Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αύριο λέω να πάω να παραγγείλω και εγώ το s3...

τι πιστεύεται αξίζει να το αγοράσει κάποιος τώρα ή έχει παλιώσει πλέον?

 

Το SG3 ειναι σαν το παλιο κρασι.Οσο παλιωνει,τοσο καλυτερο γινεται....:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εξής πανεύκολη για εσάς φαντάζομαι ερώτηση με τρώει εδώ και 1 ώρα :lol::lol::

 

θέλω να στείλω στην επιφάνεια εργασίας 2 αρχεία (pdf είναι) και δεν ξέρω πώς να το κάνω :confused:

 

Το αστείο είναι ότι παλαιότερα τα κατάφερα με ένα μυστήριο τρόπο, αλλά τώρα κωλύομαι ρε παιδιά, δεν ξέρω τι συμβαίνει :lol:

 

Πλιζ βοήθεια :cry:

Link to comment
Share on other sites

ίσα ίσα τώρα είναι που αξίζει!

 

Αν το αγόραζα σήμερα θα κοιτούσα το lte, χωρίς να θεωρώ πως το απλό δεν καλύπτει τους περισσότερους.

 

Το SG3 ειναι σαν το παλιο κρασι.Οσο παλιωνει,τοσο καλυτερο γινεται....:D

 

το παρήγγειλα τελικά... μόλις συνηθίσω το μέγεθος πιστεύω να το ευχαριστηθώ...

εγω ανήκω στους περισσότερους, για τα βασικά το θέλω, οπότε πιστεύω να είναι οκ και το απλό...

θα επιστρέψω μόλις το πάρω με απορίες...

Link to comment
Share on other sites

Στον γαλαξία έχει εμφανιστεί ένα ασυνήθιστο πρόβλημα. Έχοντας ανοιχτή μια τυχαία εφαρμογή να τρέχει, όταν κρατάω πατημένη την οθόνη αφής σε ένα σημείο για μερικά δευτερόλεπτα ή όταν την πιέζω έντονα, μου εμφανίζει το μήνυμα "killed (το όνομα της εφαρμογής)" και κλείνει απότομα!!!:mad: Πιθανόν να ενεργοποιείται με έναν συγκεκριμένο τρόπο αγγίγματος της οθόνης, για αυτό και έχει συμβεί μόνο σε εφαρμογές που πρέπει να αγγίζεις συχνά την οθόνη. Σκέφτηκα ότι θα οφείλεται σε έναν task manager ο οποίος και θα είναι υπεύθυνος για αυτό, αλλά δεν έχω εγκαταστήσει κανέναν πέρα από αυτόν της μαμά samsung ο οποίος υπάρχει ήδη...:worry: Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Η εξής πανεύκολη για εσάς φαντάζομαι ερώτηση με τρώει εδώ και 1 ώρα :lol::lol::

 

θέλω να στείλω στην επιφάνεια εργασίας 2 αρχεία (pdf είναι) και δεν ξέρω πώς να το κάνω :confused:

 

Το αστείο είναι ότι παλαιότερα τα κατάφερα με ένα μυστήριο τρόπο, αλλά τώρα κωλύομαι ρε παιδιά, δεν ξέρω τι συμβαίνει :lol:

 

Πλιζ βοήθεια :cry:

 

Αν θέλεις συντόμευση για αυτά τα αρχεία μπορείς να τα ανοίξεις με κάποιο file manager (πχ es Explorer). Πατάς πάνω στο αρχείο που θέλεις και επιλέγεις προσθήκη στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ακόμα ερώτηση. Έχω βάλει στο widget της ώρας(που δείχνει θερμοκρασία, καιρικές συνθήκες κτλ) να κάνει αυτόματη ανανέωση ανα μια ώρα αλλά δεν κάνει. Μένει στην ενημέρωση που του εχα κανει χειροκίνητα όταν είχα πατήσει το κουμπί της ανανέωσης πριν 4 ώρες. Το κινητό είναι μόνιμα μόνιμα συνδεδεμένο στο wi fi του σπιτιού μου.

Δε θα έπρεπε ανα μια ώρα να κάνει ανανέωση και να δείχνει την ώρα που έκανε ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Παιδιά,Έβαλα άλλο USB Στον φορτιστή που έχω,τον γνήσιο.Έβαλα ενα USB Απο το φθηνό μου Tablet.

 

3% Μπαταρια σε 10 λεπτά....Καθάρισα τις επαφές όσο γινόταν με μία μπατονέτα και μπλε οινόπνευμα(δεν πιστεύω να κααθρίστικαν μιάς και ίσα ίσα πο έμπενε μεσα στην τρύπα..Μια στιγμη το κινητό ΔΕΝ ΦΌΡΤΖΕ..Εβγαλα τν μπαταρια και τωρα ολα οκ προς το παρον..

 

ΜΗΠΟΣ θα φορτιζε πιο γρηγορα αν το εβαζα σε direct πρίζα και όχι πολύμπριζο ασφαλείας MGE όπως τό χω τώρα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα προβλημα εδω και αρκετο καιρο.Σχεδον καθε φορα που ανοιγω μια εφαρμογη,μετα απο λιγο,οταν πατησω κατι μου λεει η εφαρμογη διακοπηκε και δε μπορω να κανω σχεδον τιποτα..Ειχα κανει προσφατα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως διορθωνοταν το προβλημα αλλα και παλι τα ιδια!Το κινητο ειναι rooted και εχει την stock 4,1,2.Μηπως αμα φλασαρω καμια απροβληματιστη ρομ διορθωθει το προβλημα;

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αλλαξα την καρτα μου σε micro sim για να την τοποθετησω στο S3 στο καταστημα γερμανος.το θέμα μου ειναι το εξης. η 4G COSMOTE δεν αναγνωρίζεται απο το κιν μου.Το κινητό ειναι αγορασμένο απο Ελλάδα κανονικά,προηγουμενως χρησιμοποιούσα μια 3G καρτα της WIND.Γνωριζει κανείς τι μπορεί να φταιει?Η εκπρόσωπος του καταστηματος,μου εκανε και 2η αλλαγη σε 4G αλλα και παλι δεν την αναγνωριζε.δοκιμασε και μια 4G της cosmote δικιά της αλλα παλαιοτερη(δεν εχει το 4G εικονιδιο πανω της) και λειτούργησε κανονικα.

Edited by zimakos
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την cosmote τηλεφωνικά να κάνουν κάποιες ρυθμίσεις στην γραμμή σου. Είναι γνωστό το πρόβλημα με τις νέες κάρτες 4G.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα και δεν γνωριζε κατι ο εκπροσωπος που συνομιλουσα, Θα χρειαστεί να αναφέρω κάτι συγκεκριμένο?.ευχαριστω

 

πηρα ξανα και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι στην γραμμη για το θεμα αυτο,και μου προτειναν να πας σε καταστημα cosmote,και μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει καποιο προβλημα παρομοιο..τι να πεις

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα προβλημα εδω και αρκετο καιρο.Σχεδον καθε φορα που ανοιγω μια εφαρμογη,μετα απο λιγο,οταν πατησω κατι μου λεει η εφαρμογη διακοπηκε και δε μπορω να κανω σχεδον τιποτα..Ειχα κανει προσφατα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως διορθωνοταν το προβλημα αλλα και παλι τα ιδια!Το κινητο ειναι rooted και εχει την stock 4,1,2.Μηπως αμα φλασαρω καμια απροβληματιστη ρομ διορθωθει το προβλημα;

Ευχαριστω πολυ!

 

Κάτι παρόμοιο μου είχε παρουσιάσει το galaxy tab και έφταιγε η κάρτα sd. Δοκίμασε αν στο κάνει αφού την αφαιρέσεις.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο μου είχε παρουσιάσει το galaxy tab και έφταιγε η κάρτα sd. Δοκίμασε αν στο κάνει αφού την αφαιρέσεις.

 

Βασικά έχει μια βδομάδα που έχω αλλαξει sd και έχει ελαττωθεί αρκετά άλλα σε κάποιες το κάνει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις αν κυκλοφορει εκδοση χωρις 3g? Δεν νομιζω πως υπαρχει κατι τετοιο. Η διαφοροποιηση σε "3g" και "wifi" γινεται αποκλειστικα στα tablets απ' οσο ξερω! ;)
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις συντόμευση για αυτά τα αρχεία μπορείς να τα ανοίξεις με κάποιο file manager (πχ es Explorer). Πατάς πάνω στο αρχείο που θέλεις και επιλέγεις προσθήκη στην αρχική οθόνη.

 

Ευχαριστώ φίλε :)

 

Και τότε το είχα κάνει, όταν το είπες το θυμήθηκα :lol::worry:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία παιδιά όταν το συνδέω με τον υπολογιστή αυτός δεν το "βλέπει". Έχει κανείς καμιά ιδέα πριν του κάνω factory reset?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία παιδιά όταν το συνδέω με τον υπολογιστή αυτός δεν το "βλέπει". Έχει κανείς καμιά ιδέα πριν του κάνω factory reset?

 

Φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει και σε άλλες usb θύρες. Αν είναι έτσι δεν κάνεις μια απεγκατάσταση - εγκατάσταση το kies μήπως κάτι παίζει με τους usb drivers. Για να γλιτώσεις το factory reset βασικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιουνται οι φωνητικές εντολές. Οταν τραβαω φωτογραφια βγαίνει ενα μήνυμα οτι μπορώ να βγάλω φωτογραφία λεγοντας cheese. Έχω παγωσει το svoice. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει και σε άλλες usb θύρες. Αν είναι έτσι δεν κάνεις μια απεγκατάσταση - εγκατάσταση το kies μήπως κάτι παίζει με τους usb drivers. Για να γλιτώσεις το factory reset βασικά...

Βασικά το "έβλεπε" σαν usb drive. Κατεβάζω και εγκαθιστώ το kies για να δω τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια εφαρμογή απο αυτές που λένε ότι βελτιστοποιουν τη μπαταρία προτεινόμενη απο πολύ κόσμο και απο το clean master. Απο εκείνη την ώρα λοιπόν δεν εχω καθόλου 4g και Ίντερνετ γενικά. Μόνο μέσω wifi. Εκανα uninstall την εφαρμογή και μετα restart αλλα τπτ πάλι. Κάτι εχει κανει αυτη η βλακεία και δεν μπορω να εχω σύνδεση. Τι κανω? έχετε κάτι να προτείνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Υπάρχει το S3 μόνο με Wi Fi , χωρίς 3g ? . Οπου κι αν κοιτάξω όλα έχουν 3g γύρω στα 280 ευρώ .

 

Δεν υπαρχει αυτο που λες.Οχι μονο στο s3 αλλα σε ολα τα κιν.Μονο σε καποια tablets οπως αναφερθηκε πιο πανω

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιουνται οι φωνητικές εντολές. Οταν τραβαω φωτογραφια βγαίνει ενα μήνυμα οτι μπορώ να βγάλω φωτογραφία λεγοντας cheese. Έχω παγωσει το svoice. Ευχαριστώ!

 

Πήγαινε στα widget και βγάλε στην επιφάνεια την Έξυπνη εναλλαγή.

Από κει τις κλείνεις .

Αυτο θα το κάνεις με τον ενσωματωμένο launcher.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση ειναι e-mail με λίγο κράξιμο. Τα γραπτά μένουν και για δικη σου μελλοντική χρήση.

 

με εναν ελεγχο σε διαφορετικο s3 παιζει η 4G sim,το buildnumber ειναι το θεμα μου μαλλον...εχω το XXELLA,μηπως πρεπει να περάσω καποιο διαφορετικο μέσω του KIES για να δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...