Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

διαβασα οτι αυτο τον μήνα θα διαθεσουν την 4.2.2

 

Λοιπον επειδη ειχα προσφατα Galaxy S 4 η 4.2.2. εχει μερικα θεματακια.

 

Αυτα που διαπιστωσα εγω ...

 

1. Δεν σου ερχονται αυτοματα τα email οποτε αναγκαστικα πρεπει να ανοιξεις την εφαρμογη χειροκινητα,αρα αν δεν το κανεις χανεις email.

 

2. Δεν συγχρωνιζει καλα με αρκετα forums,δηλαδη δεν κανει save το username και το password .

 

Στις 2 ημερες που ειχα το Galaxy S 4 αυτα διαπιστωσα και γιαυτους τους λογους πουληθηκε.

 

Ελπιζω να το φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω λιγη βοηθεια με την χωρα προελευσης της συσκευης μου. εννοειται πως το κινητο δεν το εχω πειραξει καθολου.

οταν εκανα τα βηματα που λεει στο αντιστοιχο θεμα μου βγηκε αυτο, που ειναι βουλγαρια. (διπλοτσεκαρισμενο)

οταν ομως γραψω *#1234# στο dialer μου βγαζει αυτο.

το προβλημα ειναι οτι δεν ταιριαζουν τα 2 αυτα μεταξυ τους. τελικα απο ποια χωρα ειναι το κινητο μου;

το ρωταω γιατι ψαχνω να βρω την rom μου να την κατεβασω.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Allshare cast dongle, ανοίγω το allshare cast στο S3 και βλέπω το Dongle μου, το επιλέγω μου γράφει συνδέθηκε και στην tv γράφει connecting, και τότε το allshare cast τερματίζει στο s3, το ξανά ανοίγω και πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Allshare cast dongle, ανοίγω το allshare cast στο S3 και βλέπω το Dongle μου, το επιλέγω μου γράφει συνδέθηκε και στην tv γράφει connecting, και τότε το allshare cast τερματίζει στο s3, το ξανά ανοίγω και πάλι τα ίδια.

 

Custom ROM με το γνωστό κόκκινο πάνω αριστερά στο boot?

Αν ναι ίσως αυτό λέει. Τουλάχιστον στο Miracast αυτό είναι. Θέλει μηδενισμό του μετρητή.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μηδένισα τον μετρητή και δούλεψε .

 

Σωστά, αυτό έπρεπε να κάνεις.

 

Με την ευκαιρία να πω ότι πραγματικά δεν βρίσκω καμία χρησιμότητα σε αυτή την σύνδεση, ειδικά αν έχεις smart tv.

Video είναι σχεδόν αδύνατον να παρακολουθήσεις, lagαρει απίστευτα, το ίδιο και παιχνίδια υποθέτω.

Μονό ίσως browsing να είναι η μοναδική χρησιμότητα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα αποτελέσματα μου :

Πράγματι λαγκάρει πολύ και δεν ξέρω αν θα είναι τόσο έντονο και στο s4, το ότι έχω browser είναι όντως πολύ καλό ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι ο flash player συνεχώς αναβαθμίζεται σε τέτοιο ρυθμό ώστε οι smart tv των εταιρειών να μην μπορούν να ακολουθήσουν τις αναβαθμίσεις και να έχουν θέμα.

Εκανα σύνδεση και με την Samsung android camera που αγόρασα, και ήταν όλα τα λεφτά, στο να βλέπω τα videakia και τις φωτό μου.

 

Συμπέρασμα, το atv 3 που έχω για iPhone, είναι πολύ καλύτερο, χωρίς λαγκαρίσματα, και μπορείς να νοικιάζεις-αγοράζεις Hd ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω τις 700+σελίδες και έχω πανικοβληθεί - μπερδευτεί.

Ο ένας λέει λαγκάρει, ο άλλος δεν λαγκάρει - η ram είναι ανεπαρκής, ο άλλος είναι υπέρ αρκετή - το τζάμι γδέρνεται εύκολα και γενικά το τηλ είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιές.

Τι ισχύει τελικά από όλα αυτά?

Μπορεί καποιος να μου πεί τα μειωνεκτήματα του τηλεφώνου?

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το optimus G (γέρνω περισσότερο στο S3), αλλά με όλα αυτά που ακούγονται έχω μίνει st.by...

 

Υ.Γ Θα προτιμούσα να απαντούσε κάποιος expert-user χρήστης του τηλεφώνου, ο οποίος θα το κρίνει αμερόληπτα...

Ευχαριστώ!

 

Εγώ είχα το s3 7 μήνες και το μόνο του ελάττωμα είναι η μνήμη. Βγάζει ωραίες φώτο, με ένα σωστό συνδυασμό δεν κολλάει πουθενά (Android revolution hd + greenify + Nova launcher για μένα) και άμα βάλεις και την extra official μπαταρία έχεις και 6-7 ώρες χρήσης.

 

Το απόλυτο κινητό αν δεν σου σπάνε τα νεύρα τα συνεχή reload των εφαρμογών λόγω μνήμης.

 

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι :)

 

Επειδή με έχει τρελάνει τελευταία με κάτι ψιλοβλακειούλες η 4.1.2, ποιά προτείνετε να βάλω;

 

(κι αν είναι εύκολο παρακαλώ κι ένα λινκάκι :D)

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μήπως και εδώ έχω περισσότερη τύχη :lol:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι με το s3 μου,στις τελευταιες 2 φορτίσεις αργεί πάρα πολύ.Από το 30 τοις εκατό μέχρι την πλήρη φόρτιση κάνει πάνω από 5 ώρες..Τι μπορεί να φταίει?

υγ:πότε λέτε να δούμε την 4.2.2 στο κινητό μας επίσημα?

Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι με το s3 μου,στις τελευταιες 2 φορτίσεις αργεί πάρα πολύ.Από το 30 τοις εκατό μέχρι την πλήρη φόρτιση κάνει πάνω από 5 ώρες..Τι μπορεί να φταίει?

υγ:πότε λέτε να δούμε την 4.2.2 στο κινητό μας επίσημα?

 

Αλλαξε καλωδιο και θα εισαι οκ

Και σε εμενα αυτο εκανε και έφταιγε το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε καλωδιο και θα εισαι οκ

Και σε εμενα αυτο εκανε και έφταιγε το καλώδιο.

 

παιδιά κι εγώ που άλλαξα καλώδιο μου κάνει τα ίδια. χτες, 4 ώρες από 30% σε 100%. ο φορτιστής είναι σίγουρα εντάξει, γιατί βγάζει 999mA, δηλαδή 1 Ampere και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι εγώ που άλλαξα καλώδιο μου κάνει τα ίδια. χτες, 4 ώρες από 30% σε 100%. ο φορτιστής είναι σίγουρα εντάξει, γιατί βγάζει 999mA, δηλαδή 1 Ampere και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Κατέβασε από μάρκετ το galaxy charging current και δες εάν φορτίζει το κινητό σου και πως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι εγώ που άλλαξα καλώδιο μου κάνει τα ίδια. χτες, 4 ώρες από 30% σε 100%. ο φορτιστής είναι σίγουρα εντάξει, γιατί βγάζει 999mA, δηλαδή 1 Ampere και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Άλλαξε φορτιστή. Σε όλους μέχρι τώρα έτσι έχει φτιάξει. Είτε με καλώδιο, είτε με φορτιστή.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι με το s3 μου,στις τελευταιες 2 φορτίσεις αργεί πάρα πολύ.Από το 30 τοις εκατό μέχρι την πλήρη φόρτιση κάνει πάνω από 5 ώρες..Τι μπορεί να φταίει?

υγ:πότε λέτε να δούμε την 4.2.2 στο κινητό μας επίσημα?

 

μου το κάνει και μένα αυτό αλλά με ένα καλώδιο μάρκας equip 2m. με το μαμά καλώδιο φορτίζει αισθητά πιο γρήγορα. περίεργο αλλά συμβαίνει. δοκίμασε άλλο καλώδιο...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από μάρκετ το galaxy charging current και δες εάν φορτίζει το κινητό σου και πως.

 

Την κατέβασα την εφαρμογή και ιδού τα αποτελέσματα. Ο φορτιστής δείχνει να βγάζει σωστό ρεύμα 999mA αλλά δεν μου αρέσει καθόλου αυτό το max 400.

 

Edit: Το παραπάνω αποτέλεσμα είναι με το καινούριο καλώδιο που πήρα. Με το stock μου έβγαλε avg και max τη μία 900 και την άλλη 1000. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα την εφαρμογή και ιδού τα αποτελέσματα. Ο φορτιστής δείχνει να βγάζει σωστό ρεύμα 999mA αλλά δεν μου αρέσει καθόλου αυτό το max 400.

 

Edit: Το παραπάνω αποτέλεσμα είναι με το καινούριο καλώδιο που πήρα. Με το stock μου έβγαλε avg και max τη μία 900 και την άλλη 1000. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...

 

Λοιπόν δοκίμασε εάν έχεις την δυνατότητα και με άλλον φορτιστή και δες αποτέλεσματα. Πρέπει aver max να είναι πάντα 1000 . Μιλάω για μαμά φορτιστή καλώδιο. Εάν βλέπεις να παίζουν ότι τιμές αυτές τότε έχει πρόβλημα το κινητό. Είχα ακριβώς το ίδιο μέχρι που κατέβασα την εφαρμογή και είδα ότι οι τιμές έπαιζαν συνέχεια με συνέπεια να κάνει ώρες να φορτίζει η και μερικές φορές να φορτίζει καν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασε εάν έχεις την δυνατότητα και με άλλον φορτιστή και δες αποτέλεσματα. Πρέπει aver max να είναι πάντα 1000 . Μιλάω για μαμά φορτιστή καλώδιο. Εάν βλέπεις να παίζουν ότι τιμές αυτές τότε έχει πρόβλημα το κινητό. Είχα ακριβώς το ίδιο μέχρι που κατέβασα την εφαρμογή και είδα ότι οι τιμές έπαιζαν συνέχεια με συνέπεια να κάνει ώρες να φορτίζει η και μερικές φορές να φορτίζει καν.

 

Θα το τεστάρω και αυτό. Εσύ που είχες το ίδιο πρόβλημα τελικά πώς το έλυσες; Service;

Link to comment
Share on other sites

Θα το τεστάρω και αυτό. Εσύ που είχες το ίδιο πρόβλημα τελικά πώς το έλυσες; Service;

 

Εγώ το έστειλα σέρβις και μέχρι να καταλάβουν τι τους έλεγα πέρασε ένας μήνας. Κουμπωναν το καλώδιο απλά και έβλεπαν ότι φορτίζε και το έστελναν πίσω. Μέχρι που βρήκαν πρόβλημα στην πλακέτα και την άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έστειλα σέρβις και μέχρι να καταλάβουν τι τους έλεγα πέρασε ένας μήνας. Κουμπωναν το καλώδιο απλά και έβλεπαν ότι φορτίζε και το έστελναν πίσω. Μέχρι που βρήκαν πρόβλημα στην πλακέτα και την άλλαξαν.

 

λοιπόν, δοκίμασα σε πολλές πρίζες στο σπίτι και με τα 2 καλώδια (ίδιος φορτιστής γιατί δεν έχω άλλο) και πιάνει μία 300, μία 400, μία 600, μία 800... αν είναι δυνατόν! κινητό 2 μηνών και πάρα πολύ προσεγμένο κιόλας και να θέλει service; άσε που άμα το πάω 1) θα μείνω χωρίς κινητό και 2) άμα μου το γυρίσουν και μου πουν ότι δεν έχει τίποτα θα αρχίσω τα βρισίδια. απογοητεύτηκα πολύ με την όλη κατάσταση. το S2 που είχα 1,5 χρόνο δεν μου έβγαλε ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα. ούτε το παραμικρό!

 

Edit: Συνήθως όταν βάζω το κινητό να φορτίσει, πρώτα βάζω το usb στο φορτιστή, μετά το συνδέω με το κινητό και μετά το βάζω στην πρίζα. Τώρα που το έβαλα καμιά 10-αριά φορές πρώτα στην πρίζα και μετά το συνέδεσα με το κινητό (άλλαξα και πρίζες), έπιανε πάντα καρφωτά 1000. πραγματικά, έχω χάσει κάθε λογική επί του θέματος και τελικά δεν έχω καταλάβει αν θέλει service ή όχι.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Γενικά και εγώ είχα ταλαιπωρηθεί με αυτό το σκηνικό όσο δεν φαντάζεσαι,ειδικά μέχρι να τους δώσω να καταλάβουν τι γίνεται. Βάλτο να φορτίσει και άστο εκεί που γράφει 1000. Πάνε προσέξε μετά από λίγη ώρα αν θα συνεχίσει να δείχνει 1000,στο λέω γιατί εμένα με την ώρα έπεφτε και έφτανε 300. Καλό είναι να δοκιμάσεις με άλλο φορτιστή πρώτα όμως πριν το πας για σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στην ίδια πρίζα με το ίδιο καλώδιο με τον original αντάπτορα και πιάνει από 300 και ότι του καπνίσει. Αν βάλω ένα παλιό αντάπτορα που έχω με 500ma (με maximum 1Α) πιάνει 900+ και φυσικά φορτίζει πιο γρήγορα. Άντε βγάλτε συμπέρασμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στην ίδια πρίζα με το ίδιο καλώδιο με τον original αντάπτορα και πιάνει από 300 και ότι του καπνίσει. Αν βάλω ένα παλιό αντάπτορα που έχω με 500ma (με maximum 1Α) πιάνει 900+ και φυσικά φορτίζει πιο γρήγορα. Άντε βγάλτε συμπέρασμα.

 

Δοκίμασε σε πρώτη φάση τότε να αλλάξεις φορτιστή στην εγγύηση και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...