Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω νεα!

αν και ειναι φημες, σε αυτο το αρθρο λεει πως το κινητακι μας οπως και το note 2 θα προσπερασουν την 4.2.2 και θα πανε απευθειας στην 4.3, και λογικο μου φαινεται.

Απο την μια ειναι θετικο γιατι θα παρουμε το φρεσκο android :D

αλλα απο την αλλη αυτο σημαινει περισσοτερη αναμονη :(

 

τι λετε να γινει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έψαξα για φορτιστή στο skroutz και το δικό μου μοντέλο δεν το βρίσκω. το μοντέλο μου είναι το ETA0U81EBE και στο skroutz βρίσκω μόνο το ETA0U80EBE. μήπως το μοντέλο που έχω εγώ είναι προβληματικό; μπορεί κάποιος που δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με τη φόρτιση να μας πει ποιο μοντέλο φορτιστή έχει; (για τον αυθεντικό μιλάμε πάντα)
Link to comment
Share on other sites

έψαξα για φορτιστή στο skroutz και το δικό μου μοντέλο δεν το βρίσκω. το μοντέλο μου είναι το ETA0U81EBE και στο skroutz βρίσκω μόνο το ETA0U80EBE. μήπως το μοντέλο που έχω εγώ είναι προβληματικό; μπορεί κάποιος που δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με τη φόρτιση να μας πει ποιο μοντέλο φορτιστή έχει; (για τον αυθεντικό μιλάμε πάντα)

 

Θα σου πω αργότερα γιατί είμαι εκτός τώρα. Αλλά γιατί δεν πας να τον αλλάξεις στο σέρβις. Εμένα απευθείας τον άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω αργότερα γιατί είμαι εκτός τώρα. Αλλά γιατί δεν πας να τον αλλάξεις στο σέρβις. Εμένα απευθείας τον άλλαξαν.

 

θα περάσω αν είναι να δω τι θα μου πουν. απλά επειδή δουλεύω και το service center είναι λίγο μακρυά (δεν έχω αμάξι) γι αυτό το σκέφτομαι. έχω βρει στο skroutz με 8 και 10 ευρώ τον αυθεντικό. αν ήταν καμιά 20αριά δεν θα το σκεφτόμουν καν. πάντως όταν μπορέσεις μπες στον κόπο να μου πεις το μοντέλο σου. σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σου! :)

Link to comment
Share on other sites

έψαξα για φορτιστή στο skroutz και το δικό μου μοντέλο δεν το βρίσκω. το μοντέλο μου είναι το ETA0U81EBE και στο skroutz βρίσκω μόνο το ETA0U80EBE. μήπως το μοντέλο που έχω εγώ είναι προβληματικό; μπορεί κάποιος που δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με τη φόρτιση να μας πει ποιο μοντέλο φορτιστή έχει; (για τον αυθεντικό μιλάμε πάντα)

 

μια χαρά μοντέλο έχεις.. το ίδιο έχω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ένα μήνα και (όσο και αν δεν το πιστεύετε) δεν έχω στείλει ούτε ένα μήνυμα. Όλο viber, WhatsApp, Skype και τέτοια. Το θέμα είναι πως μου έτυχε και έπρεπε να στείλω μήνυμα και ενώ ήταν γραμμένο στα ελληνικά, όταν στάλθηκε ήταν όλο κεφάλαια εκτός από τα τονιζομενα γράμματα. Δεν ξέρω πως φαινόταν στον παραλήπτη αλλά σε εμένα ήταν έτσι. Πριν το στείλω μου έλεγε μια προειδοποιηση αλλά δεν έδωσα σημασία. Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αλλά έχω SwiftKey.

Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ένα μήνα και (όσο και αν δεν το πιστεύετε) δεν έχω στείλει ούτε ένα μήνυμα. Όλο viber, WhatsApp, Skype και τέτοια. Το θέμα είναι πως μου έτυχε και έπρεπε να στείλω μήνυμα και ενώ ήταν γραμμένο στα ελληνικά, όταν στάλθηκε ήταν όλο κεφάλαια εκτός από τα τονιζομενα γράμματα. Δεν ξέρω πως φαινόταν στον παραλήπτη αλλά σε εμένα ήταν έτσι. Πριν το στείλω μου έλεγε μια προειδοποιηση αλλά δεν έδωσα σημασία. Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αλλά έχω SwiftKey.

Τι κάνω;

 

Διάβασε το FAQ σε παρακαλώ. Είναι νορμάλ, δεν υπάρχει πρόβλημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων (factory reset) την κάρτα sd τη βγάζω απο το κινητό ή την αφήνω μέσα κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων (factory reset) την κάρτα sd τη βγάζω απο το κινητό ή την αφήνω μέσα κανονικά?

 

Την αφήνεις .Διαγράφονται μόνο αυτά που υπάρχουν στην internal sd.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

να επιβεβαιώσω λοιπόν κι εγώ ότι για την αργή φόρτιση φταίει το καλώδιο που δίνει η Samsung που είναι πιο σάπιο κι από σάπιο. πήγα και πήρα ένα καλώδιο από το πλαίσιο (είχαν μόνο turbo-x) το οποίο είναι ακόμη χειρότερο από το σάπιο της samsung και ξέθαψα σήμερα ένα πανάρχαιο που έχω από κινητό motorola και ο φορτιστής βγάζει πάντα και σε όλες τις πρίζες 1000mA. ευχαριστούμε Samsung που μας αγχώνεις και μας τρέχεις για βλακείες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά το φορτίζω με το Samsung καλώδιο και είναι πάντα 1000mA. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας έχει πρόβλημα. Μια μέρα μου έκανε κάτι αργές φορτίσεις αλλά δυστυχώς δεν ήξερα ότι υπήρχαν εφαρμογές να το βλέπεις και σε mA.

Στο έκανε καιρό αυτό με την την αργή φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Με το skype τι γίνεται? Μετά την αναβάθμιση του έγινε γίνει πολύ χάλια. Ούτε βιντεοκλήση δεν μπορώ να κάνω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο s3 μπόρεσε κανείς να δουλέψει το widget locker;

Συμπεραίνω πως έχει θέμα με τα κινητά που έχουν hardware button.

Σε μενα τουλάχιστον ξεκλειδώνει το κινητό πολύ εύκολα;

Με το που πατώ το hardware button για να ανοίξει η οθόνη αυτό ξεκλειδώνει με την μια, ενώ οταν χρησιμοποιώ το power button λειτουργεί σωστά.

Είναι όντως θέμα εφαρμογής ή παίζει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Με το skype τι γίνεται? Μετά την αναβάθμιση του έγινε γίνει πολύ χάλια. Ούτε βιντεοκλήση δεν μπορώ να κάνω.

 

Ναι ρε παίδες. Κι εγώ δεν βλέπω επιλογή για βιντεοκλήση. Μόνο κανονική κλήση κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παίδες. Κι εγώ δεν βλέπω επιλογή για βιντεοκλήση. Μόνο κανονική κλήση κάνει..

 

Παιδιά το είχα πει και πριν λίγο καιρό ότι υπάρχει η καινούργια έκδοση μονταρισμενη που δουλεύει μια χαρά, την είχα ανεβάσει στο dropbox, αυτή πρέπει να είναι, δοκίμασε αν θες.. Εγώ αυτήν έχω και δουλεύει μια χαρά..

 

http://db.tt/G5SXUtuy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είχα πει και πριν λίγο καιρό ότι υπάρχει η καινούργια έκδοση μονταρισμενη που δουλεύει μια χαρά, την είχα ανεβάσει στο dropbox, αυτή πρέπει να είναι, δοκίμασε αν θες.. Εγώ αυτήν έχω και δουλεύει μια χαρά..

 

http://db.tt/G5SXUtuy

 

ευχαριστώ θα την δοκιμάσω αν και νομίζω ότι αυτήν ακριβώς είχα βάλει και το απόγευμα και ενώ τα περισσότερα είναι εντάξει οι βιντεοκλήσεις δεν δουλεύαν γι'αυτό έβαλα και την V3.0 για σίγουρα πράγματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος στα τοπικ του s3 που μπορεις με το serial number του κινητου να κατεβάσεις αυτοματα την μαμα ρομ και ετσι δεν θα εχεις αμφιβολίες για αν αυτη που βαζεις ειναι σωστη η οχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και συγνωμη αν εχει απαντηθει αλλα δεν το βρηκα. Για καποιο λογο χαθηκαν ξαφνικα οι φωτογραφιες των επαφων μου. Τις βλεπω απο τον υπολογιστη στο gmail αλλα οχι στο τηλεφωνο.

Καμια ιδεα;

Σας ευχαριστω πολυ.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και συγνωμη αν εχει απαντηθει αλλα δεν το βρηκα. Για καποιο λογο χαθηκαν ξαφνικα οι φωτογραφιες των επαφων μου. Τις βλεπω απο τον υπολογιστη στο gmail αλλα οχι στο τηλεφωνο.

Καμια ιδεα;

Σας ευχαριστω πολυ.

 

Πήγαινε σβήσε τον λογαριασμό Google απο τις ρυθμίσεις της συσκευής και ξανά συνδέσου να ξανά κάνει συγχρονισμό..

Link to comment
Share on other sites

εχω το s 3 απο αυτραλια ..... εχει ελληνικο μενου αλλα ξαφνικα στην πανω μερια βγαζει ενα σημα ειναι τετραγωνο με μια διαγωνια γραμμη και εχει στην μια ακρη το σημα του τηλεφωνου πρασινο χρωμα ... οταν κανω κληση αυτη κλεινει αυτοματα ..(μετα που εμφανιστικε το σημα ))

τι κανουμε ???????????????????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να πει κάποιος πως του δηλώνω να μη βγάζει και την πρωτότυπη φωτογραφία όταν βγάζω με hdr; Γιατί βγάζει 2 φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Μου ειπε ενας φιλος οτι εκανε root το S4 του και περασε μια Rom απο xda η οποια ειναι η μαμα rom απλως "ελαφρωμενη¨χωρις καμια αλλαγη και την ονομαζουν king battery. Υπαρχει καποια τετοιο rom για το S3? Ειχα πει να μην το πειραξω αλλα ζεσταινεται καποιες φορες και ψιλοlagαρει. Το ιδιο ειχε και αυτο με το S4 και σε χειροτερο βαθμο, αλλα απο τοτε που περασε την συγκεκριμενη rom το τηλεφωνο παει σφαιρα, χωρις να ζεσταινεται και εχει πολυ καλυτερη αυτονομια μπαταριας. Φυσικα κανενα κολλημα μου ειπε και ολα λειτουργουν κανονικα. Για μια τετοια rom θα το σκεφτομουν να το πειραξω...

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου,εχω το τηλ 8 μηνες κ εχω κανει αρκετες φορες Factory reset,μηπως του δημιουργησα καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,εχω το τηλ 8 μηνες κ εχω κανει αρκετες φορες Factory reset,μηπως του δημιουργησα καποιο προβλημα?

 

Εσύ θα μας πεις αν έχεις πρόβλημα, κανονικά δεν δημιουργεί προβλήματα το factory reset, εκτός αν κάνεις κάθε μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...