Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ρωτησα και ποιο πριν αλλα κανεις δεν μου απαντησε.

Εξηγειστε ρε παιδια σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ γιατι εχει τοσο χαλια διαχείριση μνημης(ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ) το απλο s3 με android 4.1.2 ενω το s2 που εχει την ιδια μνημη του 1gb με την 4.1.2 δεν εχει αυτη τη χαλια διαχείριση μνημης?

 

Και το ρωταω αυτο γιατι απο τη στιγμη δυο διαφορετικα μεν μοντελα αλλα με την ιδια ακριβως εκδοση android 4.1.2 ποσο μεγαλη διαφορα να εχουν?

 

Και ειδικα το s3 που ειναι σαφως ανωτερο σε ολα σε σχεση με το s2 ετσι....

 

Και τελος το βασικο ερωτημα ειναι πως γινεται το απλο s3 να εχει προβλημα ενω το s3 lte να μην εχει μονο και μονο επειδη εχει 2gb ram & lte ενω ειναι σε ολα μα ολα τα αλλα να ακριβως ιδιο με το s3 i9300???

 

Μηπως ψαχνεται να του βρειτε προβληματα ρε παιδια και αυτος ειναι ο λογος που λετε ολα αυτα?

Μιλαω παντα για ενα μαμησιο κινητο χωρις custom rom και root μαμα κινητο....

 

Γιατι αν περαστει καποια custom rom ή root σε καποιο κινητο δεν ξερει κανεις πως θα συμπεριφερεται στα σιγουρα....

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο touchwiz είναι πολύ βαρύς.. επομένως το 1gb παραπάνω ram, σαφώς δίνει ανάσα στη συσκευή.

Προσωπικά βέβαια, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το S3 μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε καμια ενημερωση ποτε θα ερθει η αναβαθμιση της νεας εκδοσης android για το Galaxy s3 μας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε καμια ενημερωση ποτε θα ερθει η αναβαθμιση της νεας εκδοσης android για το Galaxy s3 μας?

 

Τον τελευταίο καιρό βλέπω όλο και πιο συχνά φήμες που λένε ότι το s3 και το note 2 θα προσπεράσει την 4.2.2 και θα πάει απευθείας στην 4.3 κατά τον Νοέμβριο. Δεν εχει βγει τίποτα επίσημο απ' όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος εχει το τηλ και εχει περασει την τεστ4.2.2

και ψαχνει στις ρυθμισεις του κινητου να βρει το συσκευη μαζικης αποθηκευσης usb αλλα δεν το βρισκει αυτο η κατι αντιστοιχο

μηπως θα μπορουσε καποιος να μας πει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος εχει το τηλ και εχει περασει την τεστ4.2.2

και ψαχνει στις ρυθμισεις του κινητου να βρει το συσκευη μαζικης αποθηκευσης usb αλλα δεν το βρισκει αυτο η κατι αντιστοιχο

μηπως θα μπορουσε καποιος να μας πει

ευχαριστω

 

Όταν το συνδέσεις με τον υπολογιστή, θα σου εμφανίσει ένα εικονίδιο http://iconizer.net/files/gcons/orig/usb.png. Εάν το πατήσει, θα του δώσει επιλογή. Απλά ξε-τικάρεις το "MTP".

 

Edit: Δεν λειτουργεί.. λάθος νόμιζα. Βρήκα όμως την εφαρμογή SG USB Mass Storage Enabler. Για δες την.. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχω άλλο ήχο στην Αναφορά παράδοσης και άλλο όταν έρχεται μήνυμα

 

Απ' όσο ξέρω δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ρωτησα και ποιο πριν αλλα κανεις δεν μου απαντησε.

Εξηγειστε ρε παιδια σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ γιατι εχει τοσο χαλια διαχείριση μνημης(ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ) το απλο s3 με android 4.1.2 ενω το s2 που εχει την ιδια μνημη του 1gb με την 4.1.2 δεν εχει αυτη τη χαλια διαχείριση μνημης?

 

Και το ρωταω αυτο γιατι απο τη στιγμη δυο διαφορετικα μεν μοντελα αλλα με την ιδια ακριβως εκδοση android 4.1.2 ποσο μεγαλη διαφορα να εχουν?

 

Και ειδικα το s3 που ειναι σαφως ανωτερο σε ολα σε σχεση με το s2 ετσι....

 

Και τελος το βασικο ερωτημα ειναι πως γινεται το απλο s3 να εχει προβλημα ενω το s3 lte να μην εχει μονο και μονο επειδη εχει 2gb ram & lte ενω ειναι σε ολα μα ολα τα αλλα να ακριβως ιδιο με το s3 i9300???

 

Μηπως ψαχνεται να του βρειτε προβληματα ρε παιδια και αυτος ειναι ο λογος που λετε ολα αυτα?

Μιλαω παντα για ενα μαμησιο κινητο χωρις custom rom και root μαμα κινητο....

 

Γιατι αν περαστει καποια custom rom ή root σε καποιο κινητο δεν ξερει κανεις πως θα συμπεριφερεται στα σιγουρα....

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

Τι ακριβώς εννοείς δηλαδή ψάχνουμε να βρούμε προβλήματα; Σου απαντάμε πως έχει το κινητό και δεν θες να το δεχτείς. Τι ακριβώς θες να ακούσεις ότι είναι το super τηλέφωνο και όλα είναι τέλεια; Επίσης ποιος σου είπε ότι εάν κανείς ρουτ και βάλεις καμια ρομ θα είσαι χειρότερα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω πως όμως "χάθηκε" το εικονίδιο της πλοήγησης, μπορώ κάπως να το επαναφέρω, ή να το βρω αν χώθηκε κάπου;

Κανείς δεν ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις κρύψει στον launcher που χρησιμοποιείς;

Χρησιμοποιώ τον μαμήσιο, μήπως να κάνω επαναφορά εργοστασιακών;

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε "ενημερωση λογισμικου" αλλα επειδη ειχα ανοιξει το ιντερνετ μεσω βοντα και επειδη εδω που ειμαι το σημα παιζει λιγο, θα την κανω μεσω wifi στο σπιτι.

εχει ερθει κατι καινουργιο? δινουν την 4.2.2?

Link to comment
Share on other sites

Είπα σήμερα να δοκιμάσω να χρησιμοποιήσω τα ακουστικά που λένε ότι είναι αρκετά καλά. Παρατήρησα ότι ένω οι ήχοι κλήσεις και μηνυμάτων ακούγονται κανονικά απο το "ηχείο" όταν τα ακουστικά είναι συνδεμένα, ήχοι ειδοποίησης άλλων εφαρμογών (π.χ. Whatsapp), δεν ακούγονται. Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις τι θες και τι δε θες να ακούς; Επιπρόσθετα, μπορείς να περάσεις όλους τους ήχους από τα ακουστικά, άμα να μην ακούγεσαι στους γύρω; Υπάρχουν ρυθμίσεις γι'αυτά τα θέματα ή δεν μπορείς να τα πειράξεις; Ευχαριστώ.

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να μην βάζει μουσική όταν πατάω το κουμπί στο headset;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε "ενημερωση λογισμικου" αλλα επειδη ειχα ανοιξει το ιντερνετ μεσω βοντα και επειδη εδω που ειμαι το σημα παιζει λιγο, θα την κανω μεσω wifi στο σπιτι.

εχει ερθει κατι καινουργιο? δινουν την 4.2.2?

 

Στο Sammobile δεν δείχνει τίποτα. Λογικά θα είναι κάτι λίγα Mb update. Εν αναμονή.. Κάτι λέγεται για απευθείας 4.3 πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ερώτηση με θέμα τα ακουστικά του S3 και μου τη μετακινούν σε topic με 700 posts. Ε άμα είναι κάντε ένα forum για όλα τα Samsung και να έχει 5 topics για κάθε τηλέφωνο. Ποιο το νόημα του ξεχωριστού forum για το S3;
Link to comment
Share on other sites

Αμα κάνω εγκατάσταση το clockworkmod recovery μετα πώς γυρίζω πάλι σε μαμά recovery

Είμαι root με το framaroot

Περνώντας ενα επίσημο firmware με odin ή περνάς μόνο το stock recovery (πάλι με odin ή mobile odin)

Κάνω ερώτηση με θέμα τα ακουστικά του S3 και μου τη μετακινούν σε topic με 700 posts. Ε άμα είναι κάντε ένα forum για όλα τα Samsung και να έχει 5 topics για κάθε τηλέφωνο. Ποιο το νόημα του ξεχωριστού forum για το S3;

Μπορείς να φανταστείς τι θα γινόταν αν ο καθένας που είχε μια ερώτηση /πρόβλημα άνοιγε καινούργιο θέμα ;

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει backup της μαμήσιας ROM που έχει το κινητό με το Rom manager (με το clockwordmod) και backup των εφαρμογών με το titanium. Αν περάσω μια άλλη custom rom μπορώ να κάνω επαναφορά των εφαρμογών που είχα πάρει με το titanium και να δουλεύουν Οκ? Το backup εφαρμογών που θα κάνω επαναφορά πρέπει να γίνει σε ίδιας έκδοσης android?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον μαμήσιο, μήπως να κάνω επαναφορά εργοστασιακών;

 

Απο που το εχασες το εικονιδιο???

Μεσα απο τις εφαρμογες εξαφανιστηκε

ή απο το dock κατω????

 

 

 

 

Έχω πάρει backup της μαμήσιας ROM που έχει το κινητό με το Rom manager (με το clockwordmod) και backup των εφαρμογών με το titanium. Αν περάσω μια άλλη custom rom μπορώ να κάνω επαναφορά των εφαρμογών που είχα πάρει με το titanium και να δουλεύουν Οκ? Το backup εφαρμογών που θα κάνω επαναφορά πρέπει να γίνει σε ίδιας έκδοσης android?

 

Λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα (εφοσον μιλαμε για εφαρμογες "χρηστη" και οχι για εφαρμογες "συστηματος")

Προβλημα μπορει να παρουσιαστει μονο αν καποια εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με την "μεγαλυτερη" εκδοση android.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ρωτησα και ποιο πριν αλλα κανεις δεν μου απαντησε.

Εξηγειστε ρε παιδια σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ γιατι εχει τοσο χαλια διαχείριση μνημης(ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ) το απλο s3 με android 4.1.2 ενω το s2 που εχει την ιδια μνημη του 1gb με την 4.1.2 δεν εχει αυτη τη χαλια διαχείριση μνημης?

 

Και το ρωταω αυτο γιατι απο τη στιγμη δυο διαφορετικα μεν μοντελα αλλα με την ιδια ακριβως εκδοση android 4.1.2 ποσο μεγαλη διαφορα να εχουν?

 

Και ειδικα το s3 που ειναι σαφως ανωτερο σε ολα σε σχεση με το s2 ετσι....

 

Και τελος το βασικο ερωτημα ειναι πως γινεται το απλο s3 να εχει προβλημα ενω το s3 lte να μην εχει μονο και μονο επειδη εχει 2gb ram & lte ενω ειναι σε ολα μα ολα τα αλλα να ακριβως ιδιο με το s3 i9300???

 

Μηπως ψαχνεται να του βρειτε προβληματα ρε παιδια και αυτος ειναι ο λογος που λετε ολα αυτα?

Μιλαω παντα για ενα μαμησιο κινητο χωρις custom rom και root μαμα κινητο....

 

Γιατι αν περαστει καποια custom rom ή root σε καποιο κινητο δεν ξερει κανεις πως θα συμπεριφερεται στα σιγουρα....

 

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

Που να δεις πως πάει η 4.1.2 στο κινητό που έχω! Είναι πιο smooth και από iPhone. Αυτό όμως τι θα πει? Τίποτα! Άλλες υλοποιήσεις, άλλο hardware, άλλη συμπεριφορά.

Το γιατί έχει κακή διαχειρηση μνήμης δεν είναι δουλεία μου να το γνωρίζω. Εγώ ως χρήστης το διαπιστωνω. Άλλοι είναι υπεύθυνοι να το γνωρίζουν και να το διορθώσουν αλλά απ' ότι βλέπω ......

 

Τώρα για το αν ψάχνω η όχι για προβληματα και το τι ψαχνω γενικως, αστο καλητερα.

Το πήρες το τηλέφωνο? Σού αρέσει? Σε καλύπτει? Καλορίζικο λοιπόν, να το χαιρεσαι και παντα απροβληματιστο.

Να είσαι ομως λιγότερο εριστικός στις απόψεις σου γιατί μπορεί κάποιος άλλος να έχει διαφορετική από σενα. Και είναι δικαίωμά του να εχει, χωρίς να χρειάζεται να "ψάχνει" ή να "ψάχνεται" για κάτι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω πως όμως "χάθηκε" το εικονίδιο της πλοήγησης, μπορώ κάπως να το επαναφέρω, ή να το βρω αν χώθηκε κάπου;

 

μηπως το εκανες καταλαθος αποκρυψη? μπες μενου, πατα το κουμπι επιλογων και πηγαινε στην εμφανιση κρυφων εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

Οταν προσπαθω να ακουσω απο μεσα απο καποιο site,πχ real.gr ,live ραδιοφωνο βγαινει μηνυμα οτι η εφαρμογη που εχει το s3 δεν υποστηριζει το συγκεκριμενο format,ξερει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανουμε ωστε να ακουμε

μεσω site ραδιοφωνο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...