Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η samsung hellas ακολουθει την ιδια ΑΘΛΙΑ πολιτικη και για το s3 οπως στο s2???

 

Δηλαδη να βγαζει τις νεες ρομ πρωτα η cosmote & vodafone και μετα η ιδια για τις unbranded συσκευες ή στο s3 εχει αλλαξει κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει αλλά δεν έχει ευθύνη η Samsung με όλα αυτά;

Recuva; Στο play store;

 

edit: τίποτα με το Recuva

 

Στο google χτύπατο.Δεν είναι εφαρμογή του playstore.θα βάλεις τη κάρτα σου στο computer σου για να τσεκάρεις αν μπορείς να σώσεις τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι το εχω ξανα-ρωτησει αλλα θελω να σιγουρευτω πριν προβω στην αγορα του εν λογω κινητο σε αντικατασταση του s2 που εχω τωρα.

 

Οταν σκρολλαρης απλα στο μενου μου εχετε πει οτι το κινητο δεν ζεσταινετε καθολου αλλα οταν τρεχεις βαριες εφαρμογες απλα ζεσταινετε λιγο.

 

Π.χ. οταν τρεχεις το παιχνιδι real acing 3 το κινητο ζεματαει ή απλα ειναι λιγο ζεστο?

 

Τί εννοείς "ζεματάει"; Να μην μπορείς να το κρατήσεις;

To κινητό ζεσταίνεται κάπως όταν παίζει το RR3. Στην κανονική χρήση δεν έχει πρόβλημα. Γενικά όταν ζοριστεί, θερμαίνεται, όχι κάτι το τρομερό, απλά το νοιώθεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη κιόλας όταν παίζω το real racing η μπαταρία δεν ξεπερνάει τους 41 βαθμούς

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανοίξει φάκελο με φωτογραφίες στην κάρτα που έχω μέσα στο S3, αλλά δεν τις εμφανίζει στο app “ Συλλογές”

 

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στην συλλογή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει για τα ποστ 10907 , 10927 ;

Θα το εκτιμούσα πολύ γιατί εχω πρόβλημα στο πρωτο ποστ και κατα συνέπεια και στο δεύτερο.

 

Ευχαριστώ για απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται; Η Συλλογή δεν θα έπρεπε να μου διαβάζει αυτόματα τις φωτογραφιές που έχει η κάθε κάρτα όταν την εισάγω; Δοκίμασα στην φωτογραφική μηχανή samsung android που έχω και με το που έβαλα την microsd με τη μια η Συλλογή μου έδειξε τις φωτό.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται; Η Συλλογή δεν θα έπρεπε να μου διαβάζει αυτόματα τις φωτογραφιές που έχει η κάθε κάρτα όταν την εισάγω; Δοκίμασα στην φωτογραφική μηχανή samsung android που έχω και με το που έβαλα την microsd με τη μια η Συλλογή μου έδειξε τις φωτό.

 

Πήγαινέ ρυθμίσεις /διαχείριση εφαρμογών /όλα /βρες την συλλογή και κανε εκκαθάριση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται; Η Συλλογή δεν θα έπρεπε να μου διαβάζει αυτόματα τις φωτογραφιές που έχει η κάθε κάρτα όταν την εισάγω; Δοκίμασα στην φωτογραφική μηχανή samsung android που έχω και με το που έβαλα την microsd με τη μια η Συλλογή μου έδειξε τις φωτό.

 

Το προσπάθησα αλλά τίποτα, έχω αρχίσει να απογοητεύομαι

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση....για να περασω τις καινουργιες custom roms 4.2.2 πρεπει να εχω περασει πρωτα την leaked 4,2,2???

 

Οχι δεν χρειαζεται ,κανε ενα backup και πέρνα αυτήν που θέλεις .

 

 

@ valandis

Στην δείχνει κανονικά την κάρτα το τηλέφωνο ?

Αν ναι κανε unmount και μετά ξανά mount .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο google χτύπατο.Δεν είναι εφαρμογή του playstore.θα βάλεις τη κάρτα σου στο computer σου για να τσεκάρεις αν μπορείς να σώσεις τίποτα.

 

Ανέφερα παραπάνω ότι το χρησιμοποίησα αλλά δεν έγινε τίποτα, δεν έβλεπε την κάρτα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το κουμπι στο bluetooth για αποδοχη κλησης οταν δεν υπαρχει ομως εισερχομενη κληση,ενεργοποιειται

η εφαρμογη S-Voice του κινητου,ξερεις καποιος πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε το "ανοιγμα"του S-Voice?.Το πατημα αυτου

του κουμπιου το κανω για να τσεκαρω αν υπαρχει συνδεση του bluetooth με το κινητο η αν εχει διακοπει για καποιο λογο,τοτε ενεργοποειται το S-Voice.

Eυχαριστω

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Έχω το S3 mini και μετά την χθεσινή αναβάθμιση σε 4.1.2 έχω σοβαρό πρόβλημα με την κάρτα sd.

Επειδή διάβασα στο internet ότι παρόμοιο πρόβλημα είχε βγει και στο "μεγάλο" S3 ζητάω και εδώ τα φώτα σας

Λοιπόν μετά την αναβάθμιση δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα sd. Λέει ότι είναι κατεστραμμένη.

Το θέμα είναι ότι και στο PC που την έβαλα δεν τη αναγνωρίζει και μου ζητάει να την διαμορφώσει!!

Τι παίχτηκε τώρα; Τι μπορεί να γίνει;

 

Τελικά στο Internet βρήκα λύση. Μου κάνει εντύπωση πως κανένας άλλος εδώ μέσα δεν ανέφερε ότι αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο μετά την αναβάθμιση ενώ στο Internet είναι πάρα πολλές οι περιπτώσεις αυτές με το S3.

Ας είναι καλά ο φίλος μου ο "aiboogie". Οι πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται βρίσκονται εδώ και λένε το εξής:

 

"put your sd card into any phone which can be used as usb storage(exposes the sd as a drive in MS Windows).

I used Win 7.

Alternatively you could use any micro sd to sd adapter and then plug it in directly in your laptop/computer or n a card reader connected to the computer through USB.

Start command prompt with administrative privileges: Right click on desktop and choose new shortcut and type cmd at command line.Next right click the cmd icon and select Run as Administrator.

Type in the newly popped out window:

chkdsk <drive letter of the sd>: /r

Wait for the process to finish.

Remove sd and put it back into the phone.

Job done! :wink: "

 

Εγώ χρησιμοποίησα ένα αντάπτορα usb. Μετά από την παραπάνω διαδικασία το PC "είδε" κανονικά την κάρτα και αντέγραψα τα περιεχόμενά της

Την έβαλα στο S3 mini αλλά την έβλεπε πάλι κατεστραμμένη!!!

Της έκανα διαμόρφωση στο τηλέφωνο, την σύνδεσα ξανά στο PC και έβαλα μέσα το αντίγραφο που είχα κάνει νωρίτερα.

Την ξαναβάζω στο τηλέφωνο και εκεί που περίμενα να την δει κανονικά τώρα την έβλεπε άδεια και ήθελε να την διαμορφώσει και πάλι!! :shock:

Έβαλα την κάρτα στο tablet και την έβλεπε κανονικά. όμως έβαλα μια άλλη κάρτα που είχα στο τηλέφωνο μήπως και ήταν πρόβλημα της συγκεκριμένης κάρτας και εκείνη την είδε κανονικά. Εν τέλει μετά από αυτά ξαναέβαλα την πρώτη κάρτα στο τηλέφωνο και δούλεψε κανονικά!

Ουφ! Ουφ! :dance:

Ευτυχώς που βρήκα αυτό τον οδηγό και έσωσα τα περιεχόμενα της κάρτας μου :up:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. μετα απο ενα μηνα με το s3 εχω παρατηρησει ενα προβλημα; Καποιες φορες που περνω τηλεφωνο εναν αριθμο δεν ακουω τον αλλο καθολου.. ειναι σαν να ειναι νεκρο το ακουστικο.. οταν κλεισω και ξαναπαρω ολα μια χαρα.. Ειναι θεμα κινητου; λογισμικου; εχει τυχει σε κανεναν;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. μετα απο ενα μηνα με το s3 εχω παρατηρησει ενα προβλημα; Καποιες φορες που περνω τηλεφωνο εναν αριθμο δεν ακουω τον αλλο καθολου.. ειναι σαν να ειναι νεκρο το ακουστικο.. οταν κλεισω και ξαναπαρω ολα μια χαρα.. Ειναι θεμα κινητου; λογισμικου; εχει τυχει σε κανεναν;

 

Πρώτα μια επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις θα βοηθούσε για να δουμε αν είναι θέμα λογισμικού ή hardware (μην ξεχάσεις το backup)! Αν συνεχίζει τοτε εγώ θα πρότεινα να γίνει μια επίσκεψη στο service. Αλλά πες μας πρωτα και εδώ τα αποτελέσματα.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά αλλά με τις θερμοκρασίες έχει θέμα. Ζεσταίνεται αρκετα ειδικα τωρα το καλοκαιρι.

Αν παιξεις κανένα βαρύ παιχνίδι για κανα μισάωρο το καταλαβαινεις να καίει. Εγω που εχω real time μεσο android tuner μετρητη θερμοκρασίας η μπαταρια εχει φτάσει εως και 50 βαθμούς και το cpu δουλευει μεχρι και 70 βαθμούς. Το χειμωνα ήμουν πλην 10-15 βαθμούς. Το ιδιο ισχύει και για ενα άλλο s3 απο ενα φιλαράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Ενω έχουν έρθει μερικά update οτα . Οταν συνδεσα το

Κινητό στο kies λέει ότι η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies. Στη smartec μου είπαν ότι εχω την τελευταία

Και το εμφανίζει έτσι. Δεν ειμαι ροοτ και μαμα ρομ. Καμια ιδεα........?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Ενα σωστο backup πως κανουμε? Γιατι διαβαζω πως πολλα χανονται!δεν εχω κανει ποτε και δεν ξερω πως γινεται.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ φίλε μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά αλλά με τις θερμοκρασίες έχει θέμα. Ζεσταίνεται αρκετα ειδικα τωρα το καλοκαιρι.

Αν παιξεις κανένα βαρύ παιχνίδι για κανα μισάωρο το καταλαβαινεις να καίει. Εγω που εχω real time μεσο android tuner μετρητη θερμοκρασίας η μπαταρια εχει φτάσει εως και 50 βαθμούς και το cpu δουλευει μεχρι και 70 βαθμούς. Το χειμωνα ήμουν πλην 10-15 βαθμούς. Το ιδιο ισχύει και για ενα άλλο s3 απο ενα φιλαράκι μου.

 

Θερμοκρασία CPU με τι μετράς;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

ερώτηση! USB flash disc σε NTFS σας το αναγνωρίζει κανονικά μέσω OTG???

 

Όχι.

Θέλει διαδικασία.

Δες αυτό.

Αλλιώς κάντο exfat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...