Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paranoid Android έχει χρησιμοποιησει κανείς;

 

Ναι εγώ. Παλιότερη version όμως. Πολύ καλή αλλά όχι τόσο customization όσο η liquidsmooth. Επίσης όχι τόσο stable. Ίσως η νεώτερη είναι πιο σταθερή. Γενικά από όλες τις aosp θεωρώ την liquidsmooth την καλύτερη. Αυτή που θέλω να δοκιμάσω τώρα είναι η pacman rom που είναι paranoid android cyanogen και aokp μαζί. Επίσης παίζει και η jellybam που δεν θα την βρείτε στο xda γιατί κάνανε τον developer ban γιατί χρησιμοποιησε κώδικα για την ρομ χωρίς να πάρει άδεια από τους άλλους developers.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το liquidsmooth που λέτε είναι ρομ; :)

LIQUIDSMOOTH JellyBean

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

+1 κι απο μενα για liquid.

Εβαλα την rc5.

Η stable δεν παιζει καλα?

Περνιεται απο πανω με wipe dalvik?

Που ενημερωνομαστε παιδια για τη rom?

Στο xda δεν υπαρχει σοβαρη ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Στο nexus που ειχα υπηρχε το pgmnexus που ξυπναγε τη συσκευη με αγγιγμα στην οθονη.Υπαρχει κατι για το s3 για να μην παταμε συνεχεια τα hardware κουμπια;
Link to comment
Share on other sites

+1 κι απο μενα για liquid.

Εβαλα την rc5.

Η stable δεν παιζει καλα?

Περνιεται απο πανω με wipe dalvik?

Που ενημερωνομαστε παιδια για τη rom?

Στο xda δεν υπαρχει σοβαρη ενημερωση

 

Η RC5 ειναι 4.1.2 και ενημερωνεσαι απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1820543&highlight=liquidsmooth

αμα θες 4.2.2 (προτεινω RC2) τοτε κατεβαζεις απο http://goo.im/devs/liquidsmooth/i9300 και ενημερωνεσαι απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039995 και gapps απο http://goo.im/devs/itsmikeramsay/gapps-jb-20130301-signed.zip.

Για ολες κανεις full wipe. η 4.2.2 stable εχει αναφερθει οτι κανει battery drain. Και σε εμενα μου εκανε.

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία ευχαριστώ!

 

Την προτείνεις;

 

Ουσιαστικές διαφορές έχει από την ΕΛΛ4; Τι εννοώ... Επειδή το στήσιμο από την αρχή είναι χρονοβόρο και και και, αξίζει τον κόπο ή καλύτερα να το αφήσω ως έχει;

 

ΥΓ προβλήματα με την τωρινή δεν έχω, όχι ότι θα με χαλούσε να ήταν πιο γρήγορος ο dialer κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ!

 

Την προτείνεις;

 

Ουσιαστικές διαφορές έχει από την ΕΛΛ4; Τι εννοώ... Επειδή το στήσιμο από την αρχή είναι χρονοβόρο και και και, αξίζει τον κόπο ή καλύτερα να το αφήσω ως έχει;

 

ΥΓ προβλήματα με την τωρινή δεν έχω, όχι ότι θα με χαλούσε να ήταν πιο γρήγορος ο dialer κλπ :p

 

Βαλτην και θα νομίζεις ότι έχεις άλλο κινητό

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

:blink::blink:

 

Σε σχέση με την ΕΛΛ4;; Τόση διαφορά;

 

Μπορείς να πεις σε τι επιγραμματικά; Κουβέντα να γίνεται δηλαδή...

 

Άρα λες εσύ ότι αξίζει τον όλο κόπο ε; Πόσο μα πόσο το βαριέμαι αυτό... :cry:

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink:

 

Σε σχέση με την ΕΛΛ4;; Τόση διαφορά;

 

Μπορείς να πεις σε τι επιγραμματικά; Κουβέντα να γίνεται δηλαδή...

 

Άρα λες εσύ ότι αξίζει τον όλο κόπο ε; Πόσο μα πόσο το βαριέμαι αυτό... :cry:

 

Βασικά είναι διαφορετικά πράγματα. Ενα καθαρό android με παρα πολλές δυνατότητες και μια samsung rom. Σε ls δεν θα συναντήσεις ποτε κόλλημα, το κινητο θα πετάει και θα ναι πιο όμορφο κατ εμε. Δες και ενα video που κυκλοφορεί για την ls να καταλάβεις τι θα κερδισεις αν την περασεις;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει σε ενα s3 omega 4.2.1 και θελω να πατσαρω εφαρμογες για να τρεχουν σε 240dpi. Υπαρχουν zip αρχεια που τα φλασσαρω μεσω cwm ωστε να πατσαρουν dialer,camera κλπ? θελω να ειναι για android 4.2.1 ομως. thanks:)

 

κανεις που να εχει απάντηση στο ερώτημά μου? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι διαφορετικά πράγματα. Ενα καθαρό android με παρα πολλές δυνατότητες και μια samsung rom. Σε ls δεν θα συναντήσεις ποτε κόλλημα, το κινητο θα πετάει και θα ναι πιο όμορφο κατ εμε. Δες και ενα video που κυκλοφορεί για την ls να καταλάβεις τι θα κερδισεις αν την περασεις;)

 

Βρήκα ένα βιντεάκι που μιλάει για την 4.2.2 και όντως είναι σφαιράτη :X

 

Μήπως δεν είναι "δοκιμασμένη" αυτή ακόμα;

 

Μάλλον ψήθηκα να πω την αλήθεια :lol:

 

Ωστόσο... Πώς μπορώ να κάνω μπακ απ τα στοιχεία που θα θελήσω να περάσω και στην επόμενη ρομ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι διαφορετικά πράγματα. Ενα καθαρό android με παρα πολλές δυνατότητες και μια samsung rom. Σε ls δεν θα συναντήσεις ποτε κόλλημα, το κινητο θα πετάει και θα ναι πιο όμορφο κατ εμε. Δες και ενα video που κυκλοφορεί για την ls να καταλάβεις τι θα κερδισεις αν την περασεις;)

 

Δεν είναι Samsung. Είναι aosp. Έχει διαφορά.

Edit. Άκυρο. Νόμιζα ότι εννοούσες ότι η l/s είναι Samsung based.

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το tegrak overclock το χει δοκιμασει κανεις?οντως μπορεις να ανεβασεις στο 1,6 ghz που λεει η μουφες?το εβαλα χρονισα κ μου δινει σκορ 6700 στο quadrant....πριν το περασω εβγαζε 5800.για πειτε τι γινετε???:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεσες να συγχρονισεις στα 1.6 δεν φορας τον στοκ κερνελ.Απο τη στιγμη που ανεβασες την συχνοτητα φυσικο ειναι να σου δινει μεγαλυτερο σκορ στα benchmarks.

Στην πραξη απλα τρως την μπαταρια σου τσαμπα ομως....

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεσες να συγχρονισεις στα 1.6 δεν φορας τον στοκ κερνελ.Απο τη στιγμη που ανεβασες την συχνοτητα φυσικο ειναι να σου δινει μεγαλυτερο σκορ στα benchmarks.

Στην πραξη απλα τρως την μπαταρια σου τσαμπα ομως....

 

οποτε δεν κανει κατι ουσιαστικο??αν ειναι να τρωει μπαταρια μονο να το ξηλωσω δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσενα σου φαινεται αργος ο επεξεργαστης και θες να του ανεβασεις συχνοτητα;

Στα μονοπυρινα που το καναμε παλια υπηρχε λογος κι εκανε δουλεια αλλα τωρα πια ποιος ο λογος;

Εκτος κι αν ειναι ψυχολογικος οποτε παω πασα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα βιντεάκι που μιλάει για την 4.2.2 και όντως είναι σφαιράτη :X

 

Μήπως δεν είναι "δοκιμασμένη" αυτή ακόμα;

 

Μάλλον ψήθηκα να πω την αλήθεια :lol:

 

Ωστόσο... Πώς μπορώ να κάνω μπακ απ τα στοιχεία που θα θελήσω να περάσω και στην επόμενη ρομ; :confused:

 

 

Κάποιος αν γίνεται.... :)

Link to comment
Share on other sites

Και μετά τι; Τα περνάω στον υπολογιστή;

 

Αφου θεωρητικά με τη νέα ρομ όλα θα διαγραφούν, σωστά;

 

Τελικά τι λέει η 4.2.2;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Και μετά τι; Τα περνάω στον υπολογιστή;

 

Αφου θεωρητικά με τη νέα ρομ όλα θα διαγραφούν, σωστά;

 

Τελικά τι λέει η 4.2.2;

 

:)

Τρέχεις το titanium κι αυτό κάνει backup εφαρμογών σε κάποια θέση στην εσωτερική sd, ή όπου εσύ ορίσεις μέσα από την εφαρμογή. Οταν λοιπόν περάσεις την νέα ρομ, κανείς πάλι εγκατάσταση το titanium και βρίσκεις πάλι την θέση των αποθηκευμενων αρχείων μέσα από την εφαρμογή αν δεν βρει το backup αυτόματα (νομίζω σε AOSP based roms θέλει λίγο ψάξιμο να τα βρεις και να τα "βλεπει" το titanium). Αν τρέξεις την επαναφορά θα επαναφέρει εφαρμογές και τα στοιχεία αυτών σύμφωνα με το backup. Επαφές επαναφέρεις από Google account και τα μηνύματα SMS από το SMS backup and restore (αυτό χρησιμοποιώ εγώ). Πάντως αν δεν το έχεις ξανακάνει το όλο εγχείρημα καλό είναι να το δεις σε κάνα φίλο σου πρώτα που, να σου δείξει κτλ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Και μετά τι; Τα περνάω στον υπολογιστή;

 

Αφου θεωρητικά με τη νέα ρομ όλα θα διαγραφούν, σωστά;

 

Τελικά τι λέει η 4.2.2;

 

:)

 

4.2.2 μονο AOKP θα βρεις μεσα στο xda, δεν υπαρχει official για το s3, αρα ουτε και παραμετροποιημενες με βαση τα επισιμα sources.... ειναι πολυ γρηγορες, αλλα εχουν πολλα bugs, χανεις τις λειτουργιες κινησης της συσκευης σου αφου δεν ειναι samsung based αυτες οι roms, θα χασεις κ ολα τα δεδομενα σου αν δεν εισαι προσεκτικος πως να κανεις backup και που θα ψαξεις να το βρεις μετα για επαναφορα αν μετα πας πισω σε κανονικη rom, οποτε για μενα δεν αξιζει καν... δεν εχει να σου προσφερει τιποτα αξιολογο περα απο ταχυτητα και nexus 4 interface...

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 μονο AOKP θα βρεις μεσα στο xda, δεν υπαρχει official για το s3, αρα ουτε και παραμετροποιημενες με βαση τα επισιμα sources.... ειναι πολυ γρηγορες, αλλα εχουν πολλα bugs, χανεις τις λειτουργιες κινησης της συσκευης σου αφου δεν ειναι samsung based αυτες οι roms, θα χασεις κ ολα τα δεδομενα σου αν δεν εισαι προσεκτικος πως να κανεις backup και που θα ψαξεις να το βρεις μετα για επαναφορα αν μετα πας πισω σε κανονικη rom, οποτε για μενα δεν αξιζει καν... δεν εχει να σου προσφερει τιποτα αξιολογο περα απο ταχυτητα και nexus 4 interface...

Και το touch είναι αργό δυστυχώς, δεν μπορούσα να γράψω όσο γρήγορα είμαι συνηθισμένος και την έβγαλα.. Πραγματικά όμως αν δεν είχε αυτό το θέμα θα την άφηνα γιατί μου άρεσε πολύ να βλέπω το pure android στην οθόνη του S3 :)

Link to comment
Share on other sites

Και το touch είναι αργό δυστυχώς, δεν μπορούσα να γράψω όσο γρήγορα είμαι συνηθισμένος και την έβγαλα.. Πραγματικά όμως αν δεν είχε αυτό το θέμα θα την άφηνα γιατί μου άρεσε πολύ να βλέπω το pure android στην οθόνη του S3 :)

 

Εχει πολλα θεματα ομως με τα graphics ρε συ, και ακομη ο godmorral δεν εβγαλε siyah kernel για 4.2.2 με αποτελεσμα να χρησιμοποιω τον μαμα, νομιζω μονο ο yank ειχε βγαλει κερνελ με υποστηριξη 4.2.2 και ο boefla πλεον... κατεβασα το real racing 3 και με εκανε πολλα νερα κ την εβγαλα... πολυ γρηγορη βεβαια και αρκετη free ram, αλλα χανεις τα καλουδια της sammy και δεν αξιζει, οταν βγουν τα sources για official 4.2.2 και ετοιμασουν κατι καλο τα αλανια στο xda, τοτε μαλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλατην liquidsmooth και ολα ειναι μια χαρα... Το θεμα μου ειναι με το spirit radio... Το εχει καποιος με αυτη την rom και να του δουλευει ο ηχος στο spirit?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...