Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό όταν έσβηνε η οθόνη και ΠΡΙΝ κλειδώσει πατούσα το κεντρικό κουμπί κ με γύριζε κανονικά στην εφαρμογή που είχα ανοιχτή τώρα με γυρίζει στην αρχική οθόνη του launcher; Άλλαξα κάτι χωρίς να το πάρω είδηση;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 11 μηνες η πρωτη ουσιαστικη πτωση και βγηκε απο το pouch λιγο το κιν και χτυπησε λιγο το ασημι bezel και φανηκε μαυρο απο κατω.Ρωταω απλα...ετσι για επιβεβαιωση ...λυση καμια μαλλον ε??

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό όταν έσβηνε η οθόνη και ΠΡΙΝ κλειδώσει πατούσα το κεντρικό κουμπί κ με γύριζε κανονικά στην εφαρμογή που είχα ανοιχτή τώρα με γυρίζει στην αρχική οθόνη του launcher; Άλλαξα κάτι χωρίς να το πάρω είδηση;

 

Μηπως απενεργοποιησες το s-voice να ανοιγει με το διπλο πατημα του home button;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

1) μου βγάζει στον έλεγχο μπαταρίας την ένδειξη ''Μέσα'' 8%.... τι εννοεί ο ποιητής? πρώτη φορά το βλέπω!

2) μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί firefox στο s3 να μου πει πως απενεργοποιούμε το ιστορικό και τα tabs της αρχικής οθόνης?

ευχαριστώ πολύ!

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα έκανα πάλι?Έχει εξαφανιστεί η δόνηση από τα 2 κουμπιά(το δεξί και το αριστερό από το κεντρικό κουμπί).Γνωρίζει κανείς τη σχετική ρύθμιση για να την επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρα έκανα πάλι?Έχει εξαφανιστεί η δόνηση από τα 2 κουμπιά(το δεξί και το αριστερό από το κεντρικό κουμπί).Γνωρίζει κανείς τη σχετική ρύθμιση για να την επαναφέρω?

 

Ρυθμίσεις /ήχος/ανταπόκριση δόνησης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως τικαρισμενο είναι αλλά δεν.

 

Κανε του ένα reboot.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ριμποοτ και τίποτε.Το power saving mode που βρίσκεται για να δω αν το έχω ενεργοποιήσει?

 

Όχι ρε αρχηγέ δίκιο είχε ς.Σε powered saving mode ήταν.Περίεργο δεν θυμάμαι καν πότε το πατησα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου,πριν λιγο εκει που μιλουσα με εναν φιλο μου,ειδα στην οθονη ενα εικονιδιο σαν μεγαφωνο που ειναι να ειναι πρασινο,δλδ ενεργοποιημενο,μηπως το πατησα καταλαθος οπως εβαλα το κινητο στο αυτι μου?ενεργοποιητε αυτοματα,γιατι δεν το ξαναειδα να ειναι ενεργο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,πριν λιγο εκει που μιλουσα με εναν φιλο μου,ειδα στην οθονη ενα εικονιδιο σαν μεγαφωνο που ειναι να ειναι πρασινο,δλδ ενεργοποιημενο,μηπως το πατησα καταλαθος οπως εβαλα το κινητο στο αυτι μου?ενεργοποιητε αυτοματα,γιατι δεν το ξαναειδα να ειναι ενεργο.

 

Είναι για ενίσχυση του ήχου. Αν βρίσκεται σε περιβαλλον με πόλυ θόρυβο βοηθάει να ακούς τον συνομιλητή καλύτερα.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο τρίχες δυναμώνει ,οσες φορες το δοκιμασα δεν δυναμωσε

 

Δεν θα διαφωνήσω.. Έκτος αν χαμηλωσεις την ένταση και το πατήσεις τοτε ναι, αλλά δεν έχει νόημα.. :-)

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε.στο δικο μου οταν συνδεω το καλωδιο του φορτιστη εχει λιγο τζογο..δηλαδη παιζει δεξια αριστερα.λιγο αλλα κουνιεται..φορτιζει κανονικα.ειναι φυσιολογικο?και το s4 που ειδα στο γερμανο εχει ενα μικρο τζογαρισμα.ευχαριστω

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.

Edited by Sol_Ballads
γραφή sms
Link to comment
Share on other sites

Χαιρρτε.στο δικο μ οταν συνδεω τ καλωδιο του φορτιστη εχει λιγο τζογο..δηλαδη παιζει δεξια σριστερα.λιγο αλλα κουνιεται..φορτιζει κανονικα.ειναι φυσιολογικο?και το s4 που ειδα στο γερμανο εχει ενα μικρο τζογαρισμα.ευχαριστω

 

ειναι σιγουρα θεμα του κινητου; για δοκιμασε αν εχεις καποιο αλλο καλωδιο να το συνδεσεις στο κινητο να δεις αν κινείται καθολου.

κοιταξε, και εμενα κανει λιγο δεξια αριστερα αλλα πολυ λιγο. δεν ειναι ομως χαλαρο ας πουμε να ξεσυνδεεται ευκολα οποτε αν και εσενα ειναι ετσι τοτε μην δινεις σημασια. δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι..δν βγαινει..ειμαι λιγο ψειρας μ αυτα..αλλα ας κοιταξω ν τ χαρω.το εχω εδω και 2 μηνες αλλα εδω και μια εβδομαδα το χρησιμοποιω λογω θητειας στην αεροπορια.ευζαριστω παντως

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρα θεμα του κινητου; για δοκιμασε αν εχεις καποιο αλλο καλωδιο να το συνδεσεις στο κινητο να δεις αν κινείται καθολου.

κοιταξε, και εμενα κανει λιγο δεξια αριστερα αλλα πολυ λιγο. δεν ειναι ομως χαλαρο ας πουμε να ξεσυνδεεται ευκολα οποτε αν και εσενα ειναι ετσι τοτε μην δινεις σημασια. δεν υπαρχει προβλημα

ετσι ηταν κ μενα.. με το μαμα καλωδιο του κινητου ειχε μποσικα.. αλλαξα καλωδια κ ολα μια χαρα...

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις σήμερα, και μετά από χρήση ενός χρόνου, το κινητό μου απέκτησε πρόβλημα. Μέσα σε 5 λεπτά το κινητό σταμάτησε να συνδέεται με το ασύρματο δίκυτο του σπιτιού μου ενώ όλες οι άλλες συσκευές (τα υπόλοιπα κινητά και οι υπολογιστές) συνδέονται κανονικά στο ασύρματο δίκτυο. Τι να κάνω; Η αναβάθμιση του έχει γίνει εδώ και καιρό και είναι στην έκδοση 4.1.2. Επίσης όντας ψιλοάσχετη έκανα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έβαλα στο off το wifi power save mode και εντέλει δεν έγινε τίποτα. Το έχω σχεδόν ένα χρόνο και το προσέχω σαν παιδί. Θα το πάω αύριο στη wind αλλά θέλω να εξαντλήσω όλες τις πιθανές εναλλακτικές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by tania1985
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις σήμερα, και μετά από χρήση ενός χρόνου, το κινητό μου απέκτησε πρόβλημα. Μέσα σε 5 λεπτά το κινητό σταμάτησε να συνδέεται με το ασύρματο δίκυτο του σπιτιού μου ενώ όλες οι άλλες συσκευές (τα υπόλοιπα κινητά και οι υπολογιστές) συνδέονται κανονικά στο ασύρματο δίκτυο. Τι να κάνω; Η αναβάθμιση του έχει γίνει εδώ και καιρό και είναι στην έκδοση 4.1.2. Επίσης όντας ψιλοάσχετη έκανα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έβαλα στο off το wifi power save mode και εντέλει δεν έγινε τίποτα. Το έχω σχεδόν ένα χρόνο και το προσέχω σαν παιδί. Θα το πάω αύριο στη wind αλλά θέλω να εξαντλήσω όλες τις πιθανές εναλλακτικές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πριν το πας στην wind κάνεις ένα ρεσετ το μοντεμ του σπιτιού σου.Επισεις δοκιμάζεις να δεις αν το κινητό σου συνδέεται σε άλλα μοντεμ η οχι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις σήμερα, και μετά από χρήση ενός χρόνου, το κινητό μου απέκτησε πρόβλημα. Μέσα σε 5 λεπτά το κινητό σταμάτησε να συνδέεται με το ασύρματο δίκυτο του σπιτιού μου ενώ όλες οι άλλες συσκευές (τα υπόλοιπα κινητά και οι υπολογιστές) συνδέονται κανονικά στο ασύρματο δίκτυο. Τι να κάνω; Η αναβάθμιση του έχει γίνει εδώ και καιρό και είναι στην έκδοση 4.1.2. Επίσης όντας ψιλοάσχετη έκανα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έβαλα στο off το wifi power save mode και εντέλει δεν έγινε τίποτα. Το έχω σχεδόν ένα χρόνο και το προσέχω σαν παιδί. Θα το πάω αύριο στη wind αλλά θέλω να εξαντλήσω όλες τις πιθανές εναλλακτικές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν είναι να το πας για Service καλύτερα να το πας απευθείας η ίδια γιατί αν βάλεις και τρίτους στη μέση θα το πάρεις το κινητό πίσω του χρόνου.

Θα σου πρότεινα να το πας στη Smartec αν είσαι κάπου κοντά και σε βολεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...