Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν το πηρα ακομα γιατι πολυ απλα δεν εχω πουλησει ακομα το s2 οποτε....

 

Φίλε μου για 120 ευρώ παραπάνω, πιστεύω ότι αξίζει καλύτερα να πάρεις το S4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε το κινητο μου (Samsung Galaxy S III ) να παιρνει ιντερνετ απο το λαπτοπ μου στο οποιο εχω 3G συνδεση της Vodafone???

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του mail έχω καταχωρήσει 3 λογαριασμούς. Στο inbox κάθε λογαριασμού δείχνει δίπλα σε παρένθεση πόσα μηνύματα δεν έχουν διαβαστεί. Στον λογαριασμό της Otenet μου δείχνει στο Inbox τον αριθμό -2 (μειον δύο), χωρίς να υπάρχει κανένα μήνυμα ούτε διαβασμένο ούτε αδιάβαστο. Επειδή αρχίζει και με ενοχλεί υπάρχει τρόπος να σβήσει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φανταστείς τι θα γινόταν αν ο καθένας που είχε μια ερώτηση /πρόβλημα άνοιγε καινούργιο θέμα ;

 

Με συγχωρείς βρε Μιχάλη μου, αλλά αυτό δεν είναι το νόημα του forum; Ειδικά όταν έχεις ένα ολόκληρο forum, αφιερωμένο στο S3. Αν ρωτάει κάποιος μια χιλιοειπωμένη ερώτηση, πάσο, τον παραπέμπει ο moderator σε ένα sticky post, που έχει εμφανή την απάντηση (π.χ. updated το πρώτο post). Αλλά το forum είναι για να ανοίγονται συνέχεια θέματα, ενώ κάποιες κύριες συζητήσεις με βασικά θέματα παραμένουν καρφιτσωμένες για να μη χάνονται. Το να με παραπέμψετε εδώ, εμένα που δεν παρακολουθώ καθημερινά αυτό το post είναι σαν να χάνομαι (εκτός αν η παραπομπή ήταν σε συγκεκριμένη σχετική απάντηση, που δεν ήταν), ενώ λαμβάνω e-mail παρακολούθησης για κάθε άσχετη απάντηση.

 

Τέλος πάντων, εγώ τη γνώμη μου έγραψα, αφού είχα μια απορία και σκέφτηκα αυτό το forum, το οποίο δε με βοήθησε. Ο "πελάτης" (μέλος καλύτερα), δεν έμεινε ευχαριστημένος, τι να κάνουμε, θα βρούμε άκρη. :)

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς βρε Μιχάλη μου, αλλά αυτό δεν είναι το νόημα του forum; Ειδικά όταν έχεις ένα ολόκληρο forum, αφιερωμένο στο S3. Αν ρωτάει κάποιος μια χιλιοειπωμένη ερώτηση, πάσο, τον παραπέμπει ο moderator σε ένα sticky post, που έχει εμφανή την απάντηση (π.χ. updated το πρώτο post). Αλλά το forum είναι για να ανοίγονται συνέχεια θέματα, ενώ κάποιες κύριες συζητήσεις με βασικά θέματα παραμένουν καρφιτσωμένες για να μη χάνονται. Το να με παραπέμψετε εδώ, εμένα που δεν παρακολουθώ καθημερινά αυτό το post είναι σαν να χάνομαι (εκτός αν η παραπομπή ήταν σε συγκεκριμένη σχετική απάντηση, που δεν ήταν), ενώ λαμβάνω e-mail παρακολούθησης για κάθε άσχετη απάντηση.

 

Τέλος πάντων, εγώ τη γνώμη μου έγραψα, αφού είχα μια απορία και σκέφτηκα αυτό το forum, το οποίο δε με βοήθησε. Ο "πελάτης" (μέλος καλύτερα), δεν έμεινε ευχαριστημένος, τι να κάνουμε, θα βρούμε άκρη. :)

 

Αν ήξερε κάποιος να σου απαντήσει θα το είχε κάνει ήδη... Οπότε περιττό να λες ότι χάθηκε η ερώτηση σου.

Κάνεις δεν είναι πελάτης γιατί δεν πληρώνει.. Μια κοινότητα είναι που στο κάτω κάτω της γραφής δεν είναι και υποχρεωμένος κάποιος να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συζήτηση για "σπασμένες" εφαρμογές απαγορεύεται από τον κανονισμό του φόρουμ. Ευχαριστώ!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν γνωρίζω αν είμαι στο σωστό τοπικ αλλά είμαι γείτονας με Note 2...

 

Λοιπον, μου εδωσε ενας φιλος να κανω ροοτ το S3 και μαλλον εκανα καποια βλακεια με συνεπεια να μη δουλευει η αφη,μαλλον φλασαρα το ρουτ του νοουτ2 στο Σ3(τα ειχα στα downloads,λογικα μπερδευτηκα)...

 

Φλάσαρα με Odin το CF Auto root και οταν ανοιξε δε μπορουσα να βαλω PIN ,δηλαδη καηκε η αφη... δε δουλευει.

 

Το θέμα είναι οτι έβαλα clockworkmod +ρουτ και δεν εχω προσβαση στο κινητο(μονο cmw kai download mode),για πειτε με την εμπειρια σας τι να κανω..πιστευετε οτι αν το παμε για service μπορει να τη σκαπουλαρω??Το θεμα ειναι οτι δεν ανηγει οπως ειπα οποτε δε μπορω να ξεφλασαρω το ρουτ και το cwm.

 

σας παρακαλω βοηθηστε με οτι γνωριζετε,πειτε ιδεες...δεν ειμαστε για 100-200 ευρω τωρα(λογικα καηκε,αλλα σε τι μορφη να το στειλουμε για service.)

 

τελος,περαστικα μου και ευχαριστω πολυ...λογικα εγω θα την πληρωσω τη νυφη. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν γνωρίζω αν είμαι στο σωστό τοπικ αλλά είμαι γείτονας με Note 2...

 

Λοιπον, μου εδωσε ενας φιλος να κανω ροοτ το S3 και μαλλον εκανα καποια βλακεια με συνεπεια να μη δουλευει η αφη,μαλλον φλασαρα το ρουτ του νοουτ2 στο Σ3(τα ειχα στα downloads,λογικα μπερδευτηκα)...

 

Φλάσαρα με Odin το CF Auto root και οταν ανοιξε δε μπορουσα να βαλω PIN ,δηλαδη καηκε η αφη... δε δουλευει.

 

Το θέμα είναι οτι έβαλα clockworkmod +ρουτ και δεν εχω προσβαση στο κινητο(μονο cmw kai download mode),για πειτε με την εμπειρια σας τι να κανω..πιστευετε οτι αν το παμε για service μπορει να τη σκαπουλαρω??Το θεμα ειναι οτι δεν ανηγει οπως ειπα οποτε δε μπορω να ξεφλασαρω το ρουτ και το cwm.

 

σας παρακαλω βοηθηστε με οτι γνωριζετε,πειτε ιδεες...δεν ειμαστε για 100-200 ευρω τωρα(λογικα καηκε,αλλα σε τι μορφη να το στειλουμε για service.)

 

τελος,περαστικα μου και ευχαριστω πολυ...λογικα εγω θα την πληρωσω τη νυφη. :(

 

Κατέβασε τη ROM της επιθυμίας σου και βάλε την από την αρχή με Odin. Λογικά ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

αφου μπορεις να μπεις σε download mode περνα με odin μια official rom να δουλεψει το κινητο και μετα βλεπεις τι κανεις με root.

το κακο θα ηταν να μην μπορουσες καν να μπεις σε DM.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το βρίσκω πολύ ακραίο να κάηκε η αφη.. Κάνε ότι σου είπαν παραπάνω τα παιδιά και κάνε και ένα factory reset.
Link to comment
Share on other sites

Ενα παράξενο πράγμα .

Ενώ το Smart stay μου δουλεύει άψογα ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό στην παραλία με τον ήλιο να φωτίζει τα πάντα δεν λειτουργεί.

Συμβαίνει και σε εσάς;

Είναι δυνατόν η μπροστινή κάμερα να μην αναγνωρίζει πρόσωπα υπό το φως του ήλιου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια δεν ξερω αν πρεπει να το ρωτησω εδω αυτο η σε καποιο αλλο σχετικο ποστ αλλα αν κανω καποιο λαθος να μου πειτε που να παω!! Ηρθε επιτελους ο καιρος να αλλαξω κινητο και ειμαι αναμεσα σε 2 το Galaxy S3 η το S4 mini!! Θα ηθελα να μου πειτε ποιο ειναι καλητερο σε καθημερινη χρηση που να καλυπτει τις αναγκες μου.. Θα ηθελα σιγουρα το κινητο να αναβαθμιστη (να εχω και εγω την χαρα αυτη γιατι εχω το X8 με custom rom το οποιο μου εχει σπασει τα νευρα κολαει απιστευτα και δεν πηρε αλλη αναβαθμιση απο 2.1+ ωστε να περναω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης).. Να εχει καλη καμερα, καλη οθονη και ενα καλο ηχειο!! Και κατι τελευταιο που θα ηθελα να ρωτησω αν καποιο απο αυτα τα κινητα βγαζει προβλημα γιατι θελω τουλαχιστον να το κρατησω 3 χρονια το λιγοτερο!! Οποιοδηποτε αλλο κινητο να που προτεινεται ευπροσδεκτο (εκτος LG δεν τα εχω σε εκτιμηση :P) μεχρι 550 ευρω και οχι απο internet επειδη εχω επιδοτηση απο vodafone!! Edited by Antrikos1990
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απενεργοποιησω το s Voice με διπλό πάτημα του home button. Οταν το κάνω όμως αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν η οθόνη κλείνει, και είμαι μέσα σε κάποια εφαρμογή, πατάω home button (όπως κάνω συνήθως) για να το ανοίξω και απευθείας κλείνει την εφαρμογή και πάει στην αρχική οθόνη. Φαντάζομαι το γνωρίζετε το πρόβλημα αυτό.

Ξέρετε κάποιο τρόπο να το λύσω;

Δοκίμασα ακόμα και disable του s Voice αλλά τίποτα. :-(

Δεν είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια δεν ξερω αν πρεπει να το ρωτησω εδω αυτο η σε καποιο αλλο σχετικο ποστ αλλα αν κανω καποιο λαθος να μου πειτε που να παω!! Ηρθε επιτελους ο καιρος να αλλαξω κινητο και ειμαι αναμεσα σε 2 το Galaxy S3 η το S4 mini!! Θα ηθελα να μου πειτε ποιο ειναι καλητερο σε καθημερινη χρηση που να καλυπτει τις αναγκες μου.. Θα ηθελα σιγουρα το κινητο να αναβαθμιστη (να εχω και εγω την χαρα αυτη γιατι εχω το X8 με custom rom το οποιο μου εχει σπασει τα νευρα κολαει απιστευτα και δεν πηρε αλλη αναβαθμιση απο 2.1+ ωστε να περναω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης).. Να εχει καλη καμερα, καλη οθονη και ενα καλο ηχειο!! Και κατι τελευταιο που θα ηθελα να ρωτησω αν καποιο απο αυτα τα κινητα βγαζει προβλημα γιατι θελω τουλαχιστον να το κρατησω 3 χρονια το λιγοτερο!! Οποιοδηποτε αλλο κινητο να που προτεινεται ευπροσδεκτο (εκτος LG δεν τα εχω σε εκτιμηση :P) μεχρι 550 ευρω και οχι απο internet επειδη εχω επιδοτηση απο vodafone!!

 

Στα 550 βρίσκεις το S4 το κανονικό (οχι το mini).

Απο τα παραπάνω, το S3 είναι σαφώς καλύτερο

Και την επιδότηση την κάνεις έκπτωση

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για συγκρίσεις κινητών και επιλογή συσκευής υπάρχει το αντίστοιχο thread. Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα μας που είναι το Galaxy S3.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να παρω το S3 για ενα δωρο και εχω σκαλωσει με τα χρωματα. Βασικα σκεφτομαι για μπλε και ασπρο. Οσοι εχουν το ασπρο μπορουν να μου πουν αν σε βαθος χρονου τα πλαστικα λερωνουν ή αποκτουν σημαδακια. Με το μπλε που ειναι σκουρο παντως δεν εχεις να φοβασε για τετοια προβληματα. Ακουω τις γνωμες σας.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερε κάποιος να σου απαντήσει θα το είχε κάνει ήδη... Οπότε περιττό να λες ότι χάθηκε η ερώτηση σου.

Κάνεις δεν είναι πελάτης γιατί δεν πληρώνει.. Μια κοινότητα είναι που στο κάτω κάτω της γραφής δεν είναι και υποχρεωμένος κάποιος να σου απαντήσει.

 

Το "πελάτης" μπήκε σε εισαγωγικά, μαζί με επεξήγηση σε παρένθεση για αποφυγή τέτοιων σχολίων, αλλά μάλλον δεν ήταν αρκετό. Εγώ δεν είπα ότι είναι κάποιος υποχρεωμένος να απαντήσει, σχολίασα την μεταφορά θεμάτων σε ένα ενιαίο. Αλλά τι τα εξηγώ...

Link to comment
Share on other sites

Στα 550 βρίσκεις το S4 το κανονικό (οχι το mini).

Απο τα παραπάνω, το S3 είναι σαφώς καλύτερο

Και την επιδότηση την κάνεις έκπτωση

 

Το S3 θα αναβαθμιστεί στην έκδοση 4.3;;

Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Το S3 θα αναβαθμιστεί στην έκδοση 4.3;;

 

Ναι οπωσδηποτε...και ισως παει και 5.0 κατευθειαν...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι οπωσδηποτε...και ισως παει και 5.0 κατευθειαν...

 

στην 5.0 κατευθειαν;;; μαλλον ειρωνικα το λες!! :P ρωτησα αν θα παρει γιατι ειδα που ελεγε για το Note 2 σε ενα αρθρο εδω οτι θα περασει την 4.2.2 και θα παει κατευθειαν στην στην 4.3 αλλα στην 5.0 οπως ειπες εσυ με τιποτα δεν παει!!

Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να παρω το S3 για ενα δωρο και εχω σκαλωσει με τα χρωματα. Βασικα σκεφτομαι για μπλε και ασπρο. Οσοι εχουν το ασπρο μπορουν να μου πουν αν σε βαθος χρονου τα πλαστικα λερωνουν ή αποκτουν σημαδακια. Με το μπλε που ειναι σκουρο παντως δεν εχεις να φοβασε για τετοια προβληματα. Ακουω τις γνωμες σας.

 

Ασπρο εχω ενα χρονο +.Αλλαξα το καπακι το πισω πριν δυο μηνες γιατι ειχε φυγει το βερνικι σε ενα σημειο αλλα γενικως.no problem

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Εχω το μπλε, η γυναικα μου δηλαδη, περιπου 6 μηνες. Αλλαξε το πισω καπακι μια φορα (τον Ιουνιο), γιατι ειχε κανει 2 ραγισματα στο σημειο της καμερας.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

στην 5.0 κατευθειαν;;; μαλλον ειρωνικα το λες!! :P ρωτησα αν θα παρει γιατι ειδα που ελεγε για το Note 2 σε ενα αρθρο εδω οτι θα περασει την 4.2.2 και θα παει κατευθειαν στην στην 4.3 αλλα στην 5.0 οπως ειπες εσυ με τιποτα δεν παει!!

 

Ενοουσα οτι μετα την 4.2.2 που θα παρει σε λιγο καιρο....ισως παει στην 5.0 κατευθειαν αφου

αν διαβασεις η sammy μαλλον θα δωσει αναβαθμιση

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειγον!!! το κινητο μου ξαφνικα κρασαρε!!! δε ξερω τι επαθε!! κολαει δεν δουλευει! δεν δειχνει τιποτα η οθονη κολαει στην αρχικη σελιδα!!! μολισ το βγαλω την μπαταρια και το ξανα ανοιξω και το κανω κατευθειαν το δουλεψω λιγο ολα κανονικα αυτο το λιγο ομως δεν ειναι πανω απο 5 δευτερα μετα κολαει!!! τι επαθε μια λυσει σα; παρακαλω πολυ!!δεν μπορω να κανω ουτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων μεσα απο το κινητο!! το συνδεσα μια φορα στο πσ ξεμπλοκαρε δουλεψε! το κανω μια επανεκινηση και αυτο ηταν απο τοτε δεν ξαναξεμπλοκαρε!! τι εχει παθει καμια λυσει!!το ειχα μονο ροο με framaroot καπως ετσι! Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...