Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπέρα και από μένα σήμερα φορτίζω για δεύτερη φορά και φωτιά το "τέρας" και ξαφνικα έκανε το έκθεση κουφό να πω το έβαλα να φορτίσει και στο εικονιδιακι που βγάζει μετην μπαταρία και τις τελείες κάτω!!! Κόλλησε στην πρώτη τελεία και πανικοβλιθηκα δεν έκλεινε η οθόνη τίποτα!!!! και έβγαλα την μπαταρίακ την ξαναεβαλα και το ξανά έβαλα να φωρτιζει τώρα και ολα καλα παίζει να έχω χαλάσει καμία μπαταρία η γενικά

Συγνώμη αλλά είμαι γενικά έτσι λίγο......

Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Smart flip cover

κατεβασε την δωρεαν απο το μαρκετ ...

 

Καλημέρα υπάρχει και το smart screen πάλι απτό μάρκετ εγώ θέλω να ρωτήσω πως συνδέεται η τηλεόραση με το τηλέφωνο για προβολή στην τηλεόραση διάφορα βίντεο φωτογραφίες από το τηλέφωνο που έχουμε καταγράψει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει και το smart screen πάλι απτό μάρκετ εγώ θέλω να ρωτήσω πως συνδέεται η τηλεόραση με το τηλέφωνο για προβολή στην τηλεόραση διάφορα βίντεο φωτογραφίες από το τηλέφωνο που έχουμε καταγράψει

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Nq9dH1_M4zw&feature=share&list=PLNt3Kr4n0zCJM7JtAO0IlOTX5TOwuANiN]HDTV HDMI MHL Cable for Samsung Galaxy Note 2 Review (TV Output) - YouTube[/ame]

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Smart flip cover

κατεβασε την δωρεαν απο το μαρκετ ...

 

Δεν είχα σκεφτεί ότι παίζει τέτοια εφαρμογή, πολύ χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα σκεφτεί ότι παίζει τέτοια εφαρμογή, πολύ χρήσιμη.

 

Εγω εβαλα την Simple Cover Lock που ειναι και δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Το να απενεργοποιησουμε το HTML5 trail απο το κινητο στη σελιδα youtube.com/html5 ειναι καλυτερο στα βιντεο αλλα ειναι το ιδιο ασφαλες το σερφαρισμα?

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει καποιος που εχει γερμανικη ρομ να κανει ρουτ και μετα με το triangle away να μηδενισει τον counter?εμενα δεν το μηδενιζει και οχι οτι με νοιαζει αλλα δεν παιζει το all share cast..ενω στης κοπελας μου με ελληνικη ρομ και ρουτ και triangle away παιζει κανονικα το all share cast
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει καποιος που εχει γερμανικη ρομ να κανει ρουτ και μετα με το triangle away να μηδενισει τον counter?εμενα δεν το μηδενιζει και οχι οτι με νοιαζει αλλα δεν παιζει το all share cast..ενω στης κοπελας μου με ελληνικη ρομ και ρουτ και triangle away παιζει κανονικα το all share cast

 

Δοκιμασες να φλασαρεις αλλη ρομ εκτος γερμανικης,να ρουταρεις και να δεις αν το triangle away το μηδενιζει (πχ την τελευταια γαλλικη)?Αν δεν σου μηδενιζει και με τη γαλλικη,προσωπικα θα πηγαινα και σε 4.1.1 και θα δοκιμαζα.Αν το counter παραμενει τοτε houston we have problem.Εχω διαβασει και καποιες αλλες περιπτωσεις που ο counter δεν μηδενιζε.Και ξερεις κατι?Το προβλημα δεν ειναι το all share αλλα αν χτυπα ξυλο χρειαστεις service.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα πριν φλασαρω γαλλικη..αλλα μαλλον πρωτα θα του κανω ενα hard reset να δω αν γυρνα σε εργοαστασιακη κατασταση...ουτε στην 4.1.1 δουλευε σε μενα το triangle away και επειδη διαβασα στο xda πως σε μερικες ρομ δεν δουλευει απλα ηθελα να επιβεβαιωσω αν ειναι η γερμανικη μεσα σε αυτες απο παιδια που εχουν κανει ρουτ με δαυτην..ελπιζω να ειναι μονο αυτο και να μην την εχω πατησει
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα πριν φλασαρω γαλλικη..αλλα μαλλον πρωτα θα του κανω ενα hard reset να δω αν γυρνα σε εργοαστασιακη κατασταση...ουτε στην 4.1.1 δουλευε σε μενα το triangle away και επειδη διαβασα στο xda πως σε μερικες ρομ δεν δουλευει απλα ηθελα να επιβεβαιωσω αν ειναι η γερμανικη μεσα σε αυτες απο παιδια που εχουν κανει ρουτ με δαυτην..ελπιζω να ειναι μονο αυτο και να μην την εχω πατησει

 

Εγω εχω γερμανικη 4.1.2 και μια χαρα μηδενιζει ο counter.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω στα χερια μου ενα note 2 και θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να βλεπω τις σημειωσεις που δημιουργω στο s note αλλα και τα ραντεβου/tasks που οριζω στο s planner απο το pc μου; Κανω συχρονισμο με τον samsung account που παρεπιπτοντως ειναι το gmail μου αλλα δεν φαινεται τιποτα ουτε στο g note ουτε και στο google ημερολογιο.Ειναι εφικτο κατι τετοιο;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα πριν φλασαρω γαλλικη..αλλα μαλλον πρωτα θα του κανω ενα hard reset να δω αν γυρνα σε εργοαστασιακη κατασταση...ουτε στην 4.1.1 δουλευε σε μενα το triangle away και επειδη διαβασα στο xda πως σε μερικες ρομ δεν δουλευει απλα ηθελα να επιβεβαιωσω αν ειναι η γερμανικη μεσα σε αυτες απο παιδια που εχουν κανει ρουτ με δαυτην..ελπιζω να ειναι μονο αυτο και να μην την εχω πατησει

 

Εγω εχω γερμανικη 4.1.2 και μια χαρα μηδενιζει ο counter.

 

Doctor we have problem.Θα αρχίσω να το ψάχνω.Ξέρω σίγουρα ότι φίλος την είχε πατήσει και αγόρασε n2 μεταχειρισμένο με counter που δεν μηδένιζε (και υποψιάζομαι ότι ο πωλητής το γνώριζε, αλλά δεν είναι της παρούσης)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω σαν κάτοχος και εγώ πλέον ενός γκρί ΝΟΤΕ2.

 

Οι γνωστοί μου το χαρακτηρίζουν φέρυ μποτ, παντόφλα και ρακέτα. Για να καταρρίψω αυτούς τους χαρακτηρισμούς έχω πλέον ντοκουμέντα:

 

http://s13.postimage.org/h7pwsvx93/IMG_1454.jpg

 

http://s13.postimage.org/bm3hotwk7/IMG_1455.jpg

 

:lol:

 

Έχετε αναφέρθεί πολλάκις στον ενθουσιασμό που παράγει η συσκευή στον κάτοχο. Δεν θα σας κουράσω με επαναλήψεις. Απλά θα συμφωνήσω. Ακόμη και με την εμπειρία του εξαιρετικού S2 το ΝΟΤΕ2 είναι τρομερά γρηγορότερο ("εκρηκτικό" θα το έλεγα) και μία συνολικά εξαιρετική συσκευή.

 

Το μέγεθος με φόβιζε. Περίμενα ότι θα χρειαστώ εβδομάδες να το συνηθίσω. Τελικά, όπως έχετε γράψει και κάποιοι από εσάς, το συνηθίζεις γρήγορα. Μάλιστα το χέρι συνηθίζει σε λίγες ώρες. Το μάτι συνεχίζει να το βλέπει μεγάλο αλλά όταν ανοίξει η οθόνη ξεχνιέται.

 

Θα το πω σίγουρα σε λίγους μήνες αλλά νομίζω ότι πρόκειται για κάτι εξαιρετικό και ίσως να αξίζει την θυσία στην φορητότητα. Πρέπει όμως να το έχεις πάρει απόφαση αλλιώς σε κανά μήνα σε βλέπω στις αγγελίες...

 

Κάποιες ερωτήσεις και συγγνώμη αν έχουν πιθανόν απαντηθεί αλλά έχω λίγο πελαγώσει.

 

- Είναι πολωνικό και φοράει την 4.1.1. Δεν έχει αναγνώριση ελληνικών στο πενάκι λοιπόν. Δεν θα ήθελα να ρουτάρω από την αρχή. Θα ήθελα να το τρέξω για κάποιο καιρό μαμά. Σε τι έκδοση είναι τα πολωνικά, γνωρίζετε? Έχει βγει η 4.1.2? Τα πολωνικά "αργούν" στις αναβαθμίσεις, είναι γρήγορα ή στον μέσο όρο? Το S2 που είχα ήταν γερμανικό και έπαιρνε πιο γρήγορα από τα ελληνικά τις αναβαθμίσεις (μάλιστα είχε λάβει και δεύτερη 4.0.4).

 

- η 4.2.1 περιέχει την αναγνώριση ελληνικών σε όλες τις επίσημες ρομ ή πάλι χρειάζεται την γαλλική ή την ελληνική?

 

- είχε αναφερθεί από κάποιο φίλο εδώ ότι είχε ένα how to για το spen εγκατεστημένο στο κινητό που το διάβαζες. Σε μένα δεν έχει κάτι τέτοιο. Έχετε κάποιο λινκ ή βίντεο που να εξηγεί όμορφα την χρήση spen αλλά και γενικότερα ότι νέο κουβαλάει στην χρήση το ΝΟΤΕ2 σε σχέση με ένα S2 ή ένα άλλο "απλό" android?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

αυριο παραλαμβανω note2 απο birdphone θα πρεπει να προσεξω κατι παιδια?

 

Αν δουλευει σωστα και ειναι κομπλε εξωτερικα τι αλλο να προσεξεις? Λιωσε το...

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλευει σωστα και ειναι κομπλε εξωτερικα τι αλλο να προσεξεις? Λιωσε το...

 

:) εννοειτε οτι θα λιωσει απλος ρωταω για κατι που διαβασα οτι μερικα δεν μπορουν να καταλαβουν τα ελληνικα που γραφεις με το spen?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

:) εννοειτε οτι θα λιωσει απλος ρωταω για κατι που διαβασα οτι μερικα δεν μπορουν να καταλαβουν τα ελληνικα που γραφεις με το spen?

 

καποιοι λενε οτι τα αναγνωριζει κανονικα με την 4.1.2

Τι να σου πω.Οι εμπειροι της παρεας σιγουρα θα σου πουν καλυτερα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω σαν κάτοχος και εγώ πλέον ενός γκρί ΝΟΤΕ2.

 

Οι γνωστοί μου το χαρακτηρίζουν φέρυ μποτ, παντόφλα και ρακέτα. Για να καταρρίψω αυτούς τους χαρακτηρισμούς έχω πλέον ντοκουμέντα:

 

...

 

Το How to είναι το "εγχειρίδιο χρήσης" και θα το βρεις μόνο στα Widget.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

 

Κάποιες ερωτήσεις και συγγνώμη αν έχουν πιθανόν απαντηθεί αλλά έχω λίγο πελαγώσει.

 

- Είναι πολωνικό και φοράει την 4.1.1. Δεν έχει αναγνώριση ελληνικών στο πενάκι λοιπόν. Δεν θα ήθελα να ρουτάρω από την αρχή. Θα ήθελα να το τρέξω για κάποιο καιρό μαμά. Σε τι έκδοση είναι τα πολωνικά, γνωρίζετε? Έχει βγει η 4.1.2? Τα πολωνικά "αργούν" στις αναβαθμίσεις, είναι γρήγορα ή στον μέσο όρο? Το S2 που είχα ήταν γερμανικό και έπαιρνε πιο γρήγορα από τα ελληνικά τις αναβαθμίσεις (μάλιστα είχε λάβει και δεύτερη 4.0.4).

 

- η 4.2.1 περιέχει την αναγνώριση ελληνικών σε όλες τις επίσημες ρομ ή πάλι χρειάζεται την γαλλική ή την ελληνική?

 

- είχε αναφερθεί από κάποιο φίλο εδώ ότι είχε ένα how to για το spen εγκατεστημένο στο κινητό που το διάβαζες. Σε μένα δεν έχει κάτι τέτοιο. Έχετε κάποιο λινκ ή βίντεο που να εξηγεί όμορφα την χρήση spen αλλά και γενικότερα ότι νέο κουβαλάει στην χρήση το ΝΟΤΕ2 σε σχέση με ένα S2 ή ένα άλλο "απλό" android?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Η Πολωνική 4.1.2 βγήκε πρώτη αλλά ανήκε σε Πάροχο. Ρίξε μια ματιά στο samfirmware.com μήπως έχει βγει και κανονική. Συνήθως κάθε firmware προορίζεται για ομάδα γειτονικών χωρών.

Μπορεί η Γερμανική για παράδειγμα να περιέχει και το csc της Πολωνίας.

Η δική μου συσκευή ανήκει στην ίδια ομάδα με την Τουρκία. Όλα τα firmware ως τώρα ήταν ίδια για τις χώρες της μέσης Ανατολής. Οπότε πέρασα την Τουρκική και διατήρησα το csc της χώρας από την οποία προέρχεται η συσκευή μου. Στο status και στο kies είναι ok.

Όταν την δώσουν επίσημα κι εδώ θα είναι ίδια με της Τουρκίας όπως και όλες οι προηγούμενες.

Αν λοιπόν η Γερμανική περιέχει το csc της Πολωνίας βάλε αυτή να είσαι και τυπικά ένταξη.

Αναγνώριση ελληνικής γραφής έχουν όλες πλέον στην 4.1.2

 

@@Για την μπαταρία συνεχίζουμε άρτιο σχετικό θέμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Πολωνική 4.1.2 βγήκε πρώτη αλλά ανήκε σε Πάροχο. Ρίξε μια ματιά στο samfirmware.com μήπως έχει βγει και κανονική. Συνήθως κάθε firmware προορίζεται για ομάδα γειτονικών χωρών.

Μπορεί η Γερμανική για παράδειγμα να περιέχει και το csc της Πολωνίας.

Η δική μου συσκευή ανήκει στην ίδια ομάδα με την Τουρκία. Όλα τα firmware ως τώρα ήταν ίδια για τις χώρες της μέσης Ανατολής. Οπότε πέρασα την Τουρκική και διατήρησα το csc της χώρας από την οποία προέρχεται η συσκευή μου. Στο status και στο kies είναι ok.

Όταν την δώσουν επίσημα κι εδώ θα είναι ίδια με της Τουρκίας όπως και όλες οι προηγούμενες.

Αν λοιπόν η Γερμανική περιέχει το csc της Πολωνίας βάλε αυτή να είσαι και τυπικά ένταξη.

Αναγνώριση ελληνικής γραφής έχουν όλες πλέον στην 4.1.2

 

@@Για την μπαταρία συνεχίζουμε άρτιο σχετικό θέμα.

Ευχαριστώ πολύ. Δεν είχα ψαχτεί με το S2 σε ρουτ και μαθαίνω σιγά σιγά. Από το σάιτ που μου υπέδειξες είδα ότι πράγματι η 4.1.2 είναι στην Πολωνία από έναν μόνον πάροχο. Οι υπόλοιποι 4.1.1 όπως και η Κοσμοτέ στα μέρη μας. Οπότε μάλλον θα περιμένω λίγο καιρό και αν μου λείψουν τα ελληνικά θα ρουτάρω. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα μηνύματα μεταφέρθηκαν στα σωστά θέματα.

 

Θα παρακαλέσω για άλλη μια φορά να προσέχετε που γράφετε. Υπάρχουν θέματα που καλύπτουν σχεδόν όλες τις κατηγορίες συζητήσεων για το Note II οπότε δεν δικαιολογείται αυτό που γίνεται με τα Off Topic μηνύματα.

 

Επίσης οι νέοι καλό θα είναι να διαβάσουν τα Επισημασμένα θέματα. Γράφτηκαν για κάποιον συγκεκριμένο λόγο και τοποθετήθηκαν εκεί...

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

 

Σήμερα αντί για το ξυπνητήρι με ξύπνησε ένας ανεπαίσθητος (λέμε τώρα) θόρυβος στο αυτί μου, προερχόμενος από το κομοδίνο, ο οποίος ήταν ίδιος με αυτόν που ακούγεται από το νερό που βράζει μέσα σε ένα μπρίκι. Όχι βέβαια τη στιγμή ακριβώς που βράζει, αλλά λίγο πριν αρχίσουν να βγαίνουν οι φουσκάλες (70-80 βαθμούς κελσίου).

Ελπίζω να έγινα όσο πιο κατατοπιστικός γινόταν. Η ένταση του θορύβου αυτού, όπως προείπα, ήταν μικρή μεν, αρκετή όμως για να με ξυπνήσει.

 

Η ματιά μου έπεσε έντρομη στο Note 2, φοβούμενος πως : "πάει, αυτό ήταν, τα τίναξε τα πέταλα"...!!!!!

 

Ξυπνώντας τελείως μετά απ' αυτό ("χεζμεντέν" γαρ) και ασχολούμενος λεπτομερέστερα, διαπίστωσα ότι ο θόρυβος προερχόταν από το φορτιστή, ο οποίος βρισκόταν ακριβώς δίπλα στο κινητό, πάνω σε ένα πολύμπριζο στο κομοδίνο. Σιγουρεύτηκα απομακρύνοντας το πολύμπριζο με το φορτιστή από το κινητό και βάζοντάς τον στο αυτί μου (όχι μέσα).

 

Εφόσον είχε ήδη ολοκληρωθεί η φόρτιση όλη τη νύχτα, αποσύνδεσα το φορτιστή και από το κινητό αλλά και από το πολύμπριζο.

Κατόπιν βάζοντας το φορτιστή στο αυτί (όχι μέσα όπως είπαμε), διαπίστωσα ότι ο θόρυβος συνεχιζόταν αλλά με ένταση που σιγά σιγά μειωνόταν, ώσπου ησύχασε τελείως μετά από κανένα 10λεπτο.

 

Μετά την αφήγηση αυτής της "συνταρακτικής" ομολογουμένως εμπειρίας μου, ακολουθεί πληθώρα επιλογών...

Πείτε μου σας παρακαλώ τι κάνω :

 

1) Αγοράζω καινούριο γνήσιο φορτιστή από τη Samsung ;

 

2) Αγοράζω καινούριο γνήσιο φορτιστή από το eBay ; (Κάπου είχα δει ένα link πολύ φθηνού, που ανέβασε ένας φίλος)

 

3) Συνεχίζω να φορτίζω με το "χάρχαλο" φορώντας παράλληλα ωτασπίδες κατά τη διάρκεια του ύπνου ;

 

4) Συνεχίζω να φορτίζω με το χάρχαλο βάζοντας το κινητό στην κουζίνα το βράδυ;

 

5) Συνδέω μόνιμα το κινητό στο Laptop ή στον υπολογιστή όσο βρίσκομαι στο σπίτι, ώστε να μένει μόνιμα φορτισμένο ;

 

6) Φορτίζω μόνο στο αυτοκίνητο από δω και στο εξής;

 

7) Κλέβω το φορτιστή φίλου ;

 

8) Ξαναβγάζω το Nokia N97 από το συρτάρι ;

 

9) Αγοράζω το καινούριο Samsung Galaxy Note 2 που είναι και LTE ;

 

 

Αυτά, "εν συντωνυμία" που λέει κι ο Ζήκος...!

 

Περιμένω τις προτάσεις σας...

 

Να έχετε μια ευχάριστη μέρα...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

 

Σήμερα αντί για το ξυπνητήρι με ξύπνησε ένας ανεπαίσθητος (λέμε τώρα) θόρυβος στο αυτί μου, προερχόμενος από το κομοδίνο, ο οποίος ήταν ίδιος με αυτόν που ακούγεται από το νερό που βράζει μέσα σε ένα μπρίκι. Όχι βέβαια τη στιγμή ακριβώς που βράζει, αλλά λίγο πριν αρχίσουν να βγαίνουν οι φουσκάλες (70-80 βαθμούς κελσίου).

Ελπίζω να έγινα όσο πιο κατατοπιστικός γινόταν. Η ένταση του θορύβου αυτού, όπως προείπα, ήταν μικρή μεν, αρκετή όμως για να με ξυπνήσει.

 

...

 

Πήγαινε το φορτιστή στο σέρβις ή στην ανάγκη αν δεν σε καλύψει η εγγύηση, πάρε έναν καινούριο φορτιστή ή χρησιμοποίησε οποιονδήποτε άλλο φορτιστή usb έχεις πρόχειρο στο σπίτι. Όλοι την ίδια δουλειά κάνουν.

Edited by Superuser

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...