Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Συνέδεσα το κινητό μου με 2 άλλα διαφορετικά ασύρματα δίκτυα και λειτουργούσαν μια χαρά. Έχω κάνει ήδη reset και ξανα έκανα αλλά και πάλι δεν συνδέθηκε με το wifi του σπιτιού μου. Να υποθέσω τότε ότι φταίει το δικό μου μόντεμ; Πως είναι δυνατόν από την μία στιγμή στην άλλη να χάλασε η μεταξύ τους σύνδεση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Συνέδεσα το κινητό μου με 2 άλλα διαφορετικά ασύρματα δίκτυα και λειτουργούσαν μια χαρά. Έχω κάνει ήδη reset και ξανα έκανα αλλά και πάλι δεν συνδέθηκε με το wifi του σπιτιού μου. Να υποθέσω τότε ότι φταίει το δικό μου μόντεμ; Πως είναι δυνατόν από την μία στιγμή στην άλλη να χάλασε η μεταξύ τους σύνδεση;

 

Βασικά δε μας είπες τι είναι αυτό το δε συνδέεται.

Δε βλέπεις καν το δίκτυο; Το βλέπεις και όταν πας να συνδεθείς σου βγάζει κάποιο σφάλμα; Όταν πάει να συνδεθεί σε πετάει έξω; τι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Συνέδεσα το κινητό μου με 2 άλλα διαφορετικά ασύρματα δίκτυα και λειτουργούσαν μια χαρά. Έχω κάνει ήδη reset και ξανα έκανα αλλά και πάλι δεν συνδέθηκε με το wifi του σπιτιού μου. Να υποθέσω τότε ότι φταίει το δικό μου μόντεμ; Πως είναι δυνατόν από την μία στιγμή στην άλλη να χάλασε η μεταξύ τους σύνδεση;

 

Αποσύνδεσε ότι έχεις συνδέσει στο ρουτερ . Βγαλτο από τη πρίζα για 5 λεπτά. Άνοιξε το κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό. Προσπάθησε και πάλι και πες μου. Σύνδεσε μόνο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε μας είπες τι είναι αυτό το δε συνδέεται.

Δε βλέπεις καν το δίκτυο; Το βλέπεις και όταν πας να συνδεθείς σου βγάζει κάποιο σφάλμα; Όταν πάει να συνδεθεί σε πετάει έξω; τι;

 

Το δίκτυο το βλέπει, πάω να πατήσω σύνδεση, κάνει έλεγχο ταυτότητας και έπειτα γράφει κάτω από το δίκτυο "απενεργοποιημένη".

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο το βλέπει, πάω να πατήσω σύνδεση, κάνει έλεγχο ταυτότητας και έπειτα γράφει κάτω από το δίκτυο "απενεργοποιημένη".

 

Ανοιγόκλεισε καταρχήν το μόντεμ.

Όταν ανοίξει πάλι, από το κινητό πήγαινε στα δίκτυα Wifi.

Στη λίστα με τα δίκτυα, βρες το δικό σου και κράτα πατημένο το δάχτυλο σου.

Θα σου βγάλει κάποιες επιλογές.

Διάλεξε "να μη γίνει απομνημόινευση"

Μετά θα εξαφανιστεί από τη λίστα.

Ξανακάνε σάρωση και όταν το βρεις, προσπάθησε να συνδεθείς πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρησει κανεις αλλος να εχει "χαλασει" λιγο η ποιοτητα της καμερας? Νομιζω οτι μετα το τελευταιο update λογισμικου, οτι δεν βγαζει τοσο καλες φωτο οσο πριν ή απλα μου φαινεται?
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο το βλέπει, πάω να πατήσω σύνδεση, κάνει έλεγχο ταυτότητας και έπειτα γράφει κάτω από το δίκτυο "απενεργοποιημένη".

 

Μηπως εχεις ενεργοποιησει απο το ρουτερ τιποτα MAC address filtering?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρησει κανεις αλλος να εχει "χαλασει" λιγο η ποιοτητα της καμερας? Νομιζω οτι μετα το τελευταιο update λογισμικου, οτι δεν βγαζει τοσο καλες φωτο οσο πριν ή απλα μου φαινεται?

 

Εγω πάντως που εχω το τηλέφωνο 3 εβδομάδες περίπου απογοητευτηκα αρκετά απο την ποιότητα των φωτογραφιών που βγάζει. Με το iphone 4 που ειχα και με 5αρα καμερα (αν δεν κάνω λάθος) εβγαζα καλύτερες. Τώρα βγαίνουν σχεδον όλες κουνημένες. Ειδικά αν βγάλεις κάποιο κινούμενο θέμα το εστιασμένο θα βγει καλούτσικο και το γυρω του ολο θολό. Πραγμα απαράδεκτο για μια 8αρα κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που εχω το τηλέφωνο 3 εβδομάδες περίπου απογοητευτηκα αρκετά απο την ποιότητα των φωτογραφιών που βγάζει. Με το iphone 4 που ειχα και με 5αρα καμερα (αν δεν κάνω λάθος) εβγαζα καλύτερες. Τώρα βγαίνουν σχεδον όλες κουνημένες. Ειδικά αν βγάλεις κάποιο κινούμενο θέμα το εστιασμένο θα βγει καλούτσικο και το γυρω του ολο θολό. Πραγμα απαράδεκτο για μια 8αρα κάμερα

 

Για να κάνεις σύγκριση, πρέπει να βγάλεις φωτογραφίες με ακριβώς τις ίδιες συνθήκες και να ξέρεις μερικά βασικά πράγματα από φωτογραφία, ώστε να μπορείς αν πετύχεις συγκρίσιμα αποτελέσματα.

Σε όλες τις κριτικές, το S3 είναι καλύτερο από το 4άρι, και άμεσα συγκρίσιμο με το 4s (αφού φοράνε σχεδόν τον ίδιο αισθητήρα/φακό)

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση της κάμερας. Λαμβάνοντας υπόψη ότι ως κάτοχος 2 dslr, δεν περιμένω αντίστοιχα αποτελέσματα.

 

Για το παράδειγμα του έδωσες, αν γινόταν κάτι διαφορετικό, θα απορούσα. Είναι απόλυτα λογικό όταν παρακολουθείς με την κάμερα ένα κινούμενο θέμα το φόντο να είναι θολό. Αφού κουνάς την κάμερα. Για να το αποφύγεις αυτό θέλεις ή καλό φωτισμό (εξωτερικό χώρο και μέρα) ή να προκαλέσεις τεχνητά μικρό χρόνο έκθεσης, που μπορείς να πετύχεις ρυθμίζοντας την κάμερα πχ σε λειτουργία σκηνών/sport.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας τρόπος να κρύψω το status bar;

 

Με άλλον launcher, π.χ nova η apex κ.λ.π..

Link to comment
Share on other sites

Με άλλον launcher, π.χ nova η apex κ.λ.π..

 

Κάτι πιο μόνιμο; εκτός από το ότι δεν θέλω να αλλάξω launcher ψάχνω τρόπο να κρύψω εντελώς το status bar. Δεν γίνεται χωρίς root ε;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο μόνιμο; εκτός από το ότι δεν θέλω να αλλάξω launcher ψάχνω τρόπο να κρύψω εντελώς το status bar. Δεν γίνεται χωρίς root ε;

 

Χωρίς launcher η χωρίς ροοτ δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα ΟΤΑ μια 83mb αναβάθιση που μου ηρθε σήμερα.

Είχα Ι9300ΧΧΕLLB και τώρα είναι ΧΧΕΜD3.

Στο ιντερνετ δεν βρήκα changelog (καποιοι ανέφεραν καλυτερη διαχειριση μνήμης...)

επίσης προστέθηκε και το Play music (υπάρχει και η μουσική βεβαίως...)

Έχουμε κάποια πληροφορία τι βελτίωσαν;Η έκδοση φυσικα παραμένει stock 4.1.2.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα ΟΤΑ μια 83mb αναβάθιση που μου ηρθε σήμερα.

Είχα Ι9300ΧΧΕLLB και τώρα είναι ΧΧΕΜD3.

Στο ιντερνετ δεν βρήκα changelog (καποιοι ανέφεραν καλυτερη διαχειριση μνήμης...)

επίσης προστέθηκε και το Play music (υπάρχει και η μουσική βεβαίως...)

Έχουμε κάποια πληροφορία τι βελτίωσαν;Η έκδοση φυσικα παραμένει stock 4.1.2.....

 

Εγώ αυτή την αναβάθμιση την πήρα στις 14 του μηνός δηλαδή μόλις πήρα το κινητό. Αν είναι αυτή που νομίζω...

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγόκλεισε καταρχήν το μόντεμ.

Όταν ανοίξει πάλι, από το κινητό πήγαινε στα δίκτυα Wifi.

Στη λίστα με τα δίκτυα, βρες το δικό σου και κράτα πατημένο το δάχτυλο σου.

Θα σου βγάλει κάποιες επιλογές.

Διάλεξε "να μη γίνει απομνημόινευση"

Μετά θα εξαφανιστεί από τη λίστα.

Ξανακάνε σάρωση και όταν το βρεις, προσπάθησε να συνδεθείς πάλι.

 

Καλησπέρα, το δοκίμασα 3 φορές και ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου. Μήπως να κάνω κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεςι του μόντεμ. Αργότερα θα δοκιμάσω να βάλω άλλο μόντεμ για να δω αν θα αλλάξει η κατάσταση :O

 

Αποσύνδεσε ότι έχεις συνδέσει στο ρουτερ . Βγαλτο από τη πρίζα για 5 λεπτά. Άνοιξε το κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό. Προσπάθησε και πάλι και πες μου. Σύνδεσε μόνο το κινητό

 

Καλησπέρα. Το έκανα και αυτό 3 φορές. Και πάλι κάτω από το δίκτυο μπου γράφει απενεργοποιημένη.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το δοκίμασα 3 φορές και ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου. Μήπως να κάνω κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεςι του μόντεμ. Αργότερα θα δοκιμάσω να βάλω άλλο μόντεμ για να δω αν θα αλλάξει η κατάσταση :O

 

 

 

Τι είναι πάλι τούτο; Δεν έχω πειράξει τίποτα στο μόντεμ γιατί είμαι άσχετη. Πως μπορώ να το δω αυτό που μου λες;

 

Καταρχήν μη κάνεις συνεχόμενα μηνύματα.

Κάνε πολλαπλή παράθεση αν θες να απαντήσεις σε πολλούς πατώντας το + κάτω δεξιά στα posts που σε ενδιαφέρουν.

 

Η επιλογή που σου συνέστησαν βρίσκεται μέσα στις ρυθμίσεις του μόντεμ.

Θα πρέπει να μπεις μέσα στο μόντεμ για να την βρεις και να την απενεργοποιήσεις.

Αν και δε νομίζω να είναι αυτή γιατί οι άλλες συσκευές μπαίνουν κανονικά.

Θα έπρεπε να μπεις μέσα στο μόντεμ και να διαλέξεις την mac address του κινητού, για να μπει σε λίστα μη επιτρεπόμενης πρόσβασης.

Από αυτά που λες το αποκλείω. :cool:

Σε άλλα ασύρματα δίκτυα το κινητό σου συνδέεται;

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μη κάνεις συνεχόμενα μηνύματα.

Κάνε πολλαπλή παράθεση αν θες να απαντήσεις σε πολλούς πατώντας το + κάτω δεξιά στα posts που σε ενδιαφέρουν.

 

Η επιλογή που σου συνέστησαν βρίσκεται μέσα στις ρυθμίσεις του μόντεμ.

Θα πρέπει να μπεις μέσα στο μόντεμ για να την βρεις και να την απενεργοποιήσεις.

Αν και δε νομίζω να είναι αυτή γιατί οι άλλες συσκευές μπαίνουν κανονικά.

Θα έπρεπε να μπεις μέσα στο μόντεμ και να διαλέξεις την mac address του μόντεμ για να μπει σε λίστα μη επιτρεπόμενης πρόσβασης.

Από αυτά που λες το αποκλείω. :cool:

Σε άλλα ασύρματα δίκτυα το κινητό σου συνδέεται;

 

(Έχεις δίκιο, σύγγνώμη για τα μηνύματα, θα είμαι πιο προσεκτική). Το κινητό συνδέεται μια χαρά σε άλλα ασύρματα δίκτυα, και στο δικό μου συνδεόταν μέχρι την Δευτέρα το απόγευμα όπου και σταμάτησε να συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

(Έχεις δίκιο, σύγγνώμη για τα μηνύματα, θα είμαι πιο προσεκτική). Το κινητό συνδέεται μια χαρά σε άλλα ασύρματα δίκτυα, και στο δικό μου συνδεόταν μέχρι την Δευτέρα το απόγευμα όπου και σταμάτησε να συνδέεται.

 

Το πιθανότερο είναι κάτι να συμβαίνει με τις ρυθμίσεις του μόντεμ.

Θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις ασύρματου δικτύου του μόντεμ.

Αν τα καταφέρεις, πάρε ένα printscreen και βάλτο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό όταν έσβηνε η οθόνη και ΠΡΙΝ κλειδώσει πατούσα το κεντρικό κουμπί κ με γύριζε κανονικά στην εφαρμογή που είχα ανοιχτή τώρα με γυρίζει στην αρχική οθόνη του launcher; Άλλαξα κάτι χωρίς να το πάρω είδηση;

 

Επανέρχομαι σε αυτό μήπως γνωρίζει κάνεις κάτι.. αυτό που μου είχε πει κάποιος συμφορουμιτης νωρίτερα δεν δούλεψε, βασικά δεν το βρήκα καν. Είναι πολύ σπαστικό..

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πέρασε στην ιστορία το κάνω μια παράθεση.. καμιά έμπνευση???????

 

Καλησπέρα σε όλους..

1) μου βγάζει στον έλεγχο μπαταρίας την ένδειξη ''Μέσα'' 8%.... τι εννοεί ο ποιητής? πρώτη φορά το βλέπω!

2) μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί firefox στο s3 να μου πει πως απενεργοποιούμε το ιστορικό και τα tabs της αρχικής οθόνης?

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σε αυτό μήπως γνωρίζει κάνεις κάτι.. αυτό που μου είχε πει κάποιος συμφορουμιτης νωρίτερα δεν δούλεψε, βασικά δεν το βρήκα καν. Είναι πολύ σπαστικό..

 

Είσαι με stock launcher ;

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδες βλεπω πως τα ελευθερα mb της ραμ,στην

στοκ εκδοση δεν με καλυπτουν.

ερωτηση αμα περασω σε καμμια miui θα

εχω σοβαρα περισσοτερα Mb ελευθερα??..

αληθεια η miui εχει ota αναβαθμισεις??

 

noob αλερτ ειμαι ε?:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με stock launcher ;

 

Είμαι με 4.1.2 Revolution HD και Nova launcher.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πέρασε στην ιστορία το κάνω μια παράθεση.. καμιά έμπνευση???????

 

Επειδή δεν βλέπω να σε βοηθάει κανένας θα κάνω εγω ότι μπορώ.

1) ίσως θα ήταν πιο εύκολο αν το έβαζες για λίγο στα αγγλικά. Έτσι αν δούμε πως το γράφει στα αγγλικά θα μπορέσουμε κάπως να το googlαρουμε μήπως βρούμε κάτι. Επίσης αν είναι εύκολο να βγάλεις και ένα screenshot.

2) δεν χρησιμοποιώ Firefox. Sorry...

 

Το ξέρω ότι δεν βοήθησα και πολύ αλλά έβλεπα το post σου να μένει πάλι αναπάντητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...