Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. ναι αυτο μου βγαζει, αλλα στα Ελληνικα (:rolleyes: ) η εκδοση του android ειναι 4.3.

 

επειδή το εχω ξανακούσει αυτο για να ησυχάσεις να κατεβάσεις μια παρόμοια εφαρμογή απο το playstore

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια...μου χαλασε το παλιο μου κινητο(επεσε στη λεκανη και δουλευουν ολα εκτως απο το sim slot).τελος παντων αξιζει να το παρω 100 ευρω ματαχειρισμενο?γιατι νταξει παλιο ειναι αλλα παρολαυτα ειναι καλο κινητο και δεν ξερω τι να κανω :ρ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...μου χαλασε το παλιο μου κινητο(επεσε στη λεκανη και δουλευουν ολα εκτως απο το sim slot).τελος παντων αξιζει να το παρω 100 ευρω ματαχειρισμενο?γιατι νταξει παλιο ειναι αλλα παρολαυτα ειναι καλο κινητο και δεν ξερω τι να κανω :ρ

 

Για εμενα δεν αξιζει πλεον ουτε 10 ευρω... εκτος και αν του βαλεις καμια custom ρομ κτλ ... γιατι με την 4.3 official που εχει ειναι πιο αργο και απο χελωνα... τουλαχιστον η εκδοση με το θεωριτικα 1gb ram...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μια ερώτηση ως νουμπάς.το πήρε ο πατέρας μου και δε μπορώ να βρω από που απενεργοποιούντε τα δεδομένα.όταν δεν έχει wi-fi μπαίνει αυτόματα στα δεδομένα και φοβάμαι μήπως τον χρεώνει.στις ρυθμίσεις δε βρίσκω κάτι.σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες που μπορώ να βγω μπαταρία για το s3; Μπορω να πάρω μια από Αθήνα οπότε αν ξέρετε κάποιο κατάστημα που να έχει.. Δεν επειγει οπότε δεν θέλω να την κάνω παραγγελία.

Ευχαριστώ!

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebulk.gr/index.php?route=product/product&product_id=885

eBulk

Ηρακλείτου 4Α, Πάτημα Χαλανδρίου

(300m από τον σταθμό του μετρό "Δουκίσσης Πλακεντίας", έξοδος προς Βριλήσσια)

 

http://mobilecity.gr/el/samsung-/3772--samsung-eb-l1g6llu-li-ion-38v-2100-mah-original

Στη Πατησίων 238 έιναι κάθετα το στενό Αμοργου δέκα μέτρα απο την Πατησίων στα δεξιά σας έιναι η είσοδος του καταστήματος, Αμοργου 4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαυρη οθονη,ακουγονται οι ηχοι,μητρικη η οθονη να είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

κανεις με προβλημα μικροφωνου που ακουγεται σαν να μιλας απο μακρια εν μεσω θυελλης? τι να πταιει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαυρη οθονη,ακουγονται οι ηχοι,μητρικη η οθονη να είναι?

νομιζω οτι αν στο αναγνωριζει το pc αλλα η οθονη μαυρη,πιθανωτερο πας για οθονη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το είχα εγώ για κάποιο καιρό. Μιλούσα με το hands free για να με ακούν. Στο τέλος έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έστρωσε

Αρχικά νόμιζα ότι είναι από κανένα πέσιμο, επειδή το ρίχνω πολύ συχνά. Γιαυτό και δεν έκανα επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα εγώ για κάποιο καιρό. Μιλούσα με το hands free για να με ακούν. Στο τέλος έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έστρωσε

Αρχικά νόμιζα ότι είναι από κανένα πέσιμο, επειδή το ρίχνω πολύ συχνά. Γιαυτό και δεν έκανα επαναφορά.

Θα δοκιμασω και εγω και μακαρι να φταιει αυτο ευχαριστω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το Android 5.1 CyanogenMOD και από τότε που το έβαλα παρατήρησα ότι στην συλλογή φωτογραφιών / βίντεο δημιουργεί μόνο του κλώνους / αντίγραφα κάθε φωτογραφίας και στο πλέγμα αντί για thumb τα έχει κενά. Μια φορά επιστράτευσα μπόλικο κουράγιο και υπομονή και τα έσβηνα ένα ένα. Μετά όμως πάλι τα ίδια. Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να φορτίζω το s3 με φορτιστή 2Α του S5?

 

Κανένα πρόβλημα.

Αλλά δεν θα φορτίζει πιο γρήγορα, κόβει το ρεύμα στο 1Α το ίδιο το τηλέφωνο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

Αλλά δεν θα φορτίζει πιο γρήγορα, κόβει το ρεύμα στο 1Α το ίδιο το τηλέφωνο.

 

Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάσει η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τουλάχιστον όχι απ αυτό.

Το κινητό έχει ασφάλεια που δεν επιτρέπει την φόρτιση πάνω από 1000Α.

 

Η ασφάλεια αυτή μπορεί να παρακαμπτει με custom kernels, για όσους ενδιαφέρονται, γιαυτό και ο boeffla έχει ανεβάσει την ταχύτητα φόρτισης σε 1100 σαν default και σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει θέμα.

 

Μεταξύ μας βέβαια οι μπαταρίες αυτές χαλάνε όσο προσεκτικός κιαν είσαι με τις φορτισεις οπότε θα πρότεινα να μην ανησυχείς τόσο για αυτές ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο ίντερνετ θα δεις πολλές περιπτώσεις με το ίδιο πρόβλημα σε διάφορες συσκευές και rom και με διαφορετική αιτία κάθε φορά. Ένα παράδειγμα: http://blog.digitalmonkey.net/2013/08/the-case-of-incredible-growing-android.html?m=1

Στην τελική μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις μόνος σου κόσκινο την εσωτερική μνήμη και να εντοπίσεις τα αρχεία ή τους φακέλους που τρώνε τον πολύ χώρο. Μπορείς να αντιγράψεις ολόκληρη την εσωτερική μνήμη στον υπολογιστή και να δεις αν συμφωνούν τα νούμερα με το diskusage. Αν συμφωνούν ελέγχεις τα μεγέθη των φακέλων και αυτός που είναι ύποπτα μεγάλος έχει και τα αρχεία που καταλαμβάνουν τον πολύ χώρο. Ή βάζεις να σου ταξινομήσει όλα τα αρχεία βάση μεγέθους με φθίνουσα σειρά.

 

Δεν μου αντιγράφει όλα τα folders, και από μερικά όπως πχ το folder Android το παίρνω μόνο του και το αντιγράφω αλλά από τα 500MB αντιγράφει μόνο τα 20 περίπου! Άντε τώρα να βρω άκρη για το τι πρέπει να σβήσω από την internal storage. Μου πετάει τώρα τελευταία και το μήνυμα ότι ο αποθηκευτικός χώρος έχει εξαντληθεί και ότι ενδέχεται να μη λειτουργούν ορισμένες λειτουργίες συστήματος

Link to comment
Share on other sites

Στο blog που μου στέλνεις κρύβεται η απάντηση. Ο τύπος βρήκε ότι κατά το rootάρισμα με Cyanogen δεν ήταν ιδιαίτερα προσεκτικός στις επιλογές για backups με αποτέλεσμα ένας τεράστιος όγκος δεδομένων να πλημμυρίσει τον τομέα System Data (του Disk Usage). Αναφέρει μέσα ότι πάει από το ROM Manager και το διορθώνει, λέει ότι όποιοι δεν έχουν το Cyanogen ROM Manager να το κάνουν από το αντίστοιχο δικό τους utility. Προσωπικά αν και με Cyanogen δεν έχω το ROM Manager και ούτε γνωρίζω ποιο είναι το utility που ρυθμίζει τα backups. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η internal storage ήταν γεμάτη διότι είχα μαζέψει πάρα πολλά zip αρχεία στο folder /cmupdater από τις εκάστωτε ανανεώσεις του Cyanogen. Παραθέτω εδώ αυτό διότι μιλάμε για αρκετά GB χώρο! Δεν χρησιμοποίησα κανένα app παρά μόνο τον default Διαχειριστή Αρχείων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω ενα s3 και μπηκε σε factory mode ψαχτηκα για το πως θα βγει και βρηκα εναν τροπο αλλα μονο με ρουτ, το ρουταρα εκανα βημα βημα αυτα που ελεγε το εβγαλα απο το factory mode αλλα μου εχασε το imei μου βγάζει ενα ασχετο, τι μπορώ να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενα γεια σε ολλα τα παιδια του forum.εχω το Samsung galaxy s3 i9305 lte και μου επεσε και εσπασε η οθονη..μου εβγαλε η οθονη μπλε μοβ χρωματα μεχρι που μαυρισε και δεν ανοιγει.ποσω εχει η αντικαταστση της και αν με συμφερει να το φτιαξω η να παω σε μια αγορα του Samsung galaxy j5.αν και με προβληματιζει λιγο η μνημη που ειναι 8gb.απο χρηση κανω ιντερνετ,facebook,viber και παιζω κανα παιχνιδακι οπως clash of clans,class royal.θα ηθελα να μου προτεινετε τι να κανω.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, λεω να περασω καποια custom rom για να εχω access στα saves μου και επειδη βαρεθηκα τη stock 4.3.

Ειμαι αναμεσα σε AICP 5.1.1 και CM13 (6.0) nightly. Εσεις τι λετε? Να προτιμησω την AICP που ειναι stable κ εχει κ διαφορα ωραια features ή να παω στην cm που βασιζεται στην 6.0? Ή να περιμενω για stable CM13? Εκτος και αν εχετε καποια αλλη να προτεινετε... Ευχαριστω!

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ενα γεια σε ολλα τα παιδια του forum.εχω το Samsung galaxy s3 i9305 lte και μου επεσε και εσπασε η οθονη..μου εβγαλε η οθονη μπλε μοβ χρωματα μεχρι που μαυρισε και δεν ανοιγει.ποσω εχει η αντικαταστση της και αν με συμφερει να το φτιαξω η να παω σε μια αγορα του Samsung galaxy j5.αν και με προβληματιζει λιγο η μνημη που ειναι 8gb.απο χρηση κανω ιντερνετ,facebook,viber και παιζω κανα παιχνιδακι οπως clash of clans,class royal.θα ηθελα να μου προτεινετε τι να κανω.ευχαριστω

 

 

 

Πανε μια βολτα στο service και ρωτα το ποσο θελουν.Βλεπεις και πρατεις.Γενικα ομως συμφερει περισσοτερο να παρεις το j5 γιατι για οθονη θα σου ζητησουν 100-150€

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...