Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στα widget και βγάλε στην επιφάνεια την Έξυπνη εναλλαγή.

Από κει τις κλείνεις .

Αυτο θα το κάνεις με τον ενσωματωμένο launcher.

 

Ευχαριστώ! Το εψαχνα απο τις ρυθμίσεις και δεν μπορούσα να το βρω με τίποτα. Και ετσι ομως εγινε η δουλειά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά το "έβλεπε" σαν usb drive. Κατεβάζω και εγκαθιστώ το kies για να δω τι θα γίνει.

 

μήπως έβαλες κωδικό κλειδώματος της οθόνης? σε εμένα την βλέπει την συσκευή αλλά για να διαβάσει τα αρχεία πρέπει πρώτα να την ξεκλειδώσω. Μετά και να ξανακλειδώσει δεν έχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το εξης προβλημα ξαφνικα ενω παω να τραβηξω βιντεο ή φωτο μου αλλαζει την αποθηκευση στη μνημη του τηλεφωνου λεγοντας πως η καρτα μνημης ειναι γεματη ενω κατι τετοιο δεν ισχυει. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιουνται οι φωνητικές εντολές. Οταν τραβαω φωτογραφια βγαίνει ενα μήνυμα οτι μπορώ να βγάλω φωτογραφία λεγοντας cheese. Έχω παγωσει το svoice. Ευχαριστώ!

 

άνοιξε το s voice-> πατα το μενού (αριστερά από το κεντρικο πληκτρο) -> ρυθμίσεις-> voice control (ξεξια τον ''διακοπτη'' για να τα απενεργοποιησεισ ολα ή πάτα πάνω στα γράμματα ''voice control'' για απενεργοποιήσεις οποια θελεις εσυ ξεχωριστά).

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιουνται οι φωνητικές εντολές. Οταν τραβαω φωτογραφια βγαίνει ενα μήνυμα οτι μπορώ να βγάλω φωτογραφία λεγοντας cheese. Έχω παγωσει το svoice. Ευχαριστώ!

 

Απενεργοποιησε το svoice απο το μενου ενω εαν θες επελεξε να μην εμφανιζεται με το διπλο πατημα του μεσαιου μεγαλου πληκτρου κατω απο την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε το svoice απο το μενου ενω εαν θες επελεξε να μην εμφανιζεται με το διπλο πατημα του μεσαιου μεγαλου πληκτρου κατω απο την οθονη

 

Πως το κανουμε αυτο ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το εξης προβλημα ξαφνικα ενω παω να τραβηξω βιντεο ή φωτο μου αλλαζει την αποθηκευση στη μνημη του τηλεφωνου λεγοντας πως η καρτα μνημης ειναι γεματη ενω κατι τετοιο δεν ισχυει. Τι να κανω?

 

Αυτο μου το κανει και εμενα..κατι παιζει . Αν ξερει καποιος ας απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!μια ερωτηση ,στο τηλεφωνο ενος φιλου δεν λειτουργει η δονηση.εχουμε σβησει σχεδον ολες τις εφαρμογες μηπως και φταιει καποια αλλα τιποτα.ειναι βουλγαριας VVT και εχει περασμενη την εκδοση MD2.οχι την τελευταια επισημη δηλαδη.επιδη δεν θελω να αναλαβω την αναβαθμηση του με odin μηπως στραβωσει κατι μιας και δεν ειναι δικο μου ,θελω να ρωτησω αν αυτο το προβλημα λυνεται με καποιον αλλο τροπο εκτος της αναβαθμησης.η δεν ειναι θεμα firmware?ευχαριστω!
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανουμε αυτο ? Ευχαριστω.

 

Εάν αναφέρεσαι στο πρώτο πολύ απλά στο μενού του svoice ξετικάρεις την επιλογή να ανοίγει η εφαρμογή με το διπλό πάτημα του συγκεκριμένου πλήκτρου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!μια ερωτηση ,στο τηλεφωνο ενος φιλου δεν λειτουργει η δονηση.εχουμε σβησει σχεδον ολες τις εφαρμογες μηπως και φταιει καποια αλλα τιποτα.ειναι βουλγαριας VVT και εχει περασμενη την εκδοση MD2.οχι την τελευταια επισημη δηλαδη.επιδη δεν θελω να αναλαβω την αναβαθμηση του με odin μηπως στραβωσει κατι μιας και δεν ειναι δικο μου ,θελω να ρωτησω αν αυτο το προβλημα λυνεται με καποιον αλλο τροπο εκτος της αναβαθμησης.η δεν ειναι θεμα firmware?ευχαριστω!

 

Δοκιμάστε και factory reset.

Αν και πάλι δε δουλεύει, μπορεί να κάηκε το μοτεράκι.

 

*Ρύθμιση είναι το πρόβλημα ή βλάβη.

Το firmware δε παίζει ρόλο.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!μια ερωτηση ,στο τηλεφωνο ενος φιλου δεν λειτουργει η δονηση.εχουμε σβησει σχεδον ολες τις εφαρμογες μηπως και φταιει καποια αλλα τιποτα.ειναι βουλγαριας VVT και εχει περασμενη την εκδοση MD2.οχι την τελευταια επισημη δηλαδη.επιδη δεν θελω να αναλαβω την αναβαθμηση του με odin μηπως στραβωσει κατι μιας και δεν ειναι δικο μου ,θελω να ρωτησω αν αυτο το προβλημα λυνεται με καποιον αλλο τροπο εκτος της αναβαθμησης.η δεν ειναι θεμα firmware?ευχαριστω!

 

εχω 2 υποθεσεις.

πηγαινε:

1. ρυθμισεις - ηχος - ανταποκριση δονησης (πρεπει να ειναι τικαρισμενο)

2. ρυθμισεις - λειτουργεια εξοικονομισης ενεργειας (αν ειναι ενεργοποιημενη) - απενεργοποιηση απτικης αναδρασης (πρεπει να ειναι ξετσεκατισμενο)

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε το s voice-> πατα το μενού (αριστερά από το κεντρικο πληκτρο) -> ρυθμίσεις-> voice control (ξεξια τον ''διακοπτη'' για να τα απενεργοποιησεισ ολα ή πάτα πάνω στα γράμματα ''voice control'' για απενεργοποιήσεις οποια θελεις εσυ ξεχωριστά).

 

Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας. Επειδή έχω απενεργοποιησει το svoice δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του. Πρέπει να το επαναφέρω. Με το widget που αναφερατε προηγουμένως , καταφερα να απενεργοποιησω τις φωνητικές εντολές. Σας ευχαριστώ και πάλι. :)

Link to comment
Share on other sites

μήπως έβαλες κωδικό κλειδώματος της οθόνης? σε εμένα την βλέπει την συσκευή αλλά για να διαβάσει τα αρχεία πρέπει πρώτα να την ξεκλειδώσω. Μετά και να ξανακλειδώσει δεν έχει θέμα

Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο. Το κλείδωμα "εφταιγε". THANKS!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αγόρασα το Galaxy S3 πρίν απο 6 μήνες απο το Πλαίσιο. Ξαφνικά τι τελευταίες μέρες εκεί που το φόρτιζα σταμάτησε να φορτίζει. Βγάζοντας και ξαναβάζοντας τον φορτιστή παρατήρησα ότι μου άνοιγε το S Voice, την λειτουργιά οδήγησης ή το πρόγραμμα της Samsung για αναπαραγωγή video και μουσικής χωρίς να φορτίζει. Πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω πολλές φορές τον φορτιστή μήπως και ξεκινήσει η φόρτιση. ΄Έχω δοκιμάσει άλλο φορτιστή, άλλο καλωδιο usb ακόμα και να καθαρίσω την υποδοχή του φορτιστή στο τηλέφωνο χωρίς αποτέλεσμα. Έχετε καμιά ιδεά για το τι μπορεί να συμβαίνει, ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Εχω ενα s3 το οποιο ηταν ροοταρισμενο και πηγα να ξαναπερασω την ιδια ρομ που ειχε και προηγουμενος!ενω εκανα factory reset και format cache πηγα να μπω σε download mode!αφου μπηκα συνδεω το κινητο με το pc και το odin δεν αναγνωριζει την συσκευη!αμα το ανοιξω κανονικα το κινητο το βλεπει κανονικα το pc και μαλιστα μπορω να αντιγραψω και να σβησω οτι αρχεια θελω απο την συσκευη μεσω του υπολογιστη!το προβλημα οποτε ειναι πτι δεν μπορω να περασω καινουργια official rom!εχει κανεις καμια ιδεα για το τι συμβαινει?
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, αγόρασα το Galaxy S3 πρίν απο 6 μήνες απο το Πλαίσιο. Ξαφνικά τι τελευταίες μέρες εκεί που το φόρτιζα σταμάτησε να φορτίζει. Βγάζοντας και ξαναβάζοντας τον φορτιστή παρατήρησα ότι μου άνοιγε το S Voice, την λειτουργιά οδήγησης ή το πρόγραμμα της Samsung για αναπαραγωγή video και μουσικής χωρίς να φορτίζει. Πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω πολλές φορές τον φορτιστή μήπως και ξεκινήσει η φόρτιση. ΄Έχω δοκιμάσει άλλο φορτιστή, άλλο καλωδιο usb ακόμα και να καθαρίσω την υποδοχή του φορτιστή στο τηλέφωνο χωρίς αποτέλεσμα. Έχετε καμιά ιδεά για το τι μπορεί να συμβαίνει, ευχαριστώ πολύ.

 

Restart έκανες (ξέρω χαζή ερώτηση).

Δοκίμασες αν φορτίζει σβηστό;

Τα βήματα είναι λίγο πολύ αυτά που έκανες, με τελευταία επιλογή το factory reset. Υπάρχει πιθανότητα κάποια εφαρμογή να έχει μπλοκάρει την φόρτιση.

Αν δεν στρώσει με κανένα από αυτά πας για σερβις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Restart έκανες (ξέρω χαζή ερώτηση).

Δοκίμασες αν φορτίζει σβηστό;

Τα βήματα είναι λίγο πολύ αυτά που έκανες, με τελευταία επιλογή το factory reset. Υπάρχει πιθανότητα κάποια εφαρμογή να έχει μπλοκάρει την φόρτιση.

Αν δεν στρώσει με κανένα από αυτά πας για σερβις.

 

Eχω δοκιμάσει και σβηστό με τα ίδια αποτελέσματα. Θα δοκιμάσω και factory reset ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στον γαλαξία έχει εμφανιστεί ένα ασυνήθιστο πρόβλημα. Έχοντας ανοιχτή μια τυχαία εφαρμογή να τρέχει, όταν κρατάω πατημένη την οθόνη αφής σε ένα σημείο για μερικά δευτερόλεπτα ή όταν την πιέζω έντονα, μου εμφανίζει το μήνυμα "killed (το όνομα της εφαρμογής)" και κλείνει απότομα!!!:mad: Πιθανόν να ενεργοποιείται με έναν συγκεκριμένο τρόπο αγγίγματος της οθόνης, για αυτό και έχει συμβεί μόνο σε εφαρμογές που πρέπει να αγγίζεις συχνά την οθόνη. Σκέφτηκα ότι θα οφείλεται σε έναν task manager ο οποίος και θα είναι υπεύθυνος για αυτό, αλλά δεν έχω εγκαταστήσει κανέναν πέρα από αυτόν της μαμά samsung ο οποίος υπάρχει ήδη...:worry:

 

κανείς?:worry:

Link to comment
Share on other sites

κανείς?:worry:

 

Εάν είσαι με Omega, νομίζω πως μπορεί να είναι δικό της mod. Κάτι τέτοιο θυμάμαι σε έκδοση που είχα βάλει στο S2. Για κοίταξε στις ρυθμίσεις developer, μήπως είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη svoice τι κανει τελικα ?? Μπορουμε να την αφαιρεσουμε χωρις root ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι με Omega, νομίζω πως μπορεί να είναι δικό της mod. Κάτι τέτοιο θυμάμαι σε έκδοση που είχα βάλει στο S2. Για κοίταξε στις ρυθμίσεις developer, μήπως είναι εκεί.

 

Γιάννη πιθανόν να είναι της omega, όμως πρόσεξα ότι όταν κατέβασα από το playstore το viber μου εγκατέστησε μαζί με την εφαρμογή έναν task killer ο οποίος ίσως και να ευθύνεται για αυτό... Αλλιώς θα είναι θέμα της ρομ από τη στιγμή που δεν έχω εγκαταστήσει ΚΑΝΕΝΑ task manager ή killer...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη svoice τι κανει τελικα ?? Μπορουμε να την αφαιρεσουμε χωρις root ?

 

Μπορείς να δινεις εντολές στα Αγγλικά στο κινητό. Δεν υποστηρίζονται Ακόμα τα Ελληνικά. Μπορείς να πας στις εφαρμογές και να το απενεργοποιησεις. Οχι να το απεγκαταστησεις. Είναι σχεδόν το ίδιο, δεν θα φορτωνεται στην ram.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το απ τι λέει; Το χρησιμοποιεί κανείς σας;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το απ τι λέει; Το χρησιμοποιεί κανείς σας;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

 

:confused:

 

Από τις πιο γνωστές εφαρμογές, αναφέρεται παντού τους τελευταίους μήνες. Πολύ χρήσιμη εφαρμογή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αυτό που ουσιαστικά κάνει είναι να ρίχνει σε χειμερία νάρκη τα αψ που επιλέγω;

 

Θα το δοκιμάσω μου φαίνεται, αν και δεν έχω πολλές εφαρμογές στο κινητό (ή μάλλον καν δεν αξίζει??)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...