Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με 4.1.2 Revolution HD και Nova launcher.

Κοίταξε στης ρυθμίσεις του nova (χειρονομίες και κουμπιά ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιος οδηγος που να λεει τι προγραμματα μπορουμε να απενεργοποιησουμε χωρις κινδυνο?

Διάβασε εδώ https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδη οπου λεει yes μπορω να το απενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οπου λεει yes μπορω να το απενεργοποιησω?

 

δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για αυτο αλλα νομιζω οτι μπορεις να κανεις deactivate αποια εφαρμογη θελεις.

εκει σου λεει τις εφαρμογες που μπορεις ελευθερα να σβησεις, να τις διαγραψεις (κατι που απαιτει root)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οπου λεει yes μπορω να το απενεργοποιησω?

 

Αυτές που γράφει yes μπορείς να τις διαγραψεις χωρίς να προκαλέσεις κάποιο πρόβλημα στην συσκευή σου .Κοιτάζεις και επιλεγείς ποιες απο αυτές χρειάζεσαι και ποιες όχι ,ώστε να διαγράψεις ή να παγώσεις .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οπου λεει yes μπορω να το απενεργοποιησω?

Ετσι λενε. Απλα προσεχε τα σχολια για το τι μπορεις να χασεις με την καθε απενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέτα απο ενάμιση χρόνο κατοχής ενός υπέροχου s2 είμαι πλέον κάτοχος κ εγώ ενός ολοκαίνουριου s3 .Εχει κλασικά την 4.1.2

και οταν άνοιξα το ίντερνετ μου ηρθε αναβάθμιση 58mb.Δεν την έκανα ακόμα γιατί θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να πάρω back up,και να εχω το κεφάλι μου ήσυχο αν παει κατι στραβα.

Τα στοιχεια του τηλεφώνου είναι

εκδοση 4.1.2

εκδοση φασματος i9300XXELLA

εκδοση kernel 3.0.31-742798

Αριθμος κατασκευης JZO54K.I9300XXELLA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να σε βοηθάει κανένας θα κάνω εγω ότι μπορώ.

1) ίσως θα ήταν πιο εύκολο αν το έβαζες για λίγο στα αγγλικά. Έτσι αν δούμε πως το γράφει στα αγγλικά θα μπορέσουμε κάπως να το googlαρουμε μήπως βρούμε κάτι. Επίσης αν είναι εύκολο να βγάλεις και ένα screenshot.

2) δεν χρησιμοποιώ Firefox. Sorry...

 

Το ξέρω ότι δεν βοήθησα και πολύ αλλά έβλεπα το post σου να μένει πάλι αναπάντητο.

 

να σαι καλά.. σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο.. δυστυχώς screenshot δεν μπορώ να τραβήξω ούτε να κάνω τη δοκιμή στα αγγλικά γιατί μου το εμφάνισε μόνο μια φορά και μετά την επόμενη φόρτιση δεν το ξανάδα.. απλά από περιέργεια ρώτησα..

όσο για τον firefox ακόμα το παλεύω και άκρη δεν έχω βγάλει!

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά.. σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο.. δυστυχώς screenshot δεν μπορώ να τραβήξω ούτε να κάνω τη δοκιμή στα αγγλικά γιατί μου το εμφάνισε μόνο μια φορά και μετά την επόμενη φόρτιση δεν το ξανάδα.. απλά από περιέργεια ρώτησα..

όσο για τον firefox ακόμα το παλεύω και άκρη δεν έχω βγάλει!

 

αν ηταν απο περιεργεια τοτε οκ... σημασια εχει οτι δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω ενα galaxy s3 ροοταρισμενο με ρομ (rootbox). Οταν εκεινω το κινητο μου (μολις εμφανισει το Ασπρο λογοτυπο Samsung galaxy SIII δλδ (http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/gsiii_startup-362x500.jpg), μου βγαζει πανω στην γωνια αριστερα ενα κοκκινο πολυ μικρο θαυμαστικο! ακριβως αυτο --> ! <- . Προσπαθησα να το αφαιρεσω με triangle away αλλα τπτ! Καμια ιδεα? :worry: Edited by oeofotisoeo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω ενα galaxy s3 ροοταρισμενο με ρομ (rootbox). Οταν εκεινω το κινητο μου (μολις εμφανισει το Ασπρο λογοτυπο Samsung galaxy SIII δλδ (http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/gsiii_startup-362x500.jpg), μου βγαζει πανω στην γωνια αριστερα ενα κοκκινο πολυ μικρο θαυμαστικο! ακριβως αυτο --> ! <- . Προσπαθησα να το αφαιρεσω με triangle away αλλα τπτ! Καμια ιδεα? :worry:

 

Ξαναδοκίμασε με μαρκαρισμένη την επιλογή " allow tracker to run" . Έτσι έκατσε στο δικό μου :D

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασε με μαρκαρισμένη την επιλογή " allow tracker to run" . Έτσι έκατσε στο δικό μου :D

Το παταω και μου λεει " There was an error en/disabling sysscope, this usually points to a packagemanager failure requiring a data wipe (factory reset) to fiX"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω ενα galaxy s3 ροοταρισμενο με ρομ (rootbox). Οταν εκεινω το κινητο μου (μολις εμφανισει το Ασπρο λογοτυπο Samsung galaxy SIII δλδ (http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/gsiii_startup-362x500.jpg), μου βγαζει πανω στην γωνια αριστερα ενα κοκκινο πολυ μικρο θαυμαστικο! ακριβως αυτο --> ! <- . Προσπαθησα να το αφαιρεσω με triangle away αλλα τπτ! Καμια ιδεα? :worry:

 

Το τηλέφωνο στη φωτο δε ξερω τι ειναι, παντως σιγουρα δεν είναι S3.

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα το εμφανιζει το κοκκινο θαυμαστικο αλλα δεν με ενοχλει...τωρα αν ξερει καποιος τι ακριβως ειναι ας το πει μπας κ καταλαβουμε...Α κ κατι αλλο,οταν μπαινω μεσω wifi στο ιντερνετ μετα απο κανα 10' το κιν θερμενεται αρκετα.....Καμια λυση??Ευχαριστω εκ τον προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα το εμφανιζει το κοκκινο θαυμαστικο αλλα δεν με ενοχλει...τωρα αν ξερει καποιος τι ακριβως ειναι ας το πει μπας κ καταλαβουμε...Α κ κατι αλλο,οταν μπαινω μεσω wifi στο ιντερνετ μετα απο κανα 10' το κιν θερμενεται αρκετα.....Καμια λυση??Ευχαριστω εκ τον προτερων...

Ένα απο τα πολλά thread που υπαρχουν στο xda για να διαβάσεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918667

τι ακριβως κανει η λειτουργια οδηγησης?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CnxDxR_vGi8]What is Driving Mode and How Do I Control it on my Samsung Galaxy S3 - YouTube[/ame]

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως κανει η λειτουργια οδηγησης?

 

Σου λεει με ομιλία ποιος καλει και ποιος στελνει μηνυμα (αν ειναι οι επαφες σου στα αγγλικα). Δε θυμαμαι ομως αλλες λειτουργιες.

Α σου λεει και την ωρα κατα τη διαρκεια του ξυπνητηριού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω ενα galaxy s3 ροοταρισμενο με ρομ (rootbox). Οταν εκεινω το κινητο μου (μολις εμφανισει το Ασπρο λογοτυπο Samsung galaxy SIII δλδ (http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/04/gsiii_startup-362x500.jpg), μου βγαζει πανω στην γωνια αριστερα ενα κοκκινο πολυ μικρο θαυμαστικο! ακριβως αυτο --> ! <- . Προσπαθησα να το αφαιρεσω με triangle away αλλα τπτ! Καμια ιδεα? :worry:

 

Ποτε εκαναν τετραγωνο το s3?????

Η φωτο ειναι δικια σου ή την βρηκες στο ιντερνετ και την ποσταρες???

Link to comment
Share on other sites

Ποτε εκαναν τετραγωνο το s3?????

Η φωτο ειναι δικια σου ή την βρηκες στο ιντερνετ και την ποσταρες???

Η φωτογραφία είναι από τα διάφορα mockups που κυκλοφορουσαν στο διαδίκτυο πριν την παρουσίαση του S3. Το λογότυπο είναι στο κάτω μέρος, αυτό και μόνο του δείχνει ότι είναι photoshopia! Κι εμένα έχει το θαυμαστικό, δεν ασχολούμαι καν ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

αντιμετωπίζω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Το Σάμσουνκ Σ3 μου ΄΄πέθανε΄΄ ξαφνικά.

 

Το θέμα είναι ότι είχα πειραγμένη Rom περασμένη. Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια γιατι ειμαι ασχετος. Ενεργοποιησα το πακετο whats up 500mb με 5ευρω. Καταρχας επειδη δεν ειχα μεχρι τωρα ιντερνετ το ειχα γυρισμενο μονο στο gsm/gprs(?) και τωρα το εβαλα στο αυτοματο που εχει και μεχρι 4g, ωραια? Επισης δεν θελω να μπαινει μονο του και να με τρωει μβ για διαφορες ανανεωσεις/ενημερωσεις που κανει μονο του(αυτο θελω να γινεται μονο απο wifi), οποτε πατησα περιοροσμος δεδομενων περιηγησης(δεν ξερω αν το λεω σωστα) αλλα μου βγαζει ενδειξη πανω με θαυμαστικο μεσα σε τριγωνακι και μου λεει αγκιξτε εδω για απεργοποιηση του αποκλεισμου, πως φευγει αυτο χωρις να βγαλω τον αποκλεισμο? Επισης επειδη και η καρτα σιμ ειναι καινουρια μου εστειλε μηνυμα η κοσμοτε το οποιο λεγεται μηνυμα διαμορφωσης(μαλλον για ρυθμισεις παροχου για το ιντερνετ?) και μου ζηταει ενα πιν.Πριν απο αυτο μου εστειλε απλο σμσ που ελεγε να βαλω το πιν 1111 σε καποιο νεο σμσ για αποθηκευση τον ρυθμισεων, βαζω το 1111 και μου λεει λαθος πιν??? λεω μπας και θελει της σιμ? βαζω και αυτο, παλι τιποτα?? Τι γινεται? Επισης προσπαθημα να μπω στο ιντερνετ και μπαινει μονο gprs πολυ αργα, αυτο γινεται επειδη δεν εχω εδω που ειμαι 3g/4g η επειδη πρεπει να κανω καμια επιπλεον ρυθμιση για 3γ? Ευχαριστω

 

 

edit: επιασε τωρα 3g/h+ οποτε οκ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

αντιμετωπίζω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Το Σάμσουνκ Σ3 μου ΄΄πέθανε΄΄ ξαφνικά.

 

Το θέμα είναι ότι είχα πειραγμένη Rom περασμένη. Τι μπορώ να κάνω;

 

Μπαίνει σε download mod η σε recovery ώστε να περάσεις ξανά μια ρομ;; αν δεν ανοίγει καθόλου το τηλέφωνο βγάλε για λίγο την μπαταρία και ξανά προσπάθησε ξανά μετά από 5 λεπτά.. Αν πάλι τίποτα πάνε στο service, ίσως να μη μπορέσουν να το ανοίξουν ούτε αυτοί και να μη καταλάβουν τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σε download mod η σε recovery ώστε να περάσεις ξανά μια ρομ;; αν δεν ανοίγει καθόλου το τηλέφωνο βγάλε για λίγο την μπαταρία και ξανά προσπάθησε ξανά μετά από 5 λεπτά.. Αν πάλι τίποτα πάνε στο service, ίσως να μη μπορέσουν να το ανοίξουν ούτε αυτοί και να μη καταλάβουν τίποτα..

 

δεν ανοίγει καθόλου το τηλέφωνο. δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. δοκίμασα και την μπαταρία απο s3 φίλου μήπως έφταιγε η μπαταρία μου αλλά πάλι τίποτα. λες να το ρισκάρω και να το στείλω δηλαδή;

 

δεν υπάρχει άλλη λύση ε;

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοίγει καθόλου το τηλέφωνο. δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. δοκίμασα και την μπαταρία απο s3 φίλου μήπως έφταιγε η μπαταρία μου αλλά πάλι τίποτα. λες να το ρισκάρω και να το στείλω δηλαδή;

 

δεν υπάρχει άλλη λύση ε;

 

Για μενα δεν υπάρχει άλλη λύση, έτσι κι αλλιώς Δευτέρα θα το πας στο service, αρα περίμενε μήπως και σου πει κάποιο παιδί απο εδώ να κάνεις κάτι άσε που δε νομίζω να υπάρχει λύση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...