Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ανοίγει καθόλου το τηλέφωνο. δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. δοκίμασα και την μπαταρία απο s3 φίλου μήπως έφταιγε η μπαταρία μου αλλά πάλι τίποτα. λες να το ρισκάρω και να το στείλω δηλαδή;

 

δεν υπάρχει άλλη λύση ε;

 

Στην ατυχία σου είσαι τυχερός.

Αφού δεν ανοίγει, δε πα να μην έχει και καθόλου ρομ μέσα... :D

Στείλτο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ανοίγει καθόλου το τηλέφωνο. δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. δοκίμασα και την μπαταρία απο s3 φίλου μήπως έφταιγε η μπαταρία μου αλλά πάλι τίποτα. λες να το ρισκάρω και να το στείλω δηλαδή;

 

δεν υπάρχει άλλη λύση ε;

 

Αν δεν ανοίγει με τίποτα είσαι θύμα του sudden death, πας για αλλαγή μητρικής.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό σας έχει συμβεί να κατεβαίνουν οι αναβαθμίσεις από εγκατεστημένες εφαρμογές χωρίς πρώτα να σας ενημερώνει το κινητό ότι υπάρχουν διαθέσιμες;

Παλιότερα υπήρχε ειδοποίηση και επελεγες ποιες θέλεις να αναβαθμιστούν και ποιες όχι.

Τώρα ανοίγω το κινητό και απλώς βλέπω ότι έχουν κατεβεί και εγκατασταθει.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό σας έχει συμβεί να κατεβαίνουν οι αναβαθμίσεις από εγκατεστημένες εφαρμογές χωρίς πρώτα να σας ενημερώνει το κινητό ότι υπάρχουν διαθέσιμες;

Παλιότερα υπήρχε ειδοποίηση και επελεγες ποιες θέλεις να αναβαθμιστούν και ποιες όχι.

Τώρα ανοίγω το κινητό και απλώς βλέπω ότι έχουν κατεβεί και εγκατασταθει.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

 

Υπάρχει η επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις του play store.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό σας έχει συμβεί να κατεβαίνουν οι αναβαθμίσεις από εγκατεστημένες εφαρμογές χωρίς πρώτα να σας ενημερώνει το κινητό ότι υπάρχουν διαθέσιμες;

Παλιότερα υπήρχε ειδοποίηση και επελεγες ποιες θέλεις να αναβαθμιστούν και ποιες όχι.

Τώρα ανοίγω το κινητό και απλώς βλέπω ότι έχουν κατεβεί και εγκατασταθει.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

 

εμενα παντα ετσι ηταν. καποιες τις κατεβαζε μονο του χωρις να με ρωτησει και καποιες αλλες ελεγε οτι υπηρχε αναβαθμιση σε ειδοποιηση αλλα πρεπει να την κανω μονος μου (νομιζω αυτο συμβαίνει στις system apps αλλα δεν ειμαι σιγουρος)

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας στις ρυθμίσεις του play store και να επιλεξεις οι αναβαθμισεις να γινονται αυτοματα μονο μεσω wifi κατι που συνιστω ή απλως απενεργοποιησε τες.

ειναι ολα στις ρυθμιζεις του play store. δεν καταλαβαινω τι σε μπερδεψε τωρα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εχετε δικιο παιδια ..

Δεν ηξερα πως ηταν ρύθμιση απο το play και εχω την αίσθηση τελικα πως το θεμα προέκυψε μετα την τελευταία αναβάθμιση του store

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εχετε δικιο παιδια ..

Δεν ηξερα πως ηταν ρύθμιση απο το play και εχω την αίσθηση τελικα πως το θεμα προέκυψε μετα την τελευταία αναβάθμιση του store

 

ακριβως μετα την τελευταια αναβαμιση του store σε ρωτουσε αν θελεις οταν βρισκει wifi να κανει αυτοματα τις ενημερωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του facebook,οταν παω να ανοιξω ενα λινκ μεσα απ το fb,το ανοιγει με ενα πολυ αργο browser που δεν εχει καν ονομα,κολαει παρα πολυ και η αυτοματη προσαρμογη ειναι επιεικως απαραδεκτη,για παραδειγμα οταν μπαινω στο gazzeta.gr απο fb,μου βγαζει τη μια λεξη κατω απ την αλλη αντι να ειναι ενα συνεχωμενο κειμενο.ελπιζω να ειμαι κατανοητος.Γινεται να το αλλαξω και να μου τα ανοιγει με το chrome π.χ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του facebook,οταν παω να ανοιξω ενα λινκ μεσα απ το fb,το ανοιγει με ενα πολυ αργο browser που δεν εχει καν ονομα,κολαει παρα πολυ και η αυτοματη προσαρμογη ειναι επιεικως απαραδεκτη,για παραδειγμα οταν μπαινω στο gazzeta.gr απο fb,μου βγαζει τη μια λεξη κατω απ την αλλη αντι να ειναι ενα συνεχωμενο κειμενο.ελπιζω να ειμαι κατανοητος.Γινεται να το αλλαξω και να μου τα ανοιγει με το chrome π.χ?

 

Ρυθμίσεις --> Διαχειριστής εφαρμογών --> Όλα --> Πατάς το κουμπάκι του menu και επιλεγείς "επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογών".

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.το να χρησιμοποιησω φορτιστη αλλου κινητου με mini usb υποδοχη πειραζει?ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δεν νομίζω, αρκεί να είσαι οκ με τα volt και τα amber του.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω το άσπρο κι ανακάλυψα στο μεταλλικό ασημί γύρω γύρω χτυπημα:mad: . Έφυγε το χρώμα και φάνηκε λίγο μαύρο... Διορθώνεται;;; μάλλον όχι έ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το άσπρο κι ανακάλυψα στο μεταλλικό ασημί γύρω γύρω χτυπημα:mad: . Έφυγε το χρώμα και φάνηκε λίγο μαύρο... Διορθώνεται;;; μάλλον όχι έ;

 

οχι δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μηνα σε όλους. Συγχρονιζω τις επαφές μου με το Gmail μου και παρατηρώ στο Gmail οτι μερικές επαφες υπάρχουν 2 φορές. Στις επαφές μου ομως υπαρχουν απο μια εκτος απο μερικές που οταν μπω μεσα στην επαφή στην συνδεση το "g" ειναι 2 φορές και ειναι αυτές που στο Gmail ειναι διπλές. Τις Συγχρονιζω μονο με το Gmail μου. Πως θα απαλλαγω απο τις διπλές επαφές;
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να επαναφερω το κινητο εγοστασιακα με kies,αλλα στην αναβάθμιση υλικολογισμικου,μου γραφει η συσκευη Gt 9300 δεν υποστηριζεται.Ενοειται οτι to kies εχει αναγνωρισει κανονικα το κινητο.Ξερετε τι παιζει

;http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=33878&stc=1&d=1372670070

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να φτιαξω τον ηχο εισερχομενης κλησης αν μην χτυπα σιγα και μετα να δυναμωνει ?ειμαι με cf auto root
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να φτιαξω τον ηχο εισερχομενης κλησης αν μην χτυπα σιγα και μετα να δυναμωνει ?ειμαι με cf auto root

Disable Increasing Ring

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μηνα σε όλους. Συγχρονιζω τις επαφές μου με το Gmail μου και παρατηρώ στο Gmail οτι μερικές επαφες υπάρχουν 2 φορές. Στις επαφές μου ομως υπαρχουν απο μια εκτος απο μερικές που οταν μπω μεσα στην επαφή στην συνδεση το "g" ειναι 2 φορές και ειναι αυτές που στο Gmail ειναι διπλές. Τις Συγχρονιζω μονο με το Gmail μου. Πως θα απαλλαγω απο τις διπλές επαφές;

 

Στο contacts.google.com υπάρχει επιλογή για την εύρεση και στη συνέχεια συγχώνευση των διπλών επαφών. Δοκίμασε από το pc σου και λογικά θα λυθεί.

 

 

 

 

δοκιμασα να επαναφερω το κινητο εγοστασιακα με kies,αλλα στην αναβάθμιση υλικολογισμικου,μου γραφει η συσκευη Gt 9300 δεν υποστηριζεται.Ενοειται οτι to kies εχει αναγνωρισει κανονικα το κινητο.Ξερετε τι παιζει

;http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=33878&stc=1&d=1372670070

 

Γιατί δεν το περνάς μέσω odin;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Στο contacts.google.com υπάρχει επιλογή για την εύρεση και στη συνέχεια συγχώνευση των διπλών επαφών. Δοκίμασε από το pc σου και λογικά θα

 

Καλησπέρα μηπως θα μπορούσες να μου πεις που ακριβώς βρίσκεται η συγκεκριμένη ρύθμιση γιατι δεν μπορώ να την βρω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηπως θα μπορούσες να μου πεις που ακριβώς βρίσκεται η συγκεκριμένη ρύθμιση γιατι δεν μπορώ να την βρω.

Ευχαριστώ

 

Γράψε google contacts.com και θα σου βγάλει τις επαφές σου ,πατάς >περισσότερα >εύρεση και συγχώνευση διπλότυπων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θέλει απο το pc; γιατί τα κάνω αυτά απο το κινητό αλλα δεν μου βγάζει τις επαφές αλλα κενή σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει απο το pc; γιατί τα κάνω αυτά απο το κινητό αλλα δεν μου βγάζει τις επαφές αλλα κενή σελίδα.

 

Καν το από το pc.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.....μια φιλη εβαλε ενα screen lock κι επειδη ο γιος της εβαλε λαθος κωδικο πολλες φορες,κλειδωσε.την βγαζει σε ενα menu να βαλει mail αλλα δε φτιαχνει...τι να κανει γιατι χρειαζετε λογω υγειας το κινητο??..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.....μια φιλη εβαλε ενα screen lock κι επειδη ο γιος της εβαλε λαθος κωδικο πολλες φορες,κλειδωσε.την βγαζει σε ενα menu να βαλει mail αλλα δε φτιαχνει...τι να κανει γιατι χρειαζετε λογω υγειας το κινητο??..

 

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο στο nexus s μου και δεν μπόρεσα με τίποτα να βρω λύση. Οπότε μπήκα recovery και έκανα wipe data. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Εχει το galaxy ace...το δοκιμασα πατωντας τα πληκτρα αλλα την βγαζει σε download mode... πως μπαινει εκει για revovery δε το βρηκα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...