτα...

Edited by stefano_d23
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι ειδα οτι αν κ αλλαξε η ωρα αυτοματα στην μπαρα ειδιποιησεων στην εφαρμογη του καιρου την μαμα εχει μεινει μια ωρα πισω.οσες ανανεωσεις κ αν εκανα δεν ενημερωνει την ωρα.πως αλλαζει??
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι ειδα οτι αν κ αλλαξε η ωρα αυτοματα στην μπαρα ειδιποιησεων στην εφαρμογη του καιρου την μαμα εχει μεινει μια ωρα πισω.οσες ανανεωσεις κ αν εκανα δεν ενημερωνει την ωρα.πως αλλαζει??

 

Πηγαινε στην διαχειριση εφαρμογων, στο accuweather και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων... εμενα, αν κ απο αλλη εφαρμογη, αλλα απο accuweather παλι, μου εμφανιζει κανονικα την ωρα... για κανε μια δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα παλι τα ιδια...επανω λεει 9:50 κ στο εικονιδιο λεει 8:50

 

Σβήσε το widget και πέρασέ το ξανά

Link to comment
Share on other sites

Οκ εστρωσε !!!

 

 

Καλημερα, μπορεις να μας πεις και εμας πως το εκανες γιατι και σε εμας εχει μπλοκαρει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορεις να μας πεις και εμας πως το εκανες γιατι και σε εμας εχει μπλοκαρει;

 

Σε μένα, απλά πάτησα πάνω στο widget, με πήγε στη σελίδα του καιρού έκανε ανανέωση και όταν βγήκα ήτανε σωστή η ώρα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, απλά πάτησα πάνω στο widget, με πήγε στη σελίδα του καιρού έκανε ανανέωση και όταν βγήκα ήτανε σωστή η ώρα.

 

Δεν εφτιαξε, οτι και να κανω (clear data, cache partition, refresh widget, etc) μου βγαζει πχ 9:50 στο μεγαλο ρολοι στην μεση του widget, και 10:50 στο μικρο ρολοι κατο δεξια στο widget)...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορεις να μας πεις και εμας πως το εκανες γιατι και σε εμας εχει μπλοκαρει;

 

το εσβησα απο την αρχικη μου σελιδα για λιγο κ εβαλα το hd widjets.μετα απο 10 λεπτα το ξαναεφερα αρχικη σελιδα εκανε ψαξιμο τοποθεσιας κ σωστη ωρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοοπον, για να μην σβηνετε την εφαρμογη κ παιδευεστε, καντε μερικα χειροκινητα updates και θα επανελθει...

 

Δοκιμασα να βαλω αλλη περιοχη, πχ attika, αντι για χαλανδρι και μου εβγαλε σωστη ωρα, επεστρεψα στο χαλανδρι και τιποτα, παλι γυρναει σε 1 ωρα πισο... Τι σο καλο...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω αλλη περιοχη, πχ attika, αντι για χαλανδρι και μου εβγαλε σωστη ωρα, επεστρεψα στο χαλανδρι και τιποτα, παλι γυρναει σε 1 ωρα πισο... Τι σο καλο...

Βαλε στις ρυθμισεις την ωρα σε 12 ωρη μορφη.. κανε χειροκινητα ενα update, πηγαινε καν'την παλι 24 ωρη κ κανε ενα update παλι και δες....

Link to comment
Share on other sites

Βαλε στις ρυθμισεις την ωρα σε 12 ωρη μορφη.. κανε χειροκινητα ενα update, πηγαινε καν'την παλι 24 ωρη κ κανε ενα update παλι και δες....

 

Το εκανα και παλι τιποτα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ε τι διαολο ρε με τον παλιοκαιρο?? :eek:

 

Τι να πω, μαλλον εχει κολλησει απλα δεν ξερω το γιατι... Μολις δοκιμασα με θεσσαλονικη και Καλαματα και τιποτα, ειναι και εκει λαθος... Τι στο καλο;;;

 

Μονο στο athens βγαζει σωστη ωρα... ΑΚΥΡΟΟΟ, ουτε το athens...

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να προτείνω αυτό ?

ένα πρόγραμμα που σου εμφανίζει την dropdown list σε περιπτώσεις που τρέχεται κάτι σε full screen.

Εμένα προσωπικά με εξυπηρετεί όταν πχ οδηγώ και έχω το sygik ή όταν πέζω παιχνίδια για να μην χρειαστεί να τα κλείνω για να δω ένα notification

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...